0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    loana555

Никъде не намирам информация за анти-спермални антитела при жените,искам да прочета нещо по въпроса .Можете ли да ми помогнете,пристигнаха ми резултатите от Плевен,но без заключение и препоръки.Другата седмица ще звънна на др.Конова , но като гледам колко е заета -незнам.Имам завишини антиспермлни 66,4-при норма до 60,анти-кардиолипин IgM 13.6,при норма до10 .От около 4месеца имам откритХашимото-завишени стойности на ТАТ и МАТ ,но ТСХи Т4 са ми в норма.Интересуваме най -вече къде да прочета повече за антиспермалните-насочетеме щото нищо не намирам.
         
   Благодаря предварително  :) !
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #1 -: Май 27, 2006, 11:10:46 am »
не знам защо само антиспермалните антитела те притесняват. другите също са важни. ето ти линк за антиспермалните. ако си пуснеш гугъл ще намериш още доста
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=128
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Anonymous

анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #2 -: Май 27, 2006, 13:04:00 pm »
Благодаря ти Лили!Въобще не съм притеснена само за антиспермалните,мила,но незнам вече за какво  по напред да мисля и да се притеснявам.ТАТ и МАТ ли влияят на тея антитела или едните нямат нищо общо с другите.Лечението ,ако има такова ,за всяко по отделно ли ще се предписват лекарства  или ще се лекува 1 а другите ще се повлият от лечението на 1 уж мн. чета , а в главата ми е каша.Направо блокирам.И при мъйа ми нещата не са добри ,дажа са плаяевни,но ще пусна др. пост в стерилитет при мъжа.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #3 -: Май 27, 2006, 20:34:08 pm »
щом имате и мъжки фактор най-вероятно ще ви препоръчат арт + аспирин +/или хепарин. така или иначе ти трябва консултация с добър имунолог. тука всички много четеме обаче си има тънкости които само лекарите си ги знаят. успех
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    loana555

анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #4 -: Май 28, 2006, 11:03:29 am »
Аз пак съм с Въпросите.Как мислите има ли смисъл да опитаме някакво лечение или да минаваме на вариантБ -ИКСИ и дали лятото се прави такова нещо.
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #5 -: Май 30, 2006, 15:04:19 pm »
Наистина има повече информация за антиспермални антитела при мъжа, отколкото при жената.
Общо взето изходът май е ИКСИ.

При теб обаче превишението е нищожно, може при друго изследване да си в норма.

Ще прецените цялата картинка и ще решите.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #6 -: Май 30, 2006, 15:12:37 pm »
сега ти виждам въпроса. тука всички много четеме, но въпреки четенето сме лаици. трябва ти консултация със сериозен специалист който да ти назначи лечение и да го води след като го е назначил, естествено. успех
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    loana555

анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #7 -: Май 30, 2006, 19:28:22 pm »
Благодаря Ви!Бихте ли  ми препоръчали лекар,още не съм намерила др.Конова но утре вече ще я потърся на личния й тел..Имали възможмост чрез лечение тези антитела да се повлият
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #8 -: Май 31, 2006, 00:45:06 am »
имунологията тепърва прохожда и като наука и като терапия. както всяко друго лечение така и имунологичното при различните хора различно влияе. при едни действа, при други не. доц конова е най-добрия избор. говори с нея и заедно ще решите кое е най-добро за тебе.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #9 -: Май 31, 2006, 09:56:15 am »
Цитат на: loana555
Благодаря Ви!Бихте ли  ми препоръчали лекар,още не съм намерила др.Конова но утре вече ще я потърся на личния й тел..Имали възможмост чрез лечение тези антитела да се повлият

Имай предвид, че в момента са в трескава подготовка за Деня на репродуктивното здраве на 10 юни в Плевен и може да ти е по-трудно да я откриеш.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
анти-спермалниантитела при жените
« Отговор #10 -: Май 31, 2006, 10:19:04 am »
Loana555  що не вземете да отидете в Плевен, аз ако бях на ваше място щях да отида  :balk_602:   :balk_600:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!