0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Здравейте момичета.От днес почвам стимулация с Серофен!казаха ми че е по прочистен от кломитбегит и би трябвало да е по добър!!!
Моля момичета които са го използвали да споделят своя опит!
Дали изтънява лигавицата колкото Кломитбегит??
Повече фоликули ли се образуват??
Странични ефекти?????
Благодаря ви предварително!!!! :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #1 -: Май 21, 2006, 09:32:55 am »
Всичко е индивидуално и не зависи  от лекарството, а от твоя организъм.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #2 -: Май 22, 2006, 07:15:34 am »
Лали благодаря за  отговора!!Дано организма ми отреагира как то трябва.Силно се надявам и се моля!
Иначе за сега го пия 3 ден и ще отбележа че пак ми се гати ,изпотявам се и доста съм напрегната но с сравнение с клостил бегит Серофен го понасям по добре!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #3 -: Май 22, 2006, 08:24:48 am »
Аз съм пила три пъти клостилбегит. Двата пъти нямах никакви проблеми, третия път имах малко. Така че е до организъм, както и до месечен цикъл и баланс.
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #4 -: Май 23, 2006, 09:04:18 am »
Нямах никакви проблеми и лигавицата не изтъня.Пии си го спокойно и успех!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #5 -: Май 23, 2006, 22:18:38 pm »
Цитат на: Eli7
Нямах никакви проблеми и лигавицата не изтъня.Пии си го спокойно и успех!


дано Ели дано този път да не ми изтъни лигавицата!!!В петък съм на УЗи ще ви пиша как се развиват нещата.Успех на всички!!! :lol:  :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #6 -: Май 26, 2006, 18:40:13 pm »
Здравейте момичета.Днес 9 ден от цикъла бях на УЗИ за да видим как  реагирам на стимулация!
ляв  я.2 фолекула -12,14мм(които не ми вършат работа защото лявата стрна е запушена)
десен яйчник 2 фолекула 17,13мм
лигавицата 4-5мм
тая пуста лигавица пак е много тънка!!Има още малко време но ме съмнява да порастне достатъчно!Оф направо вече ще откача!!!!
Попитах какво ще правим с таяигавица????????????????????
Лекарят ми отговори че ако до и след ову ненарасне лигавицата -значи не съм подходяща за тази стимулация и следващ път ще минем в помалки дози гонадотропни!!Момичета можете ли да ми кажете горе долу колко струва стимулация с гонадотропни???????????????И как е лигавицата при тях!!!!!?????????????? :lol:
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #7 -: Май 26, 2006, 20:36:01 pm »
Цитат на: adi
Здравейте момичета.Днес 9 ден от цикъла бях на УЗИ за да видим как  реагирам на стимулация!
ляв  я.2 фолекула -12,14мм(които не ми вършат работа защото лявата стрна е запушена)
десен яйчник 2 фолекула 17,13мм
лигавицата 4-5мм
тая пуста лигавица пак е много тънка!!Има още малко време но ме съмнява да порастне достатъчно!Оф направо вече ще откача!!!!
Попитах какво ще правим с таяигавица????????????????????
Лекарят ми отговори че ако до и след ову ненарасне лигавицата -значи не съм подходяща за тази стимулация и следващ път ще минем в помалки дози гонадотропни!!Момичета можете ли да ми кажете горе долу колко струва стимулация с гонадотропни???????????????И как е лигавицата при тях!!!!!?????????????? :lol:


Ади, яйчниците ти са реагирали добре на стимулацията - по 2 фоликула във всеки яйчник, с приблизително еднакви размери и добри като за 9 ти ден.
Обаче наистана е кофти че лигавицата ти не нараства. :cry:
За да е успешно инесто трябва да е поне към 8 мм, ти го знаеш.
Чувала съм че понякога лекарите изписват при стимулация и Естрофем (естроген), той в първата част от цикъла спомага за нарастването на лигавицата, но нямам личен опит с това и повече не мога да кажа.
Попита ли Док. дали може да стимулирате нарастването на лигавицата до ову-то с нещо?
Знаеш че и моя проблем е същия - "тънка лигавица", така че и аз ще чакам да чуя мненията на момичета дали и как расте тя при стимулация с гонадотропини.
Дано за следващите няколко дни лигавицата да нарасне до необходимия размер. Стискам ти палци. :crossfingers:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #8 -: Май 27, 2006, 07:27:05 am »
Оф мила Ромми -направо ме обхваща лудост от яд поради тази лигавица!!!Незнам но мисля че пак явно няма да стане!
При предишно инсе ми изписаха Естрофен и Дуфастон -но уви,нямаше подобрение на лигавицата!
В момента ям много соя,пия витамин Е по 400 мг ,оставих цигарите .пия жълт кантарион за нервите -вече незнам друго какво да направя!
В  неделя (11ден)пак ще ходя на УЗИ и ще докладвам за положението!
Междувременно в анкета на Мели за ден на репродуктивно здраве пуснах запитване за прилагането на вягра при жените в нашето положение!Та да видим дали някой практикува в БГ и какви са резултати! :lol:  :lol:  :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #9 -: Май 27, 2006, 17:45:16 pm »
Ади, моето  мнение е, че клостилбегит и серофен са с едно и също съдържание. Не можеш да очакваш чудеса от второто само защото търговското наименование му е различно. Не исках да ти го казвам в началото, за да не те обезкуража, но за мен този твой цикъл беше загубен предварително.
Ние отказаме последната инсеминация заради лигавица от 7! мм.
Стимулацията с гонадотропни струва около 300-400 лв в зависимост от реакцията ти.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #10 -: Май 27, 2006, 21:10:58 pm »
Лали миличка благодаря за отговора и за искренното ти мнение!
Утре трябваше да ходя на УЗИ за да видим как е положението и евентуално да бием прегнил-но няма да мога и май ще ида в понеделник-12 ден от цикъла!!Ако лигавицата е отново малка мисля и аз да се откажа от инсе!!
Аз също имах вътрешно усещане че ще стане така -дори ако си спомняш бях пуснала една темичка за Гонал точно поради тази причина ,знаех че с Клостилбегит(серофен) ще стане същия проблем с лигавицата.Май в момевнта си изгубих време ,средства,нерви-напразно!Ако сега нищо нестане мисля да си почина поне до септември месец и после с гонатропни нов опит!
Лали теб стимулираха ли те с гонатропни ????Знаеш ли при тях как са нещата???Мила Лали толкова ми е нервно искам хубаво да се нарева !!!Човек толкова време чака ,надява се и накрая  голямо разочарование! :cry: :balk_145:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #11 -: Май 27, 2006, 21:51:47 pm »
Стягай се, Ади. Не се поддавай на мъката. Аз заради това отложено инсе се разболях. Разболях се от мъка.
Между другото аз в същия цикъл имах много малко кървене. Явно лигавица нямаше никаква.
Още не съм стимулирана с гонатропни.
Надявам се да оздравея и да нямам киста и следващият цикъл ще опитам с гонадотропни.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #12 -: Май 27, 2006, 22:13:51 pm »
Мила Лалинка зная че трябва да се стягам ама то направо ме разяжда от вътре!Не ми дава мира!Трябва да го приема а немога!

Казваш че в същия цикъл имаше много малко кървене -и за това май лигаваци я нямаше никва.............................................
По кървенето може ли да се съди за лигавицата??????????????????
По принцип при мене винаги е много обилен цикъла!!!!!!!

Лали миличка пожелавам ти скорошно оздравяване  и после с нови сили нов опит!УСПЕШЕН ОПИТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!От все сърце ти го желая! :balk_21:  :bighug:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #13 -: Май 27, 2006, 22:16:39 pm »
И при мен обикновено е по-скоро обилен. Този беше изключение.
Мисля, че оздравях вече :lol:
Опитай се да не мислиш много, излизай и не се поддавай на отчаянието.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #14 -: Май 27, 2006, 22:31:03 pm »
Да ще се опитам!В понеделник когато се върна ще пиша какво е станало! :lol:
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #15 -: Май 29, 2006, 12:55:07 pm »
Цитат на: adi

Казваш че в същия цикъл имаше много малко кървене -и за това май лигаваци я нямаше никва.............................................
По кървенето може ли да се съди за лигавицата??????????????????
По принцип при мене винаги е много обилен цикъла!!!!!!!


Хм, Ади... нещо се учудих....
Как така хем ти е обилен цикъла .. хем ти е тънка лигавицата?
От къде тогава се взима всичката тази кръв щом лигавицата е малка.. :roll:
Честно казано ми е странно... защото при мен не е така.

Мойта лигавица никва я няма... и съотвенто и М... е направо мижав... нещо което прилича по-скоро на зацапване. Напоследък дамски превръзки не ползвам, само  с памук и ежедневни....Представяш си за какво говоря....
Направо не усещам неудобствата на М...
и щеше да е супер да е така.. ама СЛЕД като съм родила поне едно бебе... а не сега.... :oops:

Преди като образувах лигавица около 9 мм, М. си беше приличен като количество.
Така че... според мен (поне при мен)... има връзка между дебелината на лигавицата и количеството на М.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #16 -: Май 29, 2006, 13:13:54 pm »
И при мен имаше такава зависимост последните две години - нисък прогестерон - тънка лигавица - мижаво тридневно кръвотечение.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #17 -: Май 29, 2006, 16:44:30 pm »
Цитат на: Rommi
Цитат на: adi

Казваш че в същия цикъл имаше много малко кървене -и за това май лигаваци я нямаше никва.............................................
По кървенето може ли да се съди за лигавицата??????????????????
По принцип при мене винаги е много обилен цикъла!!!!!!!


Хм, Ади... нещо се учудих....
Как така хем ти е обилен цикъла .. хем ти е тънка лигавицата?
От къде тогава се взима всичката тази кръв щом лигавицата е малка.. :roll:
Честно казано ми е странно... защото при мен не е така.

Мойта лигавица никва я няма... и съотвенто и М... е направо мижав... нещо което прилича по-скоро на зацапване. Напоследък дамски превръзки не ползвам, само  с памук и ежедневни....Представяш си за какво говоря....
Направо не усещам неудобствата на М...
и щеше да е супер да е така.. ама СЛЕД като съм родила поне едно бебе... а не сега.... :oops:

Преди като образувах лигавица около 9 мм, М. си беше приличен като количество.
Така че... според мен (поне при мен)... има връзка между дебелината на лигавицата и количеството на М.



Ромми да ти кажа честно -незнамдали има вързка но по принцип при мен М е доста обилна особенно 2,3 ден е ужас!!!Дори когато бях на 2 ден от цикъла на УЗИ(преди да започна стимулация)само за 2 мин докато ме прегледат с вътршен видеозон под мене направо стана локва с диаметър около25 цм .Та ужас направо толкова неудобно се почувствах !!!Та незнам ако има вързка как така ми е обилен М.Вече нищо неразбирам.
 :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #18 -: Май 29, 2006, 16:56:14 pm »
Вчера да ви кажа направо се примерих че лигавицата е много тънка и даже бях решила днес да се отказвам от всичко ида прекратя процедурата!
Днес 12 ден от цикъла на УЗИ се видяха 2 хубави фолекула 20мм от ляво,21мм от дясно.И лигавицата 7-8мм.Док. каза че още ще нарастне и найвероятно в деня на инсе ще бъде 9мм-което е добре.
Много се чудих ,но реших да продължа и дано да е за добро!!!!!!
Та днес ми биха Прегнил 10000единици и в сряда живот и здраве Инсе!Дано наистина лигавицата да стане 9мм!!!!!Оф пак ще ме наскачат едни...................................
Дано господ и богородица да са смен!В сряда пак ще ви пиша как са нещата! :lol:
*
наблюдения при стимулация с СЕРОФЕН
« Отговор #19 -: Май 29, 2006, 17:16:26 pm »
Цитат на: adi
Вчера да ви кажа направо се примерих че лигавицата е много тънка и даже бях решила днес да се отказвам от всичко ида прекратя процедурата!
Днес 12 ден от цикъла на УЗИ се видяха 2 хубави фолекула 20мм от ляво,21мм от дясно.И лигавицата 7-8мм.Док. каза че още ще нарастне и найвероятно в деня на инсе ще бъде 9мм-което е добре.
Много се чудих ,но реших да продължа и дано да е за добро!!!!!!
Та днес ми биха Прегнил 10000единици и в сряда живот и здраве Инсе!Дано наистина лигавицата да стане 9мм!!!!!Оф пак ще ме наскачат едни...................................
Дано господ и богородица да са смен!В сряда пак ще ви пиша как са нещата! :lol:


Ади, така се зарадвах като прочетох че сега лигавицата ти е 7-8 мм.
Наистина ще порасне още малко до овуто. При тези размери вече шансовете са големи.
Надин беше писала в една тема, че е забременяла с лигавица 8,8мм.
Така че...Продължавай смело на пред. :D
Всички палци ти стискам.

Дано! Дано! Дано! :crossfingers:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"