0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1980 -: Август 13, 2006, 13:04:18 pm »
    Десита, дали ли са ти референтни стойности на хормоните ? Така е малко несигурно да се говори каквото и да е. Но все пак пролактинът мисля, че е добре,ако референтните са59-619. ФСХ-също, естрадиолът като че ли е нисък. А ЛХ да не би да е 5,22? 522 ми се вижда малко странно за стойност, като виждам ФСХ как е.Ако е 5,22 също е добре.Напиши референтните и дано и друг, по-компетентен, отговори.Целувки!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1981 -: Август 13, 2006, 13:14:14 pm »
dessyta какви са референтните стойности??? 8O
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1982 -: Август 13, 2006, 14:28:39 pm »
Ади, ще ги напиша, така както ги виждам:

Prolactin - 244,03 mlU/l   М(83,-414) Ж(90-523)
LH - 5,22 lU/l  M(1,0-5,8) Ж(фол 1,9-8,0) овул 113-59,0; лум 0,8-
FSH - 6,48 lU/l  M91,0-10,5) Ж(фол 2,4-9,3) овул 3,9-13,3; лум 0,6-
Estradol - 0,093 nmol/l  M(0,0-0,13) Ж(фол 0,08-0,79) овул 0,7-2,1; лум 0,0

Като ги пуснах за изследване ми беше 3-ти ден от цикъла..
Наистина съм объркала запетаята преди малко :? Какво е според теб и според всички вас, момичета? Благодаря ви.. :kiss:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1983 -: Август 13, 2006, 19:35:22 pm »
Здравей мила!Пролактина ти е добре...........
Съотношение ЛХ -ФСХ е 0,8....за забременяване най-добре е около 1.(но не е фатално..спокойно и моето е толкова)
#  3 ден от цикъла говорим за фол.фаза.....Лх мисля че е добре....,но естрадиола ми се вижда малко нисък!,на долна граница е.
Нека и Денис си кажа мнението----лично аз много ценя нейното мнение! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1984 -: Август 14, 2006, 13:09:44 pm »
dessyta
 и според мен  ЛХ и ФСХ за добре, както и съотношението между тях.
Естрадиола е нисък, което не е добре, но пък това е само едно изследване и нищо не означава.
Тъй като той е показателен за качеството на яйцеклетката, на твое место бих го направила пак/повторила, само Е2/ преди овулация /когато фоликула е с размер  18мм /.
Естрадиола е 'отговорен' за:
- плодородната слуз
- увеличаване на гърдите
- активирането на ЛХ - за да се пукне фоликула
- при вторият пик Е2 - за образуване на корпус лутеум/жълтото тяло/
- стимулира ендометриума
- и т.н...
така че той е доста важен
Не искам да те притеснявам, може да е инцидентно.
Имаш ли поставена диагноза или съмнение за нещо?
И последно, на твое место бих се притеснявала, ако е висок Е2, а не нисък/ мое мнение/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1985 -: Август 15, 2006, 00:46:51 am »
Нямам още поставена диагноза, Денис, докторката се съмнява, че е от преживян стрес..То си е и така, иначе нямам никакви оплаквания и нямам идея от какво друго може да е..В сряда имам час пре нея, тогава ще й ги занеса да ги погледне и да си каже тежката дума, да видим какво ще правим по-нататък..Юни месец всичко си беше наред, тези промени са от юли..Ще видим този месец как ще е..Това значи, че на практика няма овулация ли  :( ? Съжалявам, ако въпросите ми са малко глупави, но наистина не съм много наясно на тема хормони..
Благодаря ви за разбирането и подкрепата, момичета..Целувки от мен.. :kiss:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1986 -: Август 15, 2006, 11:12:19 am »
Здравейте,бихте ли погледнали и моята графика.Вчера доктора ми каза че фоликула е пукнат,но тази температура не е  ли ниска?изписа ми дуфастон,но незнам дали от днес да го почна,овулацията не продължава ли още,не трябва ли температурата да се вдигне?Сигурно е много тъп въпроса,но като не съм в час.....  :(
[
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1987 -: Август 15, 2006, 12:38:45 pm »
Въпросче: Възможно ли е тъмно кафяво зацапване на 11ти ден от цикъла да е индикация за по-ранна овулация?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1988 -: Август 15, 2006, 12:47:16 pm »
Здравейте,бихте ли погледнали и моята графика.Вчера доктора ми каза че фоликула е пукнат,но тази температура не е  ли ниска?изписа ми дуфастон,но незнам дали от днес да го почна,овулацията не продължава ли още,не трябва ли температурата да се вдигне?Сигурно е много тъп въпроса,но като не съм в час.....  :(

Спокойно, всичко върви ок :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1989 -: Август 15, 2006, 13:34:58 pm »
Нямам още поставена диагноза, Денис, докторката се съмнява, че е от преживян стрес..То си е и така, иначе нямам никакви оплаквания и нямам идея от какво друго може да е..В сряда имам час пре нея, тогава ще й ги занеса да ги погледне и да си каже тежката дума, да видим какво ще правим по-нататък..Юни месец всичко си беше наред, тези промени са от юли..Ще видим този месец как ще е..Това значи, че на практика няма овулация ли  :( ? Съжалявам, ако въпросите ми са малко глупави, но наистина не съм много наясно на тема хормони..
Благодаря ви за разбирането и подкрепата, момичета..Целувки от мен.. :kiss:
Не исках да го казвам, но да, това означава. Съжалявам.
Но има и нещо друго - може О. да е по-късна.
Най-общо казано: естрогените се отделят от яйчниците - от фоликула, който ще се превърне в доминантен/т.н Граафов фоликул/ и от фоликулите, коита са разположени около него/т.н. примордиални фоликула/.
При теб няма естрогени - т.е тези фоликули засега не се развиват. Може би МЦ ще е ановулаторен. Не се притеснявай, може дае от стреса, но може и стреса да не ти е оказал чак тавова влияние и това да е нормално. Всяка жена има средно 1 ановулаторен МЦ през годината. Дано да е това.
Другите хормони са добри, така че е рано да се притесняваш. Може О да е по-късно. Мери Бт за да видим какво ще стане.
И след консултацията с лекаря да споделиш какво е неговото мнение.
Успех миличка и не се притеснявай, ще видиш че всичко ще бъде наред. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1990 -: Август 15, 2006, 14:02:24 pm »
Здравейте,бихте ли погледнали и моята графика.Вчера доктора ми каза че фоликула е пукнат,но тази температура не е  ли ниска?изписа ми дуфастон,но незнам дали от днес да го почна,овулацията не продължава ли още,не трябва ли температурата да се вдигне?Сигурно е много тъп въпроса,но като не съм в час.....  :(
Овулация се нарича пукването на зрелият фоликул и отделянето на яйцеклетката от яйчника. Сама разбираш, че това е много кратък процес. След като се отдели и започне да се придвижва по тръбата /където става оплождането/ тя може да бъде оплодена за 10-12 часа/според някои автори и до 24 часа/ След като изтече това време тя се покрива с белтъчна обвивка и сперматозоидите немогат да проникнат в нея. Неоплодената яйцеклетка се изхвърля от тялото с менструалната кръв по време на М.
Та на въпроса - овулацията неможе да продължава още. :D
Засега графиката ти е добра. Бт може да се повишава 1 до 5 дена след О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1991 -: Август 15, 2006, 14:07:22 pm »
Въпросче: Възможно ли е тъмно кафяво зацапване на 11ти ден от цикъла да е индикация за по-ранна овулация?
Може, но може да е и остатъци от менструалната кръв, в следствие на понижен тонус на матката /останало е малко, което се изхвърля сега/.
Но може да е индикация и на нещо по-сложно /раничка, и т.н./
Ако се повтори - консултирай се с лекар.
Дано да не е нещо сериозно. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1992 -: Август 15, 2006, 17:10:59 pm »
Нямам още поставена диагноза, Денис, докторката се съмнява, че е от преживян стрес..То си е и така, иначе нямам никакви оплаквания и нямам идея от какво друго може да е..В сряда имам час пре нея, тогава ще й ги занеса да ги погледне и да си каже тежката дума, да видим какво ще правим по-нататък..Юни месец всичко си беше наред, тези промени са от юли..Ще видим този месец как ще е..Това значи, че на практика няма овулация ли  :( ? Съжалявам, ако въпросите ми са малко глупави, но наистина не съм много наясно на тема хормони..
Благодаря ви за разбирането и подкрепата, момичета..Целувки от мен.. :kiss:
Не исках да го казвам, но да, това означава. Съжалявам.
Но има и нещо друго - може О. да е по-късна.
Най-общо казано: естрогените се отделят от яйчниците - от фоликула, който ще се превърне в доминантен/т.н Граафов фоликул/ и от фоликулите, коита са разположени около него/т.н. примордиални фоликула/.
При теб няма естрогени - т.е тези фоликули засега не се развиват. Може би МЦ ще е ановулаторен. Не се притеснявай, може дае от стреса, но може и стреса да не ти е оказал чак тавова влияние и това да е нормално. Всяка жена има средно 1 ановулаторен МЦ през годината. Дано да е това.
Другите хормони са добри, така че е рано да се притесняваш. Може О да е по-късно. Мери Бт за да видим какво ще стане.
И след консултацията с лекаря да споделиш какво е неговото мнение.
Успех миличка и не се притеснявай, ще видиш че всичко ще бъде наред. :D
Благодаря ти, миличка..Дано да е инцидентно, наистина, защото каквато съм паника..Ами каквото е писано, утре съм при док. да й занеса резултатите и след като се върна непременно ще пиша какво е казала..
Но пък от графиките предния месец се вижда, че съм имала ову., значи това е от предния цикъл, т.е. е от скоро..Ох, ще стане ясно на какво се дължи..Целувки от мен.. :kiss:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1993 -: Август 15, 2006, 17:17:20 pm »
denis,благодаря ти,мила.А аз мислех и тази вечер да бебеправим....Едно отчаяние ме е налегнало,направо не мога да се понасям.Един ден съм заредена с оптимизъм,на другия се скапвам. :(
[
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1994 -: Август 15, 2006, 17:42:32 pm »
денис
Радвам се че този път ти ще ми помогнеш с разчитането на графиката ми
Имам нанесени стойности- е вижда се на БТ до 27-ми ден съвсем скоро очквам нов мензис но се надявам да ми кажеш хубава новина че този месец съм имала овулация, и така какво ще кажеш за моята графика   8) :)
Съжалявам много миличка, но мисля че не е имало овулация.
Защо мисля така:
- графиката не е двуфазна
- ако приемем че е двуфазна, разликата в БТ първа/втора фаза е едва 0,2 градуса/трябва да е 0,4-0,6 градуса/.
Добре е сега да те видят на УЗ - да не е станала киста. Според графиката ти -не е , но път Бт е висока /става нещо, но незная какво/.
Когато има кисти Метода на БТ е неприложим, т.е немога да разбера дали е киста или не. Нямаш типичната графика, като при кистите, но това не ги изключва.
Много съжалявам , че трябва да ти кажа тия неща.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1995 -: Август 15, 2006, 18:27:31 pm »
Денис, пишеш, че разликата между първата и втората фаза трябва да е минимум 0,4 градуса. Какво точно се има предвид тук, тъй като все пак в рамките и на двете фази стойностите от отделните дни варират??
0,4 градуса между най-ниската от първата фаза и най-високата от втората фаза ли, или между усреднените стойности от двете??  Благодаря!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1996 -: Август 15, 2006, 19:49:38 pm »
Денис няма нищо, а исках и да те питам като каза киста възможно е защото от юли месец началото до сега имам болки нсико долу в дясно и все си мсиля за това дали не съм направила някоя киста , а иначе последните няколко месеца цикъла мие по 30 дена- идва ми на 31 и го очкавм на 17-ти...  :? :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1997 -: Август 16, 2006, 08:06:17 am »
Денис, пишеш, че разликата между първата и втората фаза трябва да е минимум 0,4 градуса. Какво точно се има предвид тук, тъй като все пак в рамките и на двете фази стойностите от отделните дни варират??
0,4 градуса между най-ниската от първата фаза и най-високата от втората фаза ли, или между усреднените стойности от двете??  Благодаря!
Всяка графика е индивидуална и се разчита сама за себе си.
Маха се дните на М./но и те са важни/ -първата фаза се приема от М. до О. Взема се стедната стойност на БТ.
Например при теб този  месец/МЦ/  БТ е 36.35 /точно усреднена/ . Аз приемам за средна 36.4.За да се твърди че е имало О трябва БТ да достигне най-малко 36.8 градуса.
Или в идеалният вариант, твоята БТ през втората фаза трябва за се движи в рамките на 36,8-37.0.
Може да не направи спад/преди самата О/ и въпреки това всичко ще е наред, ако достигне тези стойности и се задържи поне 10-12 /14/дена -пак зависи от графиката. Спадовете/скоковете от по 0,2-0,3  градуса не са желани/може да има съмнение за дефект на ЛФ/.
Май пак прекалих с обясненията. :D
Ако имаш нещо по-конкретно, питай. Мога ли ,  с радост  ще споделя/ стига да зная/
И нещо друго - може БТ да е висока и въпреки това да не е имало О. /при кисти и при ЛУФСиндрома е така/ Разпознава се по конфигурацията на графиката. Колкото са по хоризонтални графиките - както е при теб в първата фаза- толкова по-добре. Но всичко е индивидуално.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1998 -: Август 16, 2006, 08:18:13 am »
Денис няма нищо, а исках и да те питам като каза киста възможно е защото от юли месец началото до сега имам болки нсико долу в дясно и все си мсиля за това дали не съм направила някоя киста , а иначе последните няколко месеца цикъла мие по 30 дена- идва ми на 31 и го очкавм на 17-ти...  :? :)
Ако не ти е проблем, отиди на лекар. Незная каква е причината, но ако е киста може да ти обърка и следващият МЦ. В смисъл, че няма да знаеш какво става - може Бт да е висока и през следващият МЦ и тази киста да се пукне и да прилича на О. и т.н.
Просто да знаеш как стоят нещата. Ако е киста дори тестове за О неможе да направиш/ЛХ-то няма да е точно, защото при киста то е високо/. Не се знае дори кога ще дойде М. - може да закъсне и 10-15 дена.
Това е мое мнение - мразя да не зная какво става. :D
Защото има и вариант да е имало О., просто БТ през първата фаза да е била висока от нещо друго /настинка и т.н/ Трябва си консултация с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1999 -: Август 16, 2006, 18:49:08 pm »
Здравейте, момичета..
Днес бях при док. да й занеса резултатите от изследванията..Каза ми, че нивото на естрогена ми било малко под долната граница и на практика това било причината да не става бебче за момента..Изписа ми JASMIN - някакви модернизирани противозачатъчни и ми каза да ги пия 6 месеца за да се възстанови по-бързо лигавицата на матката (защото ми е тънка)..Това щяло да помогне на яйчниците ми да `заспят` и да не овулирам за да се възстанови лигавицата..Много ми домъчня, ядосах се грабнах си рецептата и си излязох..Незнам какво да правя..Моля ви за мнение - оттук накъде  :cry: