0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

киста 8см?
« -: Декември 04, 2010, 16:21:14 pm »
има ли сте киста 8см и какъв вид е била,както и какво лечение е последвало?Моята е толкова и доктора ми каза че най вероятно е ендометриоза,затова искма да знам има ли от другите видове кисти с такива размери?
*
Re: киста 8см?
« Отговор #1 -: Декември 04, 2010, 16:42:38 pm »
Аз наскоро имах киста 5 см , но нямаше лечение а само чакане но 2 дена след като ми я откриха имах и цикъл. Имала съм 24 мм и 28 мм фоликулярни кисти все спукани с хормонално лечение , но за последната ми каза че е функционална киста.
Re: киста 8см?
« Отговор #2 -: Декември 04, 2010, 16:53:27 pm »
моята я откриха в понеделник,а днес или утре трябва да ми дойде,след това пак ще отида на вагинален ехограф дано да я няма,но до тогава малко или много ще се успокоя,ако видя че има и друг вид кисти с тези размери...
Re: киста 8см?
« Отговор #3 -: Декември 04, 2010, 19:43:32 pm »
Най-голямата ми киста беше 7 см, казаха ми, че е ендометриозна и искаха да лягам да ме режат на секундата. Махна се с цикъла, явно не беше ендометриоза. Като ти дойде отиди на лекар. Търсете причината за тази киста.
Re: киста 8см?
« Отговор #4 -: Декември 04, 2010, 19:59:44 pm »
Това малко ме успокоява,ще отида веднага щом ми свърши,дано се е пукнала,ти след като ти се пукна как търси от какво е породена?Аз мисля дори да нямам на лапароскопията да видят поне какъв вид е да се лекува по някакъв начин, от малка съм имала проблеми с хормоните,мъжките са ми в повече,и имам леко окосмяване,преди години ми казаха че имам малки кистички,пих противозачатъчни,но до там.И затова сега си мисля че са тези кисти които винаги съм ги имала,дано се окажат така,че имам и раничка да ми махат...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: киста 8см?
« Отговор #5 -: Юли 06, 2011, 21:08:16 pm »
По време на секциото ми откриха киста на яйчника - 7 см. Докторът каза, че е възможно да е функционална и сама да изчезне. 2 месеца по - късно ми направи преглед - още си стои, но пък не изглежда нарастнала. Каза, че се съмнява за дермоидна киста и ако не намалее или изчезне ще ме оперира. Въпросът ми е по какъв начин се установява вида на кистата?
*
Re: киста 8см?
« Отговор #6 -: Юли 06, 2011, 22:33:28 pm »
Извинявам се че се намесвам -тая тема с кистите не е никак приятна , ще ти разкажа какво ми се случи преди време. Сега съм на 26, преди години  още като студентка имах някакъв проблем с бъбреците , направих си цветна снимка, естествено нямах някакво сериозно заболяване, но в областта на малкия таз ми казаха че се виждат множество зъби с калциева плътност, вероятно тератом или това което са ти казали на теб дермоидна киста, съвет   скенер на малък таз. Преди време ходих на хирург, той ми каза че ми напипва нещо около левият яйчник но на стандартен Узи-вагинален не се видя добре. Имала съм много кисти- все яйчникови, фоликулярни , аз те съветвам говори с твоят лекар ако трябва отиди на скенер , понякога и само с ехограф може да се каже  точно каква е кистата...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: киста 8см?
« Отговор #7 -: Юли 07, 2011, 14:27:18 pm »
Благодаря, f_26!