0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болки ниско долу и запек
« -: Септември 21, 2010, 15:12:48 pm »
Здравейте, от 2-3 седмици имам доста болки ниско долу и прерязване и когато посетих доктора той ми каза, че това се дължи на запека, но аз се съмнявам да е така. Вярно, че имам запек и много ме мъчи, не мога да се справя с него и незнам какво да пия. Доктора ме посъветва да опитам сиропа Дуфалак, но не помогна затова пия кафе от чудо. Как мога да разбера дали болките идват от към бебето или наистина има проблем с червата? Освен това ме болят и бъбреците и по същото време прокървях веднъж, но доктора не ми даде обяснение. Мисля да потърся второ мнение от друго медицинско лице.

Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #1 -: Септември 21, 2010, 16:32:33 pm »
Какви препарати/сиропчета мога да пия по време на бременост при запек? Също имам запек :( :(
I am from Russia!!

*
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #2 -: Септември 21, 2010, 16:46:52 pm »
На мен много ми помагат свещички EvaQ. "Дуфалак" също е разрешен.

Но преди химията, пробвайте все пак с промяна в храненето (по-леки храни, повече фибри), с повече движение (колкото е възможно при нас де), плодове на гладно сутрин (киви, сливи), чаша топла вода с лимонче/сладо от рози/мед...

Късмет до края.

Бебино, каквото и да е, притеснението ще го направи само (по-) лошо. По-добре наистина отиди и на втори лекар.
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #3 -: Септември 21, 2010, 16:58:48 pm »
А колко можно пия Дуфалак? През цялата бременост ли?
Аз ще орида на гинеколог само в четвертък и съм подготвила доста въпроси за него и ще уточнявам за Дуфалак също.
I am from Russia!!

Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #4 -: Септември 21, 2010, 17:08:54 pm »
А колко можно пия Дуфалак? През цялата бременост ли?
Аз ще орида на гинеколог само в четвертък и съм подготвила доста въпроси за него и ще уточнявам за Дуфалак също.



Бебония, на мен доктора ми каза, че мога да го пия колкото е нужно, но не ми помогна на запека а по-скоро на газовете. Като цяло никак не помогна, но ти го опитай а аз мисля да пробвам тези свещички.....
Бебония ти имаш ли болки от запека?
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 17:12:05 pm от bebino »

*
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #5 -: Септември 21, 2010, 18:16:33 pm »
При бременост не се пият чайове и т.н. съдържащи билката мате (мисля че така се казваше) - предизвиква контракции, затова внимавайте. Пробвайте със сини сливи (сега поне е сезон), топла вода сутрин, грозде, тиква. На мен този проблем ми отпадна, когато започнах да пия Магнерота (това му е една от страничните реакции, която за мен беше положителна  :wink: ), след като имаш и болки, може би е да попиташ за Магнерот.
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #6 -: Септември 21, 2010, 21:30:45 pm »

Бебония ти имаш ли болки от запека?

Болки аз нямам, но мога да не ходя до туалетна 2-3 дена, ужас е!! А когато ходя - силно се напъвам за да излязат изпражнения. Преди бременост ходих до туалетна всеки ден и леко. В четвъртък ще ходя на перви преглед при гинеколог (в 7-8 седмици съм) и ще говоря с лекаря за запак, за МАГНЕ В6, за всичко.
I am from Russia!!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #7 -: Септември 21, 2010, 21:53:37 pm »
На мен ми помагаше  киви /поне два бр./


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #8 -: Септември 22, 2010, 15:54:31 pm »
Здравей и аз имам проблеми с запека но болките в бъбреците са нещо съвсем друго и сериозно ако минава пясък или камъчета е възможно болката ниско долу да е от това но от опит ти казвам иди на уролог,тъй като гинеколозите не виждат или по точно не разбират от бъбречни проблеми възможно е да имаш задръжка на урина,за съжаление през тази бременност лежах два пъти в болница с бъбречни кризи или по точно хидронефроза и на двата бъбрека.Така че положението изобщо не е за подценяване.От запека може да те пререже ниско долу на моменти доста силно но не и постоянна болка.Успех дано да е нещо временно.
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #9 -: Септември 28, 2010, 08:24:49 am »
ЕваQ,само това ми помага на мен и съм много доволна,не е задължително да си слагаш по цяла свещичка, може да си я разрежеш на 3 или на 2! :wink:

Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #10 -: Март 16, 2011, 23:03:38 pm »
Имам болки в смисъл опъване ниско долу ,не са силни,но са чести и не са никак приятни ,имам ги от 1 седмица и незнам нормално ли е,още не сам ходила на лекар имам час след два дни .Моля за съвети
Re: Болки ниско долу и запек
« Отговор #11 -: Март 30, 2011, 10:24:22 am »
Бейб опъването в първите месеци мисля че е нормално и се дължи на това, че матката се разтяга :)
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!