0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
НВД и стеатоза на черен дроб
« -: Май 20, 2010, 22:21:11 pm »
Здравейте,
след сръвнително тежка бременност, с ежедн. прием на много лекарства вкл. до термин, се сдобих с тежки чернодробни кризи. Около година ме диагностицираха и накрая в гастрологична клиника заключиха стеатоза първа степен. 3 месеца добавки и есенциале, вече съм без кризи.
Започнах НВД за 21 дни, отслабнах 3-4 кг, като си задържам новото тегло без усилия. Постепенно се захраних, но от скоро пак имам чуство на тежест в областта на черния дроб. Питането ми е, увеличения прием на месо, влияе ли на състоянието на дроба, ако продължа НВД, но със картоф и ориз?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: НВД и стеатоза на черен дроб
« Отговор #1 -: Май 21, 2010, 10:03:40 am »
Здравей,
като начало - каквоточно е НВД-то, което правиш? Защото под НВД 5 души разбират 4 различни неща :)

Колко мазнини, протеини и въглехдирати имаш?
Кои са 6-те храни, които консумираш най-често?

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: НВД и стеатоза на черен дроб
« Отговор #2 -: Май 21, 2010, 10:25:04 am »
Месо, яйца, зеленчуци, зехтин/олио, овесени трици, минимално кол. млечни, без плодове, захар, хляб.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: НВД и стеатоза на черен дроб
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2010, 17:38:08 pm »
Как е ситуацията в момента?

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: НВД и стеатоза на черен дроб
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2010, 19:20:11 pm »
Ооо, благодаря за вниманието! :D

Тия дни съм на гастроентеролог да видим как са ензимите. Принципно правих НВД 21 дни, после постепенно "захранване".
От около седмица обаче се появиха старите бодежи, та пак се захванах за овеса и царевичното брашно. Сега си позволявам по малко плод, картоф или ориз, но определено няма ли бяло брашно и млечни нещата са по-добре. Ще пиша пак като имам резултат.

Иначе за периода на НВД ослабнах трайно с 3 кг, след няколко месеца на лятната почивката (във Варна беше ужасно влажно пък и в морската градина е стръмно, та нагоре надолу потихме се като в сауна) отслабнах още 2 кг, тях за мое учудване си ги върнах ужасно бързо.

Поздрави и от мен!

п.п. за стеатозата взимах Есенциале, Комфортекс и Спазмомен 3 месеца. Много ме мореше болката в областта на черния дроб и дебелото черво.
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 19:21:57 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: НВД и стеатоза на черен дроб
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2010, 23:19:37 pm »
Доста хора са чувствителни към зърнени и млечни продукти. Щом си установила от какво ти е добре и от какво - не - следвай го. Никой освен твоето тяло не знае по-добре от какво се чувства ОК. Най-важното е да му даваме да се изкаже и да изслушваме какво казва :)

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: НВД и стеатоза на черен дроб
« Отговор #6 -: Април 11, 2011, 12:06:21 pm »
Здравей Евро!
Темата е стара, но сега прочетох, каква диета спазваш за стеатозата.
Моят мъж също от скоро е със стеатоза и доколкото четох са забранени яйцата, от месото може да се яде само птиче, ти отхвърляш зеленчуците, но при него се препоръчват, хляба да не е бял, млечни да не се ядат, захар също да не се яде.