0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Джиджи

Майка донор за износване
« -: Януари 21, 2005, 09:51:40 am »
Здравейте!

Интересувам се дали някой нещо е чувал за т.нар. майки донори, които предоставят утробата си за износване на плод, заченат инвитро. Направиха ми хистеректомия и запазиха яйчниците. Това е нашият шанс за дете. Всякаква информация и идеи ще ми бъдат полезни. Благодаря ви предварително! Много късмет и стискам палци на всички!
Re: Майка донор за износване
« Отговор #1 -: Януари 21, 2005, 10:45:33 am »
Цитат на: Джиджи
Здравейте!

Интересувам се дали някой нещо е чувал за т.нар. майки донори, които предоставят утробата си за износване на плод, заченат инвитро. Направиха ми хистеректомия и запазиха яйчниците. Това е нашият шанс за дете. Всякаква информация и идеи ще ми бъдат полезни. Благодаря ви предварително! Много късмет и стискам палци на всички!

В България - мисля, че е забранено. Опитай в чужбина. Успех!
*
Майка донор за износване
« Отговор #2 -: Януари 21, 2005, 11:02:56 am »
Здравей Джиджи, не знам дали е забранено, но доколкото съм чувала няма законова постановка - т.е според нашето законодателство детето принадлежи на майката, която го ражда. Така, че по въпроса трябва да се проучи по-скоро от юридическата му страна.
Успех ти желая да намерите най-доброто решение за вас възможно най-скоро :D
*
Майка донор за износване
« Отговор #3 -: Януари 21, 2005, 12:29:11 pm »
Единственото което zнам е че е поzволено в някои щати на САЩ (там наричат такива жени сурогатни майки). Може да има страни и в Европа, но не съм zапоzната.
Успех и късмет.