0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #20 -: Декември 09, 2010, 10:21:46 am »
И аз не посмях сама да си ги слагам. Инъче почти не боли, само веднъж се случих при някакъв младеж,който явно се учеше да бие инжекции и ми стана ,като топче за тенис на маса мястото ,където ми я би и много болеше,но за три - четири дни се разнесе.. :? Малко е досадно това разкарване до болницата всеки ден ,но няма как..дано да е за хубаво . Късмет ,момичета !
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #21 -: Декември 10, 2010, 12:30:47 pm »
Вчера боцнах първата инжекция и мога да кажа, че вече нямам търпение да стане време за втората днес  :balk_48:

Вчера се замъкнах в клиниката след работа, за да ми поставят първата и да гледам как става. Да, ама не, изобщо не гледах, ами направо аз си я поставих... Сестрата направи разтвора, обясняваше ми всичко и ми каза да стисна шкембето с двата пръста. Държеше спринцовката, показвайки ми как да я държа като писалка и вика "Я сега ти я хвани, за да разбереш как се държи". Мислех си, че после пак тя ще я вземе и ще бодне, но докато се усетя, тя ми набута ръката в месцето и вече нямаше накъде, иглата беше вътре  :lol:

Малко множко ми трепереха ръцете и сестрата ме подсещаше междувременно и да дишам, докато вкарвам течността  :lol:, но всичко мина чудесно! Нямам зачервяване и болка, само е леко като подпухнало мястото.

Да ви кажа, много повече ме притеснява УЗ в понеделник, когато ще се види как изобщо реагирам, отколкото момента с поставянето на инжекциите....
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #22 -: Декември 12, 2010, 09:13:05 am »
Момичета, успех на всички, които ще правят инсе този вълшебен месец!  santa2 tree2a

Аз от вчера започнах кломфена, ако всичко мине добре на 16-17ти декември последна инсеминация.
Цуги, дано наистина тази бъде последна за теб! От цялото си сърце ти желая успех на тази процедура :rainbow:

Аз имам зад гърба си 3 неуспешни опита. Очаква ме 4-ти. Сега като ме посети неканената гостенка ще отида при доки за да си каже мнението кога ще може да продължим напред. Най-вероятно това ще се случи през новата година.
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #23 -: Декември 12, 2010, 10:48:25 am »
Знаете ли да има изискване или практика за минимален процент морфология по Крюгер при инсеминация? Задължително ли е да над въпросните 14%, за да има смисъл изобщо да се прави?  :ask:

Защото вчера на една приятелка са й казали, че е почти невъзможно СГ им да се качи от 6 на 14%, за да има смисъл от инсеминациите  :ask: Има ли резон в това изказване?
Всъщност като се замисля, при моя преглед в същата тази клиника, докторът каза, че СГ ни става за инсе, а тя беше с 30% подвижност, но Крюгер дори не беше изследван!

Иначе ние сме със 7%.
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #24 -: Декември 12, 2010, 11:30:39 am »
В месеца на чудесата след 7 неуспешни опита най-после доживях да видя  :bfp:. Пожелавам на всички да изживеят това щастие. :bighug:
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #25 -: Декември 12, 2010, 11:42:26 am »
Честито Лидия!
Дано всичко да е наред до края и да гушнеш така желанато бебе иби бебчета!
*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #26 -: Декември 12, 2010, 11:53:26 am »
Ето ме и мен, писах в предишната тема, но не съм видяла тази, а тя е точно за мен :) Първо- радвам се, че се записвам след момиче с + резултат...Пациентка съм на клиника "Щерев". Днес ми е последен ден на клостилбегид, на 15-ти(10-ти ден)съм на преглед. Имам СПКЯ и хипофункция на Щитовидната жлеза, следователно липса на О., имахме и една СГ с 30% подвижност в 'Щерев', вчера направихме друга в клиниката  на Владимиров(този път по Крюгер), процентите този път са 50, а процентът по Крюгер е 15, между 2-те спермограми има 2 месеца прием на фертил и геритамин. Не че не възлагах надежди на добавките, просто съм поредния случай с 30% при Щерев и 50% в друга клиника. Искаше ми се да знам коя е реалната, но все пак важното е, че стават за инсе(надявам се още този месец).Успех на всички :)
*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #27 -: Декември 12, 2010, 17:49:41 pm »
Лидия, много се радвам за положителния тест! Ти си пореден пример, че си струва да се правят инсеминации.

Знаете ли да има изискване или практика за минимален процент морфология по Крюгер при инсеминация? Задължително ли е да над въпросните 14%, за да има смисъл изобщо да се прави?  :ask:

Кафе, не знам да има праг за морфологията при инсеминация. Тя се взема предвид, когато се смята общият брой читави сперматозоиди в наличност след подбора. Търсят се поне 10 милиона, за да има смисъл.
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #28 -: Декември 12, 2010, 20:43:11 pm »
Lidia, честито!!! Дано този път всичко върви и приключи с хепи енд чаааааак в 40 г.с. и гушнеш едно здраво бебче!  :goodluck:  yahoo_17

Цигу, благодаря ти за отговора! В такъв случай въпросът ми е какъв е критерият за "читавост" на тези 10 млн., ако не е морфологията - тяхната наличност въобще и тяхната  подвижност?

Аз днес ударих последната  :needleani:
Извиках мъжа ми да види как става, в случай, че и на него му се наложи да си поставя  :wink:
А той -  osi_15 - а, не, няма да ми се налага ... :lol: ...
*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #29 -: Декември 12, 2010, 21:27:43 pm »
Лидия, браво на теб!
Е, вече знаеш кое е щастливото ти число  :wink:
Успех до самия най-сладък финал  :crossfingers: yahoo_17 stork-girl

Радвам се, че в тази темичка най-накрая има печеливши.

Късмет на всички момичета в процедури!
Стискам палци за Новогодишни подаръци  :bori_023:
Цигу, дано твоето число е 4  osi_9 (ако не се лъжа имаш 3 броя зад гърба си, дано не греша)
« Последна редакция: Декември 12, 2010, 21:29:20 pm от Snegina »
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #30 -: Декември 13, 2010, 08:34:42 am »
Лидия,
едно голямо ЧЕСТИТО и от мен!
Лека и прекрасна бременност ти желая. След 9 месеца да гушнеш твоята красива и ревяща мечта! :)
По КОледа наистина стават чудеса! :)
Ех, живота е хубав... :)
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #31 -: Декември 13, 2010, 09:39:28 am »
Идвам от преглед. След 4 дни стимулации с Меногон * 150 IU, имам 3 фоликула в ляво. В дясно май нЕма никой  :? (да припомня, че ДЯ е силно смален и с 6-7 години репродуктивно по-възрастен от мен)
Лигавица шампион - 10 мм. на 7 ден от МЦ.

Защо ли съм се заблуждавала, че ще спрем дотук със стимулациите? Док ми каза в 13 ч. отново при него и на опуления ми поглед отвърна, че трябва да дойда за назначение на по-нататъшната стимулация.

Предполагам, че нататък продължаваме с още инжекции, за да избутаме тези 3 фоликула до еднаква големина, а не за произвеждане на повече, права ли съм?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #32 -: Декември 13, 2010, 10:44:59 am »
Да, още около 3 дни. Успех!

За морфологията - около 7% искат, за да се смята, че може да има успех при инсе. Но на нас ни направиха и с 3%.. без резултат съответно. Пак са много относителни тези проценти.
Лидия - Честито! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #33 -: Декември 13, 2010, 15:17:02 pm »
Аз продължавам още 3 дни стимулацията с Меногон * 150 IU. Засега. Дано няма повече след 10-и ден. Тогава ще съм отново на УЗ + хормони.
*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #34 -: Декември 13, 2010, 18:07:35 pm »
Здравейте и от мен  :)
Първо голямо ЧЕСТИТО на Лидия ! Леки и сладки 9 месеца  :flower:
Кафе , и аз бях така с Меногона , мислех си,че след първата серия няма да има повече ,но стимулацита ми продължи 9 дни , първите 3 по един меногон /75/ и следващите 6 по два = общо 15.Не усещах нищо , нито подуване, нито болки ..
При мен лелката закъсня с цели два часа ,но си дойде с пълна сила снощи .
Ову-то ми се пада по Коледа,така че незнам дали ще има кой да ми направи ИНСЕ-то,но ще видим.. Ако не - догодина ,с нов късмет  :wink:
Стискам палци на всички да имат повод за една наистина прекрасна Коледа !
*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #35 -: Декември 14, 2010, 10:06:25 am »
Лидия,честито!Пожелавам ти този път всичко да е наред до края и да гушнеш здравото си и ревливо бебе  :)!

Re: Инсеминации - декември
« Отговор #36 -: Декември 14, 2010, 10:22:58 am »
Wish, съжалявам за лелката  :? Ти по часове ли я знаеш кога ще пристигне, защото си написала, че е закъсняла "цели два часа"... (или си имала предвид 2 дена?)
Колко фоликула докара с тези 15 Меногона?

Значи и аз може и да не приключа на 7-и ден стимулации  :? Ако е така, инсето ще ми скочи вече над 1000 лв.
*
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #37 -: Декември 14, 2010, 11:52:00 am »
Здравейте,

Кафе, толкова ми е точна лелката ,че наистина я знам горе-долу по кое време идва.. :( Малко е метафорично това с часовете,но е горе-долу така..
Аз направих 4 фоликула с Меногона - по два във всеки яйчник. В деня на ИНСЕ-то трите се бяха спукали ,а единия не..
На мен ИНСЕ-то ми излезе към 1300 лв.  8O Аз за това сега търся и обмислям варианти за естествен цикъл ,пък каквото стане. То и без това шанса е толкова малък ,че какъв е смисъла да се дават толкова пари  :( 1000 лв са си 1000 лв.. като си помисля колко неща можех да си купя или направя с тия пари  :oops: Накрая си оставаш с чакането и с разочарованието и с 1000 лв назад. Направо не е истина.
НО какво да се прави - съдба. Ще се борим докрай. Няма друг начин. :)
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #38 -: Декември 15, 2010, 16:30:37 pm »
Здравейте момичета, да се отчета и аз: утре ще правим четвърто инсе. При последния преглед имах един фоликул 21 мм и един 13 мм, вчера ми биха и прегнил. После ще докладвам. Нямам големи надежди, по-скоро си мисля за предстоящото инвитро през февруари. Просто незнам защо не се получава, уж всичко е наред  :?
Re: Инсеминации - декември
« Отговор #39 -: Декември 16, 2010, 14:39:40 pm »
Желание, успех! Дано не стигате до ин витро февруари  :crossfingers:

Моят отчет след тазсутрешния преглед. Трите фоликула в ляво си растат, най-големият е 19 мм., другите били 17 и 18 мм. Видях док да измерва само единия + лигавицата, но вероятно след като е измерил най-големия, другите може да ги определи на око, благодарение на рутината си. На екрана и на мен ми се сториха еднакви, но какво разбирам аз...  :lol:

Лигавицата пак е шампионка - 13 мм.!   :mrgreen:

Пуснахме хормони сутринта. На базата на резултатите, док е назначил още 2 дни стимулация - днес и утре, и сигурно в събота съм на поредната порция хормони и УЗ. Преди да излязат резултатите, док спомена за най-ранно инсе в събота, но това щеше да ми е необичайно рано - едва 12 ден от МЦ. Мирише ми на инсе в понеделник  :) И дано е тогава О., защото не съм убедена, че в неделя ще има кой да ме инсеминира  :)


Успех на всички!  :grouphug: