0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1960 -: Август 04, 2006, 09:05:00 am »
Здравей, beiboranka. А не е ли възможно овуто да е било на 18, 19 ден.
И аз да питам нещо. При температура 36.7 не може да има бременност нали? Моля за отговор, че направо се побърквам вече.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1961 -: Август 04, 2006, 10:10:23 am »
Здравей, beiboranka. А не е ли възможно овуто да е било на 18, 19 ден.
И аз да питам нещо. При температура 36.7 не може да има бременност нали? Моля за отговор, че направо се побърквам вече.

Здравей, Ваня, мисля че температурата ти е малко ниска за бременност, но нищо не се знае може тепърва да се вдигне още. Късмет.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1962 -: Август 04, 2006, 10:29:26 am »

beiboranka, освен предния цикъл не виждам да имаш трайно покачване на  температурата. Правила ли си фоликуметрия, за да видиш дали имаш овулация. По принцип по температурния метод може да се предполага само кога е овулацията, но дори и при двуфазност няма гаранция че е имало такава. При мен например винаги се вдига Т във втората половина от цикъла, но съм правила фоликуметрия и въпреки двуфазната графика съм имала цикли без ову.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1963 -: Август 04, 2006, 13:42:50 pm »
Меря с дигитален термометър, ректално - по 5 мин. след сигнала, всеки ден между 7.15 и 7.30. Чувала съм че с елктронен термометър стойностите са по-ниски, но знаеш ли????
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1964 -: Август 04, 2006, 22:50:59 pm »
Благодаря много, boggy. Разгледах графиките и май наистина е възможно и при ниски температури да имаш ову, че и бременност. Всеки организъм е различен разбира се. Така че остава да чакам и да се надявам. :kiss:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1965 -: Август 06, 2006, 10:34:45 am »
Здравейте момичета! Бихте ли погледнали и моята графика. Вече много се обърках и незная какво да мисля. Принципно цикъла ми е нередовен. Не съм имала двуфазност до сега. Вече много ми закъснява, ще ходя на док в сряда. Правила съм много тестове и все са си с 1 чертичка. Възможно ли е температурата да ми се е покачила от киста. Имам лека поликостиза - така ми казват на прегледите. Нямам симптоми за бременност и не ми се вярва да е това, въпреки, че толкова много ми се иска. Дали изобщо съм имала ову този цикъл? Почти година меря БТ и не съм имала такива високи стойност, което ме навежда на мисълта за киста имам прорязващи болки в дясно - при по-рязки движения, тежест в областта на матката, но не винаги. Единственото, което усещам е, че сутрин ми причернява - пада ми кръвното и задържително пия кола и много айран. Отдавам го на жегите, тъй като през почивните дни не ми се случва това. Само когато съм на работа. Благодаря Ви предварително и ме извинете за дългия и объркан постинг :bighug:
« Последна редакция: Август 06, 2006, 10:36:44 am от did_al »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1966 -: Август 06, 2006, 11:37:38 am »
Цитат
а както казваш след като имаш лека поликистоза, миличка тя трябва да се лекува, от нея също се получава нередовен цикъл.

Брагодаря ти за отговора, не че аз съм спец по графиките  :)
Тази поликистоза съм е лекувала с противозачатъчни. После цикъла ми що годе се нормализира. И сега пак изчезна. Док казва, че поликистозата ми не е причина за незабременяването ми. И хормоните са ми на ред.  Все си мисля, че е киста. Не трябва ли тестовете за бременност /ако изобщо има такава/ да отчетат + резултат. А ти как мислиш имало ли е ову изобщо този цикъл?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1967 -: Август 06, 2006, 16:17:44 pm »
Цитат
Меря с дигитален термометър, ректално - по 5 мин. след сигнала, всеки ден между 7.15 и 7.30. Чувала съм че с елктронен термометър стойностите са по-ниски, но знаеш ли????
Това за електронният термометър е абсолютно вярно, живачният не знам защо, но отчита винаги с няколко десети отгоре. Ти наистина ли държиш дигиталния термометър след сигнала или аз нещо не съм разбрала??? 8O Изглежда ми направо невероятно да мериш температура с електронен термометър 5 минути!!!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1968 -: Август 07, 2006, 09:29:40 am »
Май и този месец няма бебче.  :( Днес температурата ми е с 0,2 по-ниска. Но пък ходих за два дена на морето и може да се е повлияла от пътя, умората и т.н. Е още не съм се отчаяла, но .....  Хайде успех на всички много ми се иска някой да се похвали с две чертички, че да ми се повиши малко настроението. :kiss:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1969 -: Август 08, 2006, 17:35:51 pm »
момичета и този месец  пак провал!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1970 -: Август 12, 2006, 10:31:05 am »
И аз се опитвам да бъда силна,но как като година вече не става,а приятелките ми забременяха точно в този период,не че са много,но преживъх много тежко,въпреки това се опитвам да бъда силна.А в меренето на базалната температура съм абсолютно невежа,та ако може да ми хвърлите един поглед,то не че се разбира много от моята графика.Напълно се омотах,като пате в калчище. :D
[
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1971 -: Август 12, 2006, 10:48:15 am »
   Кати, температурата засега върви съвсем нормално, но за цикъл си отбелязала само 1 ден. Това някаква грешка ли е? Да не си почнала да мериш БТ от последния ден и да си го писала за първи? За пръв път ли правиш графика?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1972 -: Август 12, 2006, 10:50:45 am »
  Моя грешка! Преди малко явно не се е отворила правилно! Сега са три, всичко е ОК!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1973 -: Август 12, 2006, 10:56:32 am »
Сега го оправих.Да миличка,за пръв път ми е и ми се струват ниски тези температури.Не ми е миналоаоще овулацията,нали? Като чета как разбирате от всичко,БРАВО :lol:
[
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1974 -: Август 12, 2006, 11:02:18 am »
      Не, ову-то не е минало, но има лек спад, от което, мисля, че съвсем скоро предстои. Може би от утре ще почне леко покачване.Ако си направиш днес-утре тест за ову, може би ще има две чертички. Продължавай да мериш, спокойно, засега всичко е наред. Тези дни действайте за бебе, мисля, че сега е моментът! Успех!

     


Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1975 -: Август 12, 2006, 11:12:54 am »
Благодаря ти!
[
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1976 -: Август 12, 2006, 11:55:31 am »
Момичета знам че тук не е мястото за моя въпрос но не искам да отварям нова тема.Та въпроса ми е следния цикала ми е бил винаги на около 27. 28 дни напоследак обаче е на 24 25 дни това нормален цикал ли е и има ли място за притеснение
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1977 -: Август 12, 2006, 12:07:19 pm »
   Силве, по принцип е нормален цикълът с такава дължина , понякога се случват и по-ранни овулации по различни причини. По-важно е следовулационната фаза да е достатъчна.Най-добре 12-14 дни, 11 дни също става, но ако няколко месеца се случва да е по-къса от 11 , е добре да се намеси лекар за регулирането и. Но на твоята възраст съм сигурна, че става въпрос за ранна овулация.Споко! Можеш да си помериш температурката, за да си наясно, или пък с тестчета за ову. :D
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1978 -: Август 12, 2006, 12:08:44 pm »
Момичета знам че тук не е мястото за моя въпрос но не искам да отварям нова тема.Та въпроса ми е следния цикала ми е бил винаги на около 27. 28 дни напоследак обаче е на 24 25 дни това нормален цикал ли е и има ли място за притеснение
По принцип, трайното скъсяване на МЦ не е добър симптом. Ако това се случва 1-2 пъти през годината/1-2 МЦ/ - не е проблем.
Всеки МЦ под 21 дена не е нормален.
Добре е да говориш за това с лекар.
Ако при скъсен МЦ, ЛФ се запазва със същата продължителност/10-14 дена/-тогава няма проблем.Но ако се скъсява - има проблем /т.н дефект на ЛФ/
Всичко това може да се види от графиката на БТ /ФФ, Овулация, ЛФ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1979 -: Август 13, 2006, 12:13:41 pm »
Здравейте, момичета..От предния месец забелязвам, че графиката ми е странна..Ходих на вагинален ехограф преди 2-3 дни, тъй като юли и август ми дойде М. за по 1 ден..Бременност (естествено) няма..Оказа се, че ми е мн тънка лигавицата на матката и левия яйчник бил оголемен..Пуснаха ми изследване на 4-те хормона, защото явно от някой от тях идват тези нередовни менструални дни, а оттам и стойностите в графиката (поне аз така мисля)..Може би не е мястото точно тук да питам, но може ли да ми помогне някой, поне да разбера какво значат резултатите?
ПРОЛАКТИН - 244,03
ЛХ - 522
ФСХ - 6,48
ЕСТРАДИОЛ - 0,093..
Нормални ли са тези стойности или има проблем? Никога до сега не съм правила изследване на хормони и затова се притеснявам..Имам час за док. средата на седмицата, но ми се иска да разбера предварително какво значат тези показатели..Благодаря ви предварително..Целувки на всички от мен.. :kiss: