0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #240 -: Март 26, 2011, 21:04:49 pm »
Мари, ужасно преживяване, аз и така не съм добре, но в подобна ситуация бих изперкала съвсем....
Аз пък съм възмутена. Мои приятелки изпратиха децата си на състезание по народни танци в Стара Загора, които снощи в хотела са били натровени от предложена та им храна. има съмнения за салмонела. Що за болни мозъци могат да предложат развалена храна на малки деца.....
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #241 -: Март 26, 2011, 21:10:18 pm »
при малките бебета, "гъшата кожа" е един от признаците на алергия към белтъка на кравето мляко, само да отбележа.

Ай, наистина ли? Ще прочета какви са останалите признаци. Показвах ги на педиатърката. Нищо не каза -сигурно било суха кожа.
« Последна редакция: Март 26, 2011, 21:12:09 pm от Раши »


*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #242 -: Март 26, 2011, 21:17:43 pm »
Mary, страхотен ужас, за щастие с хепи енд! Аз така пред лекарскиа кабинет, с двете деца как съм губила Рони... отиде да хвърли боклук в кошчето (културата преди всичко  :lol: ) но се забави повече от 30сек. и аз почавам да обикалям и викам, с бебе в ръцете Не се показва! А уж сме в затворен комплекс, няма къде да отиде. На улицата ни в ляво, ни в дялсно се вижда. Край казах си, отвлякли са я! А коконата се мушнала в едно слонче, от тези с монетите и си го "кара".

Мише,  това с лентата е добра идея. Ла Редутските якета имат от вътрешната страна етикетче за име и адрес, но кой ли би гледа на това място!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #243 -: Март 26, 2011, 22:41:33 pm »
Леле, Мари, дано занапред никога не ви се случват подобни инциденти. Аз имам подобен спомен с брат ми - бил е сигурно на не повече от 2-3 годинки. Отиваме на едно кръщене на село. Половината село ни е рода, естествено, и всички сме се събрали в ресторанта. По едно време баща ми тръгва с някакъв брат'чед да му показва избата си и нашия тръгнал с него. По едно време хлапето решило, че му е скучно да чака баща ми и ще се връща сам. Баща ми пък се заприказвал и изобщо не забелязал, че малкия драснал... До къщата обаче минава шосето за Плевен, добре, че не  тръгнал по него. Върви дребния, а то зима, студ...по едно време му станало студено, осъзнал, че е сам и надул гайдата. Минал покрай някаква къща и добре че една жена го видяла, че е само и плаче и явно не е от селото. Прибрала го в къщата да се стопли и започнала да го разпитва как се казва, откъде е, как се казва майка му. А т горкото от рев едва си казало името. В същото време баща ми се връща сам и като разбира, че брат ми не е при нас се започва едно търсене, майка ми, горката, как не припадна от ужас, незнам. Тръгнахме всички да го търсим. Едната роднина беше говорителка в местната радио точка, та съобщиха и по точката, че изчезнало дете...И по едно време в тарапаната пристига нашия с един москвич - на предната седалка до шофьора и букет кокиченца за мама :lol: Хаха, незнам за етикетче на якето, но тогава по такива събития хората се кичеха с едни кърпички, и като видяла кърпичката жената веднага се сетила кой в селото прави кръщене.
Аз също ползвам памперс-гащи. Ползвала съм Хъгис, Либеро и Памперс. Хъгис най-много ми допадат, но ми идват малко скъпички. Наскоро в нашият "МОЛ" открих едни също гащички - Labelle или нещо от този сорт се казват. Не са никак лоши, имат си ластик на кръстчето и издържат, по моя преценка, до 3 напишвания. Та тези са 7,20 лв. за 18 бр. За сравнение хъгис и памперс са около 14 лв., либерото около 15 за 22 бр., така че идва долу-горе наполовина. Ние ползваме 4-ка /7-18 кг./
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #244 -: Март 26, 2011, 23:54:21 pm »
Мери, ужас, настръхнах докато те четях ... А какво ти е било на теб, не ми се мисли! Слава Богу, че сте го намерили бързо! А милото дете, как ли се е чувствало и то ...

Мацки, да не забравите да си сверите часовниците с един час напред  :)

Мъжа ми утре е наряд и да не стане обърквация, тази вечер от 8 часа си свери часовника  :lol: и си нагласи алармата за сутринта. И колко пъти ме кара да подскачам с тоя час  :lol: Първия път беше с вечерята, хайде че стана 10,30, пък то 9,30 още  :lol: /не се чудете, ние вечеряме в толкова часа  :lol:/ И аз както си лежах на дивана и подскочих като ужулена :lol:
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #245 -: Март 27, 2011, 01:42:27 am »
Мери, мила, уплаших си.
Радвам се, все пак, че всичко е свършило добре.
Мен най ме е страх, да не си загубя детето в някоя тълпа. Ще изпадна в дива паника...



Първия път беше с вечерята, хайде че стана 10,30, пък то 9,30 още  :lol: /не се чудете, ние вечеряме в толкова часа  :lol::lol:


И ние, Ели. :wink:
След като децата са по леглата, хапваме и ние. Когато съм си сама - също. :D

Моят мъж от няколко дни е в командировка в София. А нашата Мишка все повтаря: "Тате отиде в София, да донесе на Мишка понички." :lol: (става дума за Дънкин донътс)... Сякаш само за това са го пратили.

Милото ми дете, противно на моите очаквания, толкова му хареса в градината, че и днес пак искаше да ходи. :lol:
А в сряда ще имаме празник за пролетта. :D Много ми е радостно и се вълнувам. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #246 -: Март 27, 2011, 15:09:17 pm »
Мери, майчице мила! Слава Богу, че всичко се е развило благополучно!

И на мен ми е от кошмарите това, както и много други имам. Стискам я здраво за ръката навсякъде и не я доверявам на други. Гледам, че доста родители, баш на тази възраст, слагат на децата си нещо като каишката, с която се водят кучетата, но е като тиранти, май. Не знам как се казва и не съм го разглеждала подробно, но съм виждала как майката държи повода от едната страна, а малкият дзвер от другата страна тича напред, колкото тя му отпусне... :D Първо ме се виждаше много странно, но сега разбирам добре какъв е замисълът, ние засега не сме чак толкова буйни, но не се знае докога ще е така!

Спокойна неделя на всички!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #247 -: Март 27, 2011, 15:20:15 pm »
Ние пък "цъфнахме" болни. От петък вечер почна да точи едни сополи, вчера вече и кашляше, а днес е още по-зле положението. Аз сега отивам на работа да си предам отчетите, че утре ще трябва да стоя вкъщи и да си я гледам. Как избра най-подходящият момент да се разболее, а от никъде помощ взора не види... :(
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #248 -: Март 27, 2011, 18:36:23 pm »
Нуну, дано бързо да оздравее малката принцеса!

Кокиченце, знае детето какво да харесва :) Поничките са си вкусна работа, хехе!

Ние вчера бяхме бяхме на пикник! Изкарахме много хубаво, нищо че духаше. Бебката спа в количката на завет и беше супер. Още малко рахат ми остава и каот проходи ще видя пикник, биричка и т.н.  :D


Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #249 -: Март 27, 2011, 19:49:31 pm »
Nunu, бързо да оздравявате :)
Кокиченце и аз да бях и аз за понички щях да питам.
Някоя мама дали знае рецепта за такъв тип понички?
[/url][/url]
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #250 -: Март 27, 2011, 20:26:20 pm »
Мери, вярно най-големия кошмар на всяка майка, не ми се мисли какво
сте преживели!
Прегръдки за всички у дома!


 :bighug: