0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добри ли са ембриолозите в Плевен
« -: Септември 17, 2010, 11:52:46 am »
Здравейте, пред голяма дилема сме. Ние сме с мъжки фактор. Избрахме си клиниката в Плевен. Доволна съм от гинеколога, но андроложката , която отговаря за подготовката за инвитро е леко казано некадърна.Освен това е много уръгата .Като видя резултата от спермограмата възкликна ужасена, че с тези резултати не става и ИКСИ.В целия материал имало два недъгави сперматозоида и нищо не може да се направи, .След това отношение Мъжа ми отиде при Кацаров в София, човека каза,че положението, изобщо не е толкова критично и дори без лечение, може да стане едно успешно ИКСИ.Зависи от ембриолозите.
Това е дилемата. Притесняваме се да не би и ембриолозите да са така добри специалисти като андроложката.
Моля ви дайте ми компетентни отговори!
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 11:57:11 am от aevin »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #1 -: Септември 17, 2010, 22:55:44 pm »
В Плевен няма андролог /андроложка/. Ако говориш за д-р Рилчева, тя е специалист по вътрешни болести.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #2 -: Септември 17, 2010, 23:05:45 pm »
Сменете клиниката.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #3 -: Септември 17, 2010, 23:12:03 pm »
Защо тогава толкова я лансират тая Рилчева,да побърква и без друго стресираните хора.Когато ни правиха инвитро картата, ни дадоха списък със задължителните прегледи и изследвания преди инвитро, и едно от първите е преглед на мъжа при Рилчева. Много харесахме и клиниката и гинеколога, затова искахме да направим опита там. Но тази "докторка" направо ни прогони с некомпетентността си и срина всичките ни досега добри впечатления. А съм сигурна че е прогонила и много други пациенти.
 
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #4 -: Септември 18, 2010, 14:38:02 pm »
Защо тогава толкова я лансират тая Рилчева,да побърква и без друго стресираните хора.
Ми защо  :?, за да ви предложат да ползвате донорски материал. После изведнъж ще разберат, че и твоите Я не стават, айдееее и ти с донорска Я. Моите впечатления, събрани от техни "клиенти" са такива.
ПП В тази клиника е практика лекарите да си приписват специалности, които нямат.
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 14:40:59 pm от mira_mimi »
*
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #5 -: Септември 18, 2010, 16:08:27 pm »
След това отношение Мъжа ми отиде при Кацаров в София, човека каза,че положението, изобщо не е толкова критично и дори без лечение, може да стане едно успешно ИКСИ.Зависи от ембриолозите.
След това мнение на доказан специалист в областта, смятам, че е ясно какво трябва да направите.
*
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #6 -: Септември 20, 2010, 21:15:48 pm »
Ние ходихме в КИРМ направена СГ, морфология по Крюгер 6%, назначено лечение без да пита дали мъжът ми има някакви проблеми.В последствие мъж с гастрит повръщаше кръв и беше пред спешен прием в болница.След около 6 месеца нова СГ без прием на каквото и да е в друга клиника по репродуктивна медицина и морфология 16%.На КИРМ и по-специално на Рилчева вече не вярвам.

Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2010, 23:13:20 pm »
Аз съм доктор на биологичните науки. Познавам д-р Рилчева от Каролинска институт, където тя специализираше оценка на спермална морфология при един от създателите на критериите на Крюгер-Р. Менквелд и доколкото знам, си взе успешно изпита.Едва ли има друг българин с подобна диплома, но това отделно. Като биолог обаче ме възмущават коментарите по теми, известни на твърде малко хора. Ако в мрежата за броене на сперматозоиди има 2 сперматозоида, то ICSI няма как да бъде успешно, ако е- направете си ДНК тест за бащинство. АКО морфологията на сперматоидите по критериите на Крюгер-Тайгърбърг е 6%, по старите критерии на СЗО(които явно се ползват в България)с норма над 30% , морфологията от 16% в общи линии е 6% по Крюгер. Желая ви късмет!
*
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2010, 23:36:51 pm »
Здравейте, гордана,
Ако наистина сте доктор на биологичните науки и се занимавате с репродуктивни проблеми бихте били много полезна тук на момичетата. Бихте ли се представили кой/я сте и къде работите. Много ви благодаря!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2010, 00:03:03 am »
gordana, хич не си мисли, че ни съобщаваш нещо, което не знаят поне половината потребители на форума  :lol: критериите на Крюгер се ползват в България, даже и в Плевен, откъдето пишеш в момента.

относно броя на сперматозоидите и успеваемостта на ИКСИ ще се въздържа да коментирам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2010, 00:14:21 am »
Мда, имаме потребителка с извадени 12 яйцеклетки и само 9 сперматозоида от пункция на тестесите, ми семейството имат деца и хич не се съмнявам чий е материала.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2010, 10:46:17 am »
"Аз съм доктор на биологичните науки. Познавам д-р Рилчева от Каролинска институт, където тя специализираше оценка на спермална морфология при един от създателите на критериите на Крюгер-Р. Менквелд и доколкото знам, си взе успешно изпита.Едва ли има друг българин с подобна диплома, но това отделно. Като биолог обаче ме възмущават коментарите по теми, известни на твърде малко хора. Ако в мрежата за броене на сперматозоиди има 2 сперматозоида, то ICSI няма как да бъде успешно, ако е- направете си ДНК тест за бащинство. АКО морфологията на сперматоидите по критериите на Крюгер-Тайгърбърг е 6%, по старите критерии на СЗО(които явно се ползват в България)с норма над 30% , морфологията от 16% в общи линии е 6% по Крюгер. Желая ви късмет!"

????? Абе чел съм доста простотии по форума, ама това изби рибата. Ми то едно от основните показания за ICSI е именно намаления брой сперматозоиди. А това за теста даже не подлежи на коментар. Язък за доктората!
*
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2010, 21:56:49 pm »
Решихме да не сменяме клиниката. Просто няма да обръщаме внимание на Рилчева. Имам предчувствие, че там ще ни е късмета.
 Желая щастие на всички  :stroller: :sucky:
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2011, 14:40:06 pm »
Здравейте, пред голяма дилема сме. Ние сме с мъжки фактор. Избрахме си клиниката в Плевен. Доволна съм от гинеколога, но андроложката , която отговаря за подготовката за инвитро е леко казано некадърна.Освен това е много уръгата .Като видя резултата от спермограмата възкликна ужасена, че с тези резултати не става и ИКСИ.В целия материал имало два недъгави сперматозоида и нищо не може да се направи, .След това отношение Мъжа ми отиде при Кацаров в София, човека каза,че положението, изобщо не е толкова критично и дори без лечение, може да стане едно успешно ИКСИ.Зависи от ембриолозите.
Това е дилемата. Притесняваме се да не би и ембриолозите да са така добри специалисти като андроложката.
Моля ви дайте ми компетентни отговори!
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2011, 14:43:07 pm »
Вместо Госпожата да се чуди кой колко е добър и да дава некомпетентни заключения, да помисли какво може да направи по въпроса с репродуктивния си проблем.
Нека да не мисли за нероден николчо.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2011, 15:03:18 pm »
Вместо да ръсите глупости на неподходящо място, си избийте негативната енергия някъде другаде. Тук и по този начин е неуместно. Щом е в този форум, госпожата определено вече е помислила какво да прави по репродуктивния си проблем. Чудя се обаче, вие дали правите нещо по вашия...хммм ментален такъв?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Добри ли са ембриолозите в Плевен
« Отговор #16 -: Юли 31, 2011, 19:30:12 pm »
Здравейте, отново от мен. Вече мога да дам конкретен отговор на моя въпрос. Ембриолозите в Плевен са НЕВЕРОЯТНИ. Исключително внимателни и отлични специалисти. Обясняват всичко, с най- малки подробности и се държат с всички пациентки, като с приятели. Всички момичета с които се запознах в клиниката са вече бременни. Бключително и аз. Благодаря от все сърце на всички, които си свършиха перфектно работата и най- вече на доктор Стефанов.