0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #40 -: Май 13, 2011, 09:46:05 am »
Не знам точно какво са контракциите, аз днес имам леки коремни болки, една позната каза, че най-вероятно матката се разтяга. Пия папаверин. Зацапване нямам засега.
*
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #41 -: Май 13, 2011, 10:15:55 am »
На мен започна от време на време да ми се гади. За малко, ама го има. От кафето например започна да ми става гадно. Налага се тези дни да ходя по официални вечери и нямам как - трябва поне по малко вино да пия, но не мога. Та в общи линии си поръчвам и така си остава. Очевидно организмите ни си казват какво може и какво не.
За контракциите - и аз не знам нищо. Случва ми се 2-3 пъти да имам някакво такова усещане все едно ще ми дойде. По за 4-5 мин и отминава. Но иначе нямам зацапване за сега.
А за фолиевата киселина да ви питам. Вземам Нео фолик мета. Не знам защо, ама разбрах, че трябва да вземам 3х1. А в листовката пише по 1, максимум 2 на ден.... и по предписание на лекаря повече евентуално. В понеделник съм на преглед и ще питам, но е възможно да не съм разбрала нещо, тъй като като се обадих на лекарката, че теста е положителен, тя ми каза да заменя Фертилейд с фолиева. Но тя ли ми каза 3х1 или аз си го измислих - направо не помня.
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #42 -: Май 13, 2011, 10:21:56 am »
Аз взимам Неофолик от 4млгр два пъти на ден.
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #43 -: Май 13, 2011, 10:57:59 am »
Момичета,да се присъединя и аз към вашата темичка(от кога ми се иска да съм тук:))и да ви попитам някоя от вас пие ли Достинекс.Очаквах ,че ще ми го спрат след положителния тест,но Др.Шефкетова каза всички лекарства продължаваме.Пия Медрол,Естрофен,фолиева киселина,утрогестан и този Достинекс.А от него много ми се доспива и се чувствам отпаднала.До кога ли ще трябва да го пия?
*
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #44 -: Май 13, 2011, 11:04:15 am »
Еми, честито от мен и добре дошла!
Аз нищо не мога да кажа за тези лекарства, тъй като пия само дуфастон и слагам утрогестан. Всъщност и аспирин протект по 1 вечер и фолиева. Исках само да ти честитя добрите новини :)
Много късмет и много лека бременност ти пожелавам!
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #45 -: Май 13, 2011, 11:22:56 am »
Еми, имам позната, която е пила Достинекс през цялата бременност. Лекарят ти ще ти каже най-точно.
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #46 -: Май 13, 2011, 12:16:18 pm »
vaci и КЪДИ, дано не бъркам, но мисля, че инжекцията беше Неупоген по едно деление през ден, така 5 дни.
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #47 -: Май 13, 2011, 12:29:45 pm »
Коала, не се притеснявай , аз пия Неофолик мета 3х2 , при мен е установена генна мутация относно усвояването на фолиевата киселина, няма да ти навреди. Аз също ще съм на преглед в понеделник, мисля че сме при една и съща док :)
Къди, Васи, на мен за зацапването което имах съвсем в началото ми изписаха овитрел по схема, до момента съм си била 3 овитрела
Еми, добре дошла, за Достинекса док ще ти каже,не го мисли
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #48 -: Май 13, 2011, 13:21:27 pm »
Хм, аз Неофолик 0.4мг пия по една таблетка на ден.... Дано не е малко.

Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #49 -: Май 13, 2011, 13:55:53 pm »
Еми, при вторият ми стимулиран опит също имах Достинекс. Пиех го вечер по едно, но понеже не се чувствах добре от него го намалихме на едно през ден и така до теста. Лекарите ще ти кажат за него.
Днес нямам зацапване, но корема ме боли. Пфуу май се започва с оплакванията.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Начин на живот след положителен тест
« Отговор #50 -: Май 13, 2011, 14:37:42 pm »
Момичета, има тема на бременните, можете да обсъждате всичко, което ви вълнува. Там  ще получите и съвети, относно притесненията ви. :)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45660.560

Темата  Начин на живот след положителен тест е хубава но малко измествате смисъла и.
« Последна редакция: Май 13, 2011, 14:44:39 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън