0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2300 -: Октомври 12, 2006, 13:15:29 pm »
благодаря за топлото посрещане!Ще помагам, с каквото знам! :balk_119:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2301 -: Октомври 12, 2006, 13:24:53 pm »
Благодаря Ви момичета аз също си мисля, че О ми е била на 22-рият ден, но бих помолила и Денис да изрази мнението си. :balk_105:
Преди да отговоря искам да попитам, какво видя лекарят ти когато те гледа на УЗ./доколкото си спомням беше на 5-6.10/
Видя ли изобщо фоликули или не?
Според него имаше ли доминантен фоликул? Спомена ли някакви размери?


Денис да си призная за нищо такова не се сещам да е споменавал, единственото, което си спомням беше, че с яйчниците ми всичко е наред и ми направи три снимки на матката и ми ги даде, а и каза че в близката една седмица да не очаквам М, знаеш ли май отново не попаднах на добър лекар :(
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 13:28:45 pm от Lali »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2302 -: Октомври 12, 2006, 13:31:15 pm »
Денис би ли погледнала сегашната ми графика и ако имаш възможност да сръвниш със предишните ми,защото тази ми е много странна и вече не знам какво да си мисля.Поздрави. :bighug:
Погледнах графиките ти  :D Ето какво мисля:
02/08 - Графиката е добра, имало е О. и мисля че е била на 15 ден от МЦ. Според мен ЛФ е малко късичка /10 дена/
27/08 - Имало е О., според мен на 14 ден от МЦ.
ЛФ е 12 дена, но БТ започва да пада много рано /задържа се висока едва 6 дена, а е добре да е поне 8-9/
22/09 - Имало е О. , но БТ не се задържа висока и разликата в БТ ФФ/ЛФ е ниска, през ЛФ трябва да е над 37.0 /при теб/- това би говорило за добра функция на ЖТ.
Според мен имаш недостиг на прогестерон. Трябва да говориш за това с лекарят си. Той да прицени, каква може да е причината.
А ти не се притеснявай, това не е толкова страшно и се коригира като се дава допълнително прогест. препарати.
  :D
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 13:55:17 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2303 -: Октомври 12, 2006, 13:49:33 pm »
Искренно ти благодаря Денис.За съжеление съм на лекар чак на 13 ноември.А няма да посмея сигорно да пия нещо без лекарско предписание,не знам ще помисля.Мно ти благодаря. :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2304 -: Октомври 12, 2006, 13:52:01 pm »
Денис да си призная за нищо такова не се сещам да е споменавал, единственото, което си спомням беше, че с яйчниците ми всичко е наред и ми направи три снимки на матката и ми ги даде, а и каза че в близката една седмица да не очаквам М, знаеш ли май отново не попаднах на добър лекар :(
Не съм много сигурна дали е имало О.
Преди това покачване ми се струваше, че има киста/или кистички/ - но лекарят ти каза че всичко е наред и това ме обърква/ все пак той е този дето вижда какво става- докато аз 'гадая' по графика/
Графиката ти прави едно постепенно покачване от 17 до 28 ден, а и БТ е доста висока - това е което ме притеснява.
Може и да е имало О. /ако беше видял няколко фоликула, това би обяснило графиката и макар и така, пак има вероятност да е имало О. /
При сегашното положение и вида на графиката - съжалявам, но повече ми прилича на ЛУФСиндром/ лутеинизация на неруптурирал фоликул - много висока БТ и стъпаловидно покачване - ако започне и стъпаловидно да се понижава, май ще е това/.
Това е което се вижда до тук от графиката - за по-сигурно трябват още няколко дена.
Ако БТ от тук нататък се задържи хоризонтална и все така висока, въпреки, че преди това прави такива скокове/ - а те може да са и от друго, напр. настинка и т.н./- всичко е наред, може дори да е станало чудото. Стискам палци за това :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2305 -: Октомври 12, 2006, 14:02:09 pm »
Денис мисля, че съм пропуснала да спомена факта, че от 23,09, до 28,09 бях болна - понастинала пиех парацетамол витамин С и аспирин
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2306 -: Октомври 12, 2006, 15:40:38 pm »
Денис мисля, че съм пропуснала да спомена факта, че от 23,09, до 28,09 бях болна - понастинала пиех парацетамол витамин С и аспирин
Това променя нещата.
По правило, ако си болна - не трябва да се има доверие  на графиката на БТ.
Може би този МЦ има по-късна О. Нека да изчакаме още няколко дни за да е по-сигурно това /твърдение/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2307 -: Октомври 12, 2006, 15:54:48 pm »
дали ще е много нахално, ако помоля да погледнете и моята графика.искам още едно дете, но май не улучвам ову, защото от 6месеца няма и няма.Имах доста стресови ситуации през пролетта и сега есента,ако това се брои за причина.А предишният ми цикъл дойде с 1седмица закъснение,но не като друг път, а на съсиреци.лекарката ми каза, че се дължи на стреса и хормонални нарушения след прегледа.Но от всичко дотук си остава моето съмнение, че нещо може би не е съвсем наред.Дано не е така.бТ следя от този месец.Ще съм ви много благодарна за съвет.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2308 -: Октомври 12, 2006, 17:35:59 pm »
K@li, графиката ти не е достъпна за другите потребители.
Промени си настройките.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2309 -: Октомври 13, 2006, 00:04:48 am »
Момичета, моля ви погледенете и моята графика.
На 11-ти ден имах фоликул 18 мм. На 7-ми и 8-ми октомври пътувах и имах безсъние. На 10.10 пак не успях да спя добре.
Нещо ме притеснява първата фаза на графиката - Т много варира, а понижението на 14-ти ден, спряма предните, е много малко?
Какво мислите! Аз за първи месец си меря БТ и нямам опит и наблюдения.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2310 -: Октомври 13, 2006, 08:00:55 am »
Момичета, моля ви погледенете и моята графика.
На 11-ти ден имах фоликул 18 мм. На 7-ми и 8-ми октомври пътувах и имах безсъние. На 10.10 пак не успях да спя добре.
Нещо ме притеснява първата фаза на графиката - Т много варира, а понижението на 14-ти ден, спряма предните, е много малко?
Какво мислите! Аз за първи месец си меря БТ и нямам опит и наблюдения.
Графиката ти е добре. И първата фаза е добре.
Не винаги се получава спад на БТ/със стойност, по-ниска от всички измерени до момента  /.
Много са факторите които оказват влияние на БТ.
Безсънието и пътуването винаги трябва да се отбелязват/ ти го правиш и това е добре/- защото оказват влияние на БТ.
ДАно да е станало чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2311 -: Октомври 13, 2006, 17:06:59 pm »
О, толкова съжалявам, мислех, че съм си оправила настройките.Вече графиката ми е видима, моля, погледнете!Цял ден чакам момента да седна на компютъра и да вляза във форума.Грешката е моя.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2312 -: Октомври 13, 2006, 19:09:57 pm »
О, толкова съжалявам, мислех, че съм си оправила настройките.Вече графиката ми е видима, моля, погледнете!Цял ден чакам момента да седна на компютъра и да вляза във форума.Грешката е моя.
Кали, на  12 ден от МЦ, БТ да не би да е 37.05/ а не 37.50/.
До тук графиката е добра, но БТ трябва още да се повиши, за да е сигурно, че е имало О.
Ако е имало, според мен е била на 11 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2313 -: Октомври 14, 2006, 14:54:43 pm »
много благодаря, денис!Не съм сигурна колко точно измерих температурата на 11-я ден.Възможно ли е да има месеци с нормално протичащ цикъл, но да няма овулация?благодаря ти!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2314 -: Октомври 14, 2006, 17:09:40 pm »
много благодаря, денис!Не съм сигурна колко точно измерих температурата на 11-я ден.Възможно ли е да има месеци с нормално протичащ цикъл, но да няма овулация?благодаря ти!
Имаш в предвид, да ти идва всеки месец на определена дата и М да си е нормална? - Да, може и да няма овулация

Защото така заданен въпроса - нормално протичащ цикъл - включва и Овулация
Нормален МЦ -  менструация, образуване на 1 доминантен фоликул, пукване на фоликула/О/,достатъчно дълга ЛФ с достатъчно прогестерон

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2315 -: Октомври 15, 2006, 07:30:26 am »
Mомичета,моля ви,вижте ми графиката. :(Миналият месец ми беше като по учебник,но тоя нещо ме побърква.Не мога да определя дали имам овулация или не. :dontknow:Температурата ми е една хвърчаща,но си имам болки в корема от вчера и цервикалната ми слуз е воднисто-бяла. :balk_160:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2316 -: Октомври 15, 2006, 09:12:45 am »
Здравейте момичета, моля погледнете ми графиката. Първо да кажа, че съм настинала от 3-4 дни имам възпалено гърло, днес определено се чуствам по-добре. Тази графика на настинката ли се дължи? Дано да е така защото ако е О. сме го изтървали :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2317 -: Октомври 15, 2006, 11:04:12 am »
Mомичета,моля ви,вижте ми графиката. :(Миналият месец ми беше като по учебник,но тоя нещо ме побърква.Не мога да определя дали имам овулация или не. :dontknow:Температурата ми е една хвърчаща,но си имам болки в корема от вчера и цервикалната ми слуз е воднисто-бяла. :balk_160:
До тук графиката ти е супер. Трябват още 2-3 дена за да се каже със сигурност дали наистина е имало О. и кога.
Може да е била вчера, може да е и днес или да е утре...но мисля че ще има О., а това е най-важното.  :D

ЦС не е много точен метод за определяне на О., а и трябва доста практика за да можеш да я определяш чрез него. Тя се влияе от доста неща, а и се променя през деня /трябва постоянно да се тестваш/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2318 -: Октомври 15, 2006, 11:11:38 am »
Здравейте момичета, моля погледнете ми графиката. Първо да кажа, че съм настинала от 3-4 дни имам възпалено гърло, днес определено се чуствам по-добре. Тази графика на настинката ли се дължи? Дано да е така защото ако е О. сме го изтървали :(
Според мен, може би е от настинката. Доста е рано за О. Колко е средната продължителност на МЦ при теб?
За да не я пропуснеш, може да направиш тестове за О./тъй като по БТ тя се разбира, когато вече е минала, а и при настинка неможе да и се има доверие/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2319 -: Октомври 15, 2006, 12:25:41 pm »
Здравейте момичета, моля погледнете ми графиката. Първо да кажа, че съм настинала от 3-4 дни имам възпалено гърло, днес определено се чуствам по-добре. Тази графика на настинката ли се дължи? Дано да е така защото ако е О. сме го изтървали :(
Според мен, може би е от настинката. Доста е рано за О. Колко е средната продължителност на МЦ при теб?
За да не я пропуснеш, може да направиш тестове за О./тъй като по БТ тя се разбира, когато вече е минала, а и при настинка неможе да и се има доверие/

Средната продължителност е 28 дена, досега не съм си засичала по-ранна овулация от 12-и ден. Знам, че е най-добре да се определя ову с тестове, но живея в чужбина, една кутийка с пет теста тук а около 80 долара, много солено ще ми излезе всеки месец да се тествам. Дано си права Денис и О. да предстои. :balk_48: