0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мнение за Оргаметрил
« -: Февруари 05, 2011, 12:26:40 pm »
Здравейте,момичета!След липса на цикъл за период от 2 месеца отидох на преглед и ми откриха на двата яйчника по една киста.Изписаха ми Оргаметрил.Ако има момичета,които са го пили  да кажат има ли ефект лекарството,помага ли за пукането на кистите.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2011, 12:49:35 pm »
Пила съм го два или три пъти, при мен имаше ефект.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2011, 19:22:10 pm »
Да, помага. Пий го след като ти е изписан.
Колко големи са кистите?

ПП. Кистите може да претърпят обратно развитие / вместо да се пукнат/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2011, 20:26:42 pm »
Аз също пия в момента оргаметрил заради киста (3см) по схема 2х1 за 10 дни. Имам две неуспешно ИКСИ-та досега (мъжки фактор) и забелязах, че и при двата опита, след отрицателния тест имам 3 нормални месечни цикъла, а четвъртия се оказва с киста и без оргаметрил не изчезва. Преди опитите не съм имала такива проблеми. Но по въпроса на kerita - да оргаметрил ми помага и не съм забелязала странични ефекти!
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2011, 20:57:43 pm »
Едната киста е 31мм,а другата 25мм.Схемата,по която го пия е 3по1 за 10 дена.
Надявам се да помогне.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #5 -: Март 16, 2012, 09:07:06 am »
Да "извадя" темата от прахта и да попитам, колко дни след приема на оргаметрил идва цикъла.

Аз го пих 10 дни 2х1 заради съмнение за евентуален полип и последни два цикъла с кръвоизливи и много съсиреци (с извинение). В неделя беше последния прием и от тогава чакам. Трите дни, според листовката, минаха вече и започвам леко да се притеснявам  :?

Ще съм благодарна да споделите как е било при вас.

Благодаря много.


*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #6 -: Март 16, 2012, 10:28:03 am »
При мен след като спра оргаметрила, цикъла идва винаги след 5 дни, никога по-рано!
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #7 -: Март 16, 2012, 10:35:55 am »
stoeka71,благодаря много  :D. Дано и при мен така стане, днес е 5-ти ден.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #8 -: Март 16, 2012, 13:57:04 pm »
Да "извадя" темата от прахта и да попитам, колко дни след приема на оргаметрил идва цикъла.

Аз го пих 10 дни 2х1 заради съмнение за евентуален полип и последни два цикъла с кръвоизливи и много съсиреци (с извинение). В неделя беше последния прием и от тогава чакам. Трите дни, според листовката, минаха вече и започвам леко да се притеснявам  :?

Ще съм благодарна да споделите как е било при вас.

Благодаря много.
До 10 дни след прием на Прогестин /какъвто и да е/ - трябва да дойде М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #9 -: Март 16, 2012, 15:04:43 pm »
много благодаря, denis  :) :) :).

Значи ще си чакам  :)


*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #10 -: Март 22, 2012, 10:45:59 am »
само за информация да споделя, че най-накря ми дойде - на 11 ден след последния прием. От неделя получих зацапване и леки болки ПМБ, както и главоболие и мислех, че това е цикъла, но първия, "истински" ден всъщност е днес.


*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #11 -: Април 17, 2012, 00:01:16 am »
Да не остана и аз по-назад,цопвам в темата. И на мен ми предписаха оргаметрил .Доста прочетох дори в бг мама има едни странни цикли и последствия след неговия прием. Обаче днес моя фуликул вече е станал 4.7см и по тази причина ми е предписан 5дни 2x1.
Прочетох че сте го пили по 10дни а на мен ми е предписан за 5дни. По тази схема кога да очаквам цикъл след спиране. Ще съм ви много благодарна ако се включите да кажете как е било при вас и как е протекъл цикъла ,обилно ,продължително и т.н.
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #12 -: Април 17, 2012, 18:23:58 pm »
Виждам че още никой не се е включил,дано някой го направи и да сподели и други ефекти от неговия прием. Аз имам нова екстра днес ,пия го втори ден и ми се вие свят,по тази причина ми се и гади а от това ме обливат топли вълни, заедно и стова тъпо постоянно главоболие,пълен ужас. Незнам как ще издържа да го пия оше 3дни .Направо е ужасно. Ако някой е имал и това ,нека сподели ,дали може нещо да се направи за да си облекча малко неприятния симптом. Или може би да питам доктора за смяна или за спиране. Ще ме успокоите ако споделите .Благодаря.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #13 -: Април 17, 2012, 20:00:44 pm »
Виждам че още никой не се е включил,дано някой го направи и да сподели и други ефекти от неговия прием. Аз имам нова екстра днес ,пия го втори ден и ми се вие свят,по тази причина ми се и гади а от това ме обливат топли вълни, заедно и стова тъпо постоянно главоболие,пълен ужас. Незнам как ще издържа да го пия оше 3дни .Направо е ужасно. Ако някой е имал и това ,нека сподели ,дали може нещо да се направи за да си облекча малко неприятния симптом. Или може би да питам доктора за смяна или за спиране. Ще ме успокоите ако споделите .Благодаря.

Аз съм го пила преди години също, но за предизвикване на МЦ, че нещо се беше позабавил и направо забравил да дойде  8O Схемата ми беше 3 дни по 3 хапчета. Не помня колко време след спирането му ми дойде обаче, но не съм имала никакви странични ефекти нито от приема му, нито от МЦ който последва! Явно всичко отново е строго индивидуално!


*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #14 -: Април 17, 2012, 20:43:55 pm »
Да не пропусна и аз  :lol:
На мен оргаметрил са ми изписвали многократно през последните 6 години след доказана Пкя.  :lol:Лекувах висок и нисък естрадиол, пуках кисти, като имам 2 по 24 мм за чието спукване пих оргаметрил точно по твоята схема 5 дена по 2 таблетки а също ми го бяха изписали по обърканата схема от 10 до 15 ден 1 таблетка и от 16 до 25 ден по 2 но най често по твоята схема ми идваше от 3 до 7 дена след спирането му. Най вече3-4 ден, иначе имам цикъл 2-3 дена докато с хормонален препарат ми става горе долу до 6 дена кървене. Аз имам отвратителни ПМс повреме на прием на хормони , цикъла ми протича умерено , за съжаление не помня какъв беше след Оргаметрил та ориентировъчно.  :wink: 
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #15 -: Април 17, 2012, 22:09:40 pm »
Мина една година откакто пуснах темата и пих оргаметрил.Не съм имала странични ефекти,кистите ми се махнаха и цикъла ми дойде няколко дни след това(не помня колко)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #16 -: Април 17, 2012, 23:08:26 pm »
krasavicata,kerita,f_27,Много ви Благодаря ,че се включихте .Много ми станаха притесненията с тези проблеми ,понеже не е само този ,поне малко да се успокоя и да дишам малко спокойно . :bighug:

Искам да ви попитам още нещо, А имахте ли някакви болки долу ниско ,все едно като пред менструални но малко по особенни.  Като  прещракване на яйчниците ,по -особенно. От време на време и пробождащи за секунда но едноктно ,няколко пъти през деня в долната час на корема. Благодаря ви още веднъж.
« Последна редакция: Април 17, 2012, 23:10:19 pm от zarina »
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #17 -: Април 18, 2012, 13:17:47 pm »
Зарина, когато пия Дуфастон или Оргаметрил винаги имам по-осезаеми ПМС (затова искам да ми дават утрогестан ако е подходящо). Аз съм го пила няколко пъти за по 10 дни, дозата нямам спомен, но цикъла ми идва до 10-тина дни.
А, и винаги е било заради киста :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #18 -: Април 18, 2012, 15:03:47 pm »
krasavicata,kerita,f_27,Много ви Благодаря ,че се включихте .Много ми станаха притесненията с тези проблеми ,понеже не е само този ,поне малко да се успокоя и да дишам малко спокойно . :bighug:

Искам да ви попитам още нещо, А имахте ли някакви болки долу ниско ,все едно като пред менструални но малко по особенни.  Като  прещракване на яйчниците ,по -особенно. От време на време и пробождащи за секунда но едноктно ,няколко пъти през деня в долната час на корема. Благодаря ви още веднъж.


Зарина при мен- да, описвам ги аз, по-скоро, като някакъв вид ПМС. Същите ми се появяват и при приема на Естрофем примерно ...


*
Re: Мнение за Оргаметрил
« Отговор #19 -: Април 18, 2012, 15:43:28 pm »
Radostinka,krasavicata,Много ви Благодаря, Да доста по-изострени са ,чак дори тези пробождащите ако се движа по рязко стават и прерязващи за секунди е обаче направо е стряскащо. После нищо и пак плюс тежеста и усещането за ПМС.

Да утрогестана е някак си по-лек ,но аз докато се усетя че двте лекарства са аналогови вече започнах приема на оргаметрила. Сега пък ми казаха че не е било необходимо да го взимам това лекарство а само да се наблюдава кистата. Май.... на всички доктори уж са добри ,уж това уж онова , направо съм им бясна . Сега следобеда отивам на контрола .

Много се извинявам явно ,май ми се посъбра. Ще пиша като се върна от прегледа.