0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #20 -: Юни 14, 2012, 12:18:52 pm »
Моят робот е Мулинекс, но в голямата купа не може да се пасира толкова дребно, че да стане на пастет (това е въпросът в запитването ако не се лъжа)А като се сложи бульон не става като пастет, а малко по-рядко. Според мен пастет може да се докара само в тия малките блендери, те са с по-малки ножчета и пасират всичко в купата си, дори да е без бульон. Но ако имаш повечко парички, т.е. ако успееш да отделиш си купи цял робот, винаги ще ти върши работа за всичко, а и повечето имат мини блендери, които се използват предимно за ядки и кафе. Но вършат същата работа. Моят за съжаление няма.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #21 -: Юни 14, 2012, 12:24:18 pm »
Под "пастет" имах предвид достатъчно дребно пасирано месо, така че като го смеся с бульон или кърма да стане хомогенна кашичка. Вие сте захранвали, знаете по-добре от мен какво имам предвид и колко фино трябва да е смляно месото. Аз така си го представям, може пък да трябва и по-едричко да е. За дъвкане на по-едни късчета е рано да мисля, не зная кога ще имаме зъбки, но другия месец съм решила да се подготвя с някакъв уред.

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #22 -: Юни 14, 2012, 12:26:21 pm »
Аз още не съм захранвала :))) Затова помислих, че баш пастет ти трябва :)))
Щом искаш така или иначе да го смесваш с бульон, значи всичко би ти вършило работа като смесиш предварително месото с бульона :)
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #23 -: Юни 14, 2012, 13:35:22 pm »
Звездев веднъж го гледах как прави пилешки пастет. Освен пасирано месото се претриваше през метална цедка. Голяма хамалогия ми се видя.
Мишле, поздравления за това, че си решила да готвиш за детето си! Изморително е, но си заслужава!
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #24 -: Юни 14, 2012, 13:42:36 pm »
Ами доста четох, запазила съм си на Фуси менютата, разни други рецепти и дано се справя :)
То чак ми става интересно вече и нямам търпение да започваме, да го видим тоя цирк какъв ще е при нас  :lol:

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #25 -: Юни 14, 2012, 13:46:42 pm »
Мишле, точно за това си ползвах чопъра  :D Варях месото, пасирах го там и слагах в камерата в малки бурканчета от пюренце с бульон (имах си приготвени така няколко вида месо). После добавях към зеленчуците при готвенето и вече готовото го врътвах в шейкъра до желания размер на парченцата - пюре или по-едро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #26 -: Юни 14, 2012, 14:31:39 pm »
Мишле, точно за това си ползвах чопъра  :D Варях месото, пасирах го там и слагах в камерата в малки бурканчета от пюренце с бульон (имах си приготвени така няколко вида месо). После добавях към зеленчуците при готвенето и вече готовото го врътвах в шейкъра до желания размер на парченцата - пюре или по-едро.

и аз кат мими26. в чопър (продават ги в комплект с пасатор) месото се смила с малко от бульона - на сухо няма да стане. слагах до в малки съдчета за 1 порция и замразено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #27 -: Юни 14, 2012, 14:39:28 pm »
Абе ще му намерим цаката :) Това със замразяването ми допада и смятам да го практикувам.Предполагам не повече от седмица трябва да държа приготвена храна във фризера?
Излизам малко от темата, ама пък нали си е мойта  :lol: освен бурканчетата от готови пюрета и формичките за лед, в какво друго може да се съхранява храна във фризера? Пликчета не искам, придават един кофти дъх, сега по кърмата съм го усещала. Чашките на Авент ако си купя, които са за съхранение на кърма? Те за еднократна употреба ли са или мога да ги мия и да ги ползвам пак? В една тема четох jasmin_veni  беше споменала за контейнерчета от стерилна урина (100г), макар че сигурно пластмасата им не е подходяща за съхранение на храна. Не смея много с тях като че ли.
На Томи Типи има едни чашки - http://zamoetobebe.com/article.php?ArticleID=425 , в тях съм се огледала  :lol:

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #28 -: Юни 14, 2012, 14:48:54 pm »
Спокойно можеш няколко месеца да си я съхраняваш готова храна във фризера. За по-големи количества (порция готова супа примерно) можеш да си купиш от пластмасовите кутии за храна, такива които ползват големите магазини за салати, маслини и т.н. Имам чашки на Авент, прибирала съм кърма в тях, но те са само 10 за 20лв и излиза малко скъпо финансово, а като са замразени и изтървеш една такава на земята, много лесно се пукат. Те са по 180млл, но не трябва да се пълнят до горе, а детето след време ще увеличи количествата и това ще му е малко за една порция.
*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #29 -: Юни 14, 2012, 15:23:08 pm »
Мишле, знаеш ли аз как правех. След като сваря месото, го нарязвах на парченца, след това в прозрачно домакинско фолио правиш порцийки, слагах всички пакетчета в торбичка с надпис за вида на месото и датата на замразяване. След това като решиш какво да готвиш, слагаш в тенджерката зеленчуците, слагаш замразеното месо и вариш, пасираш заедно и готово. Така и месото се пасира по лесно, отделно само замразено месо можеш да държиш във фризеа и 3-4м. без проблем, докато готова манда не. :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #30 -: Юни 14, 2012, 15:36:38 pm »
Аз ползвах формички за лед за пасираното месо. Мисля Фуси беше предложила идеята за кутийки от фото фирми. Изваряваш хубаво и ....
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #31 -: Юни 14, 2012, 16:28:46 pm »
Дадохте ми безценни съвети!!  :grouphug:

Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #32 -: Юни 14, 2012, 18:17:19 pm »
Аз готвех на моите сладури отделно до към две годишна възраст. Много рядко съм следвала специализирани рецепти. Спазвах само да няма запържено и пикантно и минимум сол. Всичко друго е по усет. Даже съм гледала рецепти на Звездев за възрастни и съм импровизирала така, че да стане подходящо за децата.
Много обичаха италианска мусака с кус кус и тиквички и супа от тиква с карфиол. И двете бяха адаптирани рецепти :wink:.
Много е удобно да се готви за две деца и препоръчвам.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 18:18:55 pm от *vera »
*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #33 -: Юни 14, 2012, 21:29:02 pm »
С най-обикновен пасатор (като на картинката) днес за пръв път приготвих и поднесох на Марко пилешко. Смлях го с бульона и стана екстра - смесено с картоф го омете за нула време.
Замразих останалото количество във форма за лед, после сложих кубчетата в торбичка във фризера.

Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #34 -: Юни 14, 2012, 21:55:42 pm »
цигу, днес си приготвила на практика всичко, което изговорихме  :youwoman: osi_9 

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #35 -: Юни 14, 2012, 22:26:38 pm »
Цигу, моят е същия. Т.е. май не баш същата марка, но каната е такава. Много ползване си отнесе.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #36 -: Юни 15, 2012, 23:23:02 pm »
Преди да родя дъщеря ми си купихме робот, който гордо мислех да ползвам при захранването и'. Бързо се усетих, че няма да ми се получи намерението, тъй като количествата храна са малки и остават по резците. Купих си един обикновен пасатор (на Тефал, не че е важно) и това е най-използваната вещ в кухнята повече от три години. Ежедневно. Дълго време по използвах по 4-5 пъти на ден, защото щерката не искаше да дъвче... Сега с пасатора приготвям смес за палачинки, кексове, шейкове, крем супи, смутита от плодове и мляко, различни видове песто, сосове за гарнитури...