0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« -: Септември 05, 2010, 16:42:17 pm »
Здравейте!
С такова чудо се сдоби, моята дъщеря.

В началото на юни започна да се оплаква от болки при уриниране. Не се откри нищо нито в стерилната урина, нито във вагиналният секрет, но малките срамни устни се бяха сраснали и се наложи да бъдат отлепяни. Ще допълня само, че в края на април беше пила Панцеф заради бронхопневмония. Всичко уж се оправи.
Средата на август аз отново забелязвам, че детето е със сраснали устни. Започнахме веднага да правим сутрин и вечер бани с тетра и да мажа с Клотримазол ( което правихме първият път. Детската гинеколожка каза, че от Клотримазола сраснатото омеква и по-лесно се разделя, понеже тук разделят като дърпат). В това време детето от една невинна кашлица стигна до бронхиолит и отново антибиотик. Направиха вагинално изследване с мое настояване( и второ отлепяне), макар да пиеше антибиотик - Клацид. Изследването показа Протеус мирабилис. Странно защо на бележката няма микробно число или нещо подобно. Междувременно потърсих педиатър във Варна със специалност белодробни болести, защото детето не спираше да кашля и той смени антибиотика на Цефзил. Но мен ме притеснява повече това срастване и бактерията, с която ме наплашиха едва ли не до смърт.
Кажете ми имал ли е някой подобен проблем?
Д-р Бърди, срещали ли сте подобни сраствания при други деца?  Това може ли да има отношение с въпросната бактерия? Казаха ми също, че детето все още е с голяма тимусна жлеза, което показва слаб имунитет и склонност към алергии. С това пък ми обясниха защо се разболява всеки месец през тази календарна година. За сравнение, докато навърши две години е имала само една лека настинка. Може ли така рязко да спадне силата на имунната система или ми разказват приказки колкото да имат какво да ми кажат?
Сега ще чакам да мине една седмица след спирането на антибиотика и пак ще правим вагинално изследване с антибиограма( този път ще нося материал в две лаборатории, така съм решила), две поредни стерилни урини и преглед на видеозон за евентуални вродени аномалии в бъбреците и пикочният мехур.
Препоръчайте ми детски гинеколог във Варна или София.
« Последна редакция: Септември 05, 2010, 17:15:13 pm от Роксана »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #1 -: Септември 08, 2010, 01:49:42 am »
Ох... защо пишете в отделни теми?

Това вероятно е замърсена проба, може да е (+) посявка от урокултура обаче, а не от вагинална посявка.

Проблема, за който пишете със срастванията се решава с намазване с естрогенен крем- поне тук така практикуват АГ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #2 -: Септември 10, 2010, 18:11:27 pm »
Съжалявам! Стори ми се, че е по-добре да пусна отделна тема, понеже едва ли проблемът, който описвам е често срещан и дано да е така.

Не съм сигурна дали правилно Ви разбрах. Искате да кажете, че тази бактерия няма как да попадне във влагалището, или че не може да съществува там? Във всеки случай аз бях дала само вагинален секрет за изследване. Сега започнахме с урокултура и след няколко дни ще повторим вагиналното. Нямам още резултат от стериланата урина и силно се надявам да са замърсили първата проба, както казвате.

За съвета с естрогенния крем, сърдечно Ви благодаря! Такова чудо не са и споменавали гинеколозите тук. Според тях проблемът се създава от прекалено нежна кожа, която допълнително се е изнежила от употребата на памперси.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #3 -: Септември 10, 2010, 18:16:45 pm »
На тази възраст да вземете достоверна вагинална посявка е много трудно- винаги вземат "не от където трябва" и следователно пробите са нереални.
Следователно това е или замърсяване ( най-честото) или резултат от позитивна урокултура.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 13:20:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #4 -: Септември 10, 2010, 20:48:44 pm »
Сега Ви разбрах!
Благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #5 -: Септември 10, 2010, 22:35:35 pm »
Проблема, за който пишете със срастванията се решава с намазване с естрогенен крем- поне тук така практикуват АГ.

И в България така практикуваме /акушер-гинекорозите, разбира се/.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #6 -: Септември 12, 2010, 16:07:51 pm »
Д-р Даскалова, бихте ли ми назовали поименно тези препарати? Препоръки?
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 16:10:25 pm от Роксана »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #7 -: Септември 12, 2010, 16:19:30 pm »
Роксана, в нашата практика се ползва Овестин вагинален крем /Ovestin/, но сигурно има и други препарати.
Все пак аз не съм акушер-гинеколог, а и не е редно да давам препоръки за лечение от разстояние. Трябва твоят гинеколог да прецени за какво става въпрос и дали наистина приложението на естрогенов препарат е показано.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #8 -: Септември 12, 2010, 16:54:10 pm »
Благодаря Ви!
Разбира се, ще се допитам до гинеколог. Хормоналните препарати ме притесняват под каквато и форма да са, така че не бих го ползвала "на своя глава".
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #9 -: Септември 13, 2010, 20:37:25 pm »
Д-р Бърди, Вие както винаги ще излезете прав. :)

Двете урокултури показват Протеус мирабилис! Спасихте детето от неприятната манипулация по вземането на "влагалищен" секрет. На първия ден микробното число е 10 на трета степен, а на втория - по-малко от 10 на трета степен. Микробиоложката каза, че бактерията станала много резистентна на антибиотици. Според детската лекарка-уролог не е необходимо да се пие антибиотик и ни изписа Имунобор Уро-2по1 за 10 дни и 1по1 за един месец. На 27-ми да дадем пак стерилна урина. Какво е мнението Ви за това предписание?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #10 -: Септември 13, 2010, 20:41:59 pm »
Направете антибиограма! Разбира се че ще лекувате по нея. Имайте пред вид че понякога прости АБ- Аугментин, Бисептол са по резултатни от скъпи и мощни.
Изключете възможността за грешка.
Направете УЗ на отделителна система и бъбреци.
Може да се помисли и за ретроградна цистеоуретрография, но ако това е първия епизод, може би няма да е нужно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Вагинална инфекция с Протеус мирабилис.
« Отговор #11 -: Декември 22, 2011, 13:05:31 pm »
Здравейте,
и ние сега се прибрахме с тази диагноза Протеус мирабилис,
започна със силно миришешща урина,после възпаление на срамните устни като се покриха с мокрещи рани с бели петънца по тях,започнахме мазане с Бактробан докато чакахме микробиологията от урината,сега започваме Зинат и след 10 дена пак стерилна урина.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.