0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #40 -: Август 17, 2011, 11:53:33 am »
Ами освен дата да насрочим :)

Мише, дано не е шарка :? Как върви шофирането?
[/url][/url]
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #41 -: Август 17, 2011, 13:02:19 pm »
Ето, значи, къде ще е купонът!Ние варицелата я изкарахме още през декември, та не ни е страх! Сериозно, не знам какво да ти пожелая- може би е по-добре да е това, та да го отметнете...Във всеки случай е за предпочитане пред алергия...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #42 -: Август 17, 2011, 13:23:17 pm »
Извинете, че се намесвам, но защо не ваксинирате децата срещу варицелата? Да си призная честно, при нас са задължителни ваксините и не съм се замисляла защо хората отказват да ги правят.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #43 -: Август 17, 2011, 13:50:40 pm »
тук не се продава ваксината срещу варицела, нито е включена в имунизационния календар.
при нас също са задължителни определен брой ваксини - тези, които са включени в имунизационния календар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #44 -: Август 17, 2011, 14:35:55 pm »
Мерси, джам! Не знаех.  :oops:

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #45 -: Август 17, 2011, 14:39:19 pm »
варицелата е лека шарка, по принцип, и усложненията от нея са много редки, за това ваксината не е включена в задължителните за доста държави.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #46 -: Август 17, 2011, 14:45:44 pm »
Жаси, искам слинг, много ясно  :D Една приятелка ме питаше за погачата какво искам и аз си заявих - слинг  :wink:

Раши, благодаря още веднъж. А Калина е мнооого добра.

Мише, по-добре сега да я изкара варицелата, че я ме питай какво чудо беше като се разболях на 13 години.

И аз съм за среща, да оползотворим хубавото време.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #47 -: Август 17, 2011, 14:48:28 pm »
варицелата е лека шарка, по принцип, и усложненията от нея са много редки, за това ваксината не е включена в задължителните за доста държави.

И във Франция не е задължителна, но я има в наличност...И аз не знаех, че в Бг не може да се купи. Варицелата може да е опасна при възрастните, а при децата често минава много леко...Аз я изкарах като бях бременна и притеснението ми беше голямо  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #48 -: Август 17, 2011, 14:56:48 pm »
:flower: Благодаря ви!
Така, според нашата Южна докторка сме със Строфулус,
често се бърка с Варицела, но обрива е само по-крайниците,
а пъпките имат същия вид. Може да премине във Варицела, но не е задължително!
Иначе Калина е и с зачервено гърло, но поне днес не е вдигала висока температура,
че като мине 39 термометъра и косата ми се изправя!
Та шарка партито се отлага, много ми се иска да се видим,
но трябва да продължа курса и да мина изпитите преди да се върнем окончателно!
За капак майка ме сюрпризира, че не съм я карала Варицела,
съвсем се бях подвела в обратното, но както дойде!
Аз много искам да я изкарат, но положението е такова,
а и компанията малко недоверчива и не информирана, та едни одумки ще има.
Ама хич не ми е зор, ще правим по-дълги разходки!
Иначе щях да се прибера в София, но няма как заради курса!

Вени, а шофирането, поотпускам се и ми харесва,
дано успея да изкарам до края, че все някакви препъни камъни има,
здрави да сме само, другото е вятър и мъгла!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #49 -: Август 17, 2011, 20:57:47 pm »
Мечи, ако не получиш слинг, мога да ти дам моя слинг шал.
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #50 -: Август 18, 2011, 08:20:51 am »
Привет и от мен в края на седмицата :D
Да са живи и здрави Марийте( на голямапатерица)

Ние бяхме на село и там време за нет не остана. Хладината в къщата добре се отразява на София. Водихме я на първия и събор и риболов. То риболова се осъществи от един в парк на Струма. Ние двее в парка, баща и лови риба :wink:
Днес ще ходим при Алексиев, дано новините са добри.
Също днес си идва бебето на брат ми. Голям ден е за семейството ни. След дълги години на очакване, от днес къщата ни е ще е пълна. През много трънлив път минаха барт ми и жена му.
Вълнувам се много, защото втората ми мечта да стана леля е на път да се сбъдне...

Ще се включа утре с разказ около посрещането на малката Рая :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #51 -: Август 18, 2011, 08:30:28 am »
Страхотни вълнения Ники и моя ден ще бъде специален заради вас!

...и само добри новини от д-р Алексиев!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #52 -: Август 18, 2011, 09:40:28 am »
Привет и от мен! Честит празник на прекрасните Марии от Зачатие и тук на голяяяяяяяма патерица!
Аз за съжаление не мога да се включа с добри новини. :( Почина синът на мои близки - детето си отиде на 22 години от левкемия. Много се разстроих, откакто разбрах не съм на себе си...Родителите са прекрасни хора, а детето беше много добро и рядко интелигентно момче...Защо трябваше Господ да им го отнеме?! И тук е момента да кажа: Момичета, при най-малкото неразположение на вас и децата ви, моля ви, потърсете лекарска помощ. Защото тия, понякога незначителни според нас симптоми, могат да бъдат много коварни.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #53 -: Август 18, 2011, 19:18:46 pm »
Няма по-лошо от това, господ да ни пази, иначе и с лекари и без лекари все тая.. а то тръгне ли човек да ходи за всеки симптом край няма да има.. абе здраве да има за всички ..
Малко да разведря с един интересен въпрос - кога очите на детето ви придобиха цвят и кога се смени евентуално? Много ми е интересно, защото ние още нямаме такъв, един път ми изглежда че ще са кафяви, друг път зелени, но засега не издава мъника, а и двата варианта при нас са възможни, та засега съм крайно любопитна  :wink: Незнам дали това ,че докато кърмим няма постоянен цвят е мит, но аз все още кърмя, въпреки че вече все по-малко.

Ники, браво, да ти е жива е здрава племенницата  :D
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #54 -: Август 18, 2011, 19:38:14 pm »
Аз с голямо закъснение, но все пак искам да честитя от сърце на всички съфорумки, носещи името Мария - бъдете много щастливи!!!
За порасналите дечица също най-хубави пожелания!
На Мармотчето също за хубавия семеен празник :wink: :D

Ние се завърнахме от почивка на Албена - за първи път ходим там и в общи линии останахме доволни, децата изкараха много добре, притеснявах се от разни здравословни проблеми баш в разгара на сезона, но нямахме такива. Мончето позакръгли крачета и придоби такъв чаровен розово кафяв загар и изсветляла от слънцето и морето коса, като прасковка е :D
Джам, съжалявам, че се разминахме и не можах да ви видя!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #55 -: Август 19, 2011, 07:21:41 am »
Нинко, няма по-голямо нещастие от това!
Светла му памет и нека остане в спомените ви!Прегръщам те!

Аз днес следобед съм на вътрешен тест с листовки! 8)
Ако не е баш отчайващ резултата, ще си кажа!


Цвете, представям си на загорялата прасковка
сините очи как искрят, то ако може да видим снимка в подходящата тема! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #56 -: Август 19, 2011, 08:50:47 am »
Нуну, съжалявам за момчето. Нека почива в мир!

Новините от Алексиев са добри. На детето нищо му няма, само го измъчих с тези гащи. Още като я видя с гащите репликата беше "Идвате от бизнеса на еди кой си(забравих му името). А и дори да има проблем с тези гащи не може да се реши. Онзи доктор ни изписал голям размер и нищо не сме правили.
Алексиев гледа подробно ставите, направи сравнение между двете. Направи клиничен преглед и ни изпрати по живо по здраво. Друга негова реплика "Който прави бизнес от деца ще си го получи все някога".
Много добро впечатление ми направи Алексиев. Хем знам за него, да ме пита човек защо ходих при друг лекар :?
Вчера се почувствах адски щастлива, но и много употребена от онзи така наречен доктор в Горна баня. Центъра, в който ходихме се казва "Ортомед" препоръчан от педиатърът.

Бебето на брат ми вече си е в къщи :D Много е сладка и щастието вечее пълно :D

Вчера ми беше силно емоционален ден :D


*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #57 -: Август 19, 2011, 09:14:59 am »
Ники,чудесни новини откъдето и да погледнеш! :)
Мише,не вярвам да са отчайващи резултатите.Успех!!!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #58 -: Август 19, 2011, 09:16:32 am »
Ники, и аз така мислех, че ще се развият нещата при вас и гащите ще се окажат излизшни :wink: Д-р Алексиев е чудесен лекар и добър професионалист!

Нуну, сега прочетох какво си написала, няма по-страшно от това да загубиш детето си, да си отиде млад живот :(

Мише, абе ти ще си нашта гордост - сигурна съм :wink:
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #59 -: Август 19, 2011, 10:07:34 am »
Мише, стискаме големи палци, но ти листовките ще ги вземеш без грешка - сигурна съм! :D Хубавото сега е, че листовките и кормуването са в различни дни - когато ние се явявахме беше в един ден - сутринта листовки, след обяд практически и докато ми дойде реда да карам бях вече кълбо от нерви...естествено не взех книжка от първия път и като се сетя що нерви изхабих сега ми е смешно...Пожелавем ти кураж и смелост, другото си е голяма доза късмет. Ще се справиш!
Ники, да ви е жива и здрава и да донесе много любов в дома ви! Сега братовчедките ще растат заедно, ще споделяте щастието с брат ти, това са прекрасни моменти! Много се радвам, че всичко при София е наред! :D
Би ли споделила при кого сте ходили в "Ортомед", поне да знаем да не ходим там. Аз също бях водила Дари там по препоръка на приятелка, но поне на нея не й откриха някакъв "проблем" та да се налагат такива безумия... :(Много жалко за такива "лекари" наистина...
Аз довечера си отивам най-после при детето! Няма да ви казвам как броя часовете до срещата... :D