0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #40 -: Юни 02, 2011, 17:23:47 pm »
Привет, аз съм с Никон Д70
и просто обичам да щракам, може от 100 нито една да не става,
но си почивам по този начин
от скоро се мъча с разни екшъни , ама нещо не ги докарвам

преди месец някъде на път с децата


а децата са

и


преди

и след празниците
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #41 -: Юни 02, 2011, 18:06:28 pm »
Anuk_Anuk, ако говориш за фотошопските екшъни ще ти обясня за тях. Те правят някаква обработка на кадъра и придават някакъв ефект. Но не на всеки кадър се получава добре. И не всички кадри подлежат на едни и същи обработки. За това вземи и "разгъни" екшъна и виж какви точно филтри са прилагани. И си ги приложи сама, като правиш съответното донастройване ръчно, за да получиш максимално добър ефект. Иначе аз си правя екшъни, когато ми предстои да прилагам едно и също обработване на поредица снимки - пести време.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #42 -: Юни 02, 2011, 19:45:40 pm »






От хойкане по улиците нямам време  и да пиша даже:)))
Обработвам с ФШ и Ник софтуера
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #43 -: Юни 02, 2011, 21:33:09 pm »
И аз да се запиша като съвсем начинаеща, но с много желание  :lol:.
Мини, Хера, Мимс, Гери, Анук - чудесни снимки!
Мини, мерси за екшъните. Както Пешето вече е казала, сама установих, че не всеки екшън е подходящ за всяка снимка, след двучасово "човъркане" във ФШ-а  :lol:.

Мини, макрото само със специален обектив ли се прави?  :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #44 -: Юни 02, 2011, 21:42:26 pm »
аз конкретно нямам, иначе бива да е с макро обектив
това е с портретен 50 мм, и това също





"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #45 -: Юни 02, 2011, 21:47:54 pm »
Страхотно е, Мини . Браво!
Моят апарат е с несменящ се обектив, съвсем аматьорски, затова попитах. Прецених, че ще се уча на нещо по-евтино, пък живот и здраве по-натам ще се оборудвам, ако излезе нещо от мен  :lol:.
Апаратчето ми е Panasonic Lumix DMC-FZ45.
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #46 -: Юни 03, 2011, 09:26:41 am »
Ооо... много ми харесва опита ти с червения лилиум! Мини:cool:

пп. Само аз ли нямам представа от фото-шоп и термините му?!  :oops:
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #47 -: Юни 03, 2011, 09:39:27 am »
Ето тук има интересни уроци за работа с ФШ на бг.
http://itschool.bg/tutorials/category/1/
http://uroci.net/uroci/5/Adobe-Photoshop.html
Има интересни хитринки, само да му се рови на човек. От тук някъде се научих как да се "тунинговам", за да съм по-по-най по снимките  :wink:

А еттук има голям архив с елементи за украса, готови изрязани.
http://www.lenagold.ru/fon/clipart/alf.html

п.п. това руснаците са страшна работа.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #48 -: Юни 03, 2011, 09:44:08 am »
пп. Само аз ли нямам представа от фото-шоп и термините му?!  :oops:

Аааа и аз, и аз:)

Но време е да се поправим:)
Пеше мерси:)

Момичета, прекрасни снимки.
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #49 -: Юни 03, 2011, 09:56:45 am »
Благодаря за линковете, Pesheck! Дано ми бъдат полезни - т.е. дано нещо влезне в главицата ми и успея да го приложа в последствие  :D

И за да не са само приказки от моя страна :wink:, ще покажа нещо снимано последно - тортичка за рождения ми ден - малка виртуална почерпка  :lol:
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #50 -: Юни 03, 2011, 10:00:03 am »
Pesheck - благодаря за линковете :)
mini - макрото си го  osi_9, аз съм се пробвала с моят, но нещо не мога да го целна :)

днес едното мухче удома има рожден ден - става на 7 годинки
да ми е жива и здрава


*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #51 -: Юни 03, 2011, 10:14:42 am »
АНук да ти е живо и здраво животинчето.....много е хубаво. Каква порода е?
От вчера малко улов :lol:




Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #52 -: Юни 03, 2011, 10:18:30 am »
Еее, много хубава темичка. И аз се записвам сред вас, макар че скоро не съм снимала нищо. Снимам със Сони Алфа 300 и засега имам два обектива ...
Ще следя темата с интерес.
Вмъквам произволна снимка и държа да отбележа, че няма никаква обработка .. не за друго, а просто не съм се научила все още на този ФШ /макар, че понякога опитвам на сляпо/  :wink:

"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #53 -: Юни 03, 2011, 11:45:33 am »
Анук, да ти е живо и здраво Мухчето, да го намачкаш от мен, а и Анук също  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #54 -: Юни 03, 2011, 13:25:29 pm »
Страхотно е, Мини . Браво!
Моят апарат е с несменящ се обектив, съвсем аматьорски, затова попитах. Прецених, че ще се уча на нещо по-евтино, пък живот и здраве по-натам ще се оборудвам, ако излезе нещо от мен  :lol:.
Апаратчето ми е Panasonic Lumix DMC-FZ45.

Хо, братовчеде, аз щракам с FZ100 :)

Обичам да снимам, макар че не винаги се получава. Със старото добро канонче бях факир на пълни ръчни настройки, а с този още се уча, но ще му свикна.

Чудесни са ви снимките, момичета!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #55 -: Юни 03, 2011, 16:28:00 pm »
мислих, мислих- днес ми се скапа настроението и по случая ще отида да се почерпя един НИкон Д90  8) пък каквото ще да става
последен напън да почна да правя някакви по-добри снимки, ако не стане се отказвам тотално


« Последна редакция: Юни 03, 2011, 16:44:03 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #56 -: Юни 03, 2011, 16:39:27 pm »
Мини браво! Почерпи се! Като го купиш идвам да черпиш дет се вика...за да е светлината винаги с тебе :lol:
СтефУ ми харесва /само пръстчетата да не беше отрязала/
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #57 -: Юни 09, 2011, 10:08:54 am »
момичета, продавам си старото фото, защото съм горд притежател на Никон Д90
ето тук имам обява
http://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=430662&t=430662&phorum_uriauth=

снимка с новото фото


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #58 -: Юни 11, 2011, 10:11:25 am »
 :D Момичета, следя темата "изкъсо" :wink: ...след време и аз като се оборудвам с подходящата техника, ще се включа. :D Ето една оферта...изгодна,ако имате приятели абитуриенти или студенти да помагат :http://www.canon.bg/promotions_Terms_and_Conditions/
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #59 -: Юни 13, 2011, 12:39:38 pm »
mini - честито  beer::