0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #580 -: Август 05, 2012, 14:50:58 pm »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #581 -: Август 05, 2012, 15:23:57 pm »
Аз раждах при д-р Велев и съм много доволна от него. Отнесе се много сериозно към мен предвид 3-те коремни операции, които имам, придружени с много сраствания. Секциото мина като по учебник. Всеки ден идваше по няколко пъти да ме види как се възстановявам. Моите впечатления са - много мил, внимателен човек и добър порфесионалист, вдъхващ спокойствие и доверие.

Надявам се Милетка 77 да се включи с коментар. Тя има същите коремни операции като мен. Знам, че и тя остана много доволна от него.

4 мои приятелки са раждали при д-р Велев и досега само положителни коментари е имало за него.

От Шейново съм доволна освен от д-р Велев и от целия екип на реанимация. Д-р Витков ми направи анестезията - много усмихнат и мил анестезиолог. Виж, от акушерките има още какво да се желае.
 
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #582 -: Август 06, 2012, 12:46:01 pm »
Благодаря на всички момичета, които отговориха!
Прочетох и положителните и негативните коментари.
Ще разчитаме на д-р Велев и дано през декември да имам с какво да се похваля.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #583 -: Август 29, 2012, 12:28:42 pm »
Момичета, моля ви някоя от вас да ми прати на лс телефона на д-р Дяволов? Благодаря предварително!

Вече го имам. Благодаря ви!
« Последна редакция: Август 29, 2012, 14:21:12 pm от blue_sky »

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #584 -: Януари 25, 2013, 16:25:35 pm »
Хайде малко да поразбутам темичката :)
Реших, че ще раждам в Майчин дом София, като до седмица ми предстои и среща с лекаря, при който съм решила да раждам. Изчетох много неща за болницата и т.н., но като че ли никъде не намерих конкретна информация по едни въпрос, който много ме вълнува (или поне не категоричен отговор).
Поради медицински показания трябва да раждам секцио. Моя позната ми каза, че е чула, че при такъв вариант те приемат задължително седмица преди определената дата за наблюдение. На сайта на болницата не намерих такава категорична информация.
Наистина ли е така? Тъй като съм от провинцията за мен това ще бъде малко неудобство, но ако ме искат толкова рано какво да се прави - ще ходя :)
Аз ще питам и лекаря, като се видим, но все пак искам да съм и малко подготвена.
  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #585 -: Януари 25, 2013, 17:25:36 pm »
Ако няма индикация за проблем, се съмнявам, че приемат седмица преди операцията.  По-рано приемат многоплодните бременности за наблюдение.

Аз съм раждала в Шейново и ме приеха ден преди секциото. Мисля, че е така и в Майчин дом.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #586 -: Януари 25, 2013, 17:27:11 pm »
Най-сигурният начин да разбереш е като се обадиш в болницата и попиташ.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #587 -: Януари 25, 2013, 18:15:59 pm »
Благодаря ви момичета.
И аз си мисля, че ако няма показания не би трябвало да ме приемат по-рано, но ще видим. До десетина дни ще се видя с доктора и ще питам направо него. С това мое пусто нетърпение и все да знам всичко  :D
  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #588 -: Януари 26, 2013, 10:51:55 am »
май е така,защото имам 4 приятелки ,раждали там секцио и 4-те ги приеха по-рано няколко дни.
<br />
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #589 -: Януари 26, 2013, 16:11:06 pm »
май е така,защото имам 4 приятелки ,раждали там секцио и 4-те ги приеха по-рано няколко дни.

Преди 3 години беше така. Сега незнам как е.

Но наистина приемат по-рано родилките, които са за секцио. Правят излседвания и искат да имат няколко дни да мерят тоновете на бебето, обикновено по 2 пъти на ден.

Аз лежах там заради многоплодна бременност, но се запознах с 3 момичета, които щяха да раждат секцио и бяха приети седмица по-рано.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #590 -: Януари 26, 2013, 16:40:21 pm »
Азходех да ми мерят тоновете един път дневно в МД. Но съм от София и беше безмислено да вися там.
Вечерта преди секциото спах там, секциото ми беше в 8:30.
Зузето, мисля, че при срещата с доктора ще уточните тези неща :D

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #591 -: Януари 26, 2013, 17:07:32 pm »
Благодаря ви момичета :)
Ники наистина си права. Дори вчера вечерта се чух с лекаря и се оказа, че може още в понеделник да ме приеме, така че след два дни ще имам яснота :)
  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #592 -: Януари 26, 2013, 17:10:51 pm »
Сподели после как е минала срещата с лекаря. Ще бъде полезно за момичетата в темата :D

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #593 -: Януари 26, 2013, 17:20:37 pm »
Разбира се  :D osi_9
  
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #594 -: Януари 26, 2013, 22:18:22 pm »
Така е - приемат се плановите родилки за секцио седмица по-рано. Тези, които са от София ходят сутрин и вечер само за мерене на тоновете на бебо. През 1 или 2-рия ден се гледа бебо на видеозон и се взима кръв от родилката за установяване на кръвна група и показатели, минава се през интернист и анестезиолог. При проблемна бременност (или майчин риск) може и 1 месец по-рано от термина да приемат родилката за наблюдение. Много добре си избирай лекаря и от рано реши след раждането на кой етаж да ви преместят с бебо. Може, докато си под наблюдение в болницата преди секциото, да се разходиш по етажите и да видиш какво положение те задоволява. Успех на прегледа с доки!
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 22:21:56 pm от rosefromstars »
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #595 -: Януари 26, 2013, 23:11:24 pm »
Това с приемането 1 седмица преди секцио по каква пътека е? Това май е единствената болница, в която приемат седмица преди секцио.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #596 -: Януари 27, 2013, 16:43:27 pm »
Това с приемането 1 седмица преди секцио по каква пътека е? Това май е единствената болница, в която приемат седмица преди секцио.

Мецани, аз бях в отделение "Майчин риск" и там плановите родилки ни приемаха най-малко седмица по-рано за изследвания и наблюдение. Имаше и 2 родилки за секцио по желание. Едната само при мисълта за естествено раждане припадаше - наистина се установи, че кръвното й падаше и затова припадаше - тя идваше само за мерене на тонове и изследвания; а другата беше милата с предишно естествено кошмарно раждане, при което поради лекарска грешка, умира здравото й бебче и изпадаше в невероятна паника само като чуеше за естествено раждане - нея я приеха и на 4-тия ден я оперираха - в един ден с мен. Не ги знам клиничните пътеки за да ги обяснявам. Всички в това отделение бяхме с проблемни бременности - от близнакини, през болни бебчета (включително малък или едър плод) и болни майки (диабетички, сърдечно болни и др., тесен таз, гинекологични и коремни операции, диоптри), и с психически травми (като горните описани два случая). Въобще, нормални здрави бременни майчета с безпроблемни бременности (за майката и плода) и без рискови фактори - за секцио - при нас просто нямаше. Но, за да си със секцио трябва да има медицинско основание за това... Поне аз така знам за там, където бях. В частните клиники, мисля че нямаше значение дали ще си с естествено раждане или секцио, защото си плащаш, а не си по клинични пътеки... Макар, че и в "Майчин дом" имаше секцио по желание срещу заплащане, но това беше пак с някакво основание за това, както двете родилки с емоционалните проблеми. Може би, в друго отделение приемат бременлинки по собствено желание за секцио без проблеми - не знам. Трябва да се говори с лекуващия лекар и той най-добре ще обясни на родилката къде, как и защо ще лежи и роди, по клинична пътека или срещу заплащане. Това преценя лекуващият лекар спрямо състоянието и желанието на пациентката.
« Последна редакция: Януари 27, 2013, 16:59:51 pm от rosefromstars »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #597 -: Януари 27, 2013, 16:49:39 pm »
Аз родих в Шейново.Избрах си д-р Диков.Уговорихме датата за секциото и той ме искаше в самия ден в 7.30ч да съм в болницата,нито ден по-рано.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #598 -: Януари 27, 2013, 16:55:10 pm »
rosefromstars, за рисковите бременности е ясно, че ги приемат по-рано. Чуденето ми е при нормални протичащи бременности защо се налага приемане в болницата 1 седмица преди секцио и по каква пътека минава.

п.п. не ми предстои раждане, просто съм любопитна  :D
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #599 -: Януари 27, 2013, 17:02:53 pm »
rosefromstars, за рисковите бременности е ясно, че ги приемат по-рано. Чуденето ми е при нормални протичащи бременности защо се налага приемане в болницата 1 седмица преди секцио и по каква пътека минава.

п.п. не ми предстои раждане, просто съм любопитна  :D


Мецани, аз лично не знам, извинявай... Явно не съм разбрала въпроса правилно...

П.П. Е, Дай Боже да ти предстои скоро пак :)