0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Момичета -дайте съвети
Напоследък в работата съм под доста пара и напрежение -все бързане ,срокове,много работа -абе направо  с две думи-съм си под стрес.Вечер спя лошо и сънувам много,което като че ли не ми дава да си почина пълноценно.Все ми е нервно и напрегнато и бързам.А за всичките здравословни проблеми знаме че  хармонията на организма оказва влияние.
Знам че най лесното е да се каже- успокой се -ама не става толкова лесно.Вечер след работа когато имам време и сили ,отивам на фитнес за разтоварване.И добре че съкровището обича разходките,така че винаги щом му кажа -хайде да се разходим и чака обут до вратата :D-но това  като че ли не ми е достатъчно,за да релаксирам .
В никакъв случай не искам да говорим за някакви успокоителни и лекарства .
Пия чайчета ,не пия кафе ,кола ,не пуша,само сладкишите са ми слабост,но съм с ниско кръвно.
Дайте някакви практични и полезни  идеи от опит.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #1 -: Март 28, 2008, 09:03:16 am »
Нимика, бих ти препоръчала нещо от опит:)
Ако имате възможност, "избягайте" малко по далече от градинката и парка около вас.Отидете на спокойствия и тишина.Или сами или с много близки приятели.

На мен това ми помага много.
Имаме вила (отскоро) съвсем близо до града и всеки ден отивам сутрин и се прибирам ве4ер.И се чувствам като нова въпреки умората от работата която съм свършила.

Или попътувайте за 2 дни.В съседен град или до някоя българска красота:)Но от онези по диви и девствени места все още.

Пожелавам ти да намериш най-точния начин и да успееш да си починеш.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #2 -: Март 28, 2008, 09:27:09 am »
за съжаление нямаме вила -ама ни е сред  намеренията  -нещо малко  на село за почивка да си  вземем.
Иначе миналите години зимата ходехме на ски,ама тази и време няма-голямо оправдание-няма що -но основната причина е -операцията ми и така...
Лятото някак си нещата с почивката и релакса са по лесни-излизанията сред природата са по  лесни :wink:


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #3 -: Март 28, 2008, 09:56:49 am »
:)незная от къде си, но ако си от София или около София отидете до Кръстова гора.Може и да се остава да се спи там.Ние докато живеехме в София 4есто ходехме до там, и из родопите защото така си по4ивахме най-добре.
Вярно...още е малко хладно и има сняг но след месец мисля, че ве4е възможностите за релакс "в гората":) стават повече:))))
*
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #4 -: Март 28, 2008, 17:38:42 pm »
Аз релаксирам като си променям ежедневния начин на живот и навици,защото липсата на разнообразие ме изнервя най-много.
*
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #5 -: Март 28, 2008, 17:49:56 pm »
хи хи, сега като започнеш да къртиш и чупиш хола, така ще си промениш ежедневието, че нема на къде
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #6 -: Март 28, 2008, 18:16:30 pm »
Цитат
отидете до Кръстова гора
Наистина трябва да отидете ако не сте били.Аз бях там тази неделя и ми подейства страшно успокояващо,но до момента в които се прибрах.И се по4на вси4ко на ново-нерви,ядове,проблеми.Идва ми пак да хвана гората :?
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #7 -: Март 28, 2008, 18:51:45 pm »
хи хи, сега като започнеш да къртиш и чупиш хола, така ще си промениш ежедневието, че нема на къде
Тровиш ли ме? :x :x :x
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #8 -: Март 28, 2008, 20:45:13 pm »
ами и на  нас ни предстои ремонт-по скоро е оправяне на нов апартамент  -голям релакс и възстановяванве ще е  :wink:-ама това  е за лятната почивка -за тогава съм планирала голямо почиване  :lol:
а насериозно-Кръстова гора е страхотно място,както и Перперикон и  почти всичко около Асеновград и Пловдив-там има много такива страхотни  местенца
Допреди няколко години бяхме в Хасково и много хойкахме по такива места -даже със свекървата  повече-чудесен човек е :D,ама се преместихме във Видин  ... и тук около Врачанския балкан  иам къде човек да  ходи
Ама и пусто -като заседна пред компютъра -и изяла съм си времето
Аз по скоро питах в насока  нещо за аромотерапия в домашни условия  ,ако някой може да се изкаже-нещо в такъв смисъл което да помага за  отпускане :wink:


*
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #9 -: Март 30, 2008, 00:24:00 am »
Нимика що не отидете до Спанчевци,близко ти е, а и е страхотно.В базата има доста глезотийки, има и закрит басейн.Има и къде да се разходиш-Клисурския манастир и Вършец са ти на много малко разтояние от базата.Ние редовно ходиме там за събота и неделя,понякога оставаме и за повече дни-зависи с какво време разполагаме. И друго се сетих- в хотела АНА-КРИСТИНА разполагат с парна баня,мисля че ще останеш доволна.Другия ти вариант е да провериш по козметичните студиа дали предлагат тази услуга.:)
« Последна редакция: Март 30, 2008, 00:33:40 am от tanj74 »
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #10 -: Юли 26, 2008, 23:58:02 pm »
Аз релаксирам най-добре сред природата, когато има много зеленина около мен, нежен полъх на вятър, песен на птици, величествен изглед на високи планини и т.н....
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #11 -: Август 05, 2008, 12:58:17 pm »
И аз съм така - чувствам се като Нимика - само напрежение, нерви, толкова мнооооооого сънища, че се събуждам все едно не съм спала и по-добре да не бях лягала...
.........ми подейства страшно успокояващо,но до момента в които се прибрах.И се по4на вси4ко на ново-нерви,ядове,проблеми.Идва ми пак да хвана гората :?
И така - като избягаме някъде - уж релакс - няма да мислим за работа, проблеми, къщи и т.н. , а като се върнем още по-зле - пак се разбързваме и още по-бързаме, че за това време, в което уж почиваме сме щели да отхвърлим още работа..
Ох, незнам как да успея да се успокоя и да не съм толкова нервна и напрегната, защото явно от това не става - графиките са ми перфектни ( като тази), а нищо...
:( :( :(


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #12 -: Август 12, 2008, 19:15:54 pm »
Момичета -дайте съвети
Дайте някакви практични и полезни  идеи от опит.

 Опитайте вечер една чаша топло прясно мляко с 1 чаена лъжица мед преди лягане.Много добре действа.А иначе и аз съм съгласна,че най-добре се релаксира с разходка в горите тилилейски. :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #13 -: Август 12, 2008, 21:43:14 pm »
Аз лично  установявам ,че май ме стресира работата и градската среда-все има нещо спешно за бързане -не че кои знае каква работа -ама аз много се впрягам ,абе има си и зор...
Миналата седмица - :surfinga: :balk_177:- как спях по цял ден с книжка под чадърчето и вечер като бебе спинках...особено първите дни -събота -неделя...после телефона зазвъня по работа    и  пак под пара  ,но пак почивах.
Върнах се -и  в напрежение  вечерта мисля как да организирам  следващия ден и  кое кога да свърша.
А на морето-гола ,боса  и безгрижна :balk_111:

Очевидно е и до характер-просто има хора ,които си слагат всичко и  с енатоварват повече и аз съм от тях...


Re: как да релаксирам и избягам от стреса
« Отговор #14 -: Август 21, 2008, 11:40:45 am »
Аз също си почивам активно на плажа.След работа тичам да се изкъпя в морето и да се поваргалям в пясъка.Няма по-приятно място за релакс,с ледена мента в ръка.А вечер с приятна компания някъде навън.Не мога да преживея че лятото свършва и използвам всяка секунда пълноценно!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!