0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Графиките на Atimam
« -: Юни 15, 2007, 08:38:10 am »
Момичета, моля ви, кажете си мнението за моите графики

Графика 1
Графика 2
Графика 3
Графика 4

Температурата меря вагинално с електронен термометър. Смущават ме малките разлики в температурите между фазите на цикъла, а също и бавното и продължително покачване. Тези неща сигурно се дължат на това, че още кърмя детето си. Чудя се време ли е да направя някакви хормонални изследвания или УЗ проследяване.
« Последна редакция: Юни 15, 2007, 08:41:29 am от Atimam »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #1 -: Юни 16, 2007, 07:35:17 am »
Момичета, моля ви, кажете си мнението   
Според мен графиките ти са добре. Има О.
Може по-ниските стойности през ЛФ да се държат на това, че държиш по-малко време термометъра.
Опитай да го държиш 3-4 мин след сигнала.
За изследванията се консултирай с лекар.
Но докато кърмиш има вероятност да имаш хормонален дисбаланс.Пролактина, който е по-висок при кърмачките /той предизвиква лактацията/подтиска/или може да подтисне/ овулацията.
Успокой се излишно се притесняваш.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #2 -: Юни 16, 2007, 07:40:01 am »
Благодаря, Денис, много ценя твоето мнение! Наистина се бях притеснила, но ти ме поуспокои.
След малко ще ходя на доктор и ще се консултирам и с него.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #3 -: Юни 16, 2007, 07:48:16 am »
Моля те сподели после какво е казал и успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #4 -: Юни 17, 2007, 07:34:20 am »
Докторът съвсем ме обезкуражи, че ще мога да забременея докато кърмя. Прегледа графиките и според него има отделяне на яйцеклетка, но прогестеронът е много нисък и дори да настъпи оплождане, няма да има имплантация. Смята, че температурата не се качва достатъчно и ЛФ е къса. Поисках да изследвам прогестерона, но той каза, че няма смисъл, защото със сигурност е под нормата, а и не мога да приемам допълнително, защото се отделя в кърмата.
Директно ме посъветва първо да отбия и после да продължаваме с опитите. Аз много исках нещата да са в обратен ред, но при това положение наистина се замислих за отбиване.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #5 -: Юни 17, 2007, 08:18:14 am »
Според мен си кърми бебчо и ако стане чудото стане, ако не  3-5-7 месеца не са нищо да отложиш малко зачеването.
Незная на колко е бебчо, но няма да го кърмиш вечно  :D
Има време и за друго дете.
Съгласна съм с лекарят ти за късата ЛФ, но не мисля,че само със синтетичен прогестерон/от вън/ може да се оправи положението.То ако е писано да се случи - се случва, ако ли не - никакъв допълнителен прогестерон няма да му помогне.
А и с ЛФ си на границата 11-12 дена, лошо е да си под 11 дена./норм. е от 11 до 16 дена/
На твое място бих пуснала прогестерон.Прави се задължително на 7 ден след О.
Може причината да не е в него.
Първо провери термометъра си дали отчита вярно.
Ако е повреден - много често неможе да вдигне по-висока Т. от някаква определена /напр. 36.8-36.9/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #6 -: Юни 17, 2007, 08:59:15 am »
Дъщеря ми е на 2 години. Понеже отбиването при нас съвсем няма да е лесно, се надявах да си помогна с бременността. Исках да се възползвам от това, че състава и количеството на кърмата ще се промени, а и дъщеря ми тогава ще е във възраст на естествено отбиване. Може би нещата няма да се случат точно така, но важното е все пак да забременея, а на отбиването и без това му идва времето.
Прогестерон наистина мисля да пусна, защото и аз не съм убедена, че със сигурност причината е само в него. Първата ми бременност настъпи след 8 месечни опити, точно преди да започнем изследвания. И досега не знам на какво се дължеше по-трудното ми забременяване. Иначе имах нормална бременност и не се е налагало да приемам нищо.
Термометъра ще го проверя, но не мисля, че е повреден. Първия път дори и след оплождането температурата ми не стигна 37°.

Благодаря, Денис, за отговора!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #7 -: Юни 18, 2007, 06:34:47 am »
Да ти е жива и здрава малката Принцеска  :D
Пожелавам ти успех и много скоро да се случи това, което желаеш.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #8 -: Септември 25, 2007, 06:47:55 am »
Денис, би ли коментирала настоящата ми графика
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #9 -: Септември 25, 2007, 07:00:25 am »
Денис, би ли коментирала настоящата ми графика
Не съм много сигурна дали е имало О.
Може да е имало на 16 ден от МЦ. Притеснява ме това стъпаловидно покачване на БТ и тези 2 върха ,които са се образували/ на 24 ден и на 29-30/.
Може да са се образували повече от 1 дом.фол-л и затова графиката да има този вид.Дори и така -пак не е изключено да е имало О.
Трябва да те види лекар.
Може и да е станало чудото, но може да е и нещо като ПК.
Съжалявам че не мога да ти помогна.
Стискам палци да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #10 -: Септември 25, 2007, 07:24:58 am »
Благодаря ти за бързия отговор. Бях на доктор преди 5 дни, прегледа ме и на УЗ и каза, че няма нищо обезпокоително. Сега ще си чакам...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #11 -: Септември 25, 2007, 14:07:18 pm »
Тогава всичко е наред. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #12 -: Септември 28, 2007, 15:07:34 pm »
denis, здравей отново!
Днес ми се появи бледа втора черта на теста за бременност. Реших да си направя изследване на прогестерон, защото докторът ми беше казал, че лигавицата на матката говори за ниско ниво на прогестерона.Резултатът е 25.24 nmol/l. Би ли коментирала това ниво. Мисля да отида на доктор след няколко дни, когато бременността ще може да се потвърди на ехограф.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #13 -: Септември 28, 2007, 15:34:55 pm »
Много тихичко честито.
Дори да е бил нисък прогестерона, при бременност той сам ще се повиши.
Добре е да се консултираш и с лекар за това.
Не си дала референтни граници.
Но не го мисли - когато е писано, то става и при най-невероятни условия.
Може да не сме сметнали точно пика на прогестерона и т.н.
Графиката ти е хубава.
Всичко ще е наред, не се притеснявай. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #14 -: Септември 28, 2007, 16:04:16 pm »
За референти граници са дадени лут.ф.5.3-86. Притеснението ми идва от това, че все още кърмя един път дъщеря си. А ако се наложи да приемам прогестеронов препарат ще трябва да я отбия. Затова се чудя дали това ниво е достатъчно или може да се наложи да вземам прогестерон. И дали пролактина при бременност потиска прогестерона.
Благодаря ти, че отново се включи!
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 16:06:51 pm от Atimam »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #15 -: Септември 28, 2007, 19:18:26 pm »
За референти граници са дадени лут.ф.5.3-86. Притеснението ми идва от това, че все още кърмя един път дъщеря си. А ако се наложи да приемам прогестеронов препарат ще трябва да я отбия. Затова се чудя дали това ниво е достатъчно или може да се наложи да вземам прогестерон. И дали пролактина при бременност потиска прогестерона.
Благодаря ти, че отново се включи!
Може да се изследва прогестерона и да се видят какви са сега нивата му. Ако са добре- може да не приемаш прогестини.
При бременност нивото на прогестерона се повишава- ако преди е бил 24,... сега може да е 100,...
След като си заченала при повишени нива на пролактина/което е нормално за кърмачки/- няма защо да се притесняваш.Пролактина няма да направи нищо на бременността.
Пролактина подтиска О. но след като е имало - няма проблем.

Ето нивата на Прогестерона при бременност:

А ето и с пролактин:
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 19:28:24 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #16 -: Септември 28, 2007, 19:21:51 pm »
denis, здравей отново!
Днес ми се появи бледа втора черта на теста за бременност. Реших да си направя изследване на прогестерон, защото докторът ми беше казал, че лигавицата на матката говори за ниско ниво на прогестерона.Резултатът е 25.24 nmol/l. Би ли коментирала това ниво. Мисля да отида на доктор след няколко дни, когато бременността ще може да се потвърди на ехограф.
[/quote
Честито
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #17 -: Септември 29, 2007, 06:29:20 am »
denis, много благодаря за диаграмите. Прогестерона изследвах вчера при 4 дневно закъснение. От графиките разбирам, че нивото му е горе-долу нормално за 5 г.с. и оттук нататък ще започне да расте.
Re: Графиките на Atimam
« Отговор #18 -: Септември 29, 2007, 07:13:55 am »
Ето още една диаграма, ако някой се интересува:



По нея съм съвсем в норма. Вече се успокоих, че на този етап поне не е необходимо да приемам прогестини.