0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте , отдавна не съм писала в зачатие..ето че се наложи по неприятен повод..поизчетох из други форуми /вкл. и бг.мама/ и срещам  противоречиви мнения.. Тук във зачатие съм срещнала много разбиране по различни проблеми..и предполагам,че имам доверие точно в потребителите тук..защото са изстрадали рожбите си..и защото са свикнали да четат и да не се доверяват на всеки лекар..затова Ви моля , ако имате впечатление от добър лекар УНГ ,за предпочитане детски ,да ги споделите.Спешно ми трябват имена и координати..педиатърката ни е добра,но мисля ,че след 40 дни боледуване ,изреждане на почти всичко в аптеките ,ПКК и ДКК , рентгенови снимки ,просто се налага консултация с тесен специалист .. Моля,който може да ми помогне с информация .
Надявам се ,че не пускам тема ,която е дъвкана сто пъти вече и се извинявам ако е така,но изгубих време в четене на други места /без особен резултат/ и немога да чакам до утре ,за да чета отново..а близнаците всеки момент ще са будни.
Благодаря предварително .
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 23:10:31 pm от Сдружение Зачатие »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли?
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2011, 16:09:26 pm »
в ИСУЛ е специализираната детска УНГ клиника, съответно, там са най-добрите специалисти. но все пак, зависи за какво точно става дума - ако е за трета сливица, чела съм в бг-мама, че най-много препоръчват Транспортна болница.

все пак, в бг-мама базата им с данни е огромна по тези въпроси.

аз нямам личен опит с детски УНГ, мога само да дам име, което ми беше препоръчано от моето джипи като проверен лекар, при който тя водела внуците си - д-р Рангачев от ИСУЛ, тел. 0887684191.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли?
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2011, 17:36:58 pm »
в ИСУЛ е специализираната детска УНГ клиника, съответно, там са най-добрите специалисти. но все пак, зависи за какво точно става дума - ако е за трета сливица, чела съм в бг-мама, че най-много препоръчват Транспортна болница.

все пак, в бг-мама базата им с данни е огромна по тези въпроси.

аз нямам личен опит с детски УНГ, мога само да дам име, което ми беше препоръчано от моето джипи като проверен лекар, при който тя водела внуците си - д-р Рангачев от ИСУЛ, тел. 0887684191.
Благодаря ти.Докато не ги заведа на тесен специалист ,незнам какво е и доколко е сериозно..болни са повече от месец..на няколко пъти разреждаме лекарствата и те се влошават като стават по-зле от преди..сега остана само секретите  да се пуснат и прегледа при УНГ ,даже и на хомеопат ще ги заведа,но първо трябва да ги закрепя..до момента неуспяваме ..въпреки услията на педиатърката ни , и редуването на различни лекарства..подобрение има само докато взимат лекарства..както ги намаля /дори неговоря да ги спра/ и положението се влошава,ставайки по-зле от преди разреждането на приемите..съответно се сменя терапията и т.н. Просто незнам какво да очаквам след антибиотика и вентолина..положението не е овладяно достатъчно и мисля ,че имат нужда от добър УНГ да погледне и види какво става.А поисках тук мнения от личен допир с такива специалисти..просто защото на потребителите тук имам най-много доверие.Четох в бг.мама и още 2-3 форума..имам някакъв поглед като имена,но .. някак не ми е спокойно и достатъчно просто набора имена..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли?
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2011, 17:55:30 pm »
И аз съм ходила при д-р Рангачев.Доволна съм,но при нас не беше сериозен проблем.

Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли?
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2011, 21:04:46 pm »
И аз съм ходила при д-р Рангачев.Доволна съм,но при нас не беше сериозен проблем.
Благодаря ти и на теб . Дано направя подходящ избор.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #5 -: Декември 27, 2011, 14:50:00 pm »
Любопитка, би ли споделила впечатленията си от въпросния лекар, след като заведеш децата.
Аз също се интересувам от добър лекар УНГ в София. Йоана от близо 3 месеца е с пресипнал глас без да е болна. Според педиатърката е от викането и плача. Но тя не е единственото дете, което вика и плаче. Освен това постоянно си натиска дясното ухо. Водихме я при двама лекари УНГ и казват, че може да е от зъбките. Но аз хич нямам доверие на благоевградските лекари и искам да съм сигурна, че детето ми е здраво.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #6 -: Декември 28, 2011, 02:30:50 am »
Простете, но как "си натиска лявото ухо"? постоянно, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #7 -: Декември 28, 2011, 14:25:15 pm »
Д-р Бърди, благодаря Ви, че се включихте!
Да,натиска си ухото или бърка с пръстчето. Прави го поне 10 пъти на ден. 2 пъти ходихме на лекар, няма и ушна кал, всичко било наред според доктора. А ЛЛ ни посъветва да капнем леко загрят зехтин, но не съм го направила още.
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 14:27:23 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #8 -: Декември 28, 2011, 14:40:00 pm »
Ние имаме проблеми с ушите от доста време. На Калоян при всяка хрема му се запушват евстахиевите тръби и не чува. Сега е здрав, но определено не чува с дясното ухо. След дълги проучвания го водихме при д-р Кюлев в Токуда. Реагира много адекватно и за няколко дни нещата бяха наред.
Сега отново ни предстои да се видим с него.
В момента обаче си местят отделението и той няма приемни часове. Предполагам, че ще започне да приема след нова година.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #9 -: Декември 28, 2011, 14:55:34 pm »
Д-р Бърди, благодаря Ви, че се включихте!
Да,натиска си ухото или бърка с пръстчето. Прави го поне 10 пъти на ден. 2 пъти ходихме на лекар, няма и ушна кал, всичко било наред според доктора. А ЛЛ ни посъветва да капнем леко загрят зехтин, но не съм го направила още.
Добре е да направите посявки на носен и гърлен секрет.
Това вероятно е дисфункция на Евстахиевата тръба.
Освен ако нямаме отит... или течност в средното ухо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #10 -: Декември 28, 2011, 16:26:55 pm »
Любопитка, на нас ни бяха препоръчали доц. Цолов за консултация в ИСУЛ. Но нямам лични впечатления все още. Иначе на педиатъра, който ни го препоръча имам доверие.
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #11 -: Декември 28, 2011, 21:29:55 pm »
Д-р Бърди, благодаря Ви, че се включихте!
Да,натиска си ухото или бърка с пръстчето. Прави го поне 10 пъти на ден. 2 пъти ходихме на лекар, няма и ушна кал, всичко било наред според доктора. А ЛЛ ни посъветва да капнем леко загрят зехтин, но не съм го направила още.
Добре е да направите посявки на носен и гърлен секрет.
Това вероятно е дисфункция на Евстахиевата тръба.
Освен ако нямаме отит... или течност в средното ухо.

 Благодаря Ви, д-р Бърди!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Добър детски лекар УНГ ,знаете ли? В София - бел.мод.
« Отговор #12 -: Януари 10, 2012, 18:55:31 pm »
Любопитка, би ли споделила впечатленията си от въпросния лекар, след като заведеш децата.
Аз също се интересувам от добър лекар УНГ в София. Йоана от близо 3 месеца е с пресипнал глас без да е болна. Според педиатърката е от викането и плача. Но тя не е единственото дете, което вика и плаче. Освен това постоянно си натиска дясното ухо. Водихме я при двама лекари УНГ и казват, че може да е от зъбките. Но аз хич нямам доверие на благоевградските лекари и искам да съм сигурна, че детето ми е здраво.
Мина прегледа ,в началото на новата година ги заведохме и затова се забивих с отзивите..Естетвено плакаха много,дори и този близнак,който не плаче като му взимат кръв,на ваксини,прегледи и пр. :( ..явно си е много гадно да ти ровят в носа .Лекарят беше много внимателен и действаше  бързо -каза ,че всичко е ок ,на единия пак беше малко червено гърлото ,та можело и да излезе нещо на секрета и това е.Секрета беше чист и ние пак сме в задънена улица-говорих с две педиатърки ,всяка казва - "не е нормално да продължава хремата и кашлицата " ..ми съгласна съм -но ..влачим хрема ,макар и лека ..а понеже са малки и не си издухват нослетата ,за няколко дни /ако не правя никакви инхалации/ се задръстват явно и започват и да кашлят.
Нямам идея какво да правим -знам ,че децата с проява на атопичен дерматит са по застрашени от респираторни инфекции и имат повече секрети по въздухоносните пътища..сколонност към хронични ринити , по тежко боледуват и пр. Но дали е само това причината?!Дали имат хроничен ринит?УНГ нищо не спомена при прегледа..
Едната педиатърка казва "вероятно ще го израстнат" - Дано ,защото колкото и да отлагах прегледа при УНГ /да не ги стресирам малките/ ,все пак го направихме и даже се надявах да излезе някаква бактерия вече ,че да изпием нужния антибиотик и да се приключи тая одисея четири месечна :( .
Благодаря на всички включили се с препоръки и тук и на лични , помогнахте ми да се доориентирам.
Видях ,че д-р. Бърди е писал в темата .. Д-р Бърди, ако пак влезете и имате предположение какво да предпиемем от тук насетне -ще съм Благодарна за съвета.
Хубава вечер на всички и успех в борбата с болестите.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!