0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънце, здраве и усмивки да ви споходят тази седмица!
Не успях да се включа в предходната темичка, но давам начало на тази :)

Да ви питам как сте на великденска тема? Някаква предварителна подготовка, планове за пътуване, други интересни нещица и идеи?

И още едно въпросче - някой да се е пробвал на зорбинг в БГ? Хвърлила съм око на една оферта и още умувам по въпроса :)
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #1 -: Април 11, 2011, 11:36:03 am »
Хубава седмица и от мен! :)

Що е туй зорбинг, брей Ани?  8)


*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #3 -: Април 11, 2011, 13:18:24 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас!
Ние я започнахме отново с 39 градусова температура,зверска кашлица и инхалации :?.
За Великден смятам да пробвам хлебопекарната със козунаци,а яйцата ще са класика :).

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #5 -: Април 11, 2011, 16:15:37 pm »
Лека и без произшествия седмица на всички мами и дечица!

Мерси, че така подробно описвате всичко за дечицата, в доста от разказите ви откривам случващи се неща и при нас. Полезни сте ни много! :D

Аничка,  ние за Великден се каним да си направим една разхока до един манастир наблизо. Една част от него функционира като хотел, но има хубав парк и малка гора с разни животни. Дано не вали, че да походи и да потича по тревата Ема. А имат и хубав закрит павилион с кафене и храна вътре за тези, които изгладнеят от свежия въздух и природата. Но е наблизо и за един ден ще отидем и ще се върнем.

Поздрави на всички! :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #7 -: Април 11, 2011, 17:18:59 pm »
Ани, не знаех, че се казва зорбинг това чудо :)
В нашето семейство само Симеон го е пробвал и му е голям фен. Препоръка - не го пробвай с пола :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #8 -: Април 11, 2011, 18:38:11 pm »
Права си, Лиде. Не ми се мисли не-БИО-то какво е...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #9 -: Април 11, 2011, 18:55:26 pm »
Здрава седмица за всички - мами и дечица!

Да ви питам как сте на великденска тема? Някаква предварителна подготовка, планове за пътуване, други интересни нещица и идеи?
Нищо не сме планирали, нямам настроение и да го правя - в дупка съм от най-черните...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #10 -: Април 11, 2011, 19:14:29 pm »
Хубава седмица и от нас.
Нищо не сме планирали, нямам настроение и да го правя - в дупка съм от най-черните...
Мими, какво става?

Да ви питам как сте на великденска тема? Някаква предварителна подготовка, планове за пътуване, други интересни нещица и идеи?
Аз мисля да си отидем на село за седмица. Там ще боядисваме яйца, децата ще ровят на воля в градинките и ще гонят Бари, а той на воля ще им бяга.
Ще се съберем цялото семейство и дано времето е хубаво, че да могат да са повече време навънка
А и баща им си идва тази неделя, емоциите им ще са още повече:) на мен пък отсега ми е любопитна реакцията им:) и на децата и на мъжа ми:)
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #11 -: Април 11, 2011, 19:37:29 pm »
Здравейте и здрава седмичка и от нас.
Ние не се записваме с много добри новни. Наведнъж ни дойдоха два проблема, а часове за специалисти - йок, чак в петък и в понеделник.
Писах в темата зна д-р Бърди, но да повторя и тук, ако някой се е сблъсквал.
1. От две седмици Ники както си играе или прави нещо, изведнъж се заглежда в една точка с "празен поглед" и започва да клати глава наляво-надясно, все едно казва Не. Тогава ни приема, ни предава. Това продължава 30 секунди и започва да зачестява. Няма виден дразнител, притеснявам се за нещо...аи психично или...в рода имаме детенце с аутизъм и може би си внушавам, но тя има същият поглед, когато влезе в "нейния си свят".
На някой случвало ли му се е такова нещо, насочиха ни към невролог, друг специалист да търся ли?

2. От петък насам Ники започна да поема дъх с едно "кккъъъх" като пушач, Първо беше едно-две вдишвания, но днес се влоши и сутринта поне двайсет пъти започна да поема спазматично въздух. Все едно не ви стига въздух и се опитвате с едно вдишване да поемете повече - ей така се получава.
Бяхме на лекар - отслабено дишане в дясно. Направихме ренген - няма чуждо тяло. Тъй като аз имам алергия към пролетните полени се съмняват за алергия и ни пращат на пулмолог в петък в Детско Здраве. А до тогава? Какво да правя ако се влоши, какво да очаквам, какво да си купя от аптеката?

Моля, който е имал подобен проблем да се включи, защото Ники никога не е боледувал сериозно и сега направо ще ми се пръсне сърцето от притеснение.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #12 -: Април 11, 2011, 19:40:59 pm »
Мими, имаш моята най-силна подкрепа!
Каквато и да е "дупката" ще я запълним, стига да можем!
Силна и голяма прегръдка!

Лисе, жив и здрав да акустира моряка
и децата много да му се радват!

Жаси, нямам този опит,
дано някой се включи!Късмет!

Спокойна и здрава седмица на всички!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #13 -: Април 11, 2011, 19:55:57 pm »
Мими, дано дупката почне да се пълни с положителни неща.
Ани, аз самата наскоро разбрах, че Зорбинг е думата, звучи ми малко зубърско и човъркащо, но въпросът е не, дали да се пробвам с пола, а дали да ям преди да вляза в това чудо  :lol:
Jasmin_veni, в София има център за деца-аутисти, освен лекаря, мисля че и те биха ти били полезни. Та, поне с едно телефонно обаждане биха ти дали ориентация, а лекарският преглед си е вече тежката артилерия. Мога да си представя колко ти е тревожно!
Розичке, много свежо сте го замислили.

Аз тази година като едното нищо, ще пропусна кифли, козунаци и разни по-специални подготовки. Най-много яйца да боядисам, че майка ми винаги моли и за нея да свърша това занимание, а и на Вероника ще и е кеф :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #14 -: Април 11, 2011, 20:30:51 pm »
никой по телефон няма да даде информация "за ориентация" на аутистични прояви, още повече, на толкова малки деца не се прави такава диагностика. аутизмът, освен това, не е наследствено предавано състояние.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #15 -: Април 11, 2011, 20:50:52 pm »
Да, така ни казаха и на нас. По-скоро предполагат, че е нещо нервологично, затова ни насочиха към нерволог. Мислих, че нещо от ушите може да е. Чистих ги - чистички са.Не знам какво може да е, знам, че аутизма не е наследствен, но нали знаеш...парен каша духа и затова се притеснявам.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #16 -: Април 11, 2011, 21:09:51 pm »
Здрава и слънчева седмица !

*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #17 -: Април 11, 2011, 21:52:38 pm »
Пфуу,писна ми вече от бактерии.Тъкмо излекувахме ешерихия-та коли,сега пък сме с Мораксела в носа :?.
Вени,дано не е нищо сериозно.

Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #18 -: Април 11, 2011, 21:59:19 pm »
Здрава, слънчева и, надявам се, не толкова ветровита седмица!
Много ви благодаря за съветите за пасти и четки за зъбки!
Вени, малък е, за да може да се диагностицира аутизъм, но за твое успокоение, погледни в бг мама темата на родителите на деца с проблеми от аутистичния спектър- има линк към един много синтезиран въпросник за "самооценка"- това на първо време. И ние имаме второ братовчедче с аутизъм, та затова и аз съм го гледала- макар,че наистина никой не може със сигурност да каже как се получават разстройствата от този спектър.Стискам палци всичко да е наред!
Тръпки ме побиха с тия метали в кашите на Холе! Ние само такава харесваме и аз я купувам, макар и да е много скъпа, с успокоението,че е биосертифицирана в Швейцария и Германия! 8O Надявам се да е просто поредното преувеличаване и раздуване на нещо!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #19 -: Април 11, 2011, 22:28:23 pm »
Вени, и в темата на Бърди бях започнала да пиша днес преди обяд ама после изтрих поста.
Алекс си върти главата така от бебе. Беше на 4 месеца като започна. Първо в леглото докато заспива. Толкова силно си я въртеше на ляво и дясно, че биберона му излизаше от устата. И го правеше всяка вечер като заспива. После започна да го прави и през деня докато играе. Научи Дани и Ники и те така си въртяха главите. Само един да започнеше, другите двама го следваха:) После им омръзна или забравиха. само Алекс отвреме навреме (но много рядко) се сеща и така се приспива. Даже се смее с глас като го прави. Първите 2-3 дни бях притеснена но после като разбрах, че това го и забавлява, игрив си беше, реших, че не е нещо опасно. За конкретно нещо не съм мислила но се запитах 2-3 пъти дали психически е добре. Дано и при вас е период и вид игра.