0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Гранулом на пъпа
« -: Август 15, 2011, 23:40:11 pm »
Не зная дали тук е точното място за тази тема , но ако съм сгрешила моля да ме извините.Искам да попитам мамите които са се сблъскали с подобен проблем дали е нещо сериозно или не?На племенника ми му казаха че има гранулом на пъпчето, като вариант дадоха горене с някакъв препарат (не зная името), но в нета четох и за оперативно премахване.До колко често нещата стигат до оперативно и дали е сложна тази операция?Не сме се ориентирали още към доктори и лечение ,но сега предстои и това , чудим се дали има място за толкова притеснение , защото не очаквахме подобна диагноза?
« Последна редакция: Август 15, 2011, 23:44:33 pm от Birdie »
Re: Гранулом на пъпа
« Отговор #1 -: Август 15, 2011, 23:58:47 pm »
Доколкото помня детенцето на Fibo имаше такъв проблем. Поразпитай я на лични, ако не се включи.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Гранулом на пъпа
« Отговор #2 -: Август 17, 2011, 12:58:50 pm »
Извинявай,че така късно се включвам...
Има наистина такъв вариянт.Може и оперативно.
Нещата са доста сложни и точната диагноза е изключително важна.В случай че има непрекъсната връзка между гранулома и пик.мехур и/или дебелото черво,се оперира от дет.хирург задължително.Ако такава връзка липсва(тя се проверява от спец.ехограф) то в зависимост от следващи белези се решава дали да се оперира или да се ползва сребърен нитрат.
Например - няма такава връзка,но гранулома не е покрит с кожа или в основата си кожата е нездрава - оперира се.Ако има възпаления около гранулома,забелязва се влага или течност около него - оперира се...и т.н. Всичко е взаимно свързано и диагнозата е комплексна.
В нашия конкретен случай беше операция.Защо решихме така - при нас гранулома беше покрит с кожа,на ехографа не се видя съответно връзка със други органи,НО около него имаше постоянни възпаления и жълтеникава течност.Понеже има едно 10% случаи в които връзките с в.органи не се засичат с ехограф,решихме да играем на сигурно и да оперираме.В последствие се оказа,че е било ненужно защото гранулома не е бил свързан и дори "затворен" в основата си(вътрено),а течността се предполага да е излизала от топченцето...Как е било и що,не знам,но от тогава вече нямаме никакви проблеми.
За това,мила,провери си диагнозата и вземете възможно най-прецененото решение.Питайте и се консултирайте...
Успех,всичко ще е наред! :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Гранулом на пъпа
« Отговор #3 -: Август 17, 2011, 14:46:49 pm »
Благодаря ти много за обясненията , надявам се всичко да се оправи и да изберем точния лекар и лечение.