0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #160 -: Юли 02, 2012, 19:03:56 pm »
Здравейте Д-р Даскалова.Имам въпрос-правихме със съпругът ми цитогенегични изследвания.При мен всичко е ок,но при него има проблем-ето това пише на изследването(Анализирани са 100метафазни пластинки оцветени по GTGметод.В 96пластинки не се откриха бройни структурни хромозомни аберации-нормален кариотип46,XY.в 4 метафазни пластинки се откри допълнителна малка ринг хромозома с неясен произход.      Заключение:47,XY,+r4/46,XY(96)-мъжки кариотип с ниско степенен мозиацизъм.  Наличието на 47,XY,+r клетъчна линия би могло да окаже влияние върху правилното развитие на мейозата.Съществува вероятност от формиране на сперматозоиди с небалансиран генетичен материал-наличие на допълнителна или липсваща хромозома.)Ще съм благодарна ,ако ми отговорите дали е най правилно да се ползва донорски материал или може да се работи и със съпруга.Пункцията ще ми е утре.Благодаря ви предварително. :youwoman:     
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #161 -: Юли 02, 2012, 21:55:06 pm »
Цитат
Здравейте д-р Даскалова,
моля за коментари на нашата спермограма:


обем: 5 мл.
ph:8.4
вискозитет: завишен
втечняване: над 120 мин.
сперм.концентрация:25мил./мл.
общ брой нормокинетични ----
нормокинетични------
хипокинетични: 60%
акинетични: 40%
над 60% с норм.морфология
7-8 лев.бакт.слуз

Благодаря предварително.


Повторна спермограма при специалист и после ще коментираме.

Д-р Даскалова,това е нашата нова спермограма,направена в клиниката на д.р Щерев,21 дни след първата и след прием на Вивекс:

обем: 3,2 мл.
ph:7,7
вискозитет: 0
цвят:слонова кост
втечняване: 30 мин.
левкоцити:5-6
аглутинати:да
незрели кл.на сперматогенезата:да
обща сперм.концентрация/1мл:40х10/6
нормокинетични сперматозоиди:43%
хипокинетични: 20%
акинетични: 37%
концентрация на нормокинетични/1мл:17,2х10/6
обща концентрация нормокинетични:55,04х10/6
Наблюдават се единични бактерии
*
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #162 -: Юли 09, 2012, 10:24:08 am »
Здравейте д-р Даскалова!
Моля, за вашето мнение по нашия случай.
Опитване да имаме дете от 4 години, за това време се направили 2 инсета, 1 ин-витро и 2 ИКСИ-та - всичките неуспешни, без наличие на имплантация.
Мъжа ми е минавал многократно на СГ и винаги излиза едно и същи - добра подвижност, добра бройка, много ниска морфология - от 0% до 4% по Крюгер (СДИ теста също е лош). При посещение при д-р Кацаров се откри варикоцеле 3-та степен вляво, но доктора каза, че няма смисъл да се оперира, заради възрастта на мъжа ми (47г.)
Имаме всички възможни изследвания, които са в норма, но така желаното дете така и не идва!
Какво е вашето мнение за операция от варикоцеле и има ли достатъчно добра техника за ИМСИ в БГ, с която да извършат такава процедура?
Благодаря Ви!
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #163 -: Юли 09, 2012, 13:32:10 pm »
Здравейте искам да помоля за мнение за спермограмата на мъжа ми,казаха ни че само инсеминация ни е спасението,но аз искам консултация с повече мниния,благодаря ви много.
Обем на еякулацията 3,2 (2-6)
Концентрация на сперматозоидите 18,9млн/мл(норма =/ > 20млн/мл)
Общ брой 60,48млн
Обща подвижност 53%
-с нормокинеза 37% (норми => 50%)
-с хипокинеза 16%
-с акинеза 47%
Брой нормокинетични сперматозоиди/мл 6 993 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди 22 377 600
Агултация 16% агултати от смесен тип
Агретация на сперматозоид - не
Клетъчни елементи:
-левкоците 6-7
-епителни клетки < 1
- еритроцити и др. - не
-желатинови кохгломерати - не
 
Ето и морфологията по Крюгер:
Сперматозоиди с нормална морфология 14% (норма >/= 14%)
Сперматозоиди с отклонения в морфологията 86% от тях:
- Сперматозоиди с главични дефекти 33%
- с шийни дефекти 16%
- с опашни дефекти 19%
- с цитоплазнатичен остатък 16%
- клетки на сперматогенезата  2%

Teratozoospermia index 1,56 (норма </= 1.6)

 Oligoasthenozoospermia

Наличие на аглутанация.Препоръчително изследване за анти спермални антитела.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #164 -: Юли 14, 2012, 14:43:03 pm »
Д-р Даскалова,това е нашата нова спермограма,направена в клиниката на д.р Щерев,21 дни след първата и след прием на Вивекс:

обем: 3,2 мл.
ph:7,7
вискозитет: 0
цвят:слонова кост
втечняване: 30 мин.
левкоцити:5-6
аглутинати:да
незрели кл.на сперматогенезата:да
обща сперм.концентрация/1мл:40х10/6
нормокинетични сперматозоиди:43%
хипокинетични: 20%
акинетични: 37%
концентрация на нормокинетични/1мл:17,2х10/6
обща концентрация нормокинетични:55,04х10/6
Наблюдават се единични бактерии

Предполагам са ви казали, че показателите са добри и няма за какво да се тревожите.
Аз все пак бих уточнила дали има или няма проблем с наличието на аглутинация /респ. антиспермални антитела/, но това е защото съм много подробна в оглеждането на детайлите.
И, разбира се, морфология на сперматозоидите.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #165 -: Юли 14, 2012, 14:48:20 pm »
Здравейте д-р Даскалова!
Моля, за вашето мнение по нашия случай.
Опитване да имаме дете от 4 години, за това време се направили 2 инсета, 1 ин-витро и 2 ИКСИ-та - всичките неуспешни, без наличие на имплантация.
Мъжа ми е минавал многократно на СГ и винаги излиза едно и същи - добра подвижност, добра бройка, много ниска морфология - от 0% до 4% по Крюгер (СДИ теста също е лош). При посещение при д-р Кацаров се откри варикоцеле 3-та степен вляво, но доктора каза, че няма смисъл да се оперира, заради възрастта на мъжа ми (47г.)
Имаме всички възможни изследвания, които са в норма, но така желаното дете така и не идва!
Какво е вашето мнение за операция от варикоцеле и има ли достатъчно добра техника за ИМСИ в БГ, с която да извършат такава процедура?
Благодаря Ви!

Аз съм на мнение, че всяко варикоцеле трета степен трябва да се оперира, независимо от давността, възрастта и други критерии. Вярно е, че по отношение на прогнозата има значение дали мъжът е на 20 или на 40 години, но независимо от това, че шансовете за подобряване на показателите са по-малки, без операция пък няма никакви шансове.

Втори, алтернативен подход, би бил да опитваме консервативно да подобряваме морфологията на сперматозоидите, без да премахнем източника на проблема.

Трети подход е да вървим по дългия път - да отбираме добри сперматозоиди, да замразяваме, да прилагаме нови методики /ИМСИ например/ и т.н. Не виждам защо това да не се прави следоперативно.

Има направен цитогенетичен анализ, нали?

Каквото и да решите, пожелавам ви успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #166 -: Юли 14, 2012, 14:52:24 pm »
Здравейте искам да помоля за мнение за спермограмата на мъжа ми,казаха ни че само инсеминация ни е спасението,но аз искам консултация с повече мниния,благодаря ви много.
Обем на еякулацията 3,2 (2-6)
Концентрация на сперматозоидите 18,9млн/мл(норма =/ > 20млн/мл)
Общ брой 60,48млн
Обща подвижност 53%
-с нормокинеза 37% (норми => 50%)
-с хипокинеза 16%
-с акинеза 47%
Брой нормокинетични сперматозоиди/мл 6 993 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди 22 377 600
Агултация 16% агултати от смесен тип
Агретация на сперматозоид - не
Клетъчни елементи:
-левкоците 6-7
-епителни клетки < 1
- еритроцити и др. - не
-желатинови кохгломерати - не
 
Ето и морфологията по Крюгер:
Сперматозоиди с нормална морфология 14% (норма >/= 14%)
Сперматозоиди с отклонения в морфологията 86% от тях:
- Сперматозоиди с главични дефекти 33%
- с шийни дефекти 16%
- с опашни дефекти 19%
- с цитоплазнатичен остатък 16%
- клетки на сперматогенезата  2%

Teratozoospermia index 1,56 (норма </= 1.6)

 Oligoasthenozoospermia

Наличие на аглутанация.Препоръчително изследване за анти спермални антитела.

Вътрематочна инсеминация е един възможен вариант. Втори, по-правилен от медицинска гледна точка, подход е да се потърси причината за проблема и да се излекува или отстрани. Това е и моят съвет - първо диагнозата, после - лечението.

Поздрави!



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #167 -: Юли 14, 2012, 14:54:57 pm »
Здравейте Д-р Даскалова.Имам въпрос-правихме със съпругът ми цитогенегични изследвания.При мен всичко е ок,но при него има проблем-ето това пише на изследването(Анализирани са 100метафазни пластинки оцветени по GTGметод.В 96пластинки не се откриха бройни структурни хромозомни аберации-нормален кариотип46,XY.в 4 метафазни пластинки се откри допълнителна малка ринг хромозома с неясен произход.      Заключение:47,XY,+r4/46,XY(96)-мъжки кариотип с ниско степенен мозиацизъм.  Наличието на 47,XY,+r клетъчна линия би могло да окаже влияние върху правилното развитие на мейозата.Съществува вероятност от формиране на сперматозоиди с небалансиран генетичен материал-наличие на допълнителна или липсваща хромозома.)Ще съм благодарна ,ако ми отговорите дали е най правилно да се ползва донорски материал или може да се работи и със съпруга.Пункцията ще ми е утре.Благодаря ви предварително. :youwoman:     

На този въпрос съм отговорила в другата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.msg946845#msg946845


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #168 -: Юли 14, 2012, 16:18:01 pm »
Здравейте и благодаря,а към кого да се обърнем за лечение и диагноза,защото нищо не ни казаха за лечение,благодаря Ви много
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #169 -: Юли 15, 2012, 18:45:33 pm »
Здравейте д-р Даскалова!Искам да Ви представя и нашия случай,за да изкажете вашето компетентно мнение!Мъжът ми е с обструктивна азооспермия,в следствие на  прекарано възпаление е получил запушване на каналите.Д-р Кацаров му прави биопсия на тестисите и заключението е само Икси,но със запазена спермогенеза.Имаме един опит Икси и един ЗЕТ.Иксито беше отрицателно,а при Зет имаше слабо положителен тест.За втория опит по фонда се консултирахме с уролог,който му откри варикоцеле не знам коя степен,но във вторник ще му правят операция?На 41г.е и лекарят ни дава по-големи шансове в Икси-процедурите...При мен всичко е в норма?Искам да ви попитам дали наистина ще се повишат шансовете ни за успех,има ли смисъл при това положение от тази операция и  дали ще са необходими по-специални изследвания?Благодаря предварително.
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #170 -: Юли 20, 2012, 16:02:08 pm »
Здравейте и благодаря,а към кого да се обърнем за лечение и диагноза,защото нищо не ни казаха за лечение,благодаря Ви много

Без лекар ще ви е трудно сами да правите изследвания, правилно е лекар да ви ги назначава и интерпретира. Изборът на специалист /лечебно заведение/ е ваш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #171 -: Юли 20, 2012, 16:05:07 pm »
Здравейте д-р Даскалова!Искам да Ви представя и нашия случай,за да изкажете вашето компетентно мнение!Мъжът ми е с обструктивна азооспермия,в следствие на  прекарано възпаление е получил запушване на каналите.Д-р Кацаров му прави биопсия на тестисите и заключението е само Икси,но със запазена спермогенеза.Имаме един опит Икси и един ЗЕТ.Иксито беше отрицателно,а при Зет имаше слабо положителен тест.За втория опит по фонда се консултирахме с уролог,който му откри варикоцеле не знам коя степен,но във вторник ще му правят операция?На 41г.е и лекарят ни дава по-големи шансове в Икси-процедурите...При мен всичко е в норма?Искам да ви попитам дали наистина ще се повишат шансовете ни за успех,има ли смисъл при това положение от тази операция и  дали ще са необходими по-специални изследвания?Благодаря предварително.

Операцията може само да помогне.

По отношение на изследванията не зная какво е правено при вас досега, за да съм конкретна. Има определен пакет от изследвания, които се правят задължително /по наредба/ преди асистирана репродукция, както и някои препоръчителни - примерно цитогенетичен анализ, по-разширен микробиологичен скрининг и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #172 -: Юли 21, 2012, 12:23:54 pm »
Благодаря Ви за отговора!
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*

    saber_rider

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #173 -: Август 03, 2012, 19:20:30 pm »
Д-р Даскалова здравейте,

Ще ви бъда задължен, ако имате възможност да коментирате моите резултати.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48448.msg951160#msg951160

Благодаре предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #174 -: Август 05, 2012, 11:06:39 am »
Д-р Даскалова здравейте,

Ще ви бъда задължен, ако имате възможност да коментирате моите резултати.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48448.msg951160#msg951160

Благодаре предварително!

Резултатите като цяло са добри. Има накои неща, които трябва да се уточнят. Първото е намалената подвижност на сперматозоидите. Както предполагам са коментирали колегите, в този анализ има по-малък процент прогресивно подвижни сперматозоиди от средностатистическите норми. Трябва да се потърси причина за този проблем и ако е възможно, да се отстрани. Избриявам някои евентуални причини за слаба подвижност - хипертония, наднормено тегло, варикоцеле, простатит, тютюнопушене, хиперпролактинемия, антидепресанти, ХИВ.

Второто нещо е високият брой кръгли клетки в еякулата, добре е да се уточнят какви точно са. Общият термин кръгли клетки включва левкоцити и герминативни клетки, тъй като и двата вида изглеждат кръгли на нативен препарат.

На трето място е добре да се оцени и морфологията на сперматозоидите.

Разбира се, общата концентрация нормокинетични сперматозоиди в обема е добра, така че може да се прави инсеминация.

Поздрави!




"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #175 -: Август 05, 2012, 19:21:12 pm »
Здравейте д-р Даскалова!
Може ли да ви помоля за коментар на спермограмата на съпруга ми?
Полово въздържание   3 дни
Вискозитет      нормален
Цвят         нормален
Мирис         специфичен
pH         7.8
Обем         3 мл /норма 2-6 мл/
Втечняване      60 мин /норма до 60 мин/
Коагулуми      не
Аглутинация      не
Кръгли клетки      9 000 000 мл /норма < 5 000 000мл/
Концентрация на сперматозоидите   18 000 000 сп./мл /норма >= 20 000 000 сп./мл/
Общ брой сперматозоиди в еякулата   54 000 000 сп. /норма >= 40 000 000 сп./

Бързи прогресивно подвижни    33%
Бавни прогресивно подвижни   6%
Не прогресивно подвижни      11%
Неподвижни         50%

Концентрация на бързи прогресивно подвижни    6 000 000/мл
Концентрация на бавни прогресивно подвижни   1 000 000/мл
Концентрация на не прогресивно подвижни      2 000 000/мл
Концентрация на неподвижни         9 000 000/мл

Общ брой на бързи прогресивно подвижни       18 000 000/мл
Общ брой на бавни прогресивно подвижни      3 000 000/мл
Общ брой на не прогресивно подвижни      6 000 000/мл
Общ брой на неподвижни            27 000 000/мл

Морфология /според СЗО/      Добра 25%   Лоша 75%
Концентрация на функц. сперматозоиди/CFS/   6 000 000 сп./мл /норма >=12 000 000 сп./мл/
Диагноза: Oligoasthenoteratozoospermia I степен.
Забележка: Увеличен брой кръгли клетки!

Имам още един въпрос. Кога да ви очакваме отново в "Дева Мария" гр. Бургас, тъй като искаме да ви посетим?
*

    saber_rider

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #176 -: Август 06, 2012, 15:30:10 pm »
Д-р Даскалова, благодаря ви за мнението! Ще запиша час за андролог за консултация.

Имам 20-30 килограма отгоре и имам повишено кръвно налягане, на прима виста това е, което се сещам, цигарите ги спрях от година, но сега ще се опитам да регулирам теглото. За кръвното налягане приемам Диронорм от 6 месеца, вече по 1/2 таблетка на ден.

Благодаря отново!

Д-р Даскалова здравейте,

Ще ви бъда задължен, ако имате възможност да коментирате моите резултати.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48448.msg951160#msg951160

Благодаре предварително!

Резултатите като цяло са добри. Има накои неща, които трябва да се уточнят. Първото е намалената подвижност на сперматозоидите. Както предполагам са коментирали колегите, в този анализ има по-малък процент прогресивно подвижни сперматозоиди от средностатистическите норми. Трябва да се потърси причина за този проблем и ако е възможно, да се отстрани. Избриявам някои евентуални причини за слаба подвижност - хипертония, наднормено тегло, варикоцеле, простатит, тютюнопушене, хиперпролактинемия, антидепресанти, ХИВ.

Второто нещо е високият брой кръгли клетки в еякулата, добре е да се уточнят какви точно са. Общият термин кръгли клетки включва левкоцити и герминативни клетки, тъй като и двата вида изглеждат кръгли на нативен препарат.

На трето място е добре да се оцени и морфологията на сперматозоидите.

Разбира се, общата концентрация нормокинетични сперматозоиди в обема е добра, така че може да се прави инсеминация.

Поздрави!



*

    saber_rider

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #177 -: Август 06, 2012, 16:35:49 pm »
Д-р Даскалова,

пропуснах да попитам, със спермограмата ми имаме ли шанс за естествено зачеване?

Досега може би погрешно правихме секс всеки ден, без 3-5 дни въздържание преди настъпването на овулацията, мисля си сега, че може би с 3-5 дни въздържание преди овулацията и със секс през ден, а не всеки ден, може би ще е по-добре.

Най-вероятно заради възрастта ни (32 аз, 30 партньорката ми) няма да чакаме, а ще пробваме инсименация.

Поздрави,

В
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #178 -: Август 07, 2012, 22:19:57 pm »
Здравейте д-р Даскалова!
Може ли да ви помоля за коментар на спермограмата на съпруга ми?
Полово въздържание   3 дни
Вискозитет      нормален
Цвят         нормален
Мирис         специфичен
pH         7.8
Обем         3 мл /норма 2-6 мл/
Втечняване      60 мин /норма до 60 мин/
Коагулуми      не
Аглутинация      не
Кръгли клетки      9 000 000 мл /норма < 5 000 000мл/
Концентрация на сперматозоидите   18 000 000 сп./мл /норма >= 20 000 000 сп./мл/
Общ брой сперматозоиди в еякулата   54 000 000 сп. /норма >= 40 000 000 сп./

Бързи прогресивно подвижни    33%
Бавни прогресивно подвижни   6%
Не прогресивно подвижни      11%
Неподвижни         50%

Концентрация на бързи прогресивно подвижни    6 000 000/мл
Концентрация на бавни прогресивно подвижни   1 000 000/мл
Концентрация на не прогресивно подвижни      2 000 000/мл
Концентрация на неподвижни         9 000 000/мл

Общ брой на бързи прогресивно подвижни       18 000 000/мл
Общ брой на бавни прогресивно подвижни      3 000 000/мл
Общ брой на не прогресивно подвижни      6 000 000/мл
Общ брой на неподвижни            27 000 000/мл

Морфология /според СЗО/      Добра 25%   Лоша 75%
Концентрация на функц. сперматозоиди/CFS/   6 000 000 сп./мл /норма >=12 000 000 сп./мл/
Диагноза: Oligoasthenoteratozoospermia I степен.
Забележка: Увеличен брой кръгли клетки!

Имам още един въпрос. Кога да ви очакваме отново в "Дева Мария" гр. Бургас, тъй като искаме да ви посетим?

Две неща трябва да се коментират - първо дългото втечняване, макар и в норма, при липса на проблеми еякулатът се втечнява за не повече от 15 мин. И второ - кръглите клетки, погледни поста по-горе. Останалите показатели са в норма според новите норми на СЗО.

В Бургас ще работим на 1 септември.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #179 -: Август 07, 2012, 22:25:08 pm »
Д-р Даскалова, благодаря ви за мнението! Ще запиша час за андролог за консултация.

Имам 20-30 килограма отгоре и имам повишено кръвно налягане, на прима виста това е, което се сещам, цигарите ги спрях от година, но сега ще се опитам да регулирам теглото. За кръвното налягане приемам Диронорм от 6 месеца, вече по 1/2 таблетка на ден.

Благодаря отново!

Ето, че с дружни усилия открихме поне 3 рискови фактора - теглото и високото кръвно. Добавям и прилагането на блокер на калциевите канали, какъвто има в състава на лекарството.

Лекарства и сперматогенеза

Д-р Даскалова,

пропуснах да попитам, със спермограмата ми имаме ли шанс за естествено зачеване?

Досега може би погрешно правихме секс всеки ден, без 3-5 дни въздържание преди настъпването на овулацията, мисля си сега, че може би с 3-5 дни въздържание преди овулацията и със секс през ден, а не всеки ден, може би ще е по-добре.

Най-вероятно заради възрастта ни (32 аз, 30 партньорката ми) няма да чакаме, а ще пробваме инсименация.

Поздрави,

В

Разбира се, има шанс, но е по-малък отколкото ако всички показатели са в норма. Секс през ден в дните около овулация е стандартната препоръка.

Нищо ви няма на възрастта.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу