0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

От Малинов в друга клиника.
« -: Декември 17, 2010, 09:50:18 am »
Здравейте!

Пациенти сме на клиника Малинов от повече от три години.Имаме три опита икси, като първите два бяха с положителен резултат за кратко.Правили сме всичко възможно като изследвания и манипулации.Но нещо може би пропускаме.

Не че не сме доволни, напротив, но се чудим вече не се ли изпуска нещо важно.


Има ли сред вас семейства, които да са били при д-р Стаменов и после да са се преместили в друга клиника и какъв е бил резултата?

Ако искате споделете?
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #1 -: Декември 17, 2010, 14:18:16 pm »


Има ли сред вас семейства, които да са били при д-р Стаменов и после да са се преместили в друга клиника и какъв е бил резултата?

Ако искате споделете?



Привет
и ние сме там вече трета година ,с 2 опита ИКСИ и 1на ЕЦ,предстои ми трети,който се двоумя дали да правя пак там.Минахме всякакви процедури и имам чувството че се въртим в кръг.
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #2 -: Декември 17, 2010, 16:01:24 pm »
Има има.  :P
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #3 -: Декември 17, 2010, 16:22:55 pm »
При нас на направени всички изследвания, имунологични, генетични, хистероскопии, биопсии.На последния ни опит нямаше нещо, което да не е направено, всичко беше идеално, ембриони перфектни, и не се получи.

Ако искате споделете какво сте правили в Малинов, и защо не сте били доволни.
А сега в коя клиника сте?
Как е там организацията на прегледите, колко време се чака за първичен преглед, за нормалните прегледи, и съответно искат ли наново всички изследвания, при положение, че повечето са направени скоро и то в лицензирана клиника по репродуктивно здраве нато Малинов, как са цените?
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 16:25:28 pm от rum_sisi »
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #4 -: Декември 17, 2010, 17:06:55 pm »
rum_sisi, няма да кажа нищо лошо за лекарите в Малинов, но ще кажа лошо за организацията там - ужасна :( . Заради това не издържах повече от година и си потърсих друг път, но аз имам проблем с възрастта и затова отидох направо в чужбина.

Има смисъл човек да опита на друго място, когато чувства, че се върти в кръг. Поне да смени погледа на лекаря и подхода.
Преди Малинов бях в клиниката на Щерев (не се махнах от там по свое желание!) и забелязах много големи разлики в подхода на двете места. Не казвам, че едните са прави или другите не са. Просто, според мен, има смисъл да се опита по различен начин.

Колкото до изследванията, по-голямата част ще ти ги приемат във всички клиники. Някои искат само спермограма и първи хормони да се направят при тях. После може и да решат нещо от изследванията да повторят, но трябва да ти се аргументират, защо го искат.
Цените са горе-долу еднакви. Чакането... е, то винаги е по-малко :) (и не защото другите имат по-малко пациенти, както се опитват да ни убедят в Малинов :wink:)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #5 -: Декември 18, 2010, 00:36:08 am »
не споделям личен опит , а на познати които се преместиха в клиниката на щерев и успяха. аз съм в дилема, но решението ще е след нова година. дано там да е моя късмет.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #6 -: Декември 18, 2010, 09:49:07 am »
Не защитавам организацията в клиника Малинов - абсолютно съм съгласна, че има какво да се желае. Само ще кажа, че съм минала през трите "топ клиники" в София.

В "Щерев" организацията като че ли беше най-добре, не че не съм имала и там забавни случки (посред зима да трябва да обикалям квартала за банкомат, защото нямало как да ми вземат 60 от 120-те лева през пос терминал, например). Чакала съм за преглед максимум 2 часа. Имам 3 инсеминации и 4 опита ин-витро (завършени) + още някои започнати, но прекъснати по ред причини. Без успех.

При Владимиров - по-зле, ако питате мен, никъде не е било. За единствения ми опит там ми се случи всичко: трудности с получаване на резултати от изследвания, надписване на сметка за ин-витрото с 1500 лв., спор между сестрите коя да ми свали абоката, трудности с взимането на документацията, когато приключих, невъзможност да говоря с лекаря по време на стимулацията... Плюс: чакала съм за преглед максимум 2 часа - 2 часа и нещо, имаше някакъв ред при прегледите - първични, стимулации и т.н.

В "Малинов" - огромен проблем с чакането, за цветна снимка чаках 4 часа, защото държах да я направи д-р Стаменов и това не беше единствен случай. Проблем със започването на последния ми опит - сестри и секретарки ме разкарваха като луда нагоре-надолу, дори ме излъгаха, че докторът си е тръгнал. Проблеми със записването на часове - за лапароскопия и хистероскопия, за преглед, за започване на опит... за всичко. Изискваха се здрави нерви и настоятелност, но вече знаех през какво съм минала и това не ме ядосваше толкова. Преследвах упорито целта си дори с цената на нахалство. Единственият ми завършен опит в тази клиника спи до мен в момента.

Иначе има момичета, които са се преместили и са успели другаде. Има дори пациенти, които са били доста разочаровани. Както всеки друг и д-р Стаменов е човек и вероятно допуска грешки. За мен той беше правилният избор! Успех, каквото и да решиш! Вярвам, че имаш път назад, ако не се получат нещата другаде.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #7 -: Декември 19, 2010, 23:35:45 pm »
Според мен и голямото обикаляне от една клиника в друга не е за предпочитане.Защото след всеки неуспех идва и колебание хиляди мисли в главата на всяка една от нас.Било то в Малинов,Щерев,Владимиров.
Аз съм в Малинов и сега за втория опит пак ще съм там.
Наистина хаоса там е голям,но аз лично може би до някъде късмета е бил на моя страна минаваше спокойно всичко въпреки,че беше претъпкано с хора.
Но вярвайте,че на КОЛЕДА стават чудеса.Успех на всички от сърце :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug: :bighug: mc101

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #8 -: Декември 20, 2010, 09:20:06 am »
Според мен и голямото обикаляне от една клиника в друга не е за предпочитане.Защото след всеки неуспех идва и колебание хиляди мисли в главата на всяка една от нас.Било то в Малинов,Щерев,Владимиров.
Ами, аз не съм обикаляла от хубаво - смятам, че 4 завършени опита в МЦРЗ + още няколко започнати + операция от миома са достатъчно, за да мога да преценя дали има смисъл да продължавам там. Да, много е неприятно да започваш отначало с друг лекар, но и тъпченето на едно място е безсмислено. Затова е важно всеки да прецени ситуацията за себе си - да бъдеш инертен и да се страхуваш от промяна може да те провали по пътя към положителния резултат.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #9 -: Декември 20, 2010, 10:32:12 am »
Като цяло съм съгласна с мнението на cambozzola.

За жалост не винаги се получава от първи или трети опит и идва момент, в който, като че ли се "зацикля". Нормално е двойката да се замисли дали нещо не са пропуска и да реши да смени клиниката.

Според мен най-важното е, да избере клиника, където със сигурност ще има промяна, дали протокола за стимулация, дали критерий за бластоцист трансфер или редица други изследвания, които не се правят  другаде.  

В клиника Малинов се чака доста наистина но проблема е в огромния брой от пациенти, всяка двойка иска да бъде техен пациент и само д-р Стаменов да ги преглежда.

За мен лично целта винаги е била пред неудобството от чакане и стоене в клиниката, успявала съм да се мобилизирам и да запазя добро настроение. За пример ще дам, че в една от процедурите по време на стимулацията всеки ден пътувах с кола Пловдив - София, за да ми слагат growth hormone и като се добави чакането за хормони, прегледи ... не беше приятно но... Винаги съм знаела, че има цена.

Друга клиника, която избрах е АГ Варна, щастилива съм от избора си. За д-р Александров мога да кажа само и единствено прекрасни неща.


rum_sisi, желая ти успех каквото и да решиш. Хубаво е, че имаш положителни тестове, въпрос на време и опити е да се получи.
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 10:48:06 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #10 -: Декември 21, 2010, 17:14:17 pm »
Зависи какъв ви е проблема, ако сте с мъжки фактор по добра клиника от"Малинов" в БГ не вярвам да намерите. Те имат добра апаратура при този проблем. Другото добро място е в Турция в Мемориал хоспитал, там също разполагат със съвременна апаратура и "хващат" дефрагментациите в сперматозоидите и ембриона.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #11 -: Декември 21, 2010, 17:18:07 pm »
Зависи какъв ви е проблема, ако сте с мъжки фактор по добра клиника от"Малинов" в БГ не вярвам да намерите. Те имат добра апаратура при този проблем. Другото добро място е в Турция в Мемориал хоспитал, там също разполагат със съвременна апаратура и "хващат" дефрагментациите в сперматозоидите и ембриона.

едва ли само това са двете места в света, Европа и България, където "хващат дефрагментациите" :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #12 -: Декември 21, 2010, 17:25:02 pm »
в клиника малинов имат специална апаратура , която  най-просто казано избира най-добрите сперматозоиди.може би  това е имала предвид diavena .
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #13 -: Декември 21, 2010, 21:27:13 pm »
в клиника малинов имат специална апаратура , която  най-просто казано избира най-добрите сперматозоиди.може би  това е имала предвид diavena .
 
 
да, точно това имах предвид. Разбира се ,че не само там имат тази апаратура, но е най близо
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #14 -: Декември 22, 2010, 11:23:02 am »
За организацията и чакането, то е ясно, че навсякъде си има неуредици, не е там въпроса, ще чакаме за часове и прегледи.

Но не ми е ясно, при сериозен мъжки фактор, лош СДИ и морфология, в кои клиники имат успех?

При д-р Владимиров как е с техниката за мъжки фактор?При положение, че всичко ни е направено като изследвания и манипулации, там за консултация само биха ли ни накарали да направим всичко пак.А при д-р Щерев как е?
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #15 -: Декември 22, 2010, 11:29:09 am »
в клиника малинов имат специална апаратура , която  най-просто казано избира най-добрите сперматозоиди

Ей, момичета, хайде стига с тези легенди  :D :D
В Малинов имат и модерна апаратура, и добри специалисти, но чак толкова "специална", че да я няма нито една друга клиника в България....:D  Хвалете клиниката, но не ги захаросвайте чак толкова. Не им правите услуга :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #16 -: Декември 22, 2010, 12:11:15 pm »
При д-р Владимиров как е с техниката за мъжки фактор?При положение, че всичко ни е направено като изследвания и манипулации, там за консултация само биха ли ни накарали да направим всичко пак.

бих казала, че при тях се ползват най-новите технологии и апаратура. не пречи да направиш една консултация и там, занесете всички изследвания и ще разговаряте. едва ли ще искат да правите всичко наново, може би само някои изследвания, но това ще ти кажат там.

за апаратурата в клиника Щерев нямам информация, но съм убедена, че нивото се поддържа - това е водеща клиника.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #17 -: Декември 22, 2010, 12:13:15 pm »
MACS се прави в клиниката на Щерев. Ако за този метод става дума. За други клиники нямам информация - трябва да се провери в сайтовете им или да се пита.

Иначе не знам какво да те посъветвам. Това е комплексно и много лично решение. Ако си доволна от екипа и си имате доверие можеш да продължиш. Чакане и много хора има навсякъде във водещите клиники, така че това не следва да е определящо.
« Последна редакция: Декември 22, 2010, 12:37:26 pm от cygnus »
*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #18 -: Декември 22, 2010, 20:48:33 pm »
А какво ще кажете за клиниката в Плевен
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #19 -: Юли 30, 2011, 13:30:02 pm »
 Добър ден!
 МЦ"РЕПРОБИОМЕД" кв."Овча купел"-старата част срещу Украинското посолство тел.:02/855-01-02 централа.Медицински управител акушер-гинеколог д-р Павлета ТАБАКОВА.ТОВА Е КЛИНИКАТА С НАЙ-МНОГО ОПИТ В АС.РЕПРОДУКЦИЯ В РБЪЛ.!!!
  Преди да стигнем до тази клиника допуснахме няколко грешки: 1-ва.Чаках 2-3год. мъжа ми да проумее,че след 1г. ред.пол.живот щом няма бебе значи имаме проблем!Трябваше да посушам моя близка  и само аз да тръгна по изследвания,след като той не искаше.Но аз настоявах двамата едновремено да почнем.
  2-ра грешка Послушах мъжа си да тръгнем с изследвания от града в който живеем/черноморски гр./.Д-ра ни насочи към др.д-р в София,софийския д-р към "МАЛИНОВ"..Софийския д-р и в "МАЛИНОВ"ни приеха с нащи си стари изследвания!!!
  3-та грешка Направихме 3 неуспешни инсе.Не послушах близката си,която ми каза-Защо не опитате в др.клиника още след 2-та неуспешна инсе.
  ЕТО ТАКА СТИГНАХМЕ ДО НАЙ-ОПИТНИТЕ В БЪЛГАРИЯ!
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #20 -: Юли 30, 2011, 13:40:27 pm »
Това, че сте успели еди къде си не означава, че е най-добрата репродуктивна клиника!Естествено е за теб тя да е, но това важи за всеки, който е успял някъде!Рекламирането по такъв начин, някак не ми допада .../и защо ти беше да почерняваш написаното-да го набиеш на очи?Успя, но определено не ми допада стила на поста ти!/
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #21 -: Юли 30, 2011, 13:45:57 pm »
 О,извинявайте!Съвсем не сме целяли реклама на въпросния МЦ!
 Др.имахме предвид.Но за Вас е безмислено да пишем подробно.
 Приятен ден!
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #22 -: Юли 30, 2011, 13:56:17 pm »
Др.имахме предвид.Но за Вас е безмислено да пишем подробно.
Ей, това пък на мен никак не ми допадна... не съм пациентка на клиника Малинов, ама ако ще казвате нещо, казвайте го, аман от недомлъвки.
Като е безсмислено да обяснявате, защо изобщо започвате да пишете?!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #23 -: Юли 30, 2011, 14:05:15 pm »
 Защо ни нападате по тази начин?По принцип не обичаме форумите затова рядко сме тук.Имахме предвид,който МЦ се посещава от там да са вс.изследвания наново!Сега достатъчно ясни ли сме?
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #24 -: Юли 30, 2011, 14:13:24 pm »
Защо ни нападате по тази начин?По принцип не обичаме форумите затова рядко сме тук.Имахме предвид,който МЦ се посещава от там да са вс.изследвания наново!Сега достатъчно ясни ли сме?
А защо пишеш в мн.число?Кои сте Вие?
Сигурна съм, че никой не те е спрял да си пуснеш нови изследвания, щом смяташ, че твоите не са били реални.Ако не са поискали да пускаш, то то е било защото са решили да ти спестят пари, а не както на доста места, искат всичко да е там, с цел касичките да са пълни, моля ти се, аман от недобросъвестни клиники и лекари, които гледат на теб не като на личност, а като на куфар с пари, знаейки болката ни!!!
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #25 -: Юли 30, 2011, 14:24:20 pm »
Др.имахме предвид.Но за Вас е безмислено да пишем подробно.
Ей, това пък на мен никак не ми допадна... не съм пациентка на клиника Малинов, ама ако ще казвате нещо, казвайте го, аман от недомлъвки.
Като е безсмислено да обяснявате, защо изобщо започвате да пишете?!

Ще се самоцитирам, но за да се получи дискусия, е хубаво да се дадат възможно най-много подробности, а не с две изречения да се изстреля, че няма смисъл от обяснения.
Това не е разговор на живо, и много често именно в подробностите се крие голяма част от смисъла на публикацията.

И ще се съглася с Евита, когато някой се оплаче, че в новата клиника му поискали всички изследвания на ново, се почва пък едно обиждане какви обирджии били, а като се опитат да ти спестят нещо пък са некадърни... няма угодия, нужна е трезва лична преценка на ситуацията, за която често е трябва добра информираност иначе винаги ще има подобни коментари.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #26 -: Юли 30, 2011, 15:32:10 pm »
 О,колко сте толерантни с жена на поредния цикъл хормонална терапия!
 И не ми преписвайте думи,който не съм писала!Не твърдя,че някой ни обира парите и или са некъдърни!
 Опитах се да споделя моите грешки,за да не се допускат от др.!
 Заради подобни на Вас умници не съм честа поситителка на форумите!Ау,колко приливате от знания и доброта!
*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #27 -: Юли 30, 2011, 15:55:32 pm »
О,колко сте толерантни с жена на поредния цикъл хормонална терапия!
  Заради подобни на Вас умници не съм честа поситителка на форумите!Ау,колко приливате от знания и доброта!

Прегледах отново 37-те ти поста във форума и половината от тях са въпроси, на които ти си получила отговори, съвети и покрепа. Аз поне съм ти отговаряла два-три пъти, мислейки, че ти помагам.

Сега форумът и потребителките са ти криви, ама га яди кифтетата не рева, а?
*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #28 -: Юли 30, 2011, 16:23:25 pm »

[quote Сега форумът и потребителките са ти криви, ама га яди кифтетата не рева, а?
[/quote]
 :jump12: :balk_47:


Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #29 -: Юли 30, 2011, 17:20:19 pm »
имам час за малинов за м.ноември тази година, записан през април миналата, но вече сериозно се замислям дали да го ползвам. вече много хора се оплакват, че освен организацията не им харесват много неща - преглеждат ги други доктори, оперират ги други доктори, и ред други неща... какво да кажа, аз замених тина киркова с клиника щерев, сравнение не може да се прави дори. ще си призная - преди щерев ако имах средства щях да ида в турция. нещата са много индивидуални, то не е само до клиника, ами и до лекар.

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #30 -: Юли 30, 2011, 17:28:15 pm »
имам час за малинов за м.ноември тази година, записан през април миналата, но вече сериозно се замислям дали да го ползвам. вече много хора се оплакват, че освен организацията не им харесват много неща - преглеждат ги други доктори, оперират ги други доктори, и ред други неща... какво да кажа, аз замених тина киркова с клиника щерев, сравнение не може да се прави дори. ще си призная - преди щерев ако имах средства щях да ида в турция. нещата са много индивидуални, то не е само до клиника, ами и до лекар.
Какво означава "преглеждат ги други доктори"?Лекарите в клиниката са трима - д-р Стаменов, д-р Персенска и д-р Шевкетова.Имаш в предвид, че те се сменят или друго?
*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #31 -: Юли 30, 2011, 17:37:21 pm »
mecinka, иди си на прегледа през м. ноември и ще си прецениш къде е твоето място. То така - един казал едно, друг - друго... Най-добре е лично да си прецениш. Има и много странични фактори, които оказват влияние на решенията, не че си го признаваме открито,  :)
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #32 -: Юли 30, 2011, 17:45:10 pm »
ТОВА Е КЛИНИКАТА С НАЙ-МНОГО ОПИТ В АС.РЕПРОДУКЦИЯ В РБЪЛ.!!!
 
8O а щерев да не е първолак?

евита, не знам колко са докторите в малинов, но най-честият пример е, че имат час за стаменов /и държат той да ги прегледа/, а накрая друг /някой от докторите на клиниката, нямам предвид външен/ се оказва преглеждащия.

благодаря за съвета  :) rtfrtf, въпреки, че не стигнахме до трансфер в щерев останах  много доволна от д-р щерев и д-р тимева, за момента оставам в щерев. часа за малинов го записах, когато бях в тина киркова, ако реша, че няма да го ползвам /може една консултация да направя/ ще го подаря на някой  :)

*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #33 -: Юли 30, 2011, 17:48:02 pm »
Аз не разбирам каква е драмата тук.Всеки си има прави на мнение, аз съм в Малинов в момента и да там са трима лекари и те работят в екип.Първичния ми час беше при д-р Стаменов, само веднъж досега съм писала час при д-р Персенкса, а ме прегледа д-р Стаменов.Нали си давате сметка, че един човек не може да огрее навсякъде.

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #34 -: Юли 30, 2011, 17:55:49 pm »
ТОВА Е КЛИНИКАТА С НАЙ-МНОГО ОПИТ В АС.РЕПРОДУКЦИЯ В РБЪЛ.!!!
 
8O а щерев да не е първолак?

евита, не знам колко са докторите в малинов, но най-честият пример е, че имат час за стаменов /и държат той да ги прегледа/, а накрая друг /някой от докторите на клиниката, нямам предвид външен/ се оказва преглеждащия.

благодаря за съвета  :) rtfrtf, въпреки, че не стигнахме до трансфер в щерев останах  много доволна от д-р щерев и д-р тимева, за момента оставам в щерев. часа за малинов го записах, когато бях в тина киркова, ако реша, че няма да го ползвам /може една консултация да направя/ ще го подаря на някой  :)
Както те е посъветвала rtfrtf отиди и прецени сама за себе си!Не вярвам, че записвайки час не си знаела, че докторите са трима и че на различните прегледи, манипулации, операции се падаш при различен.Дано не ти се наложи да използваш часа и забременееш до тогава, но когато дойде времето аз бих се възползвала от още една консултация и тогава да преценявам!Успех, изборът си е твой!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #35 -: Юли 30, 2011, 18:09:22 pm »
извън темата, само да вметна, че pateto_yake ще си почива три дни извън форума заради нарушаване на правилата и обида на останалите потребители.
при следващо подобно поведение, ще си почива за по-дълго.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #36 -: Юли 30, 2011, 19:53:37 pm »
ДЖАМ извинявай, прочетох постовете на патето Яки в темата и никъде неспазване на правилата на форума или обида към него или потребител  8O
Прави ми впечатление (на мен лично), че когато някой потребител иска да каже же собствено мнение, така както той го вижда и разбира, бива веднага Баннат и заклеймен, че видиш ли, правилата на форума не са спазени!
Горният пост не означава, че съм съгласна с мнението и нито, че целя заяждане!


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #37 -: Юли 30, 2011, 20:16:53 pm »
О,колко сте толерантни с жена на поредния цикъл хормонална терапия!
 Заради подобни на Вас умници не съм честа поситителка на форумите!Ау,колко приливате от знания и доброта!
За мен това си е обида. Предполага се, че трябва да уважаваме останалите и да се държим по подобаващ начин.
*
Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #38 -: Юли 30, 2011, 22:07:48 pm »
О,колко сте толерантни с жена на поредния цикъл хормонална терапия!
 Заради подобни на Вас умници не съм честа поситителка на форумите!Ау,колко приливате от знания и доброта!
За мен това си е обида. Предполага се, че трябва да уважаваме останалите и да се държим по подобаващ начин.
osi_9 :good_post: Напълно съгласна съм с Гери!А и Пате - точно тези "умници" на мен лично са ми помагали много и със съвети и в емоционален план.Всяка жена тук е преминала през какво ли не и всеки научава нещо,с което може да помогне да някой.
Много се извинявам за спама.Няма да се повтори :oops:


Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #39 -: Юли 31, 2011, 09:05:43 am »
Както те е посъветвала rtfrtf отиди и прецени сама за себе си!Не вярвам, че записвайки час не си знаела, че докторите са трима и че на различните прегледи, манипулации, операции се падаш при различен.Дано не ти се наложи да използваш часа и забременееш до тогава, но когато дойде времето аз бих се възползвала от още една консултация и тогава да преценявам!Успех, изборът си е твой!

евита, защо не ти се вярва!? както написах по-горе часа за малинов го резервирах, когато бях в тина киркова и все още не бях регистрирана в зачатие! в последствие чета, а и момичета ми го споделят това като минус. за себе си не го приемам. няма драма, който му харесва това положение си е негова работа.  :) евентуално бих ползвала часа само за консултация /както споменах/, но от друга страна по-добре да услужа на някой.  :)
п.с. благодаря евита  :? за съжаление няма как да забременея до тогава...

Re: От Малинов в друга клиника.
« Отговор #40 -: Юли 31, 2011, 09:47:46 am »
Изборът на клиника е лично решение и не би трябвало да се влияе от постове и странични мнение винаги има доволни и недоволни. Ако дори избора на лекар не можеш да определиш сама какво остава за после?! И такива определения като - най-добрите в случая са неуместни.
Колкото до Патето Яки лично аз се почувствах засегната от думите й и мисля, че почивката й е напълно заслужена.