0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

относно поликистозата
« -: Май 25, 2006, 11:13:09 am »
Момичета в началото на месеца мина и моята лапароскопия. За щастие всичко беше ОК, нямаше сраствания, тръби проходими. Обвивката на яйчниците удебелена - фенестрация и на двата. Та общо взето май картинката е добра. Два часа след операцията можех да се разхождам, не ме заболя дори и малкия пръст. Вече се чудех дали съм оперирана и ако не бяха белезите може би нямаше да повярвям. След това попитах лекарите какво трябва да правя за да не се вурне тази поликистоза отново. отговориха ми, че сега няма да се върне. Не трябвало нищо да пия и на никакъв лекар да ходя. Абе другите пиха поне антибиотик. Толкова ли съм здрава и свежарка. Това както и да е ама много ме е страх да не се върне тази поликистоза и да ви кажа не прочетох никъде за някакви превантивни мерки. Моля да споделите мнение. Докторката каза, че между двете забременявания трябва да се пие диане(ъъъъъъъъъъъ). Толкова беше сигурна жената, че ще забременея, а пък и това Диане. Моля споделете вашия опит. Благодаря
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
относно поликистозата
« Отговор #1 -: Май 25, 2006, 11:48:43 am »
здравей ами при мене картинката не е много розова въпреки лапрото които беше преди 3месеца имаше съмнение за пкя на единия яйчник и понеже съм с една тръба е малко сложно както и да е, твоето лапаро най-вероятно е било диагностично за това не са ти казали да пиеш антибиотик. не мога да ти кажа при теб как е и как ще е но при мен въпреки финистрацията пак се получават кистите.проблема при пкя са хормоните.наистина наи голяма вероятност да се получи  бебе е в месеците след лапарото но ако не ссе получи си провири хормоните.надявам се организма ти да се пребори и скоро да се похвалиш успех.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
относно поликистозата
« Отговор #2 -: Май 25, 2006, 13:13:35 pm »
Мариана, чудесно е, че сега всичко е наред :) наистина шансовете ти се увеличават. за да не се получи рецидив на ПКЯ, е добре да видиш кой от хормоните ти е извън норми и води до кисти. като се регулира и кисти няма да има и овулацията ще се върне. за съжаление, не винаги след лапаро и фенестриране на яйчниците овулацията се възстановява, именно защото тя зависи от хормоналния баланс. така че, дерзай :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
относно поликистозата
« Отговор #3 -: Май 25, 2006, 14:22:59 pm »
манхатан здравеи мила :wink: ами при мене се видя днеска десния яйчник кати пчелна пита отдавна не се беше получавало това но за сметка на това в левия имаше три хубави малки и се надявам от там да се получи доминантен и да го спукаме ( дай Боже) така че няма страшно кистите от миналия месец( три на брои) ги няма като по чудо и така.при мен ПКЯ-то си е на лице но хормони ще пускам другия месец сега само естрадиол.Вярвам че всичко ще се нареди.Успех! Ман с тебе какво става?как си как е бебо :D  :wink: