0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #120 -: Декември 17, 2010, 21:53:00 pm »
Гледам вихрите темата за варицелата. Ще ви дам една идея, само да не ме разберете погрешно. Така или иначе децата се разболяват от варицела, скарлатина и куп други болести... може да се съберете една зачатска група от град и направите групова детска застраховка на място.
На кратко за 20 лв. на година, имате покритие за 10 000 лв. при евентуална злополука или инфекциозно заболяване /като варицела, скарлатина и .../
Ще ви дам един пример. Ако дете се разболее от варицела, то поне минимум 20 дни ще в карантина, тоест не може да посещава детско заведение. В този случай застрахователя ще ви изплати 6 % от 10 000 лв. или иначе казано 600 лв.
Ако имате въпрос ще ви дам по подробно инфо на ЛС. Повечето се познавате и виждате, а тази оферта е наистина добра и доста полезна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #121 -: Декември 17, 2010, 22:12:36 pm »
Честно казано, аз си мисля, че проходилките всъщност не са толкова да научат децата да проходят, колкото да ги забавляват (и да осигурят малко свободно време на родителите). Вече има доста варианти на подобни устройства - едни, дето се бутат, други, които се яхат...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #122 -: Декември 17, 2010, 22:26:12 pm »
Мише, с какво друго се лекувате освен инхалациите? Нас ни измъчиха тези задни хреми и кашлици. След поредната консултация с УНГ, вече именит специалист, ни нарочиха за алергични. За сега сме само на антихистамин и макситрол, но не виждам бърза промяна в състоянието му  :(

Поздрави!

midge аз за първи път се сблъсквам с подобна хрема.
Досега в подобни ситуации и тя и той са били със обилен секрет от носа.
Давам сироп за кашлица, имуностимулант, промивам със Стеримар,
капки Виброцил и инхалации с физиологичен разтвор.

Относно проходилките ползвала съм, и сега дори за да отида до тоалетната
или да въдворя девойката, докато обуя младежа за да излезем навън!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #123 -: Декември 17, 2010, 23:43:26 pm »
На мен проходилката ми вършеше чудесна работа, не толкова за да ходи, а докато свърша нещо. А и у нас място бол, та бе като торпедо.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #124 -: Декември 19, 2010, 07:08:20 am »
Проходилката почти не сме я ползвали. Както и количката, както и бънджито. Моника все ми висеше в ръцете и подскачаше.  :) Та тези ми ти съоръжения с удоволствие чакат да бъдат употребявани и са си новички.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #125 -: Декември 19, 2010, 09:46:04 am »
Моля ви за помощ...
На моя колежка племенник е болничък. От два месеца педиатърът твърди, че кашлицата е от зъби 8O
Та вчера се оказало, че детето хич не е добре. В белодборна болница нямало места и препоръчват инхалации. Търсили са на няколко места, но ставало само с поръчка за няколко дни.
Може ли някой да ме насочи за инхалатор?
Предварително благодаря!
Ники

Ники, ако още не са го взели твоите приятели, в Метро в Момента е на промоция 120 лв с ДДС.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #126 -: Декември 19, 2010, 11:13:49 am »
Инхалатор ние нямаме. С Вероника не ни е трябвал, но сега с Ники направо се чудя дали да купим един. В линка на Джам обаче са няколко модела, вие кой имате предвид? Сагата със сополите при нас още продължава. Пневмококите явно сме ги унищожили, но за сметка на това "цъфнаха" стафилококи. Явно кашлицата е от това, сополите също, но са толкова упорити, че утре пак ще ходим на лекар. Положението е притеснително, защото Ники днес дори повърна от 1 лъжичка каша, явно му е трудно да преглъща и се дави :(

Перденце, тази идея е доста добра, хич да не е , аз мисля децата съвсем умишлено да ги пусна в някоя "варицелена група", да я изкарат докато са малки, за да е по-леко.

Проходилка и аз ползвах главно за да свърша някоя домакинска работа. Повече от месец-два рядко се ползва този уред, затова, финансово е по-оправдано да се купува на старо или да се вземе на заем от познати.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #127 -: Декември 19, 2010, 11:23:20 am »
В линка на Джам обаче са няколко модела, вие кой имате предвид?

първия модел от линка, най-евтиния.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #128 -: Декември 19, 2010, 11:49:36 am »
Аничка, честно казано, ако имах идея,че може да пипнем варицела толкова рано, щях да му поставя ваксина. Това с по-лекото е мит. Четири дена вдига температура и става за около час като парцал- не може да стои прав, не може дори да седи, плаче сърцераздирателно, а да не казвам какво мятане е денонощно докато сърбят обривите. Друга драма е и това,че още сме с памперс- обривите там са постоянно влажни и изложени на риск от инфектиране. А 5 вида мазила, от които до едно плаче...Някои деца може и по-леко да го карат, но при положение, че никога не се знае предварително...Мисля,че ваксината не е случайно измислена- дори и да се разболее ще е в наистина лека форма.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #129 -: Декември 19, 2010, 11:54:10 am »
Ваксина за варицела в БГ не се търгува, в гръцко мисля е към 150-180 лв. ако не се лъжа. Да ви кажа, моето дете като беше по малко, много трудно изкарваше болестите, направо бях на косъм от побъркване. Сега е вече по различно, все пак имат вече някакъв изграден имунитет, но до като са малки е по опасно и трудно.

Аничка, аз имах идеята не да се съберете зачатска група за да се разболеете от варицела, а да си направите застрховка срещу злополука и инфекциозни болести на децата. Тъй като условието е такова, че трябва да са минимум 2 души за да се сключи застраховката. Другото условие да посещават ясли, градини и училища, може и персонала на детското заведение.
Мисля 20 лв годишно е повече от смешна сума... а по принцип доброволните застраховки се сключват, не да се изплати сума ако ти се случи нещо /не дай си боже/, а по скоро да бъдеш спокоен, че ако ти се случи непредвидено събитие, да имаш финансова помощ /така необходима за всички/ особено при децата. Дадох за пример варицелата, защото прочетох че е актуална в темата, но пък за скарлатина например няма ваксина...
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 12:20:08 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #130 -: Декември 19, 2010, 19:25:52 pm »
Аз бих се включила в такава групова застраховка, даже съм питала на няколко места и ми отказаха. Сега особено ми е необходима.
 Имам един въпрос, до колко е нормално докато кърмя да ми дойде цикъла.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #131 -: Декември 19, 2010, 19:28:02 pm »
Мери, нормално е. И аз като кърмех ми дойде на 4тия месец при Алекс, на 6тия с Мила.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #132 -: Декември 19, 2010, 20:41:58 pm »
Мери, нормално е след някой и друг месец кърмене да ти дойде цикъла. Аз вече се сдобих с такъв миналия месец, но пък верно намалих и броя на кърменията.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #133 -: Декември 19, 2010, 20:51:31 pm »
Аз бих се включила в такава групова застраховка, даже съм питала на няколко места и ми отказаха. Сега особено ми е необходима.
 Имам един въпрос, до колко е нормално докато кърмя да ми дойде цикъла.
И аз бих се включила.
Мари, брой ме ако решиш да сформираме софийска групичка :wink:
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #134 -: Декември 19, 2010, 22:20:00 pm »
Аз бих се включила в такава групова застраховка, даже съм питала на няколко места и ми отказаха. Сега особено ми е необходима.
 Имам един въпрос, до колко е нормално докато кърмя да ми дойде цикъла.
И аз бих се включила.
Мари, брой ме ако решиш да сформираме софийска групичка :wink:
И аз към софийската групичка, моля  :wink:

Мери, аз се обзаведох с цикъл още на третия месец, а се кърмим и до днес (10 месеца). Забелязах, че по време на цикъл лактацията ми намалява.