0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #100 -: Юли 20, 2010, 18:57:27 pm »
Раши аз ще те изпреваря  :D И моя хемоглобин е 111, та утре и за него ще питам. А иначе желязото ми е в норма.
Но аз очаквах да ми е нисък, тъй като с месото сме на Вие, а червеното цвекло го оставих като заминах на морето.

Утре ще докладвам за всичко, благодаря ви.

Меме, положителната нагласа е много важна . Всичко ще бъде наред, трябва да си сигурна. :bighug:

Една моя позната ( тя е един от хората, които ми препоръчаха док ) имаше някакви средни резултати на изследванията за генетични увреждания. После лекаря и от ЖК и казал, че по главичката на бебето имало някакви петна...които били признак за тризомия . Тя не беше много наясно за какво става на въпрос, аз пък още по-малко, но идеята е, че искаха да и правят амнио в много напреднала седмица. Не си спомням в коя точно е била, но знам, че беше доста след препоръчителният срок. Тя много се шашна и започна да търси при кой лекар да отиде за второ мнение. Така стигнала до Дяволов...който и казал, че ако направят амнио има много голям риск да пометне, понеже имало още фактори освен закъснението( май носеше ниско бебето, ако има нещо общо изобщо ). Та на финала док и казал, че според него не трябва да прави изследването, но все пак да се консултира - извикал някакъв негов колега ( не си спомням името, професор еди кой си...мога да питам ). Та и той казал, че по-добре да изчакат няколко седмици да се види какво става с тези петна. На финала петната започнали да изчезват и до амнио не се стигнало. В момента бебето е вече мома, на 3 години.   

Извинявам се за дългата история, реших да споделя. Идеята ми е, че ако може - второ или трето мнение е добре дошло. Така мисля де...
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #101 -: Юли 20, 2010, 20:12:01 pm »
Моя хемоглобин е 114, а при бременни нормата е 125. Аз пиех 2 по 1 феро-фолгама, после спрях малко да почина и сега от днес реших да мина 10 дни на Тотема. Че не мога да следя желязо, магнерич та и да има и 2ч разлика от ядене  :D

При мен CRP излезе 4,97 при норма над 5, а левкоцитите са 12, при норма 11, ни да ви кажа бях яла яко китайско преди ПКК...и доки ми се скара  :?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #102 -: Юли 20, 2010, 22:18:17 pm »
Бях на ФМ днес. Двамата юнаци са добре, отваряха устички като рибки и аз се поуспокоих. :D Вече са близо на по 400гр. Едното ми помаха с ръчичка, а другичкото риткаше с краченцата.
Както риткаха и шаваха след пътуването като започна доки да ги гледа на Ехо нещо се стресираха и кротнаха, та чак сега като се прибрахме в къщи се размърдаха малко,което изобщо не е типично за тях.

Решихме да замразяваме и стволови клетки, вече можело и в Бг да се съхраняват. Само дано всичко е наред до края!

CRP са ми изследвали в болницата и преди малко видях, че ми е 12, което означава завишено, но сега пак ще пускам ПКК, урина и т.н. и ще им кажа отново да ми го изследват.

Започнах да пия чай от коприва за хемоглобина, но от туристическия. Имаше и листа от коприва и се чудя дали да не си купя и да започна да си варя от тях. Със сигурност ще имат повече желязо. Кофти момента е само, че чайовете засилват страничните ефекти на гинипрала.
« Последна редакция: Юли 20, 2010, 22:23:12 pm от Lucky »
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #103 -: Юли 20, 2010, 23:09:11 pm »
Браво Лъки, добре се развиват бебоците.
Аз утре съм на ехо-кардиография, да видим как са сърчицата им. Надявам се всичко да е наред.
Ние имаме малка разлика м/у момъка и момата, ама явно си е финна мадамата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #104 -: Юли 21, 2010, 08:47:25 am »
Благодаря, момичета! Вие и ЗАЧАТИЕ имате 1/3 заслуга да го има това бебе :) Като знам колко невежа и неориентирана бях преди да ви открия.
Мели, мерси за напомнянето. Честно казано точно от тези източници черпех най-прегледно и разбираемо написана информация. Благодарение на нея си бях съставила план и запазила час за УЗИ във "Фемина" с идеята после да отида за БХС в МД. Обаче от ЖК в "Т.Киркова" ме пратиха на УЗИ и БХС в МЦ"Св.Петка". Там д-р Янкова ме прегледа много старателно, обяснявайки ми всичко подробно. На място преди прегледа ми взеха кръв за БХС и въведоха данните в някаква лицензирана английска програма, веднага ми разпечатаха резултата от 2-те изследвания прегледно изписан на 2 страници цветно и с графики. Обсъдихме нещата и си тръгнах спокойна с резултата 1:886, като бях сигурна, че и вторият БХС ще бъде добър. Това ме подведе и си отмених часа във "Фемина" както и не отидох да пусна контролно кръв за ранен БХС в МД.
При срещата ни Проф. Кременски разгледа резултата от МЦ"Св.Петка" и каза "Тези знаят какво правят, вярвай на техния резултат, а нашия 1:65 ако можеш го забрави". Да, ама всички гинеколози казват, по-добре да се направи амнио.
И сега нещото, което не успях да видя в интернет, а явно е важно: в МД освен ранния и късния БХС, правят и комбиниран, на база 2-те изследвания, който дава 95% гаранция за резултата, но само ако и 2-та скрининга са правени при тях. Проблемът е, че на мен първият БХС ми беше в "Св.Петка", а те не поискаха да ми направят 2-рия БХС и за комбиниран въобще не споменаха.
Та така, след като си спестих второто даване на кръв за ранен БХС, сега ще ходя на амнио. Според проф.Кременски два са факторите за успешна амниоцентеза - опитността да лекаря и спокойствието на пациента. Доц.Виолета Димитрова е хвалена като една от най-добрите за амнио, остава аз да се успокоя :)
Момичета, вашата подкрепа означава много за мен! Обичам ви!
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 08:50:07 am от Meme »
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #105 -: Юли 21, 2010, 10:14:39 am »
nikolina-pikolina :crossfingers: да са добре слънчицата ти! Редно си е все пак мадамата да е по-нежна и по-финна. Най-важното е да ни се родят живи и здрави, а кг после ще наваксват.

Успех на всички, които ще правят амнио!
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #106 -: Юли 21, 2010, 10:26:45 am »
Meme стискам ти палци - всичко ще бъде наред. Късмет мила.

Раиса - да те питам - Ти пиеш ли нещо конкретно за високите антитела на шитовидната жлеза и кой ендокринолог те следи?
Раши - моят хемоглобин е 107 и съм на 2*1 таблетка ферофолгама. Сигридов много много не я харесва, но ми я бяха изписали от ЖК и я бях почнала когато му казах. След 20 дни ми каза да направя почивка и после контрола.

Момичета а защо изследвате този CRP на мен до този момент никой не ми е казал да го изследвам.
Хайде успех и лек летен ден.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #107 -: Юли 21, 2010, 10:47:12 am »
Здравейте мами!

Аз съм в 34 г.с. и имам едно притеснение: вчера бях на доки и всичко е наред, беба тежи 2500 гр, отговаря си на седмиците, но ми казаха, че има пъпна връв около врата. Много се стреснах, въпреки че доки каза че няма никакъв проблем, а и ще раждам секцио. Правиха ми доплер и тонове-всичко беше добре. Но си ми стои притеснението и цяла нощ не можах да спя
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #108 -: Юли 21, 2010, 11:19:27 am »
Здрасти :)

Мемчо, стискам ти палци мила. :wink:

j_j_ana, благодаря за информацията!

Фючър74, не би трябвало да има проблем. А и нали си секцио - ще оправят пъпната връв. Доколкото знам често се случва да се увие около вратлето на бебето. Успех и безпроблемно раждане!


Re: Темата на бременните №64
« Отговор #109 -: Юли 21, 2010, 11:35:12 am »
 j_j_ana самият д-р Сигридов изисква CRP дяа се пуска и да му се носи на всеки преглед. Обикновенно е при пациентки с близнаци и тризнаци и след редукция.
Това е маркет, който показва дали има някакъв възпалителен процес в организма.

Меме стискаме палци. доц. Димитрова е много добра. Бъди спокойна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #110 -: Юли 21, 2010, 11:36:05 am »

Раиса - да те питам - Ти пиеш ли нещо конкретно за високите антитела на шитовидната жлеза и кой ендокринолог те следи?


Пиех Пропицил, по 1 таблетка на ден. От месец и половина не пия нищо.
Разлика в изследванията ми няма - със и без хапчета са ми извън нормата...
 Преди да забременея пих различни лекарства - всичките ми се отразяваха много зле...точно ги спрях за 2-3 месеца и разбрах че съм бременна, мина още малко време докато успея да си запиша час за Д-р Катя Тодорова, та общо 2-3 месеца съм си била с бебка и без лекарства. Док ми предписа 1 таблетка Пропицил на ден, 1 аспирин протект и 1 Селен. Последните две си ги пия до ден днешен, Пропицила го спрях, тъй като не ми помага, а се чувствам доволно зле от него.

 :( :( :( Объркала съм се, часът ми при Дяволов е за следващата седмица...
Сега се чудя, да ходя ли при док на ЖК или той само ще ме обърка :? Или да отида при някой друг лекар ? Или да си чакам една седмица...?

И на мен никой не ми е казвал за CRP, от Ники го видях...
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 11:37:57 am от Raissa777 »
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #111 -: Юли 21, 2010, 11:46:14 am »
j_j_ana самият д-р Сигридов изисква CRP дяа се пуска и да му се носи на всеки преглед. Обикновенно е при пациентки с близнаци и тризнаци и след редукция.
Това е маркет, който показва дали има някакъв възпалителен процес в организма.

Ясно - може би за това не ми е казал да го изследвам. Аз съм с едно бебче. Замислих се защото СУЕто ми е доста високо, а то по принцип спада по-бавно, но въпреки това никой не ми каза да пусна CRP... Обаче преди следващият преглед ще си го пусна. Благодаря Ники!
Раиса - питах те защото аз също спрях лекарствата които Тодорова ми изписа по препоръка на гинеколога(с изключение на Л-Тироксина, който ще си го пия цял живот).Не можах да се свържа с Тодорова преди да ги спра и сега ще се тормозя докато успея да се видя с нея. Все пак надявам се мнението на гинеколога да е най-важното и за себе си реших да следвам неговите препоръки безпрекусловно. Дано всичко е наред.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #112 -: Юли 21, 2010, 11:58:11 am »
На мен никой нищо не ми е препоръчал...аз сама си реших да ги спра, на база собствените ми усещания. Пава, грешна - това е.

И на мен СЕУто ми е високо.

За Тодорова - и аз не успях да я открия. Прати ме на изследване за гестационен диабет, мина доста време от тогава - няма кой да ми го разчете...трудно е с тези лекари, много пациенти са им на главата и все са забързани и нямат време.

Ти с Хашимото ли беше? Този Л-Тироксин за какво е, и защо пък цял живот ?
А коя седмица си, че нямаш лентичка ?
( 100 въпроса ти зададох, ако не ти се отговаря - все едно не съм ).
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #113 -: Юли 21, 2010, 12:23:21 pm »
Раиса и аз пиех Селен преди трансфера, но после д-р Стаменов ми го спря, като каза, че не е добре за бебето да се пие по време на бременност. А, знам, че и на останалите момичета така е казвал. Питай за този Селен.

CRP по принцип не навсякъде се изисква, следи се при пациенти, които са имали някаки инфекции или са предразположени. Струва 9лв. и да ви кажа си заслужава, като знам какви бели могат да станат.....

З пък не знам дали съм правила СУЕ. Пусках урина, гледам всички показатели са ок. А и доки от мен иска само CRP, антитела за Rh- и левкоцити.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #114 -: Юли 21, 2010, 12:36:03 pm »
Момичета да ви задам един въпрос, че вече нещо се пообърках.
Албумина къде се изследва в кръвта или урината и специално ли трябва да се упомене, че искаш да го изследваш?Като чета в нета нещо не се ориентирам има и в кървата и в урината!
От няколко дни леко се подувам, вчера уж доки каза, че не е страшно не съм много подута, левкоцитите ми и те са 14, питах я да пия ли нещо отговора беше - НЕ.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #115 -: Юли 21, 2010, 12:44:11 pm »
Аз също изобщо не знаех как се изследва този албумин и малко ме досрамя в лабораторията, но си питах. Жената каза, че може да се види и в кръвта и в урината, но при бременни го следят в урината. Но аз си казах че искам да го погледна, не знам ако си бях казала просто ПКК и урина, дали щяха да го сложат.

Ники , кой да питам за Селена ? Дяволов ме е пратил при Тодорова, той и се доверява...та аз ако го питам, той ще каже - както тя ти е казала. Все пак тя е специалист в тази област - бременни с ендокринни проблеми.
То става такава каша...че не може да слушаш всички. Направо съжалявам за цялото това вторачване, изгубих си спокойствието...а за мен психиката и мира, хармонията е в основата.
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #116 -: Юли 21, 2010, 12:47:27 pm »
Раисче, и аз съм при Дяволов - следващия вторник. Има шанс да не успея да отида за съжаление. Той споменавал ли ти е нещо за илизане в отпуск отново? Дали е на работа тази седмица?


Re: Темата на бременните №64
« Отговор #117 -: Юли 21, 2010, 13:54:01 pm »
Ти с Хашимото ли беше? Този Л-Тироксин за какво е, и защо пък цял живот ?
А коя седмица си, че нямаш лентичка ?
Аз съм с хашимото+хипотериоза (т.е. моята жлеза почти не функционира и за това ще съм си на Л-тироксин до живот. Сега съм даже на доста висока доза и дано тя да е достатъчна да компенсира и бебчо. Това което ме притеснява са ТАТ и МАТ които са ми също доста високи...
Иначе съм 22 г.с. и ако някой може да ми помогне да си сложа лентичка ще съм му много благодарна...(п.п. на личния ако може че да не пълним тук с излишни работи :-))
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #118 -: Юли 21, 2010, 15:08:22 pm »
Момичета,
хубаво е да си споделяте проблемите и назначеното лечение, но все пак оставете на лекарите си да преценят на кого какви изследвания и терапии са необходими. Полза няма да се стряскате, подтискате и плашите от чужди диагнози. Всяка си има история и заболявания, за които лекарят преценява какво е удачно да се направи. Ако нямате вяра на лекарите, които ви следят, по-добре ги сменете. Като гледам всички сте в добри ръце, така че не се плашете излишно.
Поздрави и хубав ден!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #119 -: Юли 21, 2010, 16:09:15 pm »
Аз също съм с Хашимото, и хеперфункция на щитовидната. Диагнозата ми е от 2005 година и от тогава с кратко прекъсване съм на Еутирокс в различни дози. След като забременях, записах час за Начев в МД и той ми увеличи дозата от 75 на 100 мг дневно. Антителата ми са в пъти над нормите през всичките тези години /стойности 3-4 хиляди еденици/, но за тях всички доктори ми казваха лекарства няма, само за ТСХ-то. Истина е, че с Хашимото лекарствата са доживот, единственно дозата може да се променя през определен период, ако е необходимо.
Тук искам да направя един личен коментар, без да ангажирам никого с мнението си. Личните ми наблюдения от посещенията при д-р Тодорова, както и прочетеното тук във форума от много момичета нейни пациентки, ми показаха много ясно, че тя прилага абсолютно един и същ метод на лечение на всички пациентки /или поне на по-голямата часто от тях/: Селен, аспирин протект и понякога цитросепт... Лично на мен ми се струва несериозно и малко странно - всички ли сме за едно и също лечение?!?! За кратко приемах тези лекарства докато не установих, че ги пием доста жени с различни оплаквания.
j_j_ana - ТАТ и МАТ са силно податливи на стреса, и това което можеш да направиш е да се опиташ да се успокоиш малко, сигурна съм че ще спаднат. Моите сега за първи път от пет години на сам са в нормата, и вярвам че е защото съм безкрайно щастлива бременна и спокойна - защото бебето ми расте и се развива нормално. Успех ти желая.
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 16:11:02 pm от Vickson »