0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Чувал ли е някой от вас, че многото инсеминации развиват антитела и какви точно. Аз работя с донорски материал, имала съм успехи с инсеминация миналата година със съпружески материал, но след спонтанен аборт установихме генетична транслокация при мъжа ми. До сега съм правила пет неуспешни инсеминации и ми се иска да продължа. Дали не рискувам стях. Наскоро стана ясно, че едната ми тръба се запушила в периода след аборта и реално само при 3 от инсеминациите съм била на правилната тръба. Мога ли да продължавам така неопределено време момичета?
Ако има риск от развитие на антитела да взема да си търся любовник:)/ в рамките на шегата
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Въпросът ти е много интересен. За съжаление и аз нямам отговор.
Мисля, че максималният брой инсеминации, които се препоръчват е 5-6 опита. Ако са несполучливи се преминава към инвитро. При теб обаче само 3-те са проведени правилно. Така, че сигурно има смисъл да продължиш.
Това, което съм чела, е че при вътрематочна инсеминация с необработен материал има голяма опасност от образуване на антитела, предаване на инфекции, разпространяването им в матката и т.н. При правилно проведени инсеминации предполагам, че не би трябвало да има такъв проблем. :wink:
Re: водят ли инсеминациите до развитие на антитела?
« Отговор #2 -: Април 15, 2008, 11:03:23 am »
Интересно ми е има ли изобщо клиники, които правят инсеминации с необработен материал? След като на всички е известно, че са опасни за здравето ни, има ли доктори които биха позволили извършването на такава процедура без да е обработен материала?
В какво всъщност се състои обработката на материала?  :oops: Извинявам се за глупавия въпрос.
И развиването на антитела само при ползване на необработен материал ли се получава, или това не е от значение?


*
Re: водят ли инсеминациите до развитие на антитела?
« Отговор #3 -: Април 15, 2008, 11:09:57 am »
Интересно ми е има ли изобщо клиники, които правят инсеминации с необработен материал? След като на всички е известно, че са опасни за здравето ни, има ли доктори които биха позволили извършването на такава процедура без да е обработен материала?
В какво всъщност се състои обработката на материала?  :oops: Извинявам се за глупавия въпрос.
И развиването на антитела само при ползване на необработен материал ли се получава, или това не е от значение?
За клиники не знам , но частни лекарски кабинети, които правят инсеменации с необработен материал има и не малко.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: водят ли инсеминациите до развитие на антитела?
« Отговор #4 -: Април 16, 2008, 11:40:33 am »
В Пловдив, в два различни кабинета, от двама различни АГ-лекари ми е предлагана инсеминация с необработен материал. И двата пъти питах изрично как се обработва материала, защото просто не вярвах на ушите си..........
Отговорът им беше - никак!!! Казано като нещо съвсем нормално и естествено!!!  8O Нямам думи за такива лекари ...... или по-точно имам, но са цинични .......
Re: водят ли инсеминациите до развитие на антитела?
« Отговор #5 -: Април 16, 2008, 15:53:45 pm »
Преди две години и на мен ми правиха 3  инсеминации с необработен материал в частен кабинет. Уж по думуте на лекаря е бил обработен, но впоследствие разбрах, че не е така, докато открия специализирана клиника и правилния избор!