0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1520 -: Юни 09, 2006, 13:19:36 pm »
Благодаря Денис.Ще чакам дано се покачи а междувеменно нищо не пречи да си работим по въпроса :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1521 -: Юни 09, 2006, 16:27:10 pm »
Цитат на: Neige
Благодаря ти много Денис. Явно не ми е "чиста" работата  :?

Провери си за всеки случай термометъра.
Когато се получи нещо такова - първо се отхвърля вероятността термометърът да не се  е повредил.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1522 -: Юни 09, 2006, 16:28:09 pm »
Цитат на: _MEGI_
Благодаря Денис.Ще чакам дано се покачи а междувеменно нищо не пречи да си работим по въпроса :D

Работете здраво докато се повиши трайно БТ. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Anonymous

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1523 -: Юни 09, 2006, 20:11:07 pm »
Ами измерих си телесната температура с него, показа 36,90. Утре съм на лекар, така че ще се разбере. Днешният ми тест за ову пак е с 2 черти, макар тестовата да е малко по-бледа от вчера. Но никога не ми се е случвало досега нито да имам такава графика, нито пък тестовете ми толкова упорито да показват такива наситени тестови черти... Иначе днес фертилна ЦС нямам.
Благодаря ти пак, ще кажа утре резултата след прегледа :)
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1524 -: Юни 09, 2006, 20:12:34 pm »
Ами измерих си телесната температура с него, показа 36,90. Утре съм на лекар, така че ще се разбере. Днешният ми тест за ову пак е с 2 черти, макар тестовата да е малко по-бледа от вчера. Но никога не ми се е случвало досега нито да имам такава графика, нито пък тестовете ми толкова упорито да показват такива наситени тестови черти... Иначе днес фертилна ЦС нямам.
Благодаря ти пак, ще кажа утре резултата след прегледа  

Гостът бях аз, извинявам се  :oops:
  09.11.2007
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1525 -: Юни 10, 2006, 14:02:09 pm »
Denis, би ли погледнала пак графиката? ФФ ми отчете ОВУ на 19 ден, но не съм сигурна. Благодаря ти!!! :help:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1526 -: Юни 10, 2006, 15:43:12 pm »
Цитат на: vertoletka
Denis, би ли погледнала пак графиката? ФФ ми отчете ОВУ на 19 ден, но не съм сигурна. Благодаря ти!!! :help:

Да, може и тогава да е била О., но трябва БТ да продължи да се покачва и да не пада под 37,1 / за да е сигурно, че е имало овулация/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1527 -: Юни 10, 2006, 15:44:21 pm »
Такааа връщам се от УЗИ. Резултатът е следният:

Ляв яйчник: 5-6 малки фоликулчета, 1 фоликул 18 мм
Десен яйчник: 2 фоликула по 18 мм
Маточна лигавица 9 мм
Матка в позиция за овулация и отлична ЦС

Имам три поредни + теста за ову и според лекарката съм пред овулация. Температурата ми обаче играе постоянно ту нагоре, ту надолу. Така че чакаме...  :roll:
  09.11.2007
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1528 -: Юни 10, 2006, 15:50:40 pm »
Цитат на: boggy
Здравейте! Нова съм в този форум, макар, че от доста време преглеждам статиите и информацията, която споделят хората на това прекрасно място. Първо искам да отбележа, че от 2 месеца си проследявам БТ и нанасям данните в календара. Ползвам електронен термометър и меря температурата под мишницата.
Прави ми впечатление, че моите стойности са доста ниски в сравнение с тези на повечето момичета, които са поместили графиките си тук . Може би зависи от това къде се измерва температурата :?:  :?:  Моите стойности се движат между 35,5 и 36,2 е най високата ми стойност. бихте ли си казали мнението за графиката ми, благодаря предварително!

Когато се прилага Метода на БТ е добре температурата да се мери:
-анално /в Д-то/ или ректално се нарича още
-вагинално/във вагината/
-орално /в устата/
Аз съм за анално мерене - най точно е.
Графиката ти не показва да е имало овулация.
Разликата аксиларна/под мишницата/-анална температура е 0,5 градуса - по-висока е анално измерената  температура.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1529 -: Юни 10, 2006, 15:54:19 pm »
Цитат на: Neige
Такааа връщам се от УЗИ. Резултатът е следният:

Ляв яйчник: 5-6 малки фоликулчета, 1 фоликул 18 мм
Десен яйчник: 2 фоликула по 18 мм
Маточна лигавица 9 мм
Матка в позиция за овулация и отлична ЦС

Имам три поредни + теста за ову и според лекарката съм пред овулация. Температурата ми обаче играе постоянно ту нагоре, ту надолу. Така че чакаме...  :roll:

Днес БТ ти е била 37,25 - това преди да отидеш на УЗ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1530 -: Юни 10, 2006, 16:09:25 pm »
Да, преди да отида.
Вече съвсем съм в оркестъра и не знам какво става, възможно ли е да са кистички тези 3те големи фоликула?
  09.11.2007
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1531 -: Юни 10, 2006, 16:23:48 pm »
Цитат на: Neige
Да, преди да отида.
Вече съвсем съм в оркестъра и не знам какво става, възможно ли е да са кистички тези 3те големи фоликула?

Възможно е . Какво каза лекарката?
Има 3 фоликула 18 мм, нали така? Според нея,  те  нарастващи ли са? Никой не се е пукнал, нали?
Високата БТ се дължи на Прогестерона, а той се образува ,когато се пукне фоликул или когато има задържан , неспукан фоликул /както е при ЛУФСиндрома/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1532 -: Юни 10, 2006, 16:34:55 pm »
За задържан фоликул или още казано фоликулярна киста се говори едва когато размера на фоликула надвиши 22 мм без да се спука и да освободи яйцеклетка. А на въпроса дали са нарастващи може да се отговори поне след две посещения на УЗ
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1533 -: Юни 10, 2006, 19:39:23 pm »
Ами лекарката каза, че ще ги следим как се развиват и дали ще се пукнат. Не спомена нищо за кисти иначе.
Обаче не са ли множко 3 доминантни фоликула за един цикъл? И какво става ако да кажем не се пукнат всички?
  09.11.2007
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1534 -: Юни 11, 2006, 09:13:44 am »
Цитат на: Neige
Ами лекарката каза, че ще ги следим как се развиват и дали ще се пукнат. Не спомена нищо за кисти иначе.
Обаче не са ли множко 3 доминантни фоликула за един цикъл? И какво става ако да кажем не се пукнат всички?


Нормално е да се образува 1  доминантен фоликул. По принцип в началото на всеки МЦ, започват да зреят няколко фоликула и по-късно се дава предимство само на един, т.н Граафов фоликул. Готов е за овулация когато достигне размери 18-25 мм, така че и при 18мм може да се пукне/според някои автори  яйцеклетката е узряла при 17мм фоликул/.
Граафовият фоликул се различава от фоликуларната киста по очертанията на границата на фоликула. И според мен лекарката ти би трябвало да ги различи. Особено пък, ако кистата търпи обратно развитие.
Мислех си, че може един от тези 18мм -ви фоликули да се е пукнал /да е дистигнал, напр. 24-25 мм пукнал се е и сега размера му е 18мм/
Защото и лигавината на матката не е много голяма. Ако няма прогестерон, а само естрогени (както е при кистите) тя трябваше да продължи да расте. А 9 мм лигавица си е съвсем нормална - затова си мисля, че може да се е пукнал някой фоликул - отделя се прогестерон-лигавицата спира да нараства. Но после става нещо и ЖТ не се развива нормално
А може  някой от фоликулите да е от миналият месец - киста, която да търпи обратно развитие?
На въпроса ти - какво става, ако не се пукнат - стават на кисти и търпят обратно развитие или растат и трябва лечение.
Дано да изчезнат и следващит месец, да нямаш такива проблеми :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1535 -: Юни 11, 2006, 09:20:51 am »
Цитат на: boggy

Да, това го знам за методите на измерване, мерих и вагинално, но там стойностите са доста високи и напрау се обърках, реших, че няма значение как се мери (аз измервам температурата точно според указанията и по двата начина - вагенално и под мишница, но си направих графика с температурите, измерени под мишницата) и че все ще се направи някаква статистика, която да отчете. Ми незнам дали е имало овулация, но за мен е странно това уеднаквяване на температурите от 02/06/2006. По принцип моята температура е доста по-ниска от стойността 35,65 в някои от дните, но в календара тва е минимума :(  Мерси все пак за вниманието..... Явно не го правя както трябва  :(

Ако искаш още тези дни започни да мериш анално, ако не- може от следващият месец.
Ще ти помогна да разчетем графиката :wink:
Мериш всяка сутрин преди да станеш от леглото, по едно и съще време,(+/- 30 минути).Термометъра ако е живачен държиш минимум 10 мин., ако е дигитален 5 мин.
Ако мериш например в 7 часа, но в 5,30 ти се доходи до тоалетна, отиваш и после пак си лягаш и гледаш да не се движиш много-много.
Това е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1536 -: Юни 11, 2006, 11:50:52 am »
Благодаря за изчерпателния отговор, Денис  :flower: Миналият месец графиката ми беше много категорична, че е имало овулация, но пък не съм ходила на УЗИ за потвърждение тогава. А при тази лекарка бях за първи път. Насочих се към клиника по стерилитет, защото не съм доволна от досегашната си лекарка, която ме наплаши, че нямам овулация, съдейки само по графики на БТ. При това с абсурдното изказване, че нямам ову, понеже температурата ми не се вдига над 37,00 градуса... И искаше следвашият месец да правим стимулация с Кломифен...  :roll:

Днес ходих пак на УЗИ. Докладвам:

И трите фоликула са си там. Лекарката каза, че не луитенизират /така ли се пише това :oops: /. Единият си седи 18 мм, другите са пораснали и са съответно 20 и 21 мм. Биха ми 5000 единици Прегнил да се спукат и ми казаха да действаме.
  09.11.2007
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1537 -: Юни 11, 2006, 13:40:19 pm »
Денис, би ли ми погледнала графиката още веднъж? ФФ отчете овулация на нова дата, какво мислиш дали е имало /този месец съм мерила орално/?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1538 -: Юни 11, 2006, 13:49:42 pm »
Цитат на: Neige

Днес ходих пак на УЗИ. Докладвам:
И трите фоликула са си там. Лекарката каза, че не луитенизират /така ли се пише това :oops: /. Единият си седи 18 мм, другите са пораснали и са съответно 20 и 21 мм. Биха ми 5000 единици Прегнил да се спукат и ми казаха да действаме.

Това е чудесно. Дано да се пукне поне единият, а защо не и двата? Вие си действайте, аз ще стискам палци.
Това, че не лутеинизират е много добра новина.
Фоликула, който не расте (18мм), сигурно ще изчезне сам (ще претърпи обратно развитие).
Размерът  на фоликулите да не те притеснява- яйцеклетката, вече е достигнала до етапа на зряла яйцеклетка и може да бъде оплодена. Два дена здрава 'работа '  :wink: ви чака.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1539 -: Юни 11, 2006, 14:00:57 pm »
Цитат на: Chinni
Денис, би ли ми погледнала графиката още веднъж? ФФ отчете овулация на нова дата, какво мислиш дали е имало /този месец съм мерила орално/?


Според мен е имало овулация, но 1-2 дена по-рано, на 14/15 ден от МЦ, защото имаш стъпаловидно покачване на БТ.
Дотук графиката ти е много хубава.
Другият месец мери анално. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум