0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Проблемите на Petiofi
« Отговор #20 -: Май 17, 2006, 15:24:36 pm »
Петьофи, аз ходих в събота, но с предварителна уговорка с доц.Конова.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    balmi

Проблемите на Petiofi
« Отговор #21 -: Май 17, 2006, 15:25:23 pm »
Цитат на: petiofi
Фрешчо позна , парвих ги при някакъв Генов, който се намира на бул.Вардар  22 А, вх. Б-партер.
Когато още преди в дира говорихме за този Генов, всички мацки казаха, че няма жена която да няма антитела при изследванията правени при него 8O

И аз и съпруга ми сме правили при този Генов антитела. Излязоха отрицателни и при двамата. Изследванията действително се дават в БАН. Явно сме някакво изключение?!
При Конова обаче ми се струва, че е най-добре да се повторят. Някое от момичетата беше споделило, че общо за двамата съпрузи сумата е около 150 лева, като част от изследванията са минали с направление по здравната каса. Като се чуеш обаче с Конова, тя ще ти обясни подробно.
Проблемите на Petiofi
« Отговор #22 -: Май 17, 2006, 15:32:43 pm »
Цитат на: Grace
Петьофи, аз ходих в събота, но с предварителна уговорка с доц.Конова.


Грейси явно няма да стане в събота, много ще бъде заета покрай срещата, но мисля поне да се уговоря с нея нещо конкретно, а според вас трябва ли да си взема папката от Стаменов и да си нося всички изследвания в събота в Плевен?
Проблемите на Petiofi
« Отговор #23 -: Май 17, 2006, 15:34:58 pm »
Цитат на: balmi
Цитат на: petiofi
Някое от момичетата беше споделило, че общо за двамата съпрузи сумата е около 150 лева, като част от изследванията са минали с направление по здравната каса. Като се чуеш обаче с Конова, тя ще ти обясни подробно.


Балми мила много добре звучи ако за мен излизат около 70 лева, щото аз при Генов дадох 240 лева за 3-те антитела 8O
Най-добре е да говоря с Конова и ще видим, мерси , че се включи по темата мила!
*
Проблемите на Petiofi
« Отговор #24 -: Май 17, 2006, 15:37:22 pm »
Аз моите изследвания ги носих всичките - тя доста ги чете.
По принцип Пети, оригиналите са ми в клиниката, но аз винаги правя копия и така имам още един комплект, който си нося с мен при всяка консултация. Хубаво ще е да й занесеш изследвания, но ако не можеш, ще й разкажеш какво си правила досега.
Предполагам обаче, че поне тези от Генов ще иска със сигурност да ги види.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Проблемите на Petiofi
« Отговор #25 -: Май 17, 2006, 15:46:52 pm »
Здравей Петьофи,
аз съм съвсем нова тук. Чета отдавна, но пиша от скоро. Ходя при д-р Стаменов, който като видя имунологичните и генетичните предположи, че на тях се дължат спонтанните аборти. Аз направих изследванията и при неговите външни консултанти. После разбрах, че работят с него де. На своя глава се самоизследвах, след прочетеното тук и в беге-мама. Малко не ми допаднаха те (лабораторията в Александровска), защото показват антифосфолипидни антитела, но пише само положителен  без някакви стойности и без посочени референтни граници.
Говорих и с доц.Конова - при тях имам две генетични мутации - едната тромбофилия. Антифосфолипидните макар и към границата, са отрицателни. Също така имам посочено, че са ми завишени малко НК клетките от изследванията в София, а в Плевен също са на границата. Говорих с доц.Конова, която ме препрати към д-р Катя Тодорова. Тя ми назначи терапия, която доц.Конова одобри. Доктор Стаменов я прие с известни резерви и забележки, но разбра желанието ми да не се прилагат върху мен биопродукти (какъвто е имуновенина). Малко е притеснен от желанието ми за нискомолекулярен хепарин, но уважи решението и желанията ми.
Взехме решението за терапията, само не сме решили от кога ще я почнем. Сега съм решила първо да си направя всички нужни изследвания, да си оправя зъбите и т.н. Чак след това ще планираме евентуална бременност.

Желая ти късмет и успех!
Явора
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Проблемите на Petiofi
« Отговор #26 -: Май 17, 2006, 15:52:32 pm »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Проблемите на Petiofi
« Отговор #27 -: Май 17, 2006, 16:27:00 pm »
Цитат на: Javora
Здравей Петьофи,
аз съм съвсем нова тук. Чета отдавна, но пиша от скоро. Ходя при д-р Стаменов, който като видя имунологичните и генетичните предположи, че на тях се дължат спонтанните аборти. Аз направих изследванията и при неговите външни консултанти. После разбрах, че работят с него де. На своя глава се самоизследвах, след прочетеното тук и в беге-мама. Малко не ми допаднаха те (лабораторията в Александровска), защото показват антифосфолипидни антитела, но пише само положителен  без някакви стойности и без посочени референтни граници.
Говорих и с доц.Конова - при тях имам две генетични мутации - едната тромбофилия. Антифосфолипидните макар и към границата, са отрицателни. Също така имам посочено, че са ми завишени малко НК клетките от изследванията в София, а в Плевен също са на границата. Говорих с доц.Конова, която ме препрати към д-р Катя Тодорова. Тя ми назначи терапия, която доц.Конова одобри. Доктор Стаменов я прие с известни резерви и забележки, но разбра желанието ми да не се прилагат върху мен биопродукти (какъвто е имуновенина). Малко е притеснен от желанието ми за нискомолекулярен хепарин, но уважи решението и желанията ми.
Взехме решението за терапията, само не сме решили от кога ще я почнем. Сега съм решила първо да си направя всички нужни изследвания, да си оправя зъбите и т.н. Чак след това ще планираме евентуална бременност.

Желая ти късмет и успех!
Явора

Да ти кажа честно и аз не харесах Пенкова от Александровска въобще!
Моя избор е д-р Конова изцяло ще и се доверя и ще направя каквото тя ми каже по повод антителата.
Когато говорих с нея по телефона тя също е с впечатление , че по принцип много много докторите не обръщат внимание на имунологичните проблеми, в смисъл , че са скептично настроени, а това са важни и серизони неща!
Явора желая ти и на теб много късмет!
Проблемите на Petiofi
« Отговор #28 -: Май 17, 2006, 16:29:40 pm »
Цитат на: ultra
Петя, виж тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=71858&highlight=105#71858

Благодаря ти Ани!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Проблемите на Petiofi
« Отговор #29 -: Май 17, 2006, 16:37:54 pm »
Петьофи, душа, иди до Плевен, ако можеш да си го позволиш! аз най-много вярвам на Конова и нейните изследвания. поне безплатната консултация с нея в деня на репродуктивното здраве не ти мърда, ще има и американски лекари, които са задълбали точно във връзката имунология-репродукция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Проблемите на Petiofi
« Отговор #30 -: Май 17, 2006, 16:55:52 pm »
Цитат на: jam
Петьофи, душа, иди до Плевен, ако можеш да си го позволиш! аз най-много вярвам на Конова и нейните изследвания. поне безплатната консултация с нея в деня на репродуктивното здраве не ти мърда, ще има и американски лекари, които са задълбали точно във връзката имунология-репродукция.


Джамче мила планувам го вече това ходене, много искам да дойда в Плевен, единствено финансиите могат да ми попречат , но се надявам да пътувам!
А за Конова аз съм "ЗА" на 200%. Категорично ако ще повтарям излседванията ще го направя при нея. Тя като говорихме по телефона преди ми каза, че мога да пратя кръв в Плевен без да ходя до там за изследвания, но живи и здрави ако дойда в Плевен ще се разбера по-точно с нея как да процедираме.
Целувки
Проблемите на Petiofi
« Отговор #31 -: Май 17, 2006, 17:15:43 pm »
А, точно Петя, значи отиваш на 10-ти, говорите си за твоя случай, назначава ти какво да изследваш, и после от София само пращаш кръвен серум (и парите) и така.
На нас ни излезнаха общо 110 лева, като обаче трябва да ти кажа, че повечко неща се изследват при жената, така че няма да е точно 50%.
Ако имаш хламидии, ТАТ и МАТ - поне това да си спестиш. Пък и винаги можеш да кажеш на Конова, че си малко финансово ограничена, да ти подбере наистина най-важното!

Балми, верно ли бе мила сте били отрицателни при Генов - сефте чувам :D  Ох, не знам, може напразно да го набеждавам човека, но някак не ми се струва, че 80% от хората имат имунологични проблеми от този характер.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Petiofi
« Отговор #32 -: Май 17, 2006, 23:08:47 pm »
не всичко става със серум за съжаление. нк клетките напр. не могат със серум.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на Petiofi
« Отговор #33 -: Май 18, 2006, 09:01:06 am »
Лили а НК клетките какво показват?
Има ли необходимост аз да ги правя?
Проблемите на Petiofi
« Отговор #34 -: Май 18, 2006, 10:27:16 am »
Цитат на: petiofi
Лили а НК клетките какво показват?
Има ли необходимост аз да ги правя?


Адашке, виж тук: http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7&sub=6
Проблемите на Petiofi
« Отговор #35 -: Май 18, 2006, 10:45:16 am »
Цитат на: pkoprinkova

Адашке, виж тук: http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7&sub=6


Мерси :lol:
Проблемите на Petiofi
« Отговор #36 -: Май 18, 2006, 11:16:04 am »
Цитат на: Lilly
не всичко става със серум за съжаление. нк клетките напр. не могат със серум.


Благодаря Лили, ограмотявам се и аз бавно и мъчително :D
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Petiofi
« Отговор #37 -: Май 18, 2006, 11:37:54 am »
да му се не знае. искам и аз да не знам що е то овулация и да не спя от колики и растящи зъби...вместо от мисли за предстоящи процедури...ама ей на...
хич не ми се щеше да джапам и в тая тема (имунологията) ама тя не ме попита ами просто ми се сгромоляса на главата.
и все пак щастлива съм че не знам що е то хидротубация, лапароскопия, полип, налеп :lol: , миома, мъжки проблеми...и още малко някои други термини и състоятия
НЕ МИ ОБЯСНЯАЙТЕ! НЕ ЩА ДА ЗНАМ!
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!