0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Назначавали ли са ви някакви допълнителни изследвания, за да се търси евентуалната причина за завишени НК-клетки? На мене направо ми изписаха Агапурин ретард и окси бор - форте. Пия си ги и не се съмнявам в преценката на имунолозите, но все пак ми е любопитно - не следва ли да се търси /макар и по метода на изключването/ каква е причината за този релутат.
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #1 -: Януари 19, 2011, 17:13:49 pm »
При мен също имаше предложение да се лекува следствието (повишените НК клетки), а не причината за тях.
По принцип е добре (според мен, без да съм лекар) да се пусне една пълна кръвна картина, може и ДКК (още по-подробната кръвна картина). Не зная защо всички доктори подценяват такова важно и фундаментално изследване като ПКК и ДКК. То дава най-точен резултат са моментното състояние на организма.
В Малинов пускат имунологични изследвания за различните CD+ и т.н.
Мисля, че е добре и инфекциозни причинители да се търсят по принцип.
Но пак казвам - това е мое лично мнение, а не лекарско.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #2 -: Януари 20, 2011, 10:29:28 am »
Магдалена78, като казваш "имаше предложение" да се лекува следствието, какво имаш предвид. Ти така ли постъпи или направи допълнителни кръвни изслевнаия. Ако си правила - откри ли се някаква причина  и т. н.
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #3 -: Януари 20, 2011, 14:08:15 pm »
hope-love, аз не съм типичен за медицината случай (започвам с тази уговорка). Д-р Симеонова от Олимед Варна ми беше казала, че имам "имунологичен проблем" относно забременяването и ако излязат повишени НК клетки ще ми направят вливания и инсеминация. Аз съответно изкарах едно старо изследване с много висок ревма фактор (32 при реф до 8  ). Просто инцидентно бях вдигнала ревма фактора отдавна. Попитах я ако аз в следствие на вливанията вдигна отново ревма фактора (което си е индикатор за едно много сериозно заболяване - ревматоиден артрит), тя дали ще поеме отговорността за нанесените на здравето ми вреди.
Общо взето аз сама се пазих от лекарски грешки.
Моите заболявания се оказаха: хроничен апендицит (имала съм си симптоматика доста добра, но не бях попаднала на доктори, които да ме диагностицират вярно) и хроничен тонзилит (възпалени сливици) и хронична инфекция с епщайн бар вирус. АГ-то ми се сети за сливиците, ревматоложката и тя се сети за тях, че да отида на УНГ. Аз подозирах епщайн бар вируса и много, много съм благодарна на Дийп, че само с един кратък пост ми даде куража да го изследвам този вирус и така се нареди музайката.
И кръвни изследвания имах, но никой доктор не им обърна нужното внимание.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 14:14:11 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #4 -: Януари 20, 2011, 15:11:02 pm »
И после, какво? Сега какво правиши, до къде си стигнала - в лечението и в опитите за забременяване...
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #5 -: Януари 20, 2011, 15:23:48 pm »
Извадих сливици, наложи се и апендицит да извадя. Ще направя контрола на епщайн бар вируса, да видим в какви референтни стойности са антителата. Ще пускам и цитомегаловирусът, че си вървят заедно в много от случаите. Ще пускам и за хепатитите (че само тях нямам). Този месец пуснах хормони, ще правя фоликулометрия и ще опитаме да видим този месец дали ще стане чудото. Мъжът ми си поизлекува простатита и той вече е ОК.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #6 -: Януари 20, 2011, 15:27:05 pm »
"Звучиш" доста спокойна и толкова търпелива и мотивирана да направиши всичко необходимо. От все сърце ти желая успех!!!
Re: допълнителни изследвания при завишен НК-клетки
« Отговор #7 -: Януари 20, 2011, 15:29:54 pm »
сега, да, защото се чувствам добре. Но да ме беше видяла как бях "изтрещяла" в моменти на безсиелие и силна физическа болка.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)