0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2060 -: Август 24, 2006, 10:29:55 am »
Здравейте момичета,ще можете ли да ми видите графиката този месец?Според вас минала ли е овулацията...опитвам се да различавам и метода на ЦС,но не знам...На 16 ден имах обилно прозрачно течение,но това какво значи.Тогава реших,че момента е най-подходящ за бебеправене и го използвах.Дали съм се излъгала в преценката си :)Успех и късмет на всички тук
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2061 -: Август 24, 2006, 11:09:54 am »
Здравейте момичета,ще можете ли да ми видите графиката този месец?Според вас минала ли е овулацията...опитвам се да различавам и метода на ЦС,но не знам...На 16 ден имах обилно прозрачно течение,но това какво значи.Тогава реших,че момента е най-подходящ за бебеправене и го използвах.Дали съм се излъгала в преценката си :)Успех и късмет на всички тук
Да, може би тогава е била О.
Прозрачната, белтъкоподобна ЦС е индикация, че дните са фертилни / ако няма хормонални проблеми/.
Може О да е била и на 15/16 ден от МЦ /късно вечерта на 15, но това по графиката/ Който и да е денят - ако е писано , ще стане.
Дано да е станало  :D
Графиката ти до тук е добра.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2062 -: Август 24, 2006, 11:25:30 am »
Мерси Денис, това ме обнадежди :)Странното е,че миналите месеци смятах,че в тези дни не мога да забременея и си пазехме силите за по-късния етап-това в резултат на констатацията на лекарката ми при предишната бременност,че овулацията ми е по-късно.Може би след аборта обаче нещата да са се променили.Сега остава само да се надявам,но както каза ти-каквото Бог е решил.Поздрави за всички :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2063 -: Август 24, 2006, 11:41:45 am »
Мерси Денис, това ме обнадежди :)Странното е,че миналите месеци смятах,че в тези дни не мога да забременея и си пазехме силите за по-късния етап-това в резултат на констатацията на лекарката ми при предишната бременност,че овулацията ми е по-късно.Може би след аборта обаче нещата да са се променили.Сега остава само да се надявам,но както каза ти-каквото Бог е решил.Поздрави за всички :)
Ползвай тестове за О. - биха ти спестили напрежението.
Много добре се допълват с Метода на БТ.
Понякога ЦС може да те подведе - трябва дълго време практика, за да можеш да я разпознаваш. Пример - може да я объркаш със С. при полова възбуда и др. много често сутрин ЦС може да е подобна на белтъкоподобната, но по-късно през деня да е лепкава и бяла.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2064 -: Август 24, 2006, 20:07:52 pm »
Цитат
Здравейте момичета,ще можете ли да ми видите графиката този месец?Според вас минала ли е овулацията...опитвам се да различавам и метода на ЦС,но не знам...На 16 ден имах обилно прозрачно течение,но това какво значи.Тогава реших,че момента е най-подходящ за бебеправене и го използвах.Дали съм се излъгала в преценката си Успех и късмет на всички тук

Според мен овулацията е била на 14 ден, а след това има в два дни стъпаловидно покачване. Ако съм права - по графиката ти е явно, че сте уцелили момента
 
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2065 -: Август 26, 2006, 11:54:03 am »
Днес БТ ми се повиши над 37. Започнах Дуфастона на 18 ден от цикъла.
Дайте мнение, дали е имало овулация и горе - долу кога, че вече съвсем се обърках, много шантава графика  :roll:
Мерси предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2066 -: Август 27, 2006, 09:15:34 am »
Здравейте отново,някой може ли да ми каже какво представлява трета фаза на цикъла? С колко трябва да е по-висока температурата през третата фаза спрямо втората? Май започнах да се взирам прекалено в това, но просто нямам търпение :(Обикновено през втората ми фаза БТ се задържа 37-37.1, но този месец от няколко дена е на 37.2-37.3.Преди това повишение наблюдавах за 2 дена, но не повече.Температурата може ли да се повлияе от това, че започнах да пия фолиева киселина?Това е от мен-вече изперквам.Пожелавам ви скоро да се похвалите с добри новини :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2067 -: Август 27, 2006, 09:57:04 am »
Цитат
Днес БТ ми се повиши над 37. Започнах Дуфастона на 18 ден от цикъла.
Дайте мнение, дали е имало овулация и горе - долу кога, че вече съвсем се обърках, много шантава графика 
Мерси предварително.
Според мен цикъла е ановулаторен, съжалявам.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2068 -: Август 28, 2006, 10:13:25 am »
Уф, знам ли. Фертилити френд ми засече ову на 20 ден, ама и аз си мисля, че е ановулаторен.
ето линк
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2069 -: Август 28, 2006, 10:55:53 am »
ФФ те е засякла, защото алгоритъма и е такъв. Моето мнение, че от  два дни с висока БТ, а в последствие с понижаване на БТ   не може да се говори за лутеална фаза.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2070 -: Август 28, 2006, 13:35:10 pm »
Бихте ли ми погледнали графиката, този месец ми закъсня с една седмица, но ми дойде за съжаление.При условие, че по принцип винаги цикъла ми е много точен, защо ли се получи така не мога да си обясня.Можете ли вие да кажете нещо...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2071 -: Август 28, 2006, 15:33:03 pm »
здравейте ,бихте ли погледнали и моята графика ,аз от много скоро си меря БТ и не съм много наясно ,би трябвало вече да ми е минала овуто ама и аз незнам,t' не е над 37 градуса ......около и преди и след фертлните дни правехме с..с :)  и дано да е станало нещо ама знам ли и аз ,то ще си проличи на 8 септември.
ще се радвам ако някой ми отдели от ценното си време и да ми каже какво мисли
много ви благодаря предварително
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2072 -: Август 29, 2006, 09:20:02 am »
Цеци, аз не съм голям спец, но понеже никой от спецовете не отговаря мога да те насоча, че ако температурата ти следващите дни се задържи над 36,8 овуто ти е било около 13-15 ден! Не смея да твърдя с точност до ден, но ти и така можеш да се ориентираш дали сте ги оползотворили тези дни  :D
Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2073 -: Август 29, 2006, 09:37:23 am »
ФФ те е засякла, защото алгоритъма и е такъв. Моето мнение, че от  два дни с висока БТ, а в последствие с понижаване на БТ   не може да се говори за лутеална фаза.
Днес пак е 37.1. Вчерашната Т беше впоследствие на безсъние и затова много много не я взимам под внимание.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2074 -: Август 29, 2006, 09:42:13 am »
здравейте ,бихте ли погледнали и моята графика ,аз от много скоро си меря БТ и не съм много наясно ,би трябвало вече да ми е минала овуто ама и аз незнам,t' не е над 37 градуса ......около и преди и след фертлните дни правехме с..с :)  и дано да е станало нещо ама знам ли и аз ,то ще си проличи на 8 септември.
ще се радвам ако някой ми отдели от ценното си време и да ми каже какво мисли
много ви благодаря предварително
Мисля, че овулацията ти е била вчера, но само ако БТ се задържи над 36.8
Стискам палци да се е получило  :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2075 -: Август 29, 2006, 15:52:18 pm »
Здравейте
Включвам се и аз защото искам да попитам нещо за мойта графика
Ами нчера ми дойде поредният м със 11 дена закъснение но дойде все пак странното е че първо имах зацапване - р озово на цвят и след това вече ми почна къревен отново със розово- червен цвят , а единственното което не ми хареса е БТ- малко висока ми се вижда, по принцип   моят м всеки път е различен по дължина и количество но този път забелязах върху превръзката нещо като парче лигавица, дебело с дължина около 2 см Нормално ли е и какво може да е

Благодаря  :) 8)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2076 -: Август 29, 2006, 15:54:47 pm »
Фанта, ами парчето лигавица е парче лигавица! Аз също имам такива, мисля че е нормално :) Но защо БТ-то е толкова високо :?, идея нямам, моето например е с цял градус по-ниско 8O Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2077 -: Август 29, 2006, 16:32:19 pm »
Фанти, спокойно, мисля че е нормално!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2078 -: Август 29, 2006, 19:56:49 pm »
Бамбуча, всичко , което описваш е нормално, а не е странно. Имала съм цикли , в които БТ се задържа висока над 37 градуса в първите два или три дни на цикъла.
По отношение на консистенцията на превръзката - не го мисли много, защото и да го е имало, вече го няма. Нормално е да се отделят малки парченца ендометриум.
За цвета - има всякакви вариации.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2079 -: Август 30, 2006, 11:19:17 am »
Съсиреците говорят за добър ендометриум /по принцип/. И наистина май много се самонаблюдаваш, казвам ти го с доброто. Аз съм от тия дето и антидепресанти пият поради тая причина. Боря се с този си кют от 8-9 години /т.е. още от началото на на борбата със стирилитета/, даже е много вероятно да има връзка, но ... намирам си начини да се справям. Така че и аз ще ти кажа  -  успокой топака!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com