0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #120 -: Февруари 18, 2011, 13:31:55 pm »
Но пък чорапогащите са толкова удобни с това, че не могат да се свалят...
Само ти си мислиш, че не могат  :lol:
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #121 -: Февруари 18, 2011, 13:41:28 pm »
аз не съм купувала чорапогащник ,Жоро си ходи по дънки или анцунзи само.Гледам ги и в яслата деца,доста са облечени .Аз го оставям по потник и тънка блузка с дъдъг ръкав.Дебели ватирани блузи нямам,долнищата на анцузите също не са от тях ,а обикновени тънки.

Точно по същия начин го обличам и аз Тодор, въпреки че съм купила един чорапогащник, да има. Преди няколко седмици го водихме да го пързаляме с шейната и опитах под грейката да му обуя чорапогащника, но не ми се получи. Разрева се, стягало го било, не го иска и тогава остана с анцуг под грейката. Мислех си вчера, че може би трябва да потърся термо-клин, макар че няма гаранция, че него ще го носи.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #122 -: Февруари 18, 2011, 14:33:11 pm »
Симеон го обличам с един русенски зимен комплект, отдолу е с тънка блузка с дълъг ръкав и потник и с долнище на анцунг. Ако отиваме да се пързаляме вместо анцунг е с чорапогащник, обикновен. Грейката е заради снега. Ако отиваме на гости или някъде на закрито си е с дънки само. Под дънките слагам чорапогащник, ако усетя че и аз имам нужда от такъв, значи при -12, -15 и надолу.

Днес е много студено и сме си вкъщи. И без това тази нощ пак не спах и нямах сили да излизам при белите мечки.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #123 -: Февруари 18, 2011, 15:13:26 pm »
Но пък чорапогащите са толкова удобни с това, че не могат да се свалят...
Само ти си мислиш, че не могат  :lol:
Егаси!  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #124 -: Февруари 18, 2011, 15:28:33 pm »
Аз съм обявена за майка екстремиска многооо одавана.
Митака не познава чорапогащи, Калина има цветни за рокли!
Чорапи до колената, ако е много студено тънък анцунг за него,
клинче за нея, под плътен панталон или шушлека!
Спим на по-ниски температури, не са се оплакали!

Чувала съм и неща от сорта "На теб като ти е все жега,
на децата може да им е студено" - но главата ми ем руса, ем дебела! :lol:

Ани, откакто съм обявила зимни предпочитания все ме пращат да живея в Канада,
като чета темепратурите при вас в момента, не си струва да бия път до Ема,
ще дойда при вас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #125 -: Февруари 18, 2011, 15:47:44 pm »
Ох аз обличам чорапогащник от хорски срам, не за луда ами за извънземна ме обявяват като видат че е без.
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #126 -: Февруари 18, 2011, 15:55:55 pm »
През цялата зима обличам чорапогащник.Когато е по студено под грейката,иначе под джинси или панталонче.За вътре е абсурд.На +20 градуса какъв чорапогащник...?

*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #127 -: Февруари 18, 2011, 17:30:24 pm »
Пак сме на тема обличане, да пиша и аз тогаз :) Навън слагам от по-дългите чорапи под гащетата, принцпино студа не е пречка за разходките. Чорапогащника и ние като Мишевата Калинка за аксесоар към рокличките го ползваме. Вкъщи, където никой не ни гледа, брат и износва "чопогащниците", без панталон, че сме на фаза "пречат ми чорапите"  :lol: и си имам едно малко балетистче с издутина откъм памперса  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #128 -: Февруари 18, 2011, 17:48:47 pm »
На мен това ми е основен проблем с родата. Понеже съм зла и вкъщи никой не пускам, ме почват като отидем на гости... Все забележки колко леко е облечено детето, даже започват да вадят дрехи от чантата и да я дообличат !

Та въпроса ми е - коментирате за по-големи деца. А за по-малките по същия начин ли стои въпроса ?

Вчера ходих на гости при приятелка с бебе . Бях облякла Дария с двоен панталон ( на това ли казвате ватиран ? ) , боди с дълъг ръкав, тънка блуза и отгоре космонавт.
Тя като видя че бебето няма чорапогащник облещи очи като палачинки.
Леко ли я обличам ?

1вия месец наистина я обличах много леко  :oops: Все ми беше горещо вкъщи ( 20 градуса ) и покрай мен детето и то стоеше разсъблечено.  
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #129 -: Февруари 18, 2011, 17:55:09 pm »
Раиска, не я обличаш леко.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #130 -: Февруари 18, 2011, 19:19:31 pm »
И аз моите ги обличам като ултра, само не носим  потници,тук не се продават даже, само фанелки с къс ръкав, защото навсякъде по къщите и в училище е много топло и те все се разсъбличат и трябва да имат къс ръкав.
Аз отнасям големи разправии със съпруга ми, защото при нас зимата пода е студен, а аз" не ги научих тези деца да носят пантофи" и така по чорапи си ходят.И понеже бяха болни, естествено липсата на пантофи е причината : :lol:. Но и аз зимата дори и чорапи у дома не слагам.
Местните се обличат много леко иначе, виждала съм майки, които изваждат бебето от колата, навън -5, да речем, бебето босо дори без чорапи,само с леки дрехи и якенце,  и тя притича до магазина с него....
А да не казвам, че хората си ходят по джапанки само температурата да се качи на 10 -12 градуса

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #131 -: Февруари 18, 2011, 22:51:27 pm »
Раиса, добре я обличаш. Аз поисках съвет от момичетата тук като започнаха студовете. Ники е по тънък анцуг/ританки, дънки и в чувала + одеалце в големите студове и ветрове. Ако няма студ и вятър по по-дебело долнище + чувала. Нагоре - боди с дълъг ръкав+блузка в къщи. Навън в студовете слагам суичър и яке или ако е с космонафта без суичър. Понякога, като е по-топло слагам боди с дълъг ръкав и върху него блуза с къс (ако я изцапа по-лесно се сменя тениска, отколкото боди).

Аз сега искам съвет за шапките. Посиакм ли да сложа настава неистов рев и тръшкане, писъци и пак рев. Последната седмица караме със суичъри с качулки или ако е много вятър памучна шапка, която сваля през 5 минути. Какво да го правя това дете? Аз мразя шапки, явно и той като мен.Ама аз имам коса, която ме топли.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 22:53:35 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #132 -: Февруари 18, 2011, 22:57:12 pm »
Момичета, извинявам се, не съм за тази тема но незнам къде да питам , а на лекар
ще ходя чак на 25-ти  :?
Според вас може ли да има връзка между появили се червеникави петна по кожата, червено гърло и подути лимфни възли. Излезли са ми такива петна в областта на гърдите, ще се радвам на споделен опит!  :P
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #133 -: Февруари 18, 2011, 23:06:30 pm »
Хубаво правите, че не навличате децата си:)
Аз уж все не ги обличам много ама все са най-добре облечени от всички деца около нас:) И в нас обичам да ми е по - топличко.

Вени, ще свикне:)но и зимата вероятно ще мине докато свикне а за следващата пак наново ще се учите, че се слагат шапки и ръкавици:) Ние се преборихме засега със шапките, но ръкавиците си ги махат и няма спасение:) Но доста време и търпение ми трябваше докато свикнат с шапките тази сима. Миналата нямхме този проблем, че бяха бебета и не разбираха:) Питайте ме обаче шал дали мога да им сложа:))))))Голямо дърпане и душене пада. Другата зима ще се свикваме наново с всичко вече:)))))))
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #134 -: Февруари 18, 2011, 23:28:42 pm »
Фанте, най-добре отиди на лекар!

За обличането - и аз като Парси.

За препаратите - благодаря за съветите! въпросът ми беше по-скоро дали не ползвате нещо по-специално от обикновените домакински почистващи препарати. например като тези, с които се дезинфекцират медицински помещения, плотове и маси в стоматологични кабинети и т.н, нещо от сорта. И ако да - колко са безопасни.
Мише, аз с хлоросъдържащите също имам проблем, но все пак ги използвах преди да родя. Сега не смея заради бебка. А Мистър Пропър не ти ли дразни, доста силно е ароматизиран. Аз много кашлям от него.
Иначе, най-безопасно за детето е наистина почистването само с вода. И по този повод мислих тези дни и реших, че ще си купя една парочистачка. Обикновена, има ги в Метро. нещо от рода на Стийм моп-а, дето го рекламират, но доста по-евтин. Получих добри отзиви. Все пак, ако някоя от вас има нещо подобно - ще се радвам да сподели.

Вени, при нас шапката също са проблем, но в известна степен е преодолим с шапка с връзки под брадичката. Другата хитринка е - качулка на якето върху шапката, но това е проложимо само в по-студените дни.

Момичета, искам да ви питам какво ви е мнениети за каските за прохождане? Дали си струва да взема такава за детето? Също ще съм благодарна за отзиви.
« Последна редакция: Февруари 19, 2011, 00:00:39 am от severina »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #135 -: Февруари 18, 2011, 23:38:47 pm »
Благодаря ви момичета !

Аз като не съм много сигурна проверявам - пипам ръчичките, бъркам да пипна гръбчето и така.
В началото вкъщи бях само по потник, а детенце само с едно памучно боди с дълъг ръкав  :oops:

Смяхме се със сестрата на мъжа ми, че живот и здраве нейните деца ще са супер зиморничеви, понеже на нея все и е студено и в тях е 25-26 градуса. Като дойде на гости все си носи жилетка  :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #136 -: Февруари 19, 2011, 09:09:11 am »
На края на седмицата да се запиша и аз :lol:. Гледам обличането обсъждате тука, та и аз да сверя часовника. Аз съм много зиморничава, все ми е стедено. Нашия тати пък е роднина на белите мечки и му топло все. Та компромисния вариант у нас е 21 градуса. Бебата е по боди и тънка трикотажна фанелка, чорапогащник и тънко панталонче. Чорапогащника е защото чорапите не ги трае, пък с боси крака не мисля че трябва а седи. Мама и в къщи и навън е по облечена от нея  :lol:. Само че на мен навън тази проверка дали ѝ е студено не ми се получава. Как да пипна и да преценя, като ръцете ми са студени все. Иначе шапката от как стана студено я трае, за моя изненада. Ръкавици не съвсем, а шал не слагам още.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #137 -: Февруари 19, 2011, 10:03:57 am »
Чоропогащник само с пола. При нас е закон.
Многото обличане води до изпотяване и дискомфорт на детето. Забулването с дъждобрани и всевъзможни инкубатори изобщо не е полезно. Неизлизането навън също.
Винаги казвам, че Моника се гледа по всички антизакони на баба ми и свекърва ми :) и метода е успешен засега :)

Да се похваля, вчера оставих малката на свекърва ми. Предупредих ги, ако не и е добре да ми звъннат. Прибрах се в два наобяд и я хванах кака Моника с 39 и 5. Казала на баба си, че и е лошо, но тя решила да не ми звъни, нали съм щяла да се прибера скоро. Моника тръгнала да си мери температурата и баба свеки и казала, че мама като дойде ще я растрие и ще и мине  8O. Последва скоростна доза хексалгин преди да качим 40 и при педиатърката. Там бяхме трети и понеже Моника започна да се поти и да сваля температурата, не се обадих на докторката. Зачакахме си стриктно пред кабинета. В един момент влязоха 5-6 човека и всичките се наредиха пред кабинета. Един за болничен, друг за изследвания, трети за нам какво си. Започнах да се ядосвам и най-накрая се развиках. Ама може ли възрастни хора без деца с тях да предреждат малко дете с над 39 температура. Много тъпо ми стана. Кога нервите и забързаното ежедневие ни накараха да станем такива сноби. И след като се развиках никой не се върна или поне да се изчерви. Докторката излезе на вратата и се втърнаха към нея като обезумяли.  8O Чудя се на себе си. Държала съм си детето с темпераура или здраво в чакалнята за да пусна бременна жена или малки бебенца. Явно отново в мен е проблема.... 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #138 -: Февруари 19, 2011, 10:17:54 am »
Вени, Деси първите две зими, като първата през която беше на 1-2м. не търпеше шапка, незнам дали сте виждали бебе на 1м. как си върти неистово главата в легнало положение докато си изсули шапката от главата :lol: Та, по този повод слагах суитчър с качулка и яке с качулка отгоре и така си изкара две зими.
Шалове да си призная не съм им слагала и на двете, ръкавици елена не търпи, като й замръзнат много ръчичките си ги слага в джобчетата :lol:
За обличането съм писала много пъти няма да се повтарям, аз не навличам, дори напротив.
Ох, не мога да не ви се похваля, Елена реди пъзел от 9 части, не че е кой знай какво, но за мен е събитие, при положение, че сестра й преди 2м. се научи да реди пъзели :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #139 -: Февруари 19, 2011, 11:52:29 am »
Ох, не мога да не ви се похваля, Елена реди пъзел от 9 части, не че е кой знай какво, но за мен е събитие, при положение, че сестра й преди 2м. се научи да реди пъзели :lol:

Ей, на баща си се е метнало детето. Умно:) :P

Лиде, не си ти "лудата". Болно ни е обществото, много и то.
Дано е добре Моника.

Аз искам да ви питам, ползвали ли сте някаква коластра на Аквасорс? Препоръчака ми я като имуностимулатор за децата. Били капсули с прах, които се слагали в млякото. Другата седмица като се видя с личната ще я питам за мнение, но ще съм благодарна да споделите ако знаете.