0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #40 -: Декември 15, 2010, 22:21:49 pm »
 И ние сме с такава диагноза. Док каза, обаче, че трябва  преди да се пристъпи към ИКСИ морфологията я вдигнем поне на три процента ?!/ в момента  е един  - при реф 4 /В другата клиника пък ни посъветваха само ИКСИ, без да правим опити за подобряване?!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #41 -: Декември 20, 2010, 13:19:49 pm »
И ние сме с такава диагноза. Док каза, обаче, че трябва  преди да се пристъпи към ИКСИ морфологията я вдигнем поне на три процента ?!/ в момента  е един  - при реф 4 /В другата клиника пък ни посъветваха само ИКСИ, без да правим опити за подобряване?!
Аз мисля, че е редно да направите опити за подобряване на морфолгията преди ICSI. Това ще увеличи шансовете ви за успех. Друг е въпроса, че не при всеки лечението дава желаните резултати, но все пак е хубаво да се опита. Лечението е продължително/70-90 дни/ и скъпичко. Успех!
Все пак не трябва да се подценява този фактор, защото за да стане бебчето по естетвен път морфолгията по Крюгер трябва да е над 14%, между 5 и 10% се говори за намалена оплодителна способност, а под 5% - мъжки стерилитет.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #42 -: Декември 20, 2010, 18:32:12 pm »

Все пак не трябва да се подценява този фактор, защото за да стане бебчето по естетвен път морфолгията по Крюгер трябва да е над 14%, между 5 и 10% се говори за намалена оплодителна способност, а под 5% - мъжки стерилитет.

Ужас...ние правихме иксито при 3-4% по крюгер.....Резултатът беше фрагментирали ембриони на 3-ти ден и разбира се отрицателен резултат. Не разбирам защо тогава правят опити под 5%? Явно има връзка. Kamelia13, би ли пратила инфо от къде си го прочела, много ми е интересно каква е връзката....ако си спомняш, разбира се :) мерси!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #43 -: Декември 20, 2010, 20:55:04 pm »
Ами,действаме. Бяхме при д-р Кацаров, той препоръча Фертилейд, т.к.не се установи физ. проблем.Имало 60-70 процента шанс да помогне.И без това има време докато си получим док. за фонда.

Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #44 -: Декември 20, 2010, 21:25:55 pm »
  Не разбрах как мога да редактирам предишното си съобщение затова пиша пак, че го изпратих без да искам...
  Smilesearching, по погрешка си насочила въпроса си към мен, но  моето мнение е все пак, че тъй като по принцип морфологията е нарушена има голяма вероятност да се подбере пак такъв сперматозоид, който на външен вид е ОК. Четох за нов метод /който в БГ май го няма...поне аз не намерих инфо.../ т.нар. ИМСИ, при него увеличението е многократно по-голямо и се избягва този проблем..."Самым важным моментом ИКСИ является отбор сперматозоидов для введения в яйцеклетку. Поскольку в данном случае отсутствует естественный отбор, эмбриолог должен тщательно отобрать самые лучшие сперматозоиды и исключить сперматозоиды с патологической морфологией, имеющиеся в эякуляте каждого мужчины. Под действием активных форм кислорода в сперматозоидах образуются апоптозные пузырьки, приводящие к повреждению – фрагментации ДНК сперматозоидов, что резко снижает вероятность наступления беременности после переноса эмбрионов, полученных в результате искусственного оплодотворения яйцеклеток такими сперматозоидами. Такие дефекты не всегда можно обнаружить при наблюдении в обычный микроскоп. Для обнаружения таких апоптозных дефектов используется специальная сверхвысокоразрешающая высококонтрастная видеомикроскопия. Данный метод отбора сперматозоидов занимает гораздо больше времени, чем традиционная процедура ИКСИ, однако позволяет существенно повысить эффективность ЭКО в случаях тяжелого мужского фактора бесплодия. Подобный метод отбора сперматозоидов также используется в ряде ведущих клиник мира, где он получил название ИМСИ (англ. IMSI – intracytoplasmic morphologically normal sperm injection – интрацитоплазматическая инъекция морфологически нормального сперматозоида). По статистическим данным ВОЗ за 5 лет, вероятность беременности при ИКСИ составляет 30%, а использование технологии ИМСИ ( IMSI ), повышает вероятность беременности до 70 %.
Правят се опити, вероятно, тъй като ако няма начин да се подобри морфологията все пак има шанс  и да се подберат добри сперматозоиди...
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #45 -: Януари 03, 2011, 16:13:47 pm »
Здравейте,

Не знам дали ще съм ви полезна, но ще опитам, защото знам аз как с надежда четях форумите. Мъжът ми е с олигоастенотератозооспермия, може би в не много тежка форма, тъй като морфологията е 10%. Разни уролози ни изгубиха 3 години в пиене на какво ли не и въздържане от какво ли не, докато накрая се оказа, че причината най-вероятно е варикоцеле и никакви лекарства не помагат. Помага само операция и то не винаги. Впрочем морфологията беше 10% 7 месеца след операцията, като всички показатели на спермограмата имаха леко подобрение.

Лекарите в "Надежда" бяха категорични, че трябва да пробваме 2-3 инсеминации след като тръбите ми са проходими и още първата се получи успешна. Бременна съм в 9 г.с. и засега всичко с плода изглежда нормално. Пожелавам успех на всички, но най-вече пожелавам късмет в намирането на правилния лекар, в който ще имате пълно доверие. :)
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2011, 09:41:11 am »
Здарвей миличка, моят съпруг е със същата диагноза. На нас също ни препоръчаха да опитаме инсеминация преди инвитрото, показателите му са ниски и за това искам да резбера вие с какви бяхте като правихте инсето т.е. какви бяха те като отдели материали и как се подобриха след преработката(ако си спомняш разбита се)? Благодаря ти предварително, надявам се на ми вдъхнеш малко кураж !!!  :wink:
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2011, 11:02:01 am »
Момичета, прочетете това:

http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=182&Itemid=184&lang=bg

Ние при следващият опит ще опитаме с този метод. Съпругът ми е 4% Морфология по Крюгер. Успех на всички!
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 11:04:36 am от stoeka71 »
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2011, 13:27:06 pm »
Здравейте!Включвам се отново,за да ви кажа, че след 3-месечно лечение на съпруга ми и контролен СДИ,положението е почти същото.Има само значително покачване на активно подвижните сперм.-от 5 на 21%.Док. каза че ще работим с каквото разпологаме и че има нещо предвид...
stoeka71 прочетох статията и доста се впечатлих.Знам ли може и точно това да има предвид доктора?!
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2011, 14:47:18 pm »
Здарвей миличка, моят съпруг е със същата диагноза. На нас също ни препоръчаха да опитаме инсеминация преди инвитрото, показателите му са ниски и за това искам да резбера вие с какви бяхте като правихте инсето т.е. какви бяха те като отдели материали и как се подобриха след преработката(ако си спомняш разбита се)? Благодаря ти предварително, надявам се на ми вдъхнеш малко кураж !!!  :wink:

Здравей siska_d,

Ще се опитам да съм максимално подробна. Спермограма правена в лаборатория Геника преди операцията от варикоцеле:

Обем 2,6 мл (2 - 6)
Бързо подвижни 10%
слабо подвижни 5% (бързо и слабо подвижни заедно трябва да са над 60%)
непрогресиращо подвижни 15% (<10%)
неподвижни 70%
нормална морфология 12% (>60%)
Фертилитетен индекс 0,4 (фертилен е над 1)

и много други показатели, почти всички извън нормата. Заключение: астенотератозооспермия.

Спермограма правена в Малинов в деня на инсеминацията 7 месеца след операцията:

Обем 1,3 мл (2-6)
активно подвижни 11% (>=25%)
подвижни 24% (активно подвижни+подвижни >=50%)
бавно подвижни 14%
неподвижни 51%
нормална морфология 10% (>20%)
Заключение: Хипоспермия, Астенотератозооспермия

Показатели след обработката:
Обем 0,6 мл
Брой подвижни сперматозоиди 12,4 млн.
активно подвижни 50%
подвижни 21%
бавно подвижни 2%
неподвижни 27%

Не успях да намеря изследването при реинсеминацията на следващия ден, но мисля, че резултатите бяха почти идентични. При мен стимулацията беше с инжекции Менопур, което е човешки гонадотропин и е по-рисково за хиперстимулация, но пък нарастват повече фоликули. При мен те бяха 7 и имаше риск от многоплодна бременност, но имаме на път едно бебче. Днес му правихме фетална морфология и бебчо изглежда съвсем наред въпреки ниския процент сперматозоиди с нормална морфология, от което се притеснявах много.

Четох във форумите и за по-лоши от нашата спермограма, но и при нас не бяха много добре нещата и все пак се получи от първия път. Вярвам, че това се дължи и на дълбокия оптимизъм, който се опитвах да си самовнуша още от самото начало на стимулацията дори и с цената на това да съм смешна в очите на екипа докато им обяснявах как съм РЕШИЛА, че ще стане още с първия опит. Пожелавам успех, малко късмет и много душевни сили на всички момичета с предстоящи процедури!

*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2011, 15:28:56 pm »
И нашата диагноза е олигоастенотератозооспермия. Откри се варикоцеле, но една година след операцията параметрите на спермограмата варират много и нямаме постоянно подобрение. Лекувахме мъжа ми с кломифен цитрат, витамини и антиоксиданти.

Спермограмите усреднено са с брой 10-20 милиона/мл, подвижност 25-45% и морфология 8-12%.

Правихме 3 стимулирани инсеминации преди операцията и една стимулирана инсеминация след операцията. При всяка имах по 2-4 фоликула, но не настъпи бременност.

В момента правя стимулация за инвитро или икси, или и двете (според спермограмата в деня на пункцията).

В Щатите се смята, че ефективно лечение за ДНК фрагментации на сперматозоидите няма, а резултатите от SDI теста не са показателни за успеха на асистираната репродукция:
http://www.sart.org/uploadedFiles/ASRM_Content/News_and_Publications/Practice_Guidelines/Committee_Opinions/The_clinical_utility%281%29.pdf
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2011, 19:57:27 pm »
Здравейте!Включвам се отново,за да ви кажа, че след 3-месечно лечение на съпруга ми и контролен СДИ,положението е почти същото.Има само значително покачване на активно подвижните сперм.-от 5 на 21%.Док. каза че ще работим с каквото разпологаме и че има нещо предвид...
stoeka71 прочетох статията и доста се впечатлих.Знам ли може и точно това да има предвид доктора?!
Ivette може ли да помоля да напишеш показателите на смермограмите преди и след лечението? Увеличението на % подвижни не е толкова малко. :D
По мои наблюдения Д-р Стаменов в последно време предписва една схема за седемдневно изпразване/3 дни почивка за подобряване на показателите на SDI теста и знам за случаи в които помага, така че бъди позитивна и стискаме палци всичко да е наред.

Цигу успех ти желая. :bighug:
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 19:59:51 pm от tranka »
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #52 -: Февруари 06, 2011, 11:09:46 am »
Здравейте момичета ,ние също сме с тази диагноза и в момента съм в стимулация .Д-р Кацаров ни изписа клостилбегит и фертилаид след 6 месеца прием резултат никакъв ,сега и на нас ни препоръчаха американската система,за сега се очертават доста яйчица , надявам се и след системата да има подобрение и резултата да е  :bfp: ,защото вече не знам с какво да се лекува мъжа ми ,има и операция за варикоцеле резултата пак не се подобри ,надявам се само на чудо .
*
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2011, 18:18:06 pm »
Валерия, ние сме със същата диагноза и също бяхме на това лечение, даже повече от 6 месеца - почти 2 години и половина. Резултатите са малко по-добри, но не достатъчно. По препоръка на д-р Персенска направихме SDI-тест и от него показателите за оплодителна способност и преживяемост са добри, което ни обнадежди.
Не се отчайвай и вярвай, че процедурата ви ще е успешна.


Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #54 -: Март 31, 2011, 18:55:48 pm »
Момичета,какво се случва с вас,има ли някоя с положителен резултат след следваща процедура.При нас нещата са в застой.Трябват ми полоьителни резултати за кураж!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #55 -: Април 01, 2011, 23:01:09 pm »
Дано имаме сили всички.При мойта половинка пак са паднали показателите.Сега пак купихме хапчетата.На 28 прави СДИ теста.Според вас за 10 дни ще дадат ли резултат хапчетата.На 7 пак ще ходим и мислим да пусне една контрола.А имаше такова голямо подобрение един месец не ги пиеше и паднаха.Да не замразим тогава  :00001754:Пиеше Фертилайд и Клостилбегит по-предписание на Д-р Кацаров

Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #56 -: Април 06, 2011, 09:29:55 am »
Здравейте, и аз да споделя,
ние също сме с мъжки фактор - резултатите преди лечението бяха плачевни, но не сме правили SDI-тест. Кацаров му беше предписал лечение с прегнил, но понеже нищо не се промени - направо ни "отписа". Отидохме при друг уролог, който предписа витамин А, витамин Е и L-карнитин, които мъжа ми пи около 2 години, но резултатите невероятно много се подобриха, дотолкова, че имаше смисъл да пробваме инсеминация. Независимо от неуспешните инсе-та, не съжалявам, че се лекува. Направихме ин-витро и от пръв опит се получи. Ембриологът на момента е преценил и е оплодил 2 яйцеклетки ИКСИ и 2 - нормално ин-витро, като три се бяха оплодили и се развиха нормално и ми ги трансферираха.
Сега пак сме тръгнали по същия път - искаме още поне едно дете и ще изтърпя всичко отначало ... Стискам палци на всички!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #57 -: Април 16, 2011, 22:37:56 pm »
Ние сме също с олигоастенотератозооспремиия,направихме 1ИКСИ,успешно за кратко само че... :(Съпруга ми пие Л-карнитин и Спимен,не сме правили спермограма отдавна,но казаха,че имало добри сперматозоиди.Как ще коментирате?защо не успяхме,плаче ми се......
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #58 -: Април 28, 2011, 14:42:14 pm »
sofeto,
уви, причините могат да са какви ли не ... Според мен, трябва да коментираш това с лекаря си - той знае какви са ви показателите, здравословното ви състояние и всичко важно, свързано с процедурата ви и с него е редно да потърсите причините за неуспеха, но във всички случаи това трябва да е преди следващия опит.
Надявам се да откриете причините и скоро да се похвалиш с +++!!!
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: Олигоастенотератозооспермия и ин витро
« Отговор #59 -: Септември 02, 2014, 12:30:01 pm »
Момичета хайде да побутна темичката малко.Интересна и ще ни е от полза за напред.Нека се включат момичетата с по пресни опити и да споделят.
Не се отказвайте от мечтите си!