0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2010, 22:53:06 pm »
В кои аптеки мога да намеря антиДгама глобулин? И от различни микрогами ли е, че ми казаха да си взема от 300?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2010, 23:23:27 pm »
Аз не съм си купувала, след като родих, ми я сложиха безплатно в болницата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2010, 23:31:44 pm »
Не ми се е публикувал постът. Смарайди, писах ти на лични.
Мисля, че и българската и тази на Баер са еднакви мл. Безплатно се слага само след раждане. Поне така беше по мое време, при останалите случаи трябва да си я набавиш.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2010, 00:29:08 am »
Да, мисля че е така. до колкото знам, тук не се прави профилактична, на моя приятелка й правиха в 28 г.с. в Канада обаче.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #24 -: Октомври 20, 2010, 11:00:25 am »
Прави се профилактика, на мен ми казаха да сложа, хем ми е първа бременност.
Ерика е написала, че след поставена ваксина преди раждането са се появили антитела и това ме хвърли в размисли и ужас :(. Е, сега какво да правя? Вече съвсем се обърках. Как така са се образували антитела, нали се поставя да  не се появят такива?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #25 -: Октомври 20, 2010, 12:00:06 pm »
Smaraidi, защо не си говори с твоя лекар? На мен ми казаха само да си правя излседвания без да ми се бие такава инжекция за профилактика. Не се панирай излишно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #26 -: Януари 04, 2011, 18:43:41 pm »
А може ли да ми кажете как стои въпроса с антителата, в случаѝ че и аз и таткото сме с - РХ? Налага ли се да изследвам нещо?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #27 -: Януари 04, 2011, 19:34:43 pm »
Доколкото ми е известно, не би трябвало да имате проблем, тъй като бебчето ви се очаква също да е с RH -. Все пак попитай лекаря си.
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #28 -: Януари 04, 2011, 21:38:27 pm »
Не, не се налага, няма да имате проблем. Проблем има тогава когато майката е РХ -, а бащата + резус фактор.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #29 -: Януари 05, 2011, 12:50:46 pm »
Аз съм с -rh, а мъжът ми е с +rh и така и не разбрах след толкова чететне и разговори с толкова доктори, има ли възможност да се образуват антитела по време на първа бременност при положение, че не е имало спонтанни аборти преди това,кървене по време на бременността и не е правена амниоцентеза и други такива манипулации? Не съм слагала профилактичната ваксина в 28 г.с. и доктора на ЖК-то ми се скара, но пък докторът , който ме следи и още няколко, ме увериха,  че не е необходимо.
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #30 -: Януари 05, 2011, 13:14:38 pm »
В твоят случай само следене е необходимо. Изследвай си антителата редовно за твое успокоение. Не е грешка, че не си поставяла профилактичната в 28 г.с. Повечето лекари са на мнение, че не е необходима. 
Аз имам четири бременности, като само четвъртата завърши с раждане. И след четирите ми е поставян АнтиДгамаглобулин обикновено на следващия ден. След като родих ми го поставиха, защото дъщеря ми беше с положителен резус фактор. Не съм имала антитела.
Успешна бременност и здраво бебе на финала.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #31 -: Януари 05, 2011, 14:02:06 pm »
Благодаря за отговора Сия :) А на дъщеря ти правили ли са и нещо след раждането заради положителния резус фактор или не - само ваксината се поставя на майката!
Дано да нямам и аз антитела.Последно пусках в 28 г.с. и нямаше.Вчера също пуснах и чакам изследването да стане готово.
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #32 -: Януари 05, 2011, 14:04:27 pm »
Няма нужда от следене щом и двамата сте Rh ( -). Антитела в такъв случай няма как да се образуват.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #33 -: Януари 05, 2011, 14:18:14 pm »
Нищо не са й правили, Виолет.  :D
Ваксината е за майката, тъй като при - майка и + бебе може да се получи резус конфликт, който да създаде проблеми при следваща бременност.

Smaraidi, точно така е, но в случая Виолет е писала, че мъжът й е +.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 14:20:15 pm от sia »
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #34 -: Януари 05, 2011, 14:22:48 pm »
Аз исках да отговоря на peps4e79.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #35 -: Януари 05, 2011, 14:28:18 pm »
По принцип когато майката е "-", а детето "+" е възможно да кара по тежка жълтеница, но в никакъв случай не е задължително. Моите и двете деца с положителен, голямата и един ден не е имала жълтеница.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #36 -: Януари 05, 2011, 15:18:04 pm »
А в кои случаи се прелива кръв на бебето? Чувала съм нешо такова, но може и да бъркам.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #37 -: Януари 05, 2011, 18:00:12 pm »
Когато майката е Rh(-), a детето RH(+) не се налага обменно кръвопреливане. Не се притеснявай.

На мен са ми правили обменно кръвопреливане, ама май заради висок билирубин. Което няма нищо общо с кръвната група. Майка ми е Rh(+).
На моите деца не са им го правили. Аз съм Rh(-), а те и двамата Rh(+). А и не познавам дете, на което да са го правили, макар че съм срещала много майки с Rh несъвместимост и ако някъде се е наложило е щяло да ми направи впечатление.

Общо взето детето няма как да направи антитела към този белтък, защото то си го има нормално в кръвта. Евентуално ако при тебе се е получила такава имунизация, имаш антитела и те са попаднали в кръвта на бебето... и още хиляди "ако" тогава докторите ще ти кажат дали и какво се налага. Но по принцип при първа бременност това е толкова малко вероятно, че не си заслужава да си блъскаш главата. А ако след раждането ти се постави АнтиД ваксината и за последващите бременности рискът ще е малък.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #38 -: Януари 06, 2011, 00:35:33 am »
Обменно кръвопреливане се прави когато по време на раждането антитела на майката са попаднали в кръвта на бебето.Единствено тогава.

На мен ми сложиха Д-то в 34гс,като застраховка и още една след като се разбра че Бобо е РФ+.

Док,също ме беше предупредил да се пазя от удари в корема,падане и подобни,и ако се случи нещо такова веднага да отида в спешното и да искам изследване за антитела.

Като цяло,изисква се внимателност.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: RH(-) И БРЕМЕННОСТ
« Отговор #39 -: Януари 06, 2011, 18:18:14 pm »
С първата бременност пусках три пъти за антитела. Аз съм - а мъжът ми е +. Нямах покачване на титрите през бременността ми. След раждането на Слави се оказа, че той е с + и ми биха инжекцията, която се полага по каса и нищо не съм плащала.
С тази ми бременност пусках днес за първи път - 23 г.с - утре ще взема резултата.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011