0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, бихте ли ми препоръчали гинеколог, работещ със здравната каса за издаване на болничен. Става въпрос за рискова ранна бременност с близнаци след ин-витро и усложнения поради хиперстимулация. Личният лекар ми каза че имам право на болничен още от сега за цялата бременност, но не зная към кой лекар да се обърна. Моля ако знаете някой да ми препоръчате.
Мерси и успех на всички!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #1 -: Декември 02, 2007, 13:56:23 pm »
трябва да си избереш т.н. женска консултация и да се запишеш там като бременна за следене и издаване на болнични и направления. те могат да ти издават дълги болнични без прекъсване.
не си уточнила от кой град си, но навсякъде е пълно с такива АГ-та, които имат женска консултация и работят с касата. личната ти лекарка също би могла да те насочи към колегите си.
отделно, за начало би могла да поискаш болничен от клиниката, където си правила инвитрото.

успешна бременност и леко раждане!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #2 -: Декември 02, 2007, 14:12:32 pm »
Личният ти лекар също може да ти издаде болничен.

Работата със ЗК няма отношение към издаването на болничен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #3 -: Декември 02, 2007, 15:07:40 pm »
Мели, личният лекар може да издаде болничен само до 10 дни, после трябва да я прати на ЛКК.
затова са ЖК-тата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #4 -: Декември 02, 2007, 15:10:45 pm »
Благодаря за отговорите. Пропуснах да кажа че става въпрос за София, правих ин-витрото при д-р Владимиров. Продължам да ходя и сега при него. По време на самата процедура той ми даде само 1 болничен за 7 дни. Каза че не може да ми даде повече. След това си взимах болнични и от личният лекар и малко отпуск. Личният ми лекар ми каза ч!!е трябва да се обърна към гинеколог който работи със здравната каса за да ми издава болничен от сега до края на бременността без прекъсване. А това май не може да го прави всеки доктор, мисля че задължително трябва да е по здравна каса? Затова ви питам ако някоя от вас си е взимала такъв болничен да ми препоръча конкретен лекар към който да се обърна. Просто наистина нямам никаква информация по този въпрос и личният ми лекар също. Благодаря!

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #5 -: Декември 02, 2007, 15:32:14 pm »
Първо "тихичко честито" и успешна и лека бременност!
Трябва да отидеш при личния, той ти дава направление за гинеколог. Отиваш в поликлиниката /най-близката ти/, обесняваш ситуацията на гинеколога и той започва да ти дава болнични - първо за един месец, като мине този месец отиваш пак и той го продължава пак. И така до края. Аз нямах никакви проблеми с болничните. Още от първия болничен - издаден от клиниката, и след това с продълженията от гинеколога, който работи със здравната каса.
Успех ти желая!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #6 -: Декември 02, 2007, 15:44:04 pm »
Мели, личният лекар може да издаде болничен само до 10 дни, после трябва да я прати на ЛКК.
затова са ЖК-тата.

Да, така е. По принцип всеки лекар еднолично може да издаде болничен за фиксиран брой дни (дали не са вече само 7, а не 10 като преди). След това трябва да се направи ЛКК, за да се продължи болничния (за до 30 дни) или да се издаде нов с друга диагноза. След  изтичането на този болничен отиваш отново на ЛКК за нови 30 дни и така до 45 дни преди термина.

Пак казвам, няма отношение към здравната каса, а само към НОИ. Болничен може да ти издава ЛКК и от частна клиника, която няма договор с касата.
« Последна редакция: Март 20, 2011, 23:44:04 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Лекар работещ със ЗК за издаване на болничен?
« Отговор #7 -: Март 20, 2011, 23:39:45 pm »
Здравейте момичета,
реших да поизтупам темета от прахта. Имате ли представа дали болничен се иска все още от клиника работеща по здравна каса?
Къде бих могла да се запиша за ЖК?