0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Забременяването с лош мъжки фактор
« -: Януари 03, 2011, 10:45:01 am »
Мили момичета, искам да пожелая на всички леко бременеене и здрави бебчета през новата 2011г.
От известно време се каня да пусна тази тема, но не съм сигурна кой е правилния форум, за това се извинявам предварително ако мястото и не в този форум, но не мога да намеря подходящо.
Наскоро едно от момичетата тук ми сподели, че около нея има много приятелки, чиито мъже имат мъжки фактор. Това ме размисли-говори се, пише се, че днешните мъже(30-40 годишните) имат намалена репродуктивна способност в сравнение с предишното поколение, но реално всичките ми приятелки имат бебета, едно или две и явно все пак бебчетата се получават (изключвам изцяло женските проблеми в темата ми).

Интересувам се при какви влошени показатели на спермограма забременяхте естествено и след колко време.

Питането ми е свързано единствено и само с естественото забременяване.
За да не звучи въпроса ми "папарашки" уточнявам, че ние сме с мъжки фактор-лоша морфология и намален обем сперматозоиди в еякулата.Имаме едно дете и безуспешно опитваме за второ. Подали сме документи по фонда и чакаме (живот и здраве) заповед.
Първото дете стана от раз и връщайки лентата назад си мисля дали сме били невероятни късметлии, че аз съм забременяла с тези показатели или всичко се е променило в последствие.
Ясно е, че при успешно забременяване, никой не тества показателите на спермата на партньора,както и че тези показатели варират в известни граници, но рещих, че може би най-точното място за питането ми е тук-където момичетата са имали проблем подобни на нашия, но сега чакат детенце.

*
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #1 -: Януари 03, 2011, 11:44:19 am »
Имел, не мога да отговоря на въпроса ти, идеята ти не е лоша, но ми се струва че трябва да се уточни мъжкия фактор...Защото "лоша морфология и намален брой сперматозоиди" е много разтегливо понятие.
Ако бройката и морфологията са гранични,има случаи на естествено забременели, но напр. ако бройката е 1 мил/мл а морфологията 1% или 2% нещата изглеждат различно "лоши".
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #2 -: Януари 03, 2011, 12:04:22 pm »
Конкретно в нашия случай имаме 8-12 млн. сперматозоиди на мл. и морфология между 7 и 9%.
Диагноза: олигозооспермия.
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #3 -: Януари 03, 2011, 12:16:58 pm »
Здравейте и ЧНГ на всички ние със съпруга ми имаме 2 неуспешни опита инвитро с донор защото след няколко спермограми се установи Азооспермия отсъствие на всякакви сперматозоиди, ако някой знае лечение моля да сподели.
Скоро прочетох в един сайт за чудесното действие на фолиевата кисилина при мъжете с проблеми и възтановяване на оплодителната способност и започнах да му давам, дано има ефект.
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #4 -: Януари 03, 2011, 13:15:00 pm »
Аз забременях при диагноза на съпруга ми астенотератозооспермия и хипоспермия.Резултата от sdi-теста ни беше отчайващ 31.8%,което си е нисък оплодителен потенциал.Токущо бях получила заповед от фонда за провеждане на следващ опит ин-витро(втори от фонда),а иначе четвърти по ред.Преди да направим последната спермограма,докато чакаме заповедтта да излезе,съпругът ми беше на коензим,спимен и оксибор около 3 месеца.След като си получих заповедтта си записах час в клинката,за да се уточним кога ще стартираме процедурата.Но след като видя резултата от влошената спермограма доктора беше категоричен,че е безсмислено да продължаваме сега, и че трябва още да изчакаме.Терапията която той предписа на мъжа ми беше с фертилайд,към нея аз му добавих и прословутата бърканица на Хоуп с меда и орехите.Резултата при нас дойде само след месец,когато се оказах бременна,след 7 годишно упорито незабременяване.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #5 -: Януари 03, 2011, 13:42:11 pm »
melani, вашето е наистина чудо.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #6 -: Януари 03, 2011, 14:50:18 pm »
Здравейте и ЧНГ на всички ние със съпруга ми имаме 2 неуспешни опита инвитро с донор защото след няколко спермограми се установи Азооспермия отсъствие на всякакви сперматозоиди, ако някой знае лечение моля да сподели.
Скоро прочетох в един сайт за чудесното действие на фолиевата кисилина при мъжете с проблеми и възтановяване на оплодителната способност и започнах да му давам, дано има ефект.

Случайно да си попадала на тази тема? Ако не, прочети я! Сигурна съм, че ще получиш отговори на много от въпросите си.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29307.0

Какъв специалист посещавате във връзка с мъжкия фактор и той какво лечение е предписал?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #7 -: Януари 03, 2011, 16:09:05 pm »
5 мил/мл, 39% нормоподвижни, 2% нормална морфология- две спонтани забременявания в рамките на две години, нормално износени бременности и родени деца с нормален статус и мерки
Забременяване след 3 години лечение на стерилитет, от които само последните 11 месеца адекватно, след операция от варикоцеле и прием на подходящи витамини и добавки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #8 -: Януари 03, 2011, 16:40:38 pm »
Mini, обаче предполагам забременяването е станало след операцията и лечението, т.е. не си забременяла с тези показатели? Защото веднага нападам благоверният :witch:
Шегувам се, ние сме с 0% морфология и сме с назначена терапия за момента, дано има ефект. :?

Имел,мисля че не трябва да губиш надежда, имам спомен, че при вас се разминаваха резултатите от лабораториите, но ако сте потвърдили тези 12,13 мил. и 9% морфология, има забременели и с по-малки проценти. Късмет.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #9 -: Януари 03, 2011, 16:43:08 pm »
това е последната спермограма на съпруга ми, края на януари 2006
юни 2006 на ДРЗ ни казаха- категорично ИКСИ, в края на месеца обаче бях бременна
0% морфо имахме в начално положение, 7 % бяха нормоподвижните
дефакто, по-горе съм написала най-добрите резултати, които сме видяли  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #10 -: Януари 03, 2011, 16:51:13 pm »
 8O Вдъхваш ми кураж, дано и ние да видим някое %-че морфология най-накрая :bighug:
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #11 -: Януари 03, 2011, 16:53:25 pm »
tranka, имаме разминавания в резултатите на лабораториите наистина, в клиника "София" са лоши, в "Щерев" са много лоши:)), но общо взето все там се въртим-лоша мпрфология и малък обем сперматозоиди в еякулата.
*
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #12 -: Януари 03, 2011, 17:42:13 pm »
Не успях да забременея спонтанно въпреки операция на варикоцеле и терапия с клостилбегит и витамини и антиоксиданти от една година. Стерилитет от две години и половина.

Усреднено параметрите на спермограмата след операцията са 17-20 милиона/мл, подвижност 30-50%, морфология 8-12%.

Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #13 -: Януари 04, 2011, 09:49:02 am »
Цигу, това не са ли почти нормални показатели за една спермограма, т.е. леко занижена морфология и леко намалена бройка?
*
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #14 -: Януари 04, 2011, 15:25:02 pm »
Точо така ги наричах и аз - леко занижени показатели - но макар че мъжкият фактор не е лош, въпреки лечението и 4 инсеминации, бременност няма.
*

    Crystal

Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #15 -: Януари 05, 2011, 15:49:09 pm »
Вече съм писала за нашия случай, ще повторя.Благодарение и на Proxeed plus, след 4 опита ИКСИ, при 3 от които имаше бременности, завършили със спонтанни аборти, забременях по естествен начин и сега гушкам дъщеря ни! Последната ни спермограма беше с 4% нормална морфология по Крюгер, концентрация 41 млн/мл, активно подвижни 7%, неподвижни 58%, DFI 22.7%, HDS 37.4%.След тази спермограма решихме 6 месеца да пием Проксийд плюс в подготовка за следващ опит икси, но така и не стигнахме до него - месец и половина по-късно бях бременна!
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #16 -: Януари 12, 2011, 11:15:51 am »
Crystal, радвам се, че си успяла, но не мисля, че това се дължи на Proxeed plus. Пишеш, че си забременяла след месец и половина употреба. Няма как да стане това, благодарение на лекарството, тъй като за да излезе един сперматозоид са му необходими около 100 дни. 
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=487&Itemid=16
 По-скоро си била голяма късметлийка :)
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*

    Crystal

Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #17 -: Януари 12, 2011, 12:19:20 pm »
Това за сперматогенезата е вярно, но подвижността се повлиява много бързо. А по новите критерии на СЗО излиза, че морфологията ни е на долната граница на нормата и само подвижността е проблемна.Че е голям късмет е вярно, но мисля, че и проксийдът си изигра ролята.
Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #18 -: Януари 12, 2011, 15:10:51 pm »
Здравейте момичета.Някоя от вас би ли ми казала как се прави тая бърканица на Хоуп да я пробваме и нея.Ще ви бъда благодарна. :bighug:

Re: Забременяването с лош мъжки фактор
« Отговор #19 -: Януари 12, 2011, 15:41:10 pm »
Точни пропорции не мога да ти дам,защото да ти кажа честно не ги спазвам.В един буркан дето съм купувала мед и на етикета пише 1 кг нето напълвам го половината с мед и добавям натрошени орехи,пчелен прашец,пшеничен зародиш и разбърквам.Последния път прибавих и суров сусам,но нещо не му харесва на мъжа ми и повече няма да слагам,така или иначе той не е задължителен.Бон апети и дай Боже добри резултати!!! :lol: