0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
домашни сапунчета
« -: Октомври 31, 2012, 15:19:23 pm »
Нещо съм се навила да се пробвам в правене на домашни сапунчета - за в къщи, за подаръци с наближаващите празници. Обаче не ми допада моментът с варенето на мас и сода каустик. Порових из нета - имало някаква основа за сапун, но от къде да се купи? Някой ползвал ли е? И рецепти, ако имате, ще се радвам да ги споделите.


Re: домашни сапунчета
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2012, 15:30:24 pm »
Не съм чувала или чела за такава основа за сапун, но в едно списание четох за домашен омекотител с етерични масла и много ми допадна, ама нещо списанието се затри  :oops: , но мога да се разтърся ако има интерес.

*
Re: домашни сапунчета
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2012, 17:16:40 pm »
И аз съм си наумила това като идея за новогодишните подаръци! Бебе, мислим еднакво.  :wink: Моята идея се зароди от едно предаване, което гледах. Случайно попаднах на него, защото не обичам да гледам "Часът на мама" или нещо такова се казваше, не съм сигурна. Дават го по бтв лейди и гостенката показа как се правят сапунчета в домашни условия. В никакъв случай не се топи мас, а прозрачна основа, нещо като глицерин. Да не пиша глупости, ще потърся и ще се включа пак. В архива, ако се пазят предаванията, ще се опитам да го намеря. Поставят се изрезки от стари сапуни и декорации, изсипват се във формички и всичко става много лесно и красиво.
Мисля, че това е предаването - от 20-ти септември.
http://voyo.bg/product/more/3286-chast-na-mama-20-09-2012-g
« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 17:24:26 pm от du6ka »

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: домашни сапунчета
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2012, 09:57:10 am »
Наде, ако го издириш, може да го пробваме ;)

Душе, знам си аз, че трябва да се срещнем на живо някой ден :)
Ще го гледам това, което си пуснала у дома довечера. Аз в нета технологията с парченца готов сапун я намерих, но издирвам тая прозрачната глицеринова заготовка за сапуни. Нямала мирис, цвят - всичко ти си го влагаш по свой си вкус. Абе май на първо време ще се пробвам с 1-2 настъргани бебешки сапунчета. После ще споделя какво се е получило.


*
Re: домашни сапунчета
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2012, 10:49:05 am »
Душе, знам си аз, че трябва да се срещнем на живо някой ден :)
Знае ли човек, може и наистина да се срещнем някой ден! Сигурна съм, че ще си допаднем! :wink:
Аз съм помагала на баба ми преди много години, когато правеше домашния сапун, но макар да е много добър като качество, външен вид няма и с тази мас... :(
Виж какво издирих.
http://lvm.blog.bg/lifestyle/2012/02/23/kak-da-si-napravim-domashen-dekorativen-aroma-sapun.908176
Може да се комбинираме и да си поръчаме такава смес, ако може да се разделя де... :wink: Ще търся още.