0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #960 -: Февруари 28, 2011, 10:56:40 am »
блазе ти... :D :D

ох, аз си снених други хапчета желязо и история се повтаря, пак ми прилоша....едно замайване, виене на свят, обливане на вълни....сега измерих и кръвното, то си ок....но пулса 100-110 8O
сега зарязох готвенето по средата и легнах..... :(
бре, каква е тая непоносимост при мен към желязо....не мога да разбера  :?
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #961 -: Февруари 28, 2011, 11:07:53 am »
Привет и от мен.
Момичета чакайте да видите после като пораснат още повече бебчовците за какво става въпрос. Мойта мома вече се е обърнала и няма да ви казвам как ме подпира вече в ребрата. В седнало положение повече от 30 мин не се издържа. Добре че съм си вкъщи и мога да си полегна :) А най-голям купон става като почна да ям - както си дъвча и почвам да подскачам. Или пък както си стоя спокойно и се появи една твърда и кръгла подутина. Голям майтап е :D.

Ето и списъчето :)
ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


marykol-25/28.02.2011
speranza-28.02.2011
Velka-2.03.2011 планово секцио
Лориан-8.03.2011г

tanj74- 13 дни до термин
Тини 78- 22 дни до термин
zeituni-24 дни до термин

 


ЧАКАЩИ  preggo

Литето-5.04.2011
sami123 – 14.04.2011
Ася 81-16.04.2011
tucy – 29.04.2011
Nadine – 04.05.2011
Topsi – 04.05.2011
elle22 – 06.05.2011
Elena B – 19.05.2011

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #962 -: Февруари 28, 2011, 11:15:16 am »
добро ви утро  :) Аз съм първи ден отпуск, още се опитвам да свикна с тази мисъл, въпреки че ще се налага по телефона да се включвам и да минавам през работа..
Явно не съм само аз със запушен нос още, дори и с ушите се среща  :? Но това да ни е  :) Чела съм, че и сърцебиене може да има пак заради увеличения обем кръв, но по в началото.
Момичета, и аз бях много нетърпелива да ми се движи корема, във вашите седмици се ослушвах здраво при всяко потупване, но движението беше както при Маргри- сутрин или вечер предимно. Това още не е протягане, тъй като има много място за салта. Искам да ви кажа че протягането по-нататък не винаги е толкова приятно, така че имайте търпение  :wink: Аз както писах на моменти чак кожата на съответното място ме заболява от натиска отвътре, не преувеличавам, но сигурно не при всички е така.
Моичкото диване май се опитва да се обърне милото, тъй като му е крайно време да заеме позиция, но ми се струва че не е успял. Днес ще ходя на запис и за резултатите от изследванията,а утре при Дяволов ще видим каква е ситуацията с мишонко  :wink:
*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #963 -: Февруари 28, 2011, 11:30:04 am »
И аз като Сами и Туци да кажа, че по-нататък това с ритането започва да губи от чара си. особено като уцели шийката на матката е доста неприятно. и гадното е, че всички около тебе се прехласват по това, че бебето мърда, пък теб те боли, или корема ти се мести, но пък е успокояващо да знаеш, че шава.

да питам и тук - някой ходил ли е на ФМ при д-р Павлова, в клиника Маркови? не успях да си запиша час на другите места.

Сами, чакаме добри новини за мишонко
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #964 -: Февруари 28, 2011, 12:29:56 pm »
блазе ти... :D :D

ох, аз си снених други хапчета желязо и история се повтаря, пак ми прилоша....едно замайване, виене на свят, обливане на вълни....сега измерих и кръвното, то си ок....но пулса 100-110 8O
сега зарязох готвенето по средата и легнах..... :(
бре, каква е тая непоносимост при мен към желязо....не мога да разбера  :?

Аз също пия желязо, но на мен ми изписаха Тотхема - едни кафеви ампули, доста гаднички на вкус, но не ми става лошо от тях, даже съвсем ми решиха проблема със запека  :oops:, питай си лекаря да ти назначи нещо друго.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #965 -: Февруари 28, 2011, 12:52:02 pm »
Деси...еми аз казах на моята ЖК, тя опули очите.... 8O, все едно невъзможно и не обърна внимание на този проблем, аз на моята глава смених хапчета....но ето, че пак е същото положение.. :?
другата седмица си сменям ЖК, ще се консултирам с докторката....дано да се намери изход,аз ако трябва ще трая на неразположение....но с това покачване на пулса не е много хубаво за бебоци  :?
иначе свалих дрехите, че то направо едни горещи вълни ме обзеха, легнах малко без ТВ...на пълна тишина и се опитах да се отпусна и да поспя и направо осетих, кога всичко се нормализира.....измерих го пак и вече 80 ...къде къде по добре :wink:
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #966 -: Февруари 28, 2011, 13:28:03 pm »
Маригри сигурна ли си че това е от желязото ? При мен се получаваше сърцебиене и разтреперване доста често при предната бременност , но не мисля че беше от желязото просто това е един от бременните симптоми .Много е неприятно и на мен особено ми беше постоянно ниско и кръвното през бременността , но ще търпим важното да гушкаме сладки бебоци на края.

Re: Тема на бременните №73
« Отговор #967 -: Февруари 28, 2011, 13:59:15 pm »
Миленка, еми аз като не пия супер се чуствам.....нито пулс, нито сърцебиене, пушка съм, а изпия ли желязо и веднага след около 30мин почва екшъна... 8O
сега ще пробвам още един модел желязо....да видим как ще е....

между магнезия и желязо спазвам минимум 3 часа интервал.
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #968 -: Февруари 28, 2011, 14:46:45 pm »
Много ли ти е нисък хемоглобина не може ли без лекарства ? Аз си хапвам постоянно броколи преди не ги ядях ,но сега са в менюто ми поне веднъж седмично ще видим и моя колко е като пусна изследванията че предния път бях до последно на Феро фолгама .  :)

*
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #969 -: Февруари 28, 2011, 14:54:45 pm »
И аз като Сами и Туци да кажа, че по-нататък това с ритането започва да губи от чара си. особено като уцели шийката на матката е доста неприятно. и гадното е, че всички около тебе се прехласват по това, че бебето мърда, пък теб те боли, или корема ти се мести, но пък е успокояващо да знаеш, че шава.
да питам и тук - някой ходил ли е на ФМ при д-р Павлова, в клиника Маркови? не успях да си запиша час на другите места.
100% подкрепям! Седя си аз (и без това срамотно поизлегнала се, че няма сгъване) в стола пред шефа, говорим някакви "важни" неща, и в един момент и двамата млъкваме и се вторачваме в джигата, която коремът ми съвсем самостоятелно танцува... след което следва директен ритник някъде ниско и трябва да скоча без извинение и да е изстрелям към тоалета!
Ели, аз ходя в Марковс, но специално при Павлова не съм била. Като цяло обаче съм чувала, че имат наистина отлична апаратура и че и дваматя братя Маркови, особено д-р Георги, много преподават, вярвам, че и на останалите си колеги в центъра. Успешна среща с беба :-)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #970 -: Февруари 28, 2011, 14:59:21 pm »
Много ли ти е нисък хемоглобина не може ли без лекарства ? Аз си хапвам постоянно броколи преди не ги ядях ,но сега са в менюто ми поне веднъж седмично ще видим и моя колко е като пусна изследванията че предния път бях до последно на Феро фолгама .  :)

от начало беше 124.....последноспадна на 108, от ЖК ми изписаха точно Феро Фолгама.....но не можах много да ги пия, сега опитах с дъвчащи хапчета Малтофер Фол.....наче много приятни на вкус, нещо шоколад и ванилия.....ама ето, че и те със същия ефект.
Иначе нашия док питах, ама той пак съвсем против всякви хапове и ми вика, аз като те гледам не ми приличаш на анемична.....еми недей да ги пиеш  :lol: :lol:
много ме успокои... :lol: :lol:

иначе ям спанак честичко, трябва и броколи да купя....аз си ги обичам, ама бях ги позабравила  :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #971 -: Февруари 28, 2011, 16:09:17 pm »
Е, забравихте ли и  цвеклото  :wink:
Аз даже на фреш  го стискам , но смесвам с ябълка , че само от  цвекло сока е гадничък , но с ябълка или морков е супер !
И тиква да добавим -типично наши продукти  , тиквата е богата и на магнезии .

Въпреки , че обожавам броколи и карфиол , се въздържам ,че при мен проблема с газовете е ужасен , а те са  грубо целуозни и не мога да рискувам .
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 16:16:07 pm от nimika »


*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #972 -: Февруари 28, 2011, 17:19:41 pm »
Много ли ти е нисък хемоглобина не може ли без лекарства ? Аз си хапвам постоянно броколи преди не ги ядях ,но сега са в менюто ми поне веднъж седмично ще видим и моя колко е като пусна изследванията че предния път бях до последно на Феро фолгама .  :)

от начало беше 124.....последноспадна на 108, от ЖК ми изписаха точно Феро Фолгама.....но не можах много да ги пия, сега опитах с дъвчащи хапчета Малтофер Фол.....наче много приятни на вкус, нещо шоколад и ванилия.....ама ето, че и те със същия ефект.
Иначе нашия док питах, ама той пак съвсем против всякви хапове и ми вика, аз като те гледам не ми приличаш на анемична.....еми недей да ги пиеш  :lol: :lol:
много ме успокои... :lol: :lol:

иначе ям спанак честичко, трябва и броколи да купя....аз си ги обичам, ама бях ги позабравила  :wink:


И аз пия малтофер фол и се чуствам добре. ето четиво за спанака http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=50051
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 17:22:36 pm от Velka »
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #973 -: Февруари 28, 2011, 17:31:52 pm »
Благодаря на всички ви за съветите,nimika да на Л-Тироксин съм и на 19 март живот и здраве съм при др.Сигридов и при др.Начев ще мина да видим и той какво ще каже.А за протокола и аз още не ги усещам нашите бебоци,от време на време вечер имам някакви страни гъделичкания от вътре,но още не са много ясни,а док.от ЖК каза 'трябва да ги усещаш вече'и аз искам да ги чувствам постоянно и по ясно,но както споделят момичетата който са по напред ще има,"а сега защо не ритат"или пък по късно "болезнени ритници" и така бременна му работа.
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 17:34:53 pm от бина »
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #974 -: Февруари 28, 2011, 17:37:44 pm »
малееее.....това за спанака инфо много стряскащо, особено това с притоплянето му... 8O
аз тъкмо днес наготвих спанак с ориз и сирене във фурна.......сега ще го ям студен,то се видяло.... :lol: :lol: :lol:
иначе днес при Гала обясняваха, че да поемеш дневна доза желязо.....трябва да се изяжда по 0,5кг спанак на ден.. 8O 8O
иначе сокче със цвекло и ябълки ми харесва за идеята  :wink:
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #975 -: Февруари 28, 2011, 17:56:56 pm »
Някой да знае нещо за speranzaна нея днес и е термина.
А при мен ако до утре не тръгне сама ще влизам в болница за наблюдение.
За сърцебиенето и аз го имах док ме прати на кардиолог при мен беше предимно вечер и казаха че най вероятно е от ниското кръвно да пия повече течности.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #976 -: Февруари 28, 2011, 18:13:57 pm »
Сперанца, marykol, успех!
Аз нямам проблем с желязото, но в началото на бременността реших да не прибягвам до витамини и добавки. Започнах да ям много плодове и зеленчуци. Обожавам салата от цвекло, но след една обилна салата щях да гръмна. Получих жлъчна криза, ужасен колит и накрая контракции. Преди да забременея не съм имала абсолютно никакви проблеми... Съветвам всички да опитат с малко количество /не като мен  :oops:/ като за начало. Същото се отнася и за сушените кайсии, питайте Jbrul  :wink:.
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 19:31:23 pm от elle22 »
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #977 -: Февруари 28, 2011, 18:45:21 pm »
Здравейте тук съм си аз все още,  на мен днес ми е термина , но няма нищо още , днес ходих при моя док , тъй като той ми каза ако до 28 не родя да отида да ме види.Прегледа беше ужасен , направо се озъбих от болка , но съм жива още :lol:,каза , че имам 2см.разкритие и ме пита дали ми се ражда , отговора ми познайте какъв беше -ДА!!!!,тогава той реши , че е добре да изчакаме още малко и ме вика на 2 март за пукане на води и т.н. Ако до тогава не се е родил мъника аз смятам да отида , че вече не издържам!!! Знам , че е по-добре сам да тръгне да се ражда , но не ми се чака вече, затова малко ще го " побутнем ".
Мarykol желая ти успех утре , ти досега не си ли ходила да те видят как са нещата,утре за първи път ли ще ходиш?
Момичета това със сърцебиенето е супер неприятно и при мен се случва доста често,аз също пия желязо , но мисля , че не е от него , а си е просто от бременността, преди това си бях добре и с кръвно и със сърце , но сега съм на моменти с голямо сърцебиене и дори горната граница на кръвното се качва до над 130.Повечето дискомфорти май са си от бременността , така че не стряскайте , не са единични случаи!!! Чао от мен и до скоро!!!
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #978 -: Февруари 28, 2011, 18:55:00 pm »
speranza, marykol успех милички стискам палци всичко да мине леко ! И аз вече не издържам искам да се ражда вечеееее  :) В болницата съм чак на 8.3 ако до тогава няма нищо ...
Re: Тема на бременните №73
« Отговор #979 -: Февруари 28, 2011, 19:30:41 pm »
Днес ходих и моя преглед беше ужасен 8O 1см разкритие.И и утре в болница за наблюдение.
Ама аз се надявам тая нощ да ни зарадва наща мързеланка