0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #880 -: Ноември 30, 2011, 22:25:02 pm »
Благодаря за споделените мнения за Хер бебе. В крайна сметка след доста четене и разпитване и след като си нямаме държавна кухня наблизо се спрях на детска кухня " Българче". Дано Алекс да я хареса, той е добро прасенсе. :D

То явно не съм мн на "ти" с десертите...добре че е баба им, малко да ме обогати на тази тема.


Можеш да гледаш менютата на кухните и да си ги правиш в къщи. Така ще се подсетиш за доста неща. :wink:
Ето ти десертите за тази седмица от "Българче"
 Кремче банан
 Млечна баничка
 Плодов мус с ябълка
 Печена тиква с мед
 Грис халвичка
 Бишкотена тортичка
Това е само един пример.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #881 -: Ноември 30, 2011, 22:31:25 pm »
Ето ти десертите за тази седмица от "Българче"
 Кремче банан
 Млечна баничка
 Плодов мус с ябълка
 Печена тиква с мед
 Грис халвичка
 Бишкотена тортичка
Това е само един пример.


охххх, а дали пък няма порции и за мами???? Само без грис-халвата, че от детската градина си я помня :-)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #882 -: Ноември 30, 2011, 22:36:49 pm »
Ето ти десертите за тази седмица от "Българче"
 Кремче банан
 Млечна баничка
 Плодов мус с ябълка
 Печена тиква с мед
 Грис халвичка
 Бишкотена тортичка
Това е само един пример.


охххх, а дали пък няма порции и за мами???? Само без грис-халвата, че от детската градина си я помня :-)

Ох, и за мен важи същото. :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #883 -: Ноември 30, 2011, 22:57:56 pm »
Охххх, а дали пък няма порции и за мами???? Само без грис-халвата, че от детската градина си я помня :-)
Ми записваш два пъти и ще готвиш замо за тати  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #884 -: Декември 01, 2011, 10:54:38 am »
Мерси Натали. Аз съм поглеждала по менюто, ама не всичко мога да готвя. И май моите са малко капризни на месо, риба...

Кисело мляко не искат. Кремчета не смея още да правя, че не съм дала прясно мляко, нашето педи е провти да се дава, че не било хубаво.

И вчера ми каза, че е добре яйцето в застройката да е предварително сварено и после да настържа жълтъка. Защото било рисково да правя застройка така. Вие чевали ли сте това? И как е в кухните?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #885 -: Декември 01, 2011, 14:14:13 pm »
Николина, правят варена застройка или използват яйчен прах. Можеш да правиш кремчета и без прясно мляко. Малко нишесте във вода, мъничко захар и добавяш плод. Можеш да му сложиш и лъжичка-две АМ.
     
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #886 -: Декември 01, 2011, 14:18:02 pm »
Момичета, не слагайте захар в храните на децата. Нито имат нужда, нито е полезно. Плодовете съдържат достатъчно фруктоза, не е нужно да се добавя допълнително каквото и да е за подслаждане :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #887 -: Декември 01, 2011, 14:25:40 pm »
Кога се добавя захар в детските храни-само информативно?
Има ли вероятност от алергия от някой зеленчуци и те да трябва да се въведат по-късно?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #888 -: Декември 01, 2011, 15:02:29 pm »
Кога се добавя захар в детските храни-само информативно?
Има ли вероятност от алергия от някой зеленчуци и те да трябва да се въведат по-късно?
Няма правило да се добавя захар. От какъв зор ще добавяш? А иначе, няма проблем от хранителна гледна точка.

На теория човек има вероятност да има алегия към всяка една храна, но на практика са няколко храните, към които са поне 90% от алергиите: мляко, фъстъци, яйца, соя,жито, разните морски ( специално тези с черупки - раци, скариди). Също чести са към царевица, ягоди, малини, къпини и т.н и също към боб. Ако детето пие обикновено АМ ( не соево) значи няма алергия към мляко. Ние бяхме при алерголог и те си имат списък от 10 най-често срещани. Не се сещам никой зеленчук да е в списъка на честите алергени и с който да трябва да се изчаква. Обаче понеже все пак винаги има вероятност, се захранва пак едно по едно.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #889 -: Декември 01, 2011, 15:54:44 pm »
Николина, не си ме обидила  :)! Кремчетата в ДК се готвят така, както го е написала dani j. Ние сме на Ян Бибиян. Харесва се много. Готвят с яйчен меланж и прясно мляко. Има си и меню за алергични с Frozopep и без яйца.

Кремовете не ги давам, защото има захар. Яде ги тате. Не давам, защото да не стане Коко от тях хиперактивен.

Боби, ти четеш много, какво казват умните глави относно захарта и бебетата/децата?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #890 -: Декември 01, 2011, 16:14:53 pm »
....
Боби, ти четеш много, какво казват умните глави относно захарта и бебетата/децата?

Предполагам...нищо хубаво ;)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #891 -: Декември 01, 2011, 16:45:55 pm »
Не знам кога, според мен никога :lol:
Аз лично не слаагам захар в абсолщтно нищо - чай, мляко, кис.мляко и т.н. Сладкиши и кремчета не правя, защото не мога, а и никой не ги яде :lol:
За сметка на това децата изяждат промишлени количества плодове. Според мен това е повече от добър десерт, вместо нишесте със захар и вода :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #892 -: Декември 01, 2011, 18:04:55 pm »
Аз също не слагам захар. Това, което по-горе написах, съм го правила 2-3 пъти, с половин лъжичка кафява захар, но не се харесва. Кремче от ДК почти не яде. Правих и кекс с ябълки, но също не беше впечатлена. Често пасирам банан, круша или някакъв друг плод, добавям малко кисело мляко и ядем "огут" /йогурт/  :D. Но общо взето не си пада по плодовете много, като изключим грозде и банан. Дай и хляб и кисело мляко и и гледай сеира  :lol:.
     
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #893 -: Декември 01, 2011, 18:17:03 pm »
Стефи, а момичетата как са със зъбите?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #894 -: Декември 01, 2011, 20:11:33 pm »
ми за сега са перфектни, надявам се и за напред да е така :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #895 -: Декември 01, 2011, 20:41:22 pm »
И аз съм против добавянето на захар. Обаче съм забелязала, че в кашите /тези в кутии/ на Хумана има захар  :? Поне тези, които съм гледала, де. В някои плодови пюрета също има и не взимам от тях. А в някои пък има глюкозо-фруктозен сироп :? Това пък защо го слагат 8O
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #896 -: Декември 01, 2011, 20:44:44 pm »
аз купувах само оризова безмлечна каша и елда, и за двете деца. Деси е изяла повече каша, на Еленка не й се полагаше редовно, че беше малко дебеличка :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #897 -: Декември 01, 2011, 20:55:46 pm »
Ами аз много малко каша съм давала, че и Габи е малко напред с килцата :lol: Но просто като търсех каква да давам, забелязах захар в съдържанието и голямо избиране падна  :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #898 -: Декември 01, 2011, 20:58:37 pm »
няма какво да избираш, купуваш оризова и това е, чиста, бъркаш от време на време с плод, иначе чист плод за следобед е достатъчно. Аз слагах в повечето случаи по 1/2 банан+друг плод, за да засища все пак повече.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #899 -: Декември 01, 2011, 21:17:08 pm »
Аз захар съм слагала и то кафява на 2-3 пъти по 1/5 лъжичка в попарата, ама ние и така си я ядем, а за сладост слагам малко каша или АМ.

Днес мн се изненадах, дадох им кисело млякос круша и бисквитки и много им хареса. А до онзи ден не искаха мляко.

На обяд бяхме за васкина в Токуда и да видите как ядат славянски гювеч и снежанка с хляб от стола, там кухнята е много добра. Много им се зарадвах.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...