0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #100 -: Октомври 09, 2011, 22:45:31 pm »
Ели, сега се светнах защо Злати е получила 270, а ти 240 лв. Ами, детето на Злати още няма годинка, а тя май беше безработна не знам колко време преди да забременее. Мога да потърся, но мисля, че беше така, че ако няма жената 18 месеца осигурителен стаж преди да забременее, й дават минимална заплата през първата година след раждането.


Деси, благодаря ти, не се занимавай, аз също се усетих, че има нещо такова. Не си губи времето  :)

Jam :), ще пусна /в Дом и хоби/, щом имам разрешение  :D Сега трябва да измисля подходящо заглавие :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #101 -: Октомври 10, 2011, 19:38:25 pm »
Ами всъщност, Блу, не бях безработна преди да изляза в майчинство. Имам малко прекъсване, но успях да се оправя и да се водя на работа. Но така или иначе, първата година е 90% от заплатата, но мисля, че не по-малко от мин. раб. заплата. И тъй като мен ме осигуряваха на 360 лв, но излизах в болнични и имам прекъсване през тези 18 месеца, в крайна сметка обезщетението ми възлиза на МРЗ. Нещо такова ми беше обяснила счетоводителката, но ясно помня, че ми каза, че няма как да е под МРЗ. Но явно това важи само за първата година.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #102 -: Октомври 10, 2011, 19:41:02 pm »
А, що стана бе  :) И двете теми ли са активни?

Злати, явно има разлика дали получаваме през първата година от майчинството /в твоя случай/ и през втората година /в моя случай/  :)