0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #140 -: Февруари 06, 2011, 12:19:05 pm »
 Парси, дано е нещо по-леко !

Стеф, ще ни прощаваш, ама сме почти на 4 м  :lol:
Но наистина, много е рано да го мисля. За сега си купих един дъждобран  :D
*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #141 -: Февруари 06, 2011, 13:00:48 pm »
Лиде,Раиса,благодаря момичета!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #142 -: Февруари 06, 2011, 14:24:00 pm »
интервю с  д-р Димитър Кехайов, к.м.н., специалист УНГ и отоневрология в Университетска болница "Лозенец" в днешния Стандарт:

Цитат
Защо се стига до бум на разпространението на вирусите. Все повече хора боледуват, а тази година доста училища затвориха заради грипна ваканция.
- Бумът на разпространението е поради простичката причина, че в съвременния живот са улеснени комуникациите. Придвижването от една до друга точка е въпрос на часове и нещо, което се е зародило примерно в Щатите, е въпрос на два-три дни да се прехвърли чрез полети върху голям брой хора и в Европа, респективно и в България. И втората причина е, че през последните години масово във всичките големи търговски центрове и учреждения се въведоха климатичните инсталации. Един болен да влезе и чрез климатика инсталацията засмуква бактериите и ги предава на всички останали.
- Т.е. любимите на всички молове ни разболяват?
- Моловете и големите търговски вериги сега са инкубатори и донори на вируси, които разболяват грамаден контингент от хора. Това обяснява и основната причина да се получава по-лесно разгръщане на епидемии, които преди бяха по един-два пъти в годината, а сега се въртят на няколко месеца. Хубавото на този процес е, че непрекъснатото въртене на вируси води до това, че те не са толкова агресивни. А благодарение на този факт като цяло няма ужасяващи последици, както е било при инфлуенцата преди век. Хем самите вируси не мутират толкова, че да са свръхагресивни, а и човешката популация изгражда по-стабилен имунитет.

пускам го това, защото знам, че много майки възприемат моловете като подходящо място за разходка на бебета в студените зимни дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #143 -: Февруари 06, 2011, 14:32:40 pm »
Привет и от мен! Тази седмица не ми остана много време за каквото и да било, защото детето е болно от сряда през нощта. За пръв път ми се случва да боледува така и с висока температура. Сега е по-добре, но ще го подържа вкъщи още няколко дена, а да се оправи напълно и после ще го пращам пак на ясла.

парси, дано не е нищо сериозно!

Всички болни дечица и родители да оздравяват! И приятна неделя ви желая!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #144 -: Февруари 06, 2011, 16:08:04 pm »
jam малко пресилено ми звучи, знам ли. Чак пък от един болен из целият магазин летящи вируси... Може де, не оспорвам, но за мен държането в инкубатор е по лошият варянт.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #145 -: Февруари 06, 2011, 16:44:20 pm »
аз подкрепям цитираното от Джам.
Не ходя по молове, опитвам се и да не пазарувам с бебето в големи магазини. Аз също смятам, че в този сезон не е подходящо ходенето на кафенце по моловете и в никой случай едно кафе не е равно на разходка за бебето. Разходката е навън, на чист въздух без дъждобрани :lol: (масово виждам майки извели децата в хубаво слънчево време и завили с дъждобран количката).

Парси, дано всичко се оправи бързо, стискам палци :goodluck:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #146 -: Февруари 06, 2011, 17:08:01 pm »
lidia, бях гледала преди време по Дискавъри един филм за 10-те най-големи опасности при самолетните полети.
на първо място не беше опасността от катастрофа, както всеки би си помислил, а от заразяване. поради затвореното пространство, в което климатичната инсталация върти един и същи въздух и така вирусите достигат до всички пътници.
аналогично е и с моловете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #147 -: Февруари 06, 2011, 17:57:36 pm »
И аз съм на това мнение за моловете. Е, случва ми се да ги посещавам, но по време на обявената грипна епидемия, въпреки студа, предпочитах да изляза за 30-40 минути около нас, отколкото да стъпя в мола. Първо, че всички тийнейджъри със сигурност са били там да обменят бацилите си на място, различно от училище. Второ, заради климатичните инсталации, които доказано разпространяват микроби. Трето, защото мога да се придвижвам само с асансьор, когато съм с количката, а хората не се съобразяват и се тъпчат заедно с майките там, вместо да ползват ескалаторите.
100% разходка в мола не е пълноценна разходка за бебето. С нетърпение чакам дни като днешния, в които може да се сурнеш по парковете.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #148 -: Февруари 06, 2011, 18:39:21 pm »
И аз съм абсолютно съгласна.Според моя доверен лекар е необходимо кихане само от един болен за да се разпръсне в доста голям обхват даден вирус.

*
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #149 -: Февруари 06, 2011, 19:05:13 pm »
Мдаа, явно ние тук всички сме "повредени", Деси стъпи в МОЛ за първи път почти на три години, Ели е ходила 1-2 пъти :lol:
Не са ми любими и на мен тези  места. Колкото и да е студено, не е голям проблем да изведем детето за 30-40 минути навън :)
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #150 -: Февруари 06, 2011, 21:11:42 pm »
Не мисля, че ги лишаваме от нещо като не ги водим в молове. Като станат тийнове няма да можем да ги измъкнем от там.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #151 -: Февруари 06, 2011, 21:23:46 pm »
Сетрата на мъжа бръмчи яко по моловете и е в чуденка аз защо не съм постоянно там...Супер удобно място за разходка в зимно време й се вижда. Аз пък изобщо не виждам какво ще правя с бебето там...ще въртя като лудите?
Не съм ходила, нямам и намерение. Пазарувам често във Вис Виталис и във Фантастико, че са ми близо и ходя пеша...когато съм с бебето в магазина й слагам дъждобрана, за да не й кихат в количката.
Хората грам нямат усет и даже ръка на устата не си слагат!  :x
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа седмица на Малък Сечко
« Отговор #152 -: Февруари 06, 2011, 22:16:07 pm »
Ние сме в краен квартал. нямаме си МОЛ. В голям супермаркет ходя на пазар рядко, защото държим склад на едро и си пазарувам от складовата база на едро. Така, че от както Моника се е родила, аз съм влизала 10 пъти в подобна сграда(говоря за МОЛА и разните му там сити центрве) а тя 2. Единя път с вуйчо си.  :) Не ме разбирайте погрешно, не че мразя подобни места, но нямам какво да правя в тях. И време за разходки нямам. Излизаме на улицата или си ходим на гости. Децата тичат по двора и играят.
Исках да кажа, че все пак пространството е голямо, не говоря за самолета разбира се.  
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 22:24:19 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0