0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #40 -: Юли 26, 2006, 23:33:09 pm »
Мила Пети, все пак има шанс и това е много важно! От сърце ти пожелавам да попаднете в добрата 1/3 от случаите! Мисля, че ин-витро с предимплантационна диагностика ще разреши проблема.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #41 -: Юли 27, 2006, 12:13:26 pm »
много искам да успееш. друго не знам какво да ти кажа - все е тъпо и... и аз не знам какво.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #42 -: Юли 28, 2006, 09:47:40 am »
Милички,
благодаря ви, че макар всяка от вас да има своите проблеми, винаги сте готови да дадете кураж на другите. :kiss: :bighug:
Говорих с лекаря си - той потвърди намарението си да закупи апаратура за предимплатнационна диагностика някъде около Нова година.
До тогава си даваме една дъ-ъ-ълга почивка, но вас няма да ви изоставя :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #43 -: Юли 28, 2006, 10:49:58 am »
Петя, благодаря за споделената информация.
Виж какво, не се притеснявай за това, че евентуално децата ви ще бъдат същите носители на балансирана ... (още не съм усвоила терминологията :?)
След 20 години медицината ще е много по-напреднала. Щом сега е възможно с предимплантационна диагностика да се определят годните за развиване ембриони, какво остава за след 20 години :D
Ако мъжът е носител на такава балансирана .... какво следва за неговите оплодителни способности?
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #44 -: Юли 31, 2006, 15:21:59 pm »
Фреши, първо се извинявам за късния отговор, но нещо напоследък не се свъртам на едно място :D
На въпроса ти какво става, ако мъж е носител на транслокацията: по принцип Робертсоновата транслокация се предава най-често по майчина линия и ще се опитам да обясня защо.
Общо взето начините на образуване на нови клетки при смерматогенезата са горните 6 варианта. Сперматозоидите обаче, които са от последните 4 вида обикновено са бавно подвижни или неподвижни, което ги прави напълно некункретноспособни спрямо нормалните сперматозоиди (от втория тип и по-рядко от първия), т.е. шанса да стане оплождане със сперматозоид, носител на транслокацията не е особено голям, поради което и предаването на транслокацията от бащата е рядко срещано.
Дано успях да го обясня разбираемо.

На теб стискам много силно палци за предстоящата процедура :D
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #45 -: Юли 31, 2006, 18:38:49 pm »
Пети, вьера бях на една кръщенка в Париж. Срещнах 1 моя позната, която знаех ье е правила 2 спонтанни аборта преди да роди момиьенцето си, което сега е на 3,5 години. Преди месец , в 5тия месец от бремеността ( за 2ро дете) абортира спонтанно въпреки медицинския контрол и апаратура тук . Оказва се, ье има хромозмна деформация и това е приьината за ьестите аборти. Невероятно е ье сега попадам на твоята история, приьината е поьти същата. Ето затова искам да свидетелсвам, ье въпросната ми позната, въпреки тази хромозомна деформация, има здраво и хубаво момиьенце  износено и родено без проблеми и сега пак ще опитват за 2ро . Тя е на 36 години, така ье НАПРЕД!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #46 -: Август 01, 2006, 08:52:17 am »
Благодаря ти за споделеното мила Viarvam! Подобни истории дават кураж на всички ни да продължим борбата :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #47 -: Август 02, 2006, 21:47:04 pm »
Миличка  :bighug:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #48 -: Август 03, 2006, 08:45:54 am »
Алекс, връщам ти двойно и тройно тази прегръдка :bighug: :bighug: - ти си знаеш защо и най-горещо ви желая никога да не се сблъсквате с проблеми подобни на моите.
Стискам палци за предстоящите ви изследвания и ще се моля несполуките до сега да си били просто мал шанс :kiss:.
Намерихме нашето синче.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #49 -: Март 11, 2007, 11:30:59 am »
peti_pati, чак сега прочетох тази тема.
Виждам, че е от миналата година, но ще си позволя да напиша нещо.
Аз очаквах подобен резултат, който да ми даде отговор за 3-те неуспешни
ин-витро опита.
Уви, резултатите от хромозомен анализ и при двама ни са ОК.
Което още по-вече ме обърква и се чудя в коя посока да тръгна.
Явно има някаква причина, за да не става, но коя е?
Ако бях получила такъв резултат, поне щях да знам какво да правя по-нататък.

*

    magih

Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #50 -: Март 24, 2007, 12:03:41 pm »
Здравейте! Аз също съм решила да правя генетични изследвания, по препоръка на личният ми лекар! Надявам се, че няма да има проблем, може би това е един от най-сериозните проблеми на стерилитета - понякога необратим. Когато успея да ги направя ще ви пиша. :D
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #51 -: Май 22, 2013, 14:55:26 pm »
Здравей Peti_pati!Наскоро открих, че имам същия проблем като твоя.Бих се радвала,ако споделиш
как се развиха нещата при теб.
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #52 -: Май 22, 2013, 15:32:43 pm »
Kiki, понеже ми откриха и на мен генетичен проблем, но от друго естество(носкостепенен мозайцизъм), та разрових по английските форуми(понеже тук няма много инфо по въпроса). Искам да ти вдъхна кураж, много жени от англ. форум а различни транслокации са успяли с тяхна яйцеклетка, но с прилагането на ПГД. Съвета ми е да приложите този метод, в България се прилага само в Надежда доколкото знам. Но в чужбина се прилага почти навсякъде. Успех!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #53 -: Май 23, 2013, 09:32:39 am »
Здравей, kiki, моята публикация е от далечната вече 2007г. .... Тогава ми предложиха ин витро с донорска яйцеклетка, но нашето общо решение с мъжа ми бе да се откажем от репродуктивните технологии и да си осиновим дете  :D. Сега се радвам на вече 6 годишния си син и цялата ми болка от тогава остана в миналото.
Сега виждам, че технологиите напредват и има и други опции... Каквото и да решите ти желая успех!  :bighug:
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #54 -: Май 24, 2013, 21:32:09 pm »
deizi _83 това ми е надеждата въпреки ,че лекарката не ми го препоръча.При ПГД до колкото съм на ясно се изследват определени хромозомите не всичките.Успех и на теб !*:) щастлив
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #55 -: Май 24, 2013, 22:01:19 pm »
Радвам се че сте стигнали до решение,от което и двамата сте щастливи peti_pati *:) щастлив. Извини ме че ти припомних този период от живота.
Re: Проблемите на Peti_pati
« Отговор #56 -: Май 25, 2013, 15:41:12 pm »
deizi _83 това ми е надеждата въпреки ,че лекарката не ми го препоръча.При ПГД до колкото съм на ясно се изследват определени хромозомите не всичките.Успех и на теб !*:) щастлив
може да не ти го препоръчва, понеже самата тя не прави.
В България ПГД се прави само в Надежда за момента. Останалите клиники пращат пробата в Италия или Турция, на което аз лично не бих са навила.
Най-добре се ориентирай към чужбина, специално за ПГД-то. Успех и късмет.