0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нещо май не правя както трябва
« -: Декември 13, 2010, 12:01:39 pm »
Здравейте,
ще опиша как протича тренировката при мен. Почти винаги е една и съща, не редувам в дните, понякога пропускам някои упражнения, според настроението.
Пътека или колело около 10 мин, не бързо темпо.
Упражнения за ръце 2 серии по 12 повторения с ниска тежест - един или два уреда
Упражнение за гръб /това с лоста/ 2*10 повторения, пак с ниска тежест.
После абдуктор и аддуктор 3*30 за всеки, глутеус 2*15
Коремни преси на римско столче 3*30
Пътека около 20 мин.
Последните пъти забелязвам, че като сляза накрая от пътеката се чувствам ужасно зле. Ушите ми са заглъхнали, зрението ми е замъглено, спи ми се. Няма го зареждащият и тонизиращ ефект от тренировката. Тази умора и замаяност трае около 30-40 минути. Чувствам се абсолютно неадекватна.
Помислих си, че може да има връзка с храненето и започнах да ходя на тренировка, след като предварително съм хапнала. Вчера например ядох сандвич с филе и кашкавал и кафе, след около час отидох в залата.
Re: Нещо май не правя както трябва
« Отговор #1 -: Декември 13, 2010, 14:37:46 pm »
Ще съм ви благодарна, ако споделите дали греша и евентуално какво е добре да правя.
Благодаря!
*
Re: Нещо май не правя както трябва
« Отговор #2 -: Декември 13, 2010, 14:54:41 pm »
Последните пъти забелязвам, че като сляза накрая от пътеката се чувствам ужасно зле. Ушите ми са заглъхнали, зрението ми е замъглено, спи ми се. Няма го зареждащият и тонизиращ ефект от тренировката. Тази умора и замаяност трае около 30-40 минути. Чувствам се абсолютно неадекватна.

Най-вероятно е недояждане или обезводняване. Яж час-час и половина преди тренировката и пий вода преди и по време на тренировката.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Нещо май не правя както трябва
« Отговор #3 -: Декември 13, 2010, 14:56:21 pm »
*vera, обърнала ли си внимание на дишането по време на тренировка?

Обикновено се спазва принцип при раздалечаване на крайниците от тялото да се взема въдух а при приближаване да се изпуска. Ще намериш правилния ритъм за теб. Важно е да дишаш правилно. Ако не е правилно или ще се измориш по-бързо или ще получиш световъртеж.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Нещо май не правя както трябва
« Отговор #4 -: Декември 13, 2010, 16:10:29 pm »
За дишането следя докато правя упражненията.
Като съм на пътеката се старая да дишам през носа и да е дълбоко, да не се запъхтявам.
Става ми зле след пътеката. Дори по "план" така както си го представям, би трябвало да завършвам с 35-40 мин пътека. Ама толкова не мога. Скоростта не е висока 6-7 км, като си редувам с по 1-2 мин 10 км.
Общо трениромката ми е около час.
Вода пия много, около и над литър. Дори мислих да не е от това,че изведнъж вкарвам толкова течност в тялото.
Но вчера бях забравила да си купя вода, пих чак като приключих.
Re: Нещо май не правя както трябва
« Отговор #5 -: Декември 15, 2010, 16:36:10 pm »
Защо не пробваш да намалиш темпото или продължителността на натоварването, за да видиш как ще се чувстваш?