0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Избор на име
« Отговор #80 -: Август 04, 2011, 23:50:39 pm »
 :lol: Това ми напомни за вица, дето Курнелия била кръстена на двете си баби- едната била Анелия, а другата била курва  :lol: :lol:


Re: Избор на име
« Отговор #81 -: Август 05, 2011, 13:37:35 pm »
Хе хе!То ние с милото се шегуваме,че бебо ще е Марсиян  :D,защото ще родя на 15 август, а едната баба е Сия!Едната кака пък щели да кръстят племенницата Пенсия  :D,защото едната баба е Пенка,другата Сия, но при всички случаи се майтапим.Сега племенницата е Павлина, нашето още му се инатя да е Павел ,а не Петър
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: Избор на име
« Отговор #82 -: Август 06, 2011, 00:24:51 am »
Чувала съм и други случаи на "партийно" ползване на имена на баби и дядовци, с цел "да няма сърдити". Една баба я кръстили навремето Маратонка- на бабите си Мара и Тонка. Кой да ти знае тогава, че някой ще измисли след време маратонката ;)


*
Re: Избор на име
« Отговор #83 -: Август 06, 2011, 13:00:14 pm »
Това с Курнелия много ме разсмя :-) :-) :-)


Re: Избор на име
« Отговор #84 -: Август 09, 2011, 11:11:46 am »
Давид :) Лукас и Давид..Калина и Мартина :)
Сари, мъжа ми е Дейвид. Той и без това само повтаря, че ако имаме момче(та) едното ще се казва Дейвид Младши ..
Аз съм Галина, та гледах да е малко по различно звученето на женските имена.. Имаме такива хубави български имена, и като ги произнеса и така смешно ги повтаря моя съпруг, че просто не мога да си представя някой така да ми казва на децата.. Затова сме се разбрали да няма "Р" в имената и да звучат гладко и на двата езика.. Калина ми харесва, но ще ме обвинят в кръщаване на на бебето на себе си..  :balk_154: (от американската страна на семейството)
Гальонди, аз пък предлагам Ангел и Михаела /така мислех да кръщавам миналия път след ин-витрото/, но се оказа само Михаил  :D Мисля, че отговарят на изискването ти, а и имен ден ще имат пак заедно /ако са момче и момиче/.

Иначе много се посмях с вас
« Последна редакция: Август 09, 2011, 11:24:10 am от biserche »
*
Re: Избор на име
« Отговор #85 -: Август 09, 2011, 12:01:56 pm »
Мъжа ми искаше разнополови близнаци, за да ги кръстим Тео и Дора и като ги вика да става Теодора  :lol: Не сполучи с близнаците, та сега си вика Теодор.
*
Re: Избор на име
« Отговор #86 -: Август 19, 2011, 21:43:24 pm »
Аз тъкмо измислих и едно хубаво женско име.. и ние се оказахме 2ма младежа :)
Та сега съм пак в затънена улица  :? Лукас и .............
Иначе женското име, което бях избрала е Сияна. Мъжа ми го казваше толкова сладко.. Звучи си еднакво и на английски и на български...

Re: Избор на име
« Отговор #87 -: Август 19, 2011, 22:50:13 pm »
Аз тъкмо измислих и едно хубаво женско име.. и ние се оказахме 2ма младежа :)
Та сега съм пак в затънена улица  :? Лукас и .............

...и Даниел или Давид. :)
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Избор на име
« Отговор #88 -: Август 22, 2011, 13:20:11 pm »
Гальонди, Даниел е хубаво име. Моето любимо мъжко име е Симеон (или Саймън на англ.)
И едно въпросче от мен: кажи ми моля те, как би звучало от англоговорящ името Рая?
Re: Избор на име
« Отговор #89 -: Август 27, 2011, 23:10:54 pm »
Една забавна статия по темата :D
http://div.bg/Семейство/Как-да-НЕ-кръщаваме-децата-си_l.a_c.98423_i.107235.html
*
Re: Избор на име
« Отговор #90 -: Август 27, 2011, 23:38:20 pm »
Двама от тези хора ги познавам лично.  :D

Re: Избор на име
« Отговор #91 -: Август 27, 2011, 23:45:35 pm »
Tonita80, ако на английски името Симеон се изпише Simeon, ще се произнася Симиън, а такова име има в англо-саксонската традиция.Не е нужно да е Саймън(Simon). Рая, изписана Raya, ще е нещо като Рейа.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Избор на име
« Отговор #92 -: Август 28, 2011, 03:40:14 am »
Да, ама Simeon и simian (примат) на английски се произнасят по един и същ начин.
Маймунската асоциация разказва играта на хубавото име, поне за мен.
Re: Избор на име
« Отговор #93 -: Август 28, 2011, 12:26:57 pm »
Даа, и това е така, ама приматската дума  е "учена" дума с не супер висока честота на използване...Сложна работа е тази с имената. Моя приятелка е кръстена Достена на баба си /ударение върху Е/, но се омъжи за французин и живее във Франция и там стана ДостенА- много се ядосва и всеки пъти обяснява надълго и нашироко, че това на български означава нещо друго.
Като студенти изучавахме една страхотна статия на проф.Андрей Данчев за това как се предават някои имена от английски на български- напр. как Gus трябва да се предаде като Гюс или Purdie като Пурди, за да няма неловки ситуации.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Избор на име
« Отговор #94 -: Септември 06, 2011, 21:08:09 pm »
Момичета, аз имам един въпрос. Лошо ли е да се кръщава на починал човек или не? Рано ми е още, но се чудя...
Re: Избор на име
« Отговор #95 -: Септември 06, 2011, 21:46:14 pm »
 :) гери, в българия общото схващане е, че не е хубаво, но сестра ми и един куп приятелки и познати имам дето са кръстени на починали баби и дядовци, пък са си  :D живи и здрави, че някои даже големи късметлии... донякъде приемам идеята, че кръщаваш на някой скъп човек, на който искаш да прилича детето, или за да продължиш самото име.

Re: Избор на име
« Отговор #96 -: Септември 08, 2011, 09:43:36 am »
И аз съм чувала това суеверие, обаче когато става въпрос за първо дете! И все пак имам познати, кръстили децата си на починали хора Всички са си живи и здрави, а едното момче, вече голям мъж е и с доста голям късмет :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Избор на име
« Отговор #97 -: Септември 08, 2011, 10:14:17 am »
Аз съм кръстена на починалата си баба ( починала е преди раждането ми), не бих казала,че съм супер късметлийка, но като изключим сстерилитета, живота ми винаги е бил хубав и съм щастлива. Според мен това е глупаво суеверие, това е лично мое мнение
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Избор на име
« Отговор #98 -: Септември 08, 2011, 18:16:35 pm »
 Сестра ми е кръстена на починалата ми леля пък си е жива и здрава. Първата ми дъщеря Ивана е кръстена на починалия ми дядо.

Б.


  
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Избор на име
« Отговор #99 -: Септември 08, 2011, 18:36:34 pm »
Благодаря ви за отговорите :). Иска ми се живот и здраве ако всичко е наред да кръстя бебето на баща ми. Почина когато бях на 26.