0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #600 -: Януари 10, 2012, 18:19:08 pm »
въпросът ми не е точно за торта, но го задавам тук, защото тук са майсторите на спорта по кулинария :)

четох за някаква силиконова подложка, върху която месели тесто. знаете ли какво е това и къде може да се купи?
на моя плот не може да се меси тесто - ужасно се лепи - и това ми се струва удачен вариант.
Има и в Технополис и Техномаркет!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #601 -: Януари 10, 2012, 21:37:24 pm »
everything_possible Тортичката ти е много хубава поздравления. :D
За силиконовата подложка днес получих каталог на Lidl, в събота на 14.01 ще бъде на промоция и мисля да се възползвам и аз.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #602 -: Януари 11, 2012, 13:23:06 pm »
Влитам за пръв път в тази тема с бърза торта за Нова година - с много забележки по нея, ама... следващият път, по-добра ;) Извинението ми е, че трябваше да я направя за 2-3 часа.

Джам, аз ползвам подобно на това килимче - моето си го взех от ТСМ, но в Германия, не знам дали тук има точно в тези магазини. Харесва ми, защото е голямо. Наистина не лепи - а повечето могат да се използват и вместо хартия за печене, да не си цапаш тавите.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #603 -: Януари 11, 2012, 14:58:26 pm »
Камбозола страхотна торта! Браво!!! :P


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #604 -: Януари 11, 2012, 18:47:02 pm »
everything_possible Тортичката ти е много хубава поздравления. :D
За силиконовата подложка днес получих каталог на Lidl, в събота на 14.01 ще бъде на промоция и мисля да се възползвам и аз.
Да и аз го видях сега в каталога, може да си взема и аз. :P
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #605 -: Януари 12, 2012, 08:42:03 am »
 cambozzola Тортата е страхотна, не знам какви забележки виждаш .
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #606 -: Януари 13, 2012, 08:51:06 am »
Благодаря за милите думи! Имам забележки, защото не ми се получиха нещата по план - кремът ми остана течен, роял айсингът също не го докарах на консистенция.. Но ставаше за пред хора - важното е това ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #607 -: Януари 14, 2012, 18:28:44 pm »
Страхотни торти момичета!:) И аз скоро имам повод за тортоправене, дано да има какво да покажа...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #608 -: Януари 16, 2012, 12:35:15 pm »
Момичета имам нужда от помощ.Майка ми иска за рождения и ден да направя Тирамису което да занесе на работа.Моето се получава, но не става за правене като торта в смисъл кръгло и да се режат тортени парчета, малко се разпада, иначе на вкус е разкошно(така казват).Имате ли някаква идея как да го направя по-компактно?Единственото което ми е хрумнало за сега е в крема да сложа желатин, а тирамисуто да го обрамча цялото с прави бишкоти.За сега това съм се сетила идеи приемам, ще правя пробна торта за 20.01 да видим дали ще се получи.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #609 -: Януари 16, 2012, 13:36:49 pm »
Мое мнение е да не слагаш желатин ,защото ще промениш вкуса на крема ,опитай да направиш крема малко по-гъст или просто си намери прозрачен съд ,като иенска тавичка, примерно в който да го  приготвиш и така да го поднесеш или ще ти прикача няколко варианта за украса на тирамису ,които намерих в нета.



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #610 -: Януари 16, 2012, 14:06:57 pm »
подкрепям валерия относно тирамисуто.

можеш да обрамчиш с изправени бишкоти - аз правя тирамисуто в правоъгълен йенски къд и върху първия ред бишкоти отстрани нареждам стена от изправени половинки.

но, по принцип, това не е десерт, дето му се гледа фасона. като се разреже, няма начин да стои като парче торта стегнато.
а бихте могли да го направите и в индивидуални купички, например.

имаш ли си добра рецепта за тирамису?

п.п. купих си вчера от Лидъл силиконова подложка за месене и печене - срещу 6.60 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #611 -: Януари 16, 2012, 14:18:59 pm »
И аз ,и аз се сдобих с тази подложка сега ще пада едно месенееее .......... :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #612 -: Януари 16, 2012, 14:54:22 pm »
О тази подложка и аз си я взех.Отидохме до Лидл, макар, че не пазаруваме там и аз да забравя за какво накарах мъжът ми да отидем и точно пред касите ми просветна.И си я взех и съм мнооого доволна :)

Jam, Валерия, точно мисля да я обрамча с бишкоти отстрани и каквото стане, а пък майка защо я е харесала точно нея за да я носи на работа не знам.Предложих и други торти тя не ще и не ще иска си тирамисуто и т'ва е.Рецепта изпитана имам, наистина става вкусно :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #613 -: Януари 16, 2012, 15:34:42 pm »
Магита, аз съм слагала отстрани котешко езиче, но те са по тънички от бишкотите :photo:,
дори и с обикновени бисквити и с половинки "Закуска" съм завършвала
отстрани моите никакво изглеждащи тОртета!
Можеш да ползваш всякакви, но с бишкоти ще се запази и вкусово
посланието на Тирамисуто, тук е мястото и рецептата да ни кажеш :D!

Майсторки давам само идея на Маги,
не искам и на йота да се меря с творенията ви  :oops:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #614 -: Януари 16, 2012, 15:40:05 pm »
Това е Тирамисуто което аз правя, наистина е лесна торта, а да ви кажа първия път като я направих как се изложих, бишкотите ми бяха прекалено напоени и се разпадаха, беше шоу :) Но се изяде в къщи :)

Продукти:

500гр. Маскарпоне (1 кутия)
5 яйца (разделени на жълтъци и белтъци)
120 гр, пудра захар (1/2 ч.ч. горе-долу)
2-3 с.л. коняк (амарето, ром или марсала) аз го правя с ром - такова имам
250-300 мл. силно кафе, по принцип трябва да е еспресо.
1 опаковка бишкоти
2-3 ч.л. натурално какао за поръсване

 

Приготвяне:

* Жълтъците се разбиват с пудрата захар докато не увеличат обема си 3-4 пъти
* Прибавя се Маскарпонето и се размесва внимателно с дървена шпатула, малко боли ръката от това, но си трябва хубаво бъркане да не стои на топчета
* Белтъците се разбиват на твърд сняг
* Добавят се при жълтъците и Маскарпонето като отново внимателно се разбърква

* В свареното кафе се прибавя ромът
* Бишкотите се потапят една по една в кафената смес (тук трябва да внимавате, защото те поемат като гъба топвате и вадите, после топвате от другата страна ако има сухо място и вадите, иначе 5 бишкоти може да ви "изпият" всичкото кафе и да не можете да ги пренесете в съда където ги редите) и се нареждат една до друга в съд където ще ви е десерта - може в индивидуални купички, а може и в тавичка правоъгълна

* След като покриете дъното с кафени бишкоти идва ред на слой крем
* Върху крема отново ред потопени в кафе бишкоти и после пак останалите крем
* Така нареденото тирамису се оставя да преседи една нощ
* Преди сервирането се поръсва с какао, аз ръся с една цедка :))

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #615 -: Януари 16, 2012, 16:17:37 pm »
ако ви е страх от сурови яйца, горната рецепта се модифицира така:

жълтъците със захарта се разбиват на водна баня, докато се получи крем.
белтъците не се ползват, а вместо тях се разбива 150 мл сладкарска сметана на сняг.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #616 -: Януари 18, 2012, 08:11:52 am »
п.п. купих си вчера от Лидъл силиконова подложка за месене и печене - срещу 6.60 лв.

Дами, а знаете ли промоушЪна до кога е
на тази джаджа или до изчерпване на количеството!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #617 -: Януари 18, 2012, 08:39:35 am »
Мише, промоциите са им от четвъртък до четвъртък! Мисля обаче, че точно подложката беше на промоция само в събота! :( Точно в събота бях в Лидъла, и съвсем забравих. Виж Лидл промоции в нета за всеки случай!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #618 -: Януари 18, 2012, 10:27:15 am »
п.п. купих си вчера от Лидъл силиконова подложка за месене и печене - срещу 6.60 лв.

Дами, а знаете ли промоушЪна до кога е
на тази джаджа или до изчерпване на количеството!?



Би трябвало да я има още на промоция, ако не се е свършила, защото моята я купих в понеделник  :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #619 -: Януари 18, 2012, 14:51:08 pm »
промоциите в Лидъл са кратки, но това не е драма, защото нормалната цена беше 7 лв и нещо - пак си е без пари. само да не е свършила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!