0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #240 -: Февруари 12, 2013, 14:22:29 pm »
Здравейте,приятелят  ми си направи спермограма и има завишени левкоцити.След преглед Д-р Кацаров препоръча да направи микробиология на еякулат.

Можеш ли да ми изпратиш копие от изследването на електронния адрес в подписа ми?

Изпратих изследванията-предварително благодаря за помощта! :balk_81:
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #241 -: Февруари 12, 2013, 18:27:36 pm »
Здравейте Д-р Даскалова, имам един въпрос към  Вас. При положение,че в моя случай "зреенето" на бъдещият сперматозоид изобщо не е започвало, имам ли някакъв вариант да ги накарам да започнат да си зреят. Надявам се, че ме разбрахте какво имам предвид.  Диагнозата е азооспермия в най- тежкия вариант. Поздрави
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #242 -: Февруари 12, 2013, 22:48:57 pm »
*Sunny*Angel*, лимфоцитите са вид левкоцити. Не знам каква е логиката да са отчетени само те на микроскопския препарат, но не е важно, те така или иначе са в норма. Какво е SB не зная, вероятно нищо.

По спермограмата, която си ми изпратила на мейла, ще ти отговоря там.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #243 -: Февруари 12, 2013, 23:15:13 pm »
Здравейте Д-р Даскалова, имам един въпрос към  Вас. При положение,че в моя случай "зреенето" на бъдещият сперматозоид изобщо не е започвало, имам ли някакъв вариант да ги накарам да започнат да си зреят. Надявам се, че ме разбрахте какво имам предвид.  Диагнозата е азооспермия в най- тежкия вариант. Поздрави

Вероятно не, но само по това описание ми е трудно да съм по-конкретна. Биопсия правена ли е? Генетични изследвания?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #244 -: Февруари 13, 2013, 08:00:25 am »
*Sunny*Angel*, лимфоцитите са вид левкоцити. Не знам каква е логиката да са отчетени само те на микроскопския препарат, но не е важно, те така или иначе са в норма. Какво е SB не зная, вероятно нищо.

По спермограмата, която си ми изпратила на мейла, ще ти отговоря там.  :)
:bighug:
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #245 -: Февруари 13, 2013, 10:00:49 am »
Здравейте. Правени са ми 2 биопсии. Едната за "бог да прости" а втората както трябва.  А генетични изследвания ще правя сега. Има ли значение какъв е евентоално цвета на самия тестис. При втората биопсия доктора това с цвета един вид го обнадежди. Или само ме излъга за да имам надежда. Това е втората биопсия.Поздрави.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #246 -: Февруари 21, 2013, 22:09:13 pm »
Здравейте. Правени са ми 2 биопсии. Едната за "бог да прости" а втората както трябва.  А генетични изследвания ще правя сега. Има ли значение какъв е евентоално цвета на самия тестис. При втората биопсия доктора това с цвета един вид го обнадежди. Или само ме излъга за да имам надежда. Това е втората биопсия.Поздрави.

Неприятно заключение, наистина. Цветът е най-малкия признак, който може да се коментира. Все пак нека се види какво ще излезе от генетичните изследвания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #247 -: Февруари 26, 2013, 11:14:44 am »
Здравейте.Имам нужда от съвет. През този месец завърши и втория ни опит икси с8.47 резултат от кръвен тест.Ние сме с мъжки фактор олиго-астено-тератозооспермия втора степен.Нямаме правени генетични и имунологични изследвания(не са ни назначавани ).Моят въпрос е къде и на база на какво се правят?Имат ли връзка с неуспешните иксита?И двата ни опита бяха с трансфер на 5 ден идентични стимулации без допълнителни изследвания доктора казва че, са глупости и даване на пари излишно 8O а аз си мисля че, нещо се изпуска.Благодаря Ви предварително!
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #248 -: Февруари 28, 2013, 16:44:55 pm »
Здравей Д-р Даскалова!
Моя мъж е с диагноза олигоастенотеразооспермия. Сега подготвяме документите за инвитро. Но като отидохме на андролог-уролог за заключение на диагнозата, като погледна мъжа ми на ултразвук и му каза че има киста на единия тестис и му каза да отиде при д-р Кацаров за да се кулсултира с него за операцията. Но аз си мисля дали ще му помогне бъраканицата с мед,пшеничен зародиш,пчелен прашец и орехи.
Благодаря Ви от сърце!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #249 -: Февруари 28, 2013, 22:19:54 pm »
Здравейте.Имам нужда от съвет. През този месец завърши и втория ни опит икси с8.47 резултат от кръвен тест.Ние сме с мъжки фактор олиго-астено-тератозооспермия втора степен.Нямаме правени генетични и имунологични изследвания(не са ни назначавани ).Моят въпрос е къде и на база на какво се правят?Имат ли връзка с неуспешните иксита?И двата ни опита бяха с трансфер на 5 ден идентични стимулации без допълнителни изследвания доктора казва че, са глупости и даване на пари излишно 8O а аз си мисля че, нещо се изпуска.Благодаря Ви предварително!

Здравей, kremenka78. Съжалявам за неуспешния опит. Лекарят преценява какви изследвания са нужни в зависимост от показанията на спермалния анализ /за мъжа/, както и според поредността на репродуктивните неудачи /и за двамата партньори/. Трудно може да се каже дали има нужда от специализирани изследвания, тъй като под рубриката "генетични и имунологични изследвания" се включват множество и различни показатели.

Заради неуспешните два опита аз бих ви препоръчала да направите хромозомен анализ и при двамата. За други евентуелни маркери ще съм по-точна, ако ми изпратиш резултатите от спермалния анализ, ползвай мейла, посочен в профила ми.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #250 -: Февруари 28, 2013, 22:22:47 pm »
Здравей Д-р Даскалова!
Моя мъж е с диагноза олигоастенотеразооспермия. Сега подготвяме документите за инвитро. Но като отидохме на андролог-уролог за заключение на диагнозата, като погледна мъжа ми на ултразвук и му каза че има киста на единия тестис и му каза да отиде при д-р Кацаров за да се кулсултира с него за операцията. Но аз си мисля дали ще му помогне бъраканицата с мед,пшеничен зародиш,пчелен прашец и орехи.
Благодаря Ви от сърце!!!

Здравей, mishi. В случая въпросът е дали ще се наложи оперативно отстраняване на кистата или само ще се наблюдава. Няма консервативна терапия за киста, само оперативна.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #251 -: Март 09, 2013, 07:12:38 am »
Здравейте д- р  Даскалова, бих искала да попитам кога имате планувано идване в Бургас, искам да направим консултация с мъжа ми с Вас ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #252 -: Март 14, 2013, 11:33:15 am »
Здравейте д- р  Даскалова, бих искала да попитам кога имате планувано идване в Бургас, искам да направим консултация с мъжа ми с Вас ?

Здравей, Pufpafka, в Бургас ще консултираме на 20-ти април.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #253 -: Март 19, 2013, 11:03:52 am »
Здравейте доктор Даскалова,
Съпругът ми има дете от предишен брак. След около година опити за забременяване му поставиха диагноза Азооспермия, потвърдена от две спермограми в специализирани клиники. И на двете места директно ни препоръчаха пункция и съответно инвитро процедура. Ходихме на уролог, който направи първичен преглед и не направи дори ехография, пуснахме и ФСХ- 11.47, също и микробиология- всичко е наред. Свързах се за консултация с д-р Кацаров и той директно ни записа за биопсия. Въпросът ми е не трябва ли преди това да се направят и някакви допълнителни изследвания или наистина това е единственият начин?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #254 -: Март 21, 2013, 12:18:55 pm »
В този случай има два подхода - единият е директно да се пристъпи към биопсия, а вторият - да се направят изследвания с цел да се опита да се разбере причината за тази вторична азооспермия. В някои случаи чрез втория подход може да се избегне биопсия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #255 -: Април 01, 2013, 22:05:38 pm »
Здравейте д-р Даскалова,

След половин година опити за забременяване, мъжът ми направи днес спермограма в клиника "Щерев" и за съжаление резултатът е отчайващ. Колкото и да чета се обърквам още повече и сме в пълна безизходица.

Качвам резултатът и Ви моля за коментар. Знам, че обикновената спермограма е крайно недостатъчна за заключение и трябва да се направи разширена или поне морфология, но ще се радвам ако може да коментирате какво е положението и дали да пристъпване директно към изследвания за ИНСЕ/ИНКСИ или има шанс ако се насочим към специалист да се подобрят нещата в посока естествено забременяване.

Благодаря ви!

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1364843145n.jpg
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #256 -: Април 02, 2013, 13:05:22 pm »
Не е толкова трагично положението. Уточнете каква е морфологията на сперматозоидите и потърсете причината за намалената подвижност. Ако морфологията не е нарушена, с тези показатели може да се пристъпи и към инсеминация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #257 -: Април 02, 2013, 17:15:30 pm »
Не е толкова трагично положението. Уточнете каква е морфологията на сперматозоидите и потърсете причината за намалената подвижност. Ако морфологията не е нарушена, с тези показатели може да се пристъпи и към инсеминация.

Много Ви благодаря! А сега се сетих, че точно 1 седмица преди спермограмата мъжът ми пи 2 ампули Гентамицин, Лопедиум и Парацетамол заради диария и температура, което не сме взели под внимание. Въпросът ми е дали може да е оказало някакво влияние върху резултата (спермограма 1 седмица след приема на Гентамицина)и колко време след приема може да се направи нова спермограма, която да не е повлияна от Гентамицина.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #258 -: Април 02, 2013, 17:49:12 pm »
Не е толкова трагично положението. Уточнете каква е морфологията на сперматозоидите и потърсете причината за намалената подвижност. Ако морфологията не е нарушена, с тези показатели може да се пристъпи и към инсеминация.

Много Ви благодаря! А сега се сетих, че точно 1 седмица преди спермограмата мъжът ми пи 2 ампули Гентамицин, Лопедиум и Парацетамол заради диария и температура, което не сме взели под внимание. Въпросът ми е дали може да е оказало някакво влияние върху резултата (спермограма 1 седмица след приема на Гентамицина)и колко време след приема може да се направи нова спермограма, която да не е повлияна от Гентамицина.

Гентамицин, приет през устата, не се резорбира в чревния тракт, не преминава в кръвта, съответно и няма как да повлияе на сперматогенезата. Но това, че е бил болен една седмица преди теста и с висока температура, не е добре.

Пожелавам ви повторната спермограма да е с по-добри показатели.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема за въпроси към медицинския консултант
« Отговор #259 -: Април 10, 2013, 20:26:52 pm »
Здравей отново Мели,

Днес направихме втора спермограма в клиника "Надежда"(морфологията ще излезе утре). Би ли я коментирала:

http://upload-pictures.info/share-2766_51658DF7.html

Също така не мога да разбера кой показател е най-важен и трябва да се гледа за подвижността, тъй като отделни % за подвижност в 1мл. са под нормата и ме притесняват, но показателя Общо подвижни сперм 70,0840(>40) мисля, че е ок?

Благодаря ти!