0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
За ваксините:(
« -: Декември 16, 2010, 20:16:01 pm »
Един приятел от Англия ми напуска малко линкове за ваксините .
Сега ни предстои тази за година и половина и се 4удя 4ак дали да я слагам.Мъжът ми е твърдо против. :?
http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=507
Накрая има филм и линк за субтитри.

 Той ни прати тези неща във връзка с детето на наши познати , болно от аутизъм.
Препратихме на тях.Те ве4е имали консулт с лекар от Москва ,които твърдял 4е при4ина за болестта са ваксините на 95%.
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 20:22:08 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: За ваксините:(
« Отговор #1 -: Декември 17, 2010, 10:06:54 am »
Сестра ми работи в дневен център за деца с увреждания и онзи ден се заговорихме с нея на тази тема за ваксините.Та,оказва се че при тях в Центъра има няколко случая на деца които се получили увреждания (не съм сигурна дали точно за аутизъм става въпрос),но след поставяне на ваксина,което е плашещо наистина.Скоро ми предстои раждане на дете и само като си помисля колко ваксини ни предстоят...не ми се мисли,че би моголо да има последствия.От друга страна пък си казавам,че на мен като дете са ми били поставяни не по-малко ваксини предполагам,но слава Богу няма негативни последици.Лошото е,че не можеш да ги откажеш,или ако го направиш, подлежиш на санкции ,или не ти дават бележка че детето то може да посещава детско заведение или училище.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За ваксините:(
« Отговор #2 -: Декември 17, 2010, 10:34:28 am »
Вали, тая тема е стара и дъвкана милиарди пъти по света - просто ти я откриваш сега и ставаш поредната майка, която ще прекара безсънни нощи в мислене и чудене...
напълно излишно е това, повярвай ми.

изключително рядко, едно на милиони случаи, се получава някаква тежка реакция вследствие на ваксини, при това обикновено винаги има лежащи под повърхността други причини, които не се съобщават.

връзката между ваксината срещу морбили-рубеола-паротит и аутизма е отдавна отречена от науката. за такава връзка твърди един единствен учен, чиито изследвания не само не са потвърдени от никой друг учен по света, но и е доказано, че са били фалшифицирани.

аз съм чела месеци наред по тия въпроси, смея да твърдя, че съм прочела достатъчно и съм взела решение за себе си - синът ми е ваксиниран с всички задължителни ваксини.

вредата от непоставянето на ваксини е хиляди пъти по-голяма. не причинявайте на себе си и на останалите потребители на форумите излишни терзания с публикуването и разпространяването на слухове и недоказани твърдения... пак казвам - ако за вас това е нещо ново, то тия неща се въртят из Интернет от години...



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: За ваксините:(
« Отговор #3 -: Декември 17, 2010, 15:44:47 pm »
 :good_post:
*
Re: За ваксините:(
« Отговор #4 -: Декември 17, 2010, 19:00:46 pm »
връзката между ваксината срещу морбили-рубеола-паротит и аутизма е отдавна отречена от науката. за такава връзка твърди един единствен учен, чиито изследвания не само не са потвърдени от никой друг учен по света, но и е доказано, че са били фалшифицирани.


Има в Щатите организации и изяви на родители-активисти, които продължават да раздухват този мит.

Сякаш и институциите по обществено здраве в развитите страни, под лидерството на СЗО, погрешно пренебрегваха информирането и ваксинирането, считайки, че някои инфекциозни болести са изкоренени напълно. Затова паниката е огромна, когато лекарите се натъкнат на туберкулоза например.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: За ваксините:(
« Отговор #5 -: Декември 18, 2010, 11:08:32 am »
Един приятел от Англия ми напуска малко линкове за ваксините .
Сега ни предстои тази за година и половина и се 4удя 4ак дали да я слагам.Мъжът ми е твърдо против. :?
http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=507
Накрая има филм и линк за субтитри.

 Той ни прати тези неща във връзка с детето на наши познати , болно от аутизъм.
Препратихме на тях.Те ве4е имали консулт с лекар от Москва ,които твърдял 4е при4ина за болестта са ваксините на 95%.
"Лекар от Москва"? Моля НЕ тук.
Не ни интересуват мненията на "лекари от Москва".
От там си отиваме днес.

Изобщо, мисля, тази тема тук е неподходяща.
Има други форуми из Бг виртуално пространство, където подобно нещо би било "подходящо" за "дискутиране".
Парад на Бг нравствена, духовна и битова мизерия тук да се "разгъва" в цялата и пищност, не желая. И като лекар, и като човек.
« Последна редакция: Декември 18, 2010, 11:11:22 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За ваксините:(
« Отговор #6 -: Януари 19, 2011, 09:54:45 am »
митовете за връзката на ваксините с аутизма най-после приключиха!

http://www.babycenter.com/204_report-alleges-money-motivated-doctor-behind-autism-vaccine_10345672.bc?scid=preschooler_20110118:2&pe=MlVhazZWZXwyMDExMDExOA..

Опозореният доктор, който преди повече от 10 години публикува проучване, твърдящо, че популярната ваксина за деца - морбили-рубеола-паротит - причинява аутизъм, може да е бил мотивиран повече от парите, отколкото от убеждения, твърдят разследвалите го.

Според участниците в триетапна серия от разследвания, извършени от британския медицински журнал BMJ, д-р Андрю Уейкфийлд още в самото начало на своето проучване е бил ангажиран от адвокат, който искал да изнудва производителите на ваксини за пари. Според твърденията, докторът също така е подал заявление за патентоване на алтернативна ваксина, която да замести останалите, както и се е опитвал да пусне на пазара диагностични тестове и други продукти.

Проучването на Уейкфийлд доведе до бурни реакции, особено сред родителите, и създаде началото на истерията около връзката на ваксините с аутизма. Миналата година, обаче, статията на Уейкфийлд беше изтеглена от публикациите на престижното медицинско списание Ланцет, а Британският медицински съвет забрани на д-р Уейкфийлд да практикува медицина във Великобритания.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: За ваксините:(
« Отговор #7 -: Януари 19, 2011, 10:31:16 am »
Не споря и не отри4ам написаното от вас.
Но,имам следното питане:
Наште лекари по този проблем от къде 4ерпят информация?
В4ера един близак ми сподели ,4е аутизмът при негово близко дете бил свързан с на4ина на хранене на детето 8O.Лекар поставил тази диагноза
Направо ме втрещи :?
Радващото е ,4е все пак това състояние е ле4имо на  100%
Ние дай боже Гого да е здрав в понеделник ще сложим ваксината за 1г. 6м.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За ваксините:(
« Отговор #8 -: Януари 19, 2011, 11:45:59 am »
В4ера един близак ми сподели ,4е аутизмът при негово близко дете бил свързан с на4ина на хранене на детето 8O.Лекар поставил тази диагноза
Направо ме втрещи :?
Радващото е ,4е все пак това състояние е ле4имо на  100%

Вали, причините за появата на аутизъм не са известни на медицината. И аутизмът не се лекува все още, за съжаление...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: За ваксините:(
« Отговор #9 -: Януари 19, 2011, 20:04:44 pm »
Мога ли да се включа с нещо като въпрос, само да изясним правилно ли съм разбрала?

Значи: доколкото разбирам връзката ваксини-аутизъм се прави заради твърденията, че във ваксините се съдържа консервантът тимерозал (дано не бъркам името), който съответно, съдържа живак. Дори в едно предаване правеха такъв паралел - симптомите при натравяне с живак и симптомите при аутизъм, които се припокриваха 1:1. НО, това, което разбирам от други статии, е, че ваксините в Европа, и по-специално тези, които се прилагат на деца до 2 г. възраст, НЕ СЪДЪРЖАТ този консервант.

(Спомена се, че го има само в някои противогрипни ваксини и такива против тетанус.)

Т.е. цялата теория за връзката ваксини-аутизъм отива по дяволите, ако се опираме само на живака като причинител? Правилно ли схващам?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За ваксините:(
« Отговор #10 -: Януари 19, 2011, 20:35:19 pm »
една от версиите за връзката ваксини-аутизъм се приписва на живака.
но тя не е единствена. чела съм да обвиняват и вируса на морбили, който се съдържа в МПР ваксината и причинявал в някои случаи някакви повреди в мозъка, както и други версии.

но конспирацията тръгва от изследването на Уейкфийлд, който не обвинява всички ваксини, а конкретно ваксината МПР.
въпросното му изследване е включвало едва 12 случая, като се твърди, че резултатите му са подправени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: За ваксините:(
« Отговор #11 -: Януари 20, 2011, 08:53:51 am »
Аха - явно тази теория за връзката с живака просто е най-широко популяризираната (или поне аз съм останала с такова впечатление).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: За ваксините:(
« Отговор #12 -: Март 16, 2011, 13:19:48 pm »
Въпрос:
Кой е отговорен за детето?
а) педиатрите
б) Европейският съюз
с) Родителите

Всички са отговорни.Съобразно законите в една страна, конкретния случай и обстоятелства.
Освен това, със закон се регламентират задължителните за една страна ваксинации, съобразно васкинационния и календар.

Всички граждани на една страна са длъжни да съблюдават законите и, и да си ваксинират децата навреме и по ясни процедури. Възможни и желани са модификациите във ваксинационните схеми, ако съществуващите са изостанали и носят риск. Не ваксинирането е неприемливо социално поведение, несъвместимо с обществения статус на един гражданин, защото поставя в риск всички останали граждани. Което е социално некоректно, защото е некоректно глупостта на един индивид да се заплаща от стотици други невинни граждани и деца.


Имате само 8 поста. Всички те са провокативни, пълни с инсинуации и "намеци". Нищо против, ако те бичуват състоянието на Бг Педиатрия днес с примери и факти. Но Вашата единствена цел е да провокирате скандали и форумът да заприлича на "говорилня". Ясно е че влизате тук без да имате нужда от помощ, освен всичко друго... .
Не мисля, че може да разчитате на "дълъг живот" в този форум, ако продължавате по същият начин.

« Последна редакция: Март 16, 2011, 16:13:20 pm от Birdie »
*
Re: За ваксините:(
« Отговор #13 -: Март 16, 2011, 22:03:40 pm »
Или аз безвъзвратно съм затъпяла от стоенето вкъщи или авторът на предишната публикация просто няма представа къде се намира (във виртуалното пространство). 8O 8O 8O
За какво е всичко това? На кой помага? Някой поискал ли го е от Вас?
Всеки има право да изкаже мнение и толкова. Не разбирам, защо търсите да го наложите? Щом имате опасения относно ваксините - просто не ваксинирайте собствените си деца и АКО някой Ви поиска съвет му изкажете мнението си по въпроса - толкова е просто!
Re: За ваксините:(
« Отговор #14 -: Март 16, 2011, 23:13:31 pm »
Мисля, че тук всички изказват мненията си свободно, понякога без да се съобразяват с тона и предназначението на форума.
Разбирам  мненията на Дядо, четох го и в другите му постове. Против ваксините е, ясно. Аз пък съм за.
Въпросът е, че Дядо не аргументира научно своите постове, не посочва източници, не цитира изследвания. А когато поставя толкова категорична позиция е редно да я оргументира. Иначе действително създава впечатлението, че е тук за да провокира скандал.
[/url][/url]
Re: За ваксините:(
« Отговор #15 -: Март 17, 2011, 09:26:28 am »
Искате книги. Разбира се, с най-голямо удоволствие.

Д-р Робърт Менделсон - "Признанията на един лекар еретик"
Д-р Робърт Менделсон - "Как да отгледаме здраво дете, въпреки лекарите"
Д-р Александър Коток - "Безпощадната имунизация"
Д-р Александър Коток - "Ваксините въпроси и отговори"
Д-р Атанас Гълъбов - "Окована свобода" и " Световната конспирацията срещу здравето"
 
И вашето знание не е монополно и другите знаят!

Изчетете тези, ще ви насоча към още.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За ваксините:(
« Отговор #16 -: Март 17, 2011, 10:06:28 am »
не, няма да ни насочвате към още. благодаря, дотук беше.

това е основно форум за взаимопомощ на семейства с репродуктивни проблеми, като сме създали и секция за родители, сдобили се с рожби след дълга и трудна борба със стерилитета. тук сме основно хора, които са доста образовани, свикнали да мислят и да анализират достоверна медицинска информация, защото са инвестирали огромни суми в лечението си.

тези форуми не са място за агитация и пропаганда на течения, свързани с религии, световни конспирации и прочие. гуру-та не се толерират. имаше много по-деликатен начин да презентирате схващанията си, който можеше да срещне интерес и аудитория тук. вие избрахте, обаче, традиционния за всички подобни пропагандатори начин - напред с рогата, аз съм носителят на единствената истина, сега ще ви просветля.

смятам да заключа тази тема и всички подобни на нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!